Lebben plaats gehad, beeft Z. M. zijns voldoening betuigd, ivegens de zelfopoffering, welke zijne volken hebben aan den dag gelegd. Hoogstdezelve beeft aan gekondigd, dat deszelfs Minister van B'imienlandsche Zaken, wegens den toeftand des Rijks verllag zoude doen', en dat deszelfs Staats-Raad ouder andere ont werpen van Wettenook dat voor dp Finantien zou de voordragenwelke van dag totdag in ecneii voordeu- liger llaat zicli bevinden. Na deze redevoering is de Keizer, met dezelfde toe juichingen, die hem bij zijne komst op den Troon hadden vergezeld, weder terug gekeerd. Gazette de France van den 4. van Winterm.") ENGELAND. Lonben, den 16. van Slagtmaand. (Over Frank rijk. Wij vernemen met leedwezendat de ziekte en fterfte onder onze troupen in Spanje op een ver ontrustende wijze aanhouden. Geduurende de Herfst maand 1. i. heeft het getal der dooden 1000. bedragen en in de week van den 8. tot den 15. van Wijnmaand bit de 350. Niet alleen te Maltha beeft de werkloosheid van den Koophandel plaats, maar ook te Gibraltar doet zich dezelve insgelijks gevoelen. De Algerijnen en die vatf Tunis waren eertijds gewoon, ais zij Gibraltar bcZogten 'er eene groote hoeveelheid van onze Ma- hufaktuuren te ltoopen, welk zij naar het Noordelijke van de MiddelJandfche Zee uitvoerden. Brieven met een Paketboot aangebragtmeldendat 4. Kapers met eene lading van deze Koopwaar en door onze kruislèrs genomen en te Gibraltar opgebragt zijn, onaangezien al de vertogendie men gedaan heeft, Tot dat deze zaak tot genoegen van den Africaaufcheit Koopman zal afgedaan zijn is het waarfchijnlijk, dat de Algerij- iicii en die van Tunis op hunne hoede zullen zijn; en dus zal deze foort van Handel voor Gibraltar ver loren zijn. De volgende promotie heeft bij het Zeewezen plaats gehad: 6. Capiteins zijn benoemd tot Admiraals; 50. Commandeurs tot Capiteinen; 5. Luitenants tot Com mandeurs, en 50. Cadets tot Luitenants. Z. M. heeft voorleden Vrijdag een luisterrijk Feest ie Frogmore gegeven oin de Geboorte-Verjaring van de -Princes Augusta te vieren. De inrigtingen zijn de zelfde geweest als bij de viering van het Jubelfeest, maar het Vuurwerk was nog pragtiger en de Rijtui gen frakper. Brieven van Cadix van den 29. van Wijnmaand melden gewigtige veranderingen in de provifioneele Re gering van Spanje. Den 28. van Wijnmaand was de de bepaalde dag op welke de benoeming van eenen nieuwen Prsüdent van de Oppcr-Juuta'zou gefchieden. Men dagt, dat het vertrek van Lord Welleslty van Sivilie uitgeileld zou worden tot dat deze benoeming afgelopen zou zijn. De Aartsbisfchop van Toledo tvord den 30. van Wijnmaand te Sevilien verwagt. Lord Wellesley zou zich in het begin dezer maand te Cadix infehepen. Zijne Lordlchap fchijnt bewilligd te hebben, zich met ons nieuw Beduur te vereenigen. Men vermoed, dat hij het Departement der üuitetilaild- fche Zanken zal aanvaarden. Lisbon, den 27. van Wijnmaand. Gisteren, des avonds ten 9. uuren 50. minuten, hebben wij hier cene Aardbeving gevoeld. De Inwoners dezer Stad die het noodlottig' rampgeval van 1755. °'et vergeten Lebben, waren zeer verichrikt, maar deze heeft llegts een oogenblik geduurd en de Aardbeving heeft geen fchade veroorzaakt. Eenige lieden verzekeren des morgens ten 2. uuren eene tweede fchudding gevoeld te hebben, doch in het algemeen (laat men 'er geen geloof aan, en men fchrijft het toe aan de angstvalli ge verbeelding dezer lieden. Ingevolge eener gedaane Proclamatie door de alge- sneene Regering van Bengalen is de orde en rust on der de Militairen herfteld, welke geftoord werd door ïcwaltiksgezinde Officiers, en al wat men geoordeeld Leeft te moeten doen in deze gelegenheid is door het Hof der Directeurs goedgekeurd. De Heer Hill van Wliiton, bij Houtislow, die on.-- langs overleden is, heeft voor 800,000. P. St. Goe deren nagelaten; hij heeft aan elk der twee Perfboneu, die zijne zaaken beltierd hebben, eene Som van 360,000, P, Sr. en 40,000. P. St. aan eenen Geestelijke vermaakt. Lord SoinerfttGeneraal van bet Distriet Suslex, heeft bevel ontvangen om liet grootfte gedeelte der Re gimenten, die in het Graafschap Susfe.x zijn, gereed te houden om buitenlands gebruikt te worden. Men heeft bekend gemaakt, dat geen Vrijbrieven meer gegeven zullen vvorden tot 'den invoer van Gratt- nen komende uit vreemde landen.' Te Jarmouth is een gedeelte van het Convooi van 300. zeilen uit de Middelandfche Zee aangekomen. De Ctmimisfaris der Hollandfche Veeren te Zierik- zee adveneerd uit kragte van de daar toe be komen authorifatie van de Burgemeester dezer Stad in dato 28. viui Slagtmaand I. i.,No. 3.dat dour hem tot 't aanreekeiien der Goederen welke moeten verzou den worden, ten zijnen huize zal vvorden gevaceert, alle dagen der week, de Zon-en Feestdagen uitgezon derd, des voormiddags van 9. tot 12. uuren en des nademidflags van 2. tot des avonds 9. uuren. ZnsiuiiZEEden 10. van Wintermaand 1809. G. de VAAL. De Commisfaris der Hollandfche Veeren G. de Faal adverteert! uit kragie eener bekomen authorifatie van de Burgemeester dezer Stad, in dato 2S. van Slagtmaand 1. 1., No. 3., dat hij door de Burgemees ter ipeciaal-is geqnalificeertl tot 'rafgeven der Decla ratoire!) bij de Advertentie van de Burgemeester, in dato als voren vermeld, en dat dus bij hem, door de Beurtlied'eii de vercischie Declaratoircninhoudende dag en uur van derzclver vertrek &c., zullen te be komen zijn, waar toe hij dagelijks ten zijnen huize zal vaceereti des voordetniddags van 9. tot 12. en 'sna middags van 2. tot 9. uuren. zierlkzef.den 10. van Wintermaand 1S09. G. de VAAL. Dé Commisfaris van de Zeeuwl'che Veeren, adver teert) uit kragte der authorifatie van de Burge- gemeester dezer Stad, 111 dato 28. van Slagtmaand, No. 3., dat hij door de tegenswonrdige orolbuidiglie- den buiten llaat zijnde de juiste Veenlagen der Zeeuw- fche Beurt- en Veerlieden te bepaalen, ingevolge het 6de Art. van de Advertentie van tien 28. van Slagt maand 1809., ten zijnen huize zal vaceereu, tot hee aanteekenen der daar in vermelde Goederen, op die da- gén, als 'er door de Roeper van de Veeven voor. een of meer van dezelve zal geroepen zijnen voor de Colijnsplaatenaar als dezelve in lading legd, van 's mor gens 9. tot 12. en 's namiddags van z. rot 9. uuren., Zierikzee, den 11. van Wintermaand 1809. R. van MEERENDONK. 'et Gemeente-Beltuur van Dreijschor, loofd bij dezen een Premie uit van ƒ75: aan ie mand welke zich voor gemelde Gemeente wil enga geren in de op te rigtene Battaiüons Vrijwilligers; iu alles voldoende aan de 'vereischtens van Zijne Majes- teits Decreet. T"Y' Gemeente-lielhtureu van Zonnemaire, Bom- menede en Bloois, drie man moetende leveren voor de op ie rigtcn Battaillons Vrijwilligers, loven bij dezen een Premie van Vijf- en- Zeventig Guldens aan ieder Perlbonwelke zich voor de opgemelde Ge meenten zullen willen engngeeren, te betalen dadelijk na de goedkeuring. den 9 Zonnemaire Bomjmenede en Bloois van Wintermaand 1809. Op last van voornoemde Gemeente - Bedti uren L MOOLENBURGH. C. MQCKE Jz. D. HOCKE. De Notaris J. MOSSELMANS als last hebbende van zijn Principaalzal publiek voor den Overman dezer Sta.l finaal verkoopeu de navolgende Vaste Goederennagelaten door wijlen den Heere Conflant van Duyrtte weten Op Woensdag den 13. December 1800., Vmiddags om 12. uuren. Een liegt, fterk en wel geappropriëert HUIS en ERVE, (taande aan de Noordzijde van de Postflraat, Wijk Lit. B No. 39., in de Verponding aangeflagen met 15 14 Een HCJIS en ERVE, ftaande ten Westen naast het voorgaande, ziinde No. 40., in de Verponding aange flagen met 7 17 en in huur gebruikt wordende bij de Wed. Willem Gels/tóórn. Een TUIN, TUINHUIS en gevolge, leggende en ftaande iu 'tLan'ge Boomgaartje, buiten de Hooftpoort, Wijk C No. 660.in de Verponding aangeflagen niet f6: 5 Op Donderdag den 14. dito'snamiddags om twee uurenten huize van ,J. J. van OPPEN. 9. Gemeten 116. Roeden WËIJLAND, leggende in 't Poort-Ambagt dezer Stad, in Havens hoek Bevang in pagt gebruikt wordende bij Jan Berrevoets0111 f 15 per Geniet. 4. Genieten 34. Roeden KOORNLANDziinde twee Pérceélen .leggende mede iti 't Poort-Ambagt dezer Stad, in den Zuidhoek. Verpngt aan Jacobus Ten Haaf, 0111 '1.8 per Genet. 3. Gemeten 150. Roeden WEIJLAND, leggende onder Welland, in 'tKerke Bevang van Zuidwelle. Verpagt aan Cornells van de Vate0111 '15 per Geniet. Een Zestiende Portie in de MEÉSTOOF en gevolgen re Dneischoji. En eindelijk op, Dingsdag den 19." derzelve maand. Een netten INBOEDEL; alle welke Goederen drie dagen voor do refpective veilingen voor een ieder te zien, en intusfehen nadere informarien bij den Verkooper te bekomen'zijn. Op Woensdag den 13. December 1809., des nademiddags om 2. uuren, zal Mr. W. A. de JONGE, op de voormalige Buitenplaats van Mejuffrouw A. Blieek, onder OostéRland, ten overltaan van liet Gerecht aldaar, prefenteeren te verkoopeu: Ilntm 300. opgaande IJPE BOOMEN. En Ruim 170, opgaande ÉSSE BOOMEN. TcZifi&IK2££ j bij ABRAHAM be'VOS_ Jz. Boekdrukker op de üutie Haven, naast het Steen, agog.

Zierikzeesche Courant | 1809 | | pagina 2