vrede. Hij bood de omniddelijke overgaaf aan der vestingen in de landen welke Frankrijk af zou (laan, alles onder beding eener i'chorfmg van de militaire operatien,." De verbonden koven, door eene twintigjarige ondervinding overtuigd, dat, in de onderhandelingen van het Franfche kabinetde vertooningen zorgvul dig moeten ondeifcheiden worden var. de meerlingen (lelden in de plaats van gemeld voordel voor, om dadelijk de prelimitiniren van den vrede te tekenen. Deze tekening had voor Frankrijk alle de vordeelen dan cenen wapenililftand, zonder voorde geall'ëerdetl ve gevaren van eene wapenfchoifing te hebben Eenige pnrtiëele vonrdeeien kentredcen onder'irsfchen de eerde (lappen eener onder de muren van Parijs ge vormde arrnéce uit de keur van het tegenwoordig menfchelijk gedacht, laatfle hoop der natie, en uit de overh ijfselen eener millioen van dapperen, die op de flagvelden gebleven, of op de groote we gen van Lisfabon tot Mosltow veriareu waren, opge offerd in belangen die voor Frankrijk vreemd waren. Aanllotlds veranderden daarop de conferentien te Cha- ti.llou van gedaante: de Fmifche gevolmagtigde bleef zonder inftrtnfiienen was bui en (laat om te ant woorden op de voordellen der verhonden hoven. Zij gelasteden hunne gevolmaangden om een omwerp van preliminair rroeraat overteleggen, behelzende alle .de beginfelen die zij nodig oordeelden voor her her- del van het (taalkundig evenw'gt, en die, weinige da gen vroeger, door het Franfche gouvernement zelve aangeboden waren, in een oogenblik dat het onge twijfeld zijn bcltaan in gevaar rekende, De beginfelen der weder-ophouwilig van Europa waren in dat ont werp bepaald." Frankrijk, ternggebragr tot de grenzen, welke eeuwen van roem en van voorfpoedonder de rege ring zijner Koningen, her verzekerd hadden, moest met Europa de weldaden zijner vrijheid, der nationa le onafhankelijkheid en des vredes deelen. Het hing alleen van deszelfs gouvernement af," om door een en kel woord een einde aan het lijden der natie te ma ken, om het, met den vrede, deszelfs koloniën, des- zelfs koophandel en de vrije uitoefening van deszelfs nijverheid terug re geven. Begeerde het meer? De Mogendheden haddin zich aangeboden om, in eenen geest van verzoening, deszelfs wenfehen in overleg te nemennopens voorwerpen van bezir van eene we derkerige conveuientie, buiten de grenzen van Frank rijk, voor de oorlogen der revolutie." Veertien dagen verliepen zonder antwoord varj den kant van het "Franfche gouvernement. De gealli eerde gevolmagtigden drongen aan op eenen bepaalden termijn voor de aanneming of verweuping der vredes voorwaarden. Men liet den Fnmfchen gevolmagtig den de vrijheid om een legen-oniwc p aamebieclen mits dat tegen-ontwerp in geest en wezenlijkheid be antwoordde aan de voorwaarden die door de verbon den hoven voorgefleld waren. De termen van den to Maart wierd met gemeen overlig" bepaald. De Franfche gevolmagtigde bragt, bij het vevfchiinen-van den termijnniet dan (lukken voor t'en dig, ivier beraadflagtugwel verre van tot het^doél te leiden enkel de vrtrclitelooze onderhandelingen deed voortdu ren. Een nieuwe termijn van weinige dagen wierd

Zierikzeesche Courant | 1814 | | pagina 1