noegzanm ontbloot, waardoor wij aldaar een nieuw nadeel geleden hebben; de generaal Rial!, die fleet's 1500 man onder zijne bevelen badis bij het fort Erie in gevecht geraakt met een Ameriknaosch korps van 6 'a 8,000 man, en met groot verlies gefllgeu; waar door ajles iti Qpper-Kannda in groote confufie geraakt is, Men befchuldigt onzen opperbevelhebber, den ge neraal Prevos/, van gebrék aan doorzigt en aan goed overleg. Volgens ber'gten uit HaMifsx in Amerika liep aldaar het gerucht, dat de (lad benevens de fchepen 'in des- zelfs haven" liggende, -door de (loepen der vloot van de admiraal Cochrane verbrand waren geworden. De prepararien voor de expeditie naar Amerika worden nier ijver voortgezet, wat aangaat het militai re gedeelte; de platboomde vaartuigen welke de week te voren waren ingeladen, zijn weder aart land ge- bragtomtrent 2.too man, zijnde detachementen van 011'derfcheidene regimenten waren gereed om ingefclieept te'worden. Het fregat de Leonidas is van Vera-Cruz aangeko men met eene aanzienlijke fora piasters, voor rekening van het Gouvernement. Er zijn bereids aan bet huis der gemeenten flaten overgelegd, volgens de registers van het Adntiraliteits- Hof opgemaakt, waaruit blijkt, dat er 124 fchepen mét (laven geladen, op verfchillende tijden en Rations genomen zijnvolgens de ofte der afschaffing van den flaveuhnndeï, en dat zij bijna allen veroordeeld zijn. Het onderhoud der genomen flnven, In ac Kolonie van Sierra-Leona, gedurende het jaar 1813, heeft aan dit land 4,039 pond fterlings gekost; vierhonderd-agt-en« twintig dezer Negers hebben in het Koninglijk Afri- kaanfche korps dienst genomen. I T A L I E N. Genua, den 6 Augustus. Laatstleden Woensdag omflond er brand, in de nabijheid van de haven van Sr. Thomas, in een pakhuis, hetwelk vol zwavel was, zoo dat men op het punt Gouddat men alhier itet flagtoffer van eenen woedenden brand geworden zou de zijn; dan de verflandige maarregelen van den E11- getfeben kolonel Dalrympleonzen kommandant, en de aftivlteit, zoo van de troepen als van de inwoon- rieren, hebben liet geluk gehad de vlammen te (luiten, en de moeilijkheden, welke zulk eene foort van brand ouieverrte boven te konten. De zwaveldamp ver flikte de werklieden, en men was genoodzaakt, de lieden, welke aau de f'puiten pompten, om de twee-mi nuten af te losfen. ZWEDEN. ■Gothenburg, den 17 Augustus. De oorlog is in Noorwegen geëindigd. Prins Christiaanna ia peifootl vcrfclieide belangrijke gevechten bijgewoond te hebben, febiint het eindelijk raadzaam geoordeeld te hebben om dé onafhankelijkheid van Noorwegen en zij ne aanfpraken op dat Rijk op te geven. Zie bier het geen onze minister van buitenlandfche zakenin eenen brief aan den opper-land-ambt-man dezer ftad, uit Ude- walla, onder dagteekening van den 16 dezer, ten dien aauzien. fchrijft Heden namiddag arriveerdeuit het hoofdk'war- tier'van Z. K. H. de.il Kroonprins, de kamerheer graaf Brahi, met de blijde tijding, dat de generaals Skiol- ''i Ftnolg op de 2de iiladz-

Zierikzeesche Courant | 1814 | | pagina 1