N°- i. ZIERIKZEESCHE Donderdag A°- 1813. COURANT. den 9 December WAARDE STAD- EN L A ND GE N O O T E N! De Beuchlijke er zoo lang begeerde ommekeer van zaken,1 Zal mij", door 't goedgunftig verlof van den Edelen Agtbaren Heer BURGEMEESTER dezer Stad, wederom in ftaac Rellenom mijne COURANT, even als voor 1811, ure re geven. 'tEerfte Nummer ver- fchijnc daar van heden; ik beveel mij op nieuw in de gunst mijner Stad- en Landgenoo- tenterwijl ik van mijne zijde zal zorgen, voor 't vervolg zoo veel nieuwstijdingen te plaat- fen als mij mogelijk zullen zijn. A. de VOS, Jz. PUBLIC ATIE. De pro.vlfi.mele BURGEMEESTER der Stad ZIERIKZEE, maakt bij dezen aan alle de In- en Opgezetenen dezer Stad en het Poor.-A'mbagt be kend dat op heden door de notabtlfte Ingezetenen dezer Stad tot de provifionele Regering met en be nevens den Heer Burgemeester zijn benoemd, te we ren o'e Mee ren Mr. 3. Mogge Pons. Mr. M. Mogge Pons. Mr. M. 3'. de Jonge-, Mr. PP. M. de Brauw Mr. j. Ivi'. Moens Mr. A J. van Dopf. Mr,. T /I van Adrichèm. F. PP Jan den Boer. J. Nclemans. PP. Cannenburg. PP. F. van der Burch van- Lichtenberg. J. van AdHchem. G. de. Neve. E11 tot Secretaris. IC. PP. de Jonge-, Gelastende zijne Ingezetenen-, om- dezelve als dus danig te erkennen, en hun, met en benevens- hem Burgemeester al dien eerbied toe te dragen., welke het gewicht van hunne post in 'deze "oogenMikiten vereischt. En daar het van het grootfie gewigt is voor bet wel zijn der Staddat alle de Ontvangst voor dezelve op den ouden voet zoude kunnen geperciniëen worden, gelast de voorfz. provifionele Regering alle hunne In- en Ongezetenen, om alle de Rechten en Oétr-ójen te blijven betalen op de thans plaats hebbende voet, en zulks tpt tijd en wijle dat hier nader door Zijne Hoogheid zal voorzien Gelijk dan onk alle de 'sLancIs en starts Ambte naren op dezelve voet in hunne funifiien moeten voort gaan. Terwijl elk en een ieder gelast word, de nog in omloop zijnde Frnnfche Mant-fpecien 00 den ouden voet en cours te ontvangenen zulks ai mede tot nadere dispofiiie. Wordende eindelijk alle de Ingezetenen geïnformeerd, dat van heden af de 011de Maten en Gewigten weder in werking moeren komen, zondanig, dat die der Franfche in onbruik zijn verklaard. Aldns gedaan te Z f.rikzee. den 8 December 1813. De povilionele Burgemeester, (get.) W. A. »e JONGE PUBLICATIE. De Provifionele BURGEMEESTER en RAADEN der Stad ZIERIKZEEbetuigen bij dezen aan alle hunne Ingezetenen den warmden dank,' voor alle de door hun aangewende rrtoeitens in het behouden der ïust, geduurende de laaide dagen, dat zich den vij and in hun midden bevond, en het is ren gevolge van deze zoo gelukkige beboude rust, dat de provifionee- ]e Regering op nieuw ten allerernftigden hunne In gezetenen tianmannd, 0111 deze rust te blijven doen VoortduLiren en dezelve hotld zich hier van dan ook geheel verzekerd, aangezien haar ten volle de goede intentie deswegens is gebleken. Die geene rgter, welke de rust mcigt willen verdo len zal exeroplairliik worden gedraft. Aldus gedaan te Zierikzee, den 8 December 1813. Uit naam van de provifionele Regering. De provifionele Burgemeester, (get-) W. A. de JONGE. PUBLICATIE. De provifionele BURGEMEESTER en RAADEN der Stad ZIERIKZEE, eene mondelinge Order van den Heer Lord StewartCapitein-Commandant, ontvangen hebbende, waar bij hij verantwoordelijk wordt gefield, voor eiken Franfche Militaire of Geëni- plujeenle van her Franfche. Gouvernement welke ieh in deze Stad nog. mogt ophouden of verfchuileti met last, om dezelve aan hem Commandant binnen den tijd van. 4 u.ireii o.ver te leveren Ten gevolge van opgeroeide formeele en- ftrifac or der, gelast de voorfz. provifioneele Burgemeester alle de Franfche Militairen welke zich nog in deze Stad mogien bevinden of fchuilhoudenzich zonder vejwijl, en wel binnen den tijd van 4 uaren, te reke nen van den tijd' der Publicatie dezes, aan db M'ili- raïre Autoriteit te vertonen en zich als krijgsgevangen nan. dezelve overte leveren. Terwijl eindelijk alle de Ingezetenen bij dezen op het allerernfligst worden aan gemaand, om, zoo zij eenige der vijanden van Holland mogt en verborgen hebben, dfczelve dadelijk hunne fvhuil- Raars te doen verlatenopdat zij zich daar door voor de grootfle gevaren, in contrarie daaruitrefuh-eerend'e, zouden kunnen wagten. Maanende eindelijk de Ingezetenen aanom ingeval er zich nog eenen vijand in deze Soul mogt bevinden, dezelve met alll* ordentelijkheid te behandelen en over- ■eleverea, op draf van da. flrengfte maatregelen tegen dezelve welke zich beledigingen veroorloven mogen, te nemen. Aldus gedaan ten- Stadiiuize der Stad- Zierikzee, 'den 8. December 1813. Uit naam van nrovifioneel Befluur. De provifionele Burgemeester, (get.) W. A de JONGE. PUBLICATIE. De provifioneele BURGEMEESTER en RA AOEN, der Stad ZIERIKZEE, met de meest gepaste „c-siurift en vreugoe de zoo heixgelLjüe gebeur enisfen van het vertrek derviianden Vaderlijken,Grond, als mede van de fiel«M"'ëc terugkeering van Zijne Hoog heid tien Heere WILLEM DE Vf, Prince vam Oranje en Nassau, in den Haag. willende vieren beeft ten einde meerder kragt daar bij ie zetten be- floten, dat het elk en etnen ieder vrij zal flaanop morgen, zijnde Donderdag den 9 dezer, deze hunne zoo regunatige bevrijding van den vijand en voorfz. te rugkeering van Zijne Doorluchtige Hoogheid, op de kragtigfte wijze, door allerlei gepaste vreugde be drijven en Iiluminatieti te vieren, en daar de provifio neele Regeering vertrouwd, dat de terugkomst van de verloore welvaarthet herflel des Koophandels en Vis- fcherij, daar te boven zoo veel redenen zijn, om de Goddeliike Voorzienigheid voor deze zijne wonderba re uitredding, door allerlei vreugdebedrijven re dan ken zoo is hetdat de opgeroeide Regeering van oordeel is, dat dezelve tot deze viering niets behoeft te zorgen, dan alleen daar omrrend, dat de goede rust worde beward. Elk en een ieder dus gedenke bij de viering van den dag van morgen, aan het geluk, de welvaart en de vergetcnis van het leeddat hem eenmaal is aange daan, en toone dar het hun waarlijk ernst zij, hier door aan ziine Hoogheid.onzen goeden Vorst en Prins te gehoorzamen. Viert dus deze dag met vreugde, en gedenkt dat ons eenmaal zoo diep vernederd Vaderland, weldra uit deszelfs lage toefland zich zal opregten immers wanneer wij ons op de Goddelijke Voorzienigheid ge rust verlaten; en dan zal het éénmaal zoo gefchokt Vaderland tot deszelfs ouden kragt en luister terug keren. En ten einde aan de goede Rui gerij de dank en er- kentenis van de provifioneele Regeering voor de be boude rust en voorbeeldig gedrag, van dezelve te be wonen, is het, dat aan elk der Zakkedragers, Karlie den, Schippers, voormalige Kustwagters en Holland- l'che Veteranen binnen deze Stad op morgen eenflesch Wijn met Brood en Kaas zal worden uitgereiktwelk de Regeering vermeend, aan hunnen betoonde! ieve? in de handhaving der rustwel gelieft re geven. (Jt Vervolg op de tdo black.')

Zierikzeesche Courant | 1813 | | pagina 1