Ie briefwisfelin-g met het gouvernement ingehouden worden. 8. In iedere gemeente, mnet er aandonds eene na tionale garde, onder het onmiddelijk bevel van den mtire, georganlfeerd worden, en deze garde, alsmede elke brigade gendarmes, moet bijzonder waken voor de veiligheid der perfonen en eigendommmen. 9. Al wie, jegens welken het ook zijn moge, zich den minden hoon of het minde geweld veroorloove, moet terftond gevat en in hechtenis genomen worden. 10. Al wie het geluk wil fin,aken van ziineti Ko ning te gemoet te gaanmoet zich dadelijk op deze wijze equineren Een blaauwe rok, de knnopen met lelien er op, en, bii gebrek, van diencfFen geel; een rood vest eene witte fjerp als een gordel; een wit lint van drie duim breed met drie geborduurde leliën, om den reg- ter arm;-eene groote witte plnirn op den hoed; een fabel; een paar pidolen; een chabraque van blauw laken, met een witten galon van twee duim; een paard. ti. De verzamelplaats zal weldra aangewezen wor den. 12. De achtenswaardige vriiwilligers zullen, ha dat zii den Konings, bij deszeifs krooning, zullen omringd hebben, vervolgens vrij zijn, oin of met de blijken van'tevredenheiddie zij van Z. M- zullen hebben ontvangen, tot hunnent terug te kecreu, of in de korpfen van het nieuwe huis des Konings over te gaan, alwaar zii in den rang, w iken zij zullen verdiend hebben, zullen geplaatst worden. 13. Vati deze gunst is niet één Franschman uitge zonderd. 14. De gendarmes moeten overal het voorbeeld ge ven en door hunne verkleefdheid aan de zaak des Konings, door bunnen ijver om de tegenwoordige proclamatie te verfpreiden, zich bevlijtigen, om inde korpfen der keur-gendnrreerie te komen, welke Z. M. voornemens is op te rig'en en bij haren perfoon te plaatfen. 15. De Koning maakt flaat op de trouw, ijver en verknochtheid zijner geestelijkheid. ld. Overal, waar de civile of militaire autoriteiten, niet, binnen 24 uuren, mogten beantwoorden aan de oproeping van den Koning en aan het verirquweri, dat Zijne Majefteit in derzèlvcr opperhoofden ftelt, moeten zij hefchouwd worden als vveerfpannelingeii tegen het wettig gezag, en ais viirnden van hun va- ('t/tn'e/g oj> de sde hladz, genen te doen dragen, die zich niet op het eerfte fein verklaard hebben; en die een overweldiger tegen zijnen wetiigen Souverein en tegen de doorluchtige befchermers van de vrijheid der wereld zoeken te on- derfchragenverdienen alleen de ramp van eenen oor log te ondergaan, welke de onverzadelijke eerzucht van dien vérachtelijken vreemdeling over het al te on gelukkige Frankriik heeft doen komen. 7. Op alle plaatfen, tnnet elke courier van den ti ran en een iegelijk, die door zijne bezoldigden wordt afgezondentegen gehouden en hem zijne depêches afgenomen worden; alle de feinen van iederen tele- graaph moeten weggenomen, alle reizigers, die niet klaarblijkelijk bewijzen, dat zij in geetie betrekking met den tiran (laan of (laan kunnen, moeten in hechtenis genomen, en van de brievenmalen moet al-

Zierikzeesche Courant | 1814 | | pagina 1