In tempo trap op trap af Nu vind ik horror interessant wordt 1 I pispaele PZC'krullebak' 4 DINSDAG 8 DECEMBER Alleen voor particulieren tot 16 jaar. Prijs 25 cent per regel. Bij te koop of verkoop verplicht vermelding van het totaalbedrag, max. 50,-. Krullebakjes worden alleen geplaatst als er een naair plus adres of telefoonnummer in staat. Opgeven bij de PZC-kantoren óf een formulier" invulle (verkrijgbaar bij de meeste basisscholen) en opsturei Dan geldige postzegels LOS bijsluiten. Sluitingsdatun vrijdags vóór het verschijnen van de krullebak (tweed dinsdag van de maand) tot 13.00 mm. Te koop gevraagd: Rijlaarzen mt. 31 Paard- rijcap meisje 7 jaar. Jessy, 0113-655104 Te koop: Kuifje spel v.d. Supernintendo 40,-. Anne, 0118-462980. Gevraagd: Actionman pop en/of motor, auto, kleren e.d. Thijs, 0118- 462980. Te koop: Lego piraten- schip 40,-. Thijs, 0118-462980. Te koop: Judopak mt. 40 15,-. Bas, tel. 602225. Te koop judopak maat 170 25,-. Bas, 602225. McDonald Dalmatiër hondjes en leger flippos te koop of te ruil gevraagd. Erik, 0118- 633524. Te koop: "Bubsy" of "Fifa" '97 voor de super Nintendo. Ook te ruil voor "donkey Kong 2", 40,-. Marcel, 0118- 419014. Te koop: Ik ben te groot geworden, wie koopt mijn z.g.a.n. Chicco-bug- gy voor 50,-. Stefan, 638106. Te koop: Lego Pira land compleet!! Technic. Stephan 463800. P.S. prijs j overleg. Te koop gevraagd: zal voor Schetlandpcrl Kirsten, 0118-556255. Te koop gevraagd: hL van Play-Mobil. Te 0118-467453. Evt. rhj< inrichting. Wie wil Panini voetba stickers '99 ruilen? Gen jan, 0113-501380. Te koop: Fisher Price ge rage met diverse auto) en motor. 2E,- Tommie, 0118-412153. Timo Veerhoek: lekker drassig en een beetje ruig. foto Lex de Meester Mountainbiker Timo Veerhoek moet keihard trainen Neem de K van „Klinken, dat hoort bij een opening," neem de U van „Unieke familie tentoonstelling" en de N van „Nooit gedacht dat dat ooit zou gebeuren," doe daarbij de S van „de Snelheid waarmee mijn moeder zeven schilderijen maakte," en besluit met de T van „Tentoonstelling, maar ook van Telefoon, die mijn zus maakte en waarmee de tentoonstelling werd geopend," en ziedaar je hebt het woord waarmee Albert Maas (13) uit Breskens, als jongste van de familie, een expositie opende in het Streekmuseum van IJzendijke. Zeven Maassen Liefst zeven Maasen doen er aan mee: „Mijn moeder met schilderijen van mensen en wolken, mijn vader met abstracte tekeningen van boten en gezichten in de vorm van een hart, mijn zus met kaarten, die ze maakte van waskrijt en een strijkijzer, mijn andere zus met spelletjes voor zenuwachtige mensen en chocoladeletters voor blinden, mijn tante met vazen en potten en mijn andere tante, die allerlei technieken gebruikt en vage mannetjes maakt." Van Albert zelf zijn er tekeningen, schilderij en en pastels te zien: „Het meeste heb ik gemaakt op het kinderatelier en de cursus voor scholieren in Oostburg. Wat ik thuis maak doe ik vaak op een papiertje wat ik er gens vind en dat ziet er niet altijd netjes uit. Nu vind ik HORROR erg interessant, kijk maar naar mijn doodskop, die heb ik met acryl gemaakt. Ook teken ik graag strips." Een vitrine herbergt een groot aantal den kertjes, geïnspireerd op het beroemde beeld van Rodin: „Mijn bedoeling was om die op de rommelmarkt te verkopen en zo wat te verdienen, leuker dan afwassen! Maar het is blijven steken omdat we geen oven hebben om ze te bakken, waardoor ze snel breken." Het is duidelijk dat Albert door zijn familie gestimuleerd wordt om niet te veel voor de t.v. te hangen: „We hebben toch geen schotel." Twee weken geleden wilde hij nog cabaretier of striptekenaar worden, maar de tijd gaat snel voor Albert: „Ik ga iets met mechanische techniek doen," is zijn overtui ging. De afwisselende tentoonstelling is nog de hele maand in IJzendijke te zien. IJ W I Slijmbal, pornopuistje, discosnol, geplette banaan. Schelden doet geen pijn, of toch wel? Sommige scholen verbieden liet heel streng, andere laten het oogluikend toe. Gescholden wordt er overal, al vanaf er taal bestaat. Dirk van der Heide verzamelde jarenlang scheldwoorden voor zijn Groot Schimpnamenboek van Neder land. De woorden staan per provincie en plaats genoemd, je kunt er bijvoorbeeld in vinden dat mensen uit Arnemuiden strontkuiers werden genoemd, en die uit Breskens kaaispugers Dit zijn vooral scheldnamen die vroeger gebruikt werden. Hoe scheldt Zee land nu? Pispaele Tussen Domburg en Westkapelle wordt nog heel wat afgescheiden, vertellen de Westkappelse Nanda, Mirjam en Roos (15). „Zij schelden ons vooral uit voor boeren, net zoals Arnemuidenaren nog steeds rotte vis genoemd worden". De meiden weten zelf ook heel wat scheldwoorden te noemen, die op z'n Zeeuws uitgesproken moe ten worden: stommen donder, vuulen ööp, stommenoen en pis paele. Verwijzingen naar de geboorte kom je ook tegen; uut de baer moeder hesleepte tepel is een mooie. Maar ook uut de dulleve trekken en proberen de snelheid wat op te voeren. „Dat zwemmen heb ik bij het fietsen niet nodig," lacht hij. „Maar ik doe ook mee aan triathlonwed- strijden. En dan moet je lopen, zwemmen en fietsen," legt hij uit. Bekers Het lopen is voor hem niet zo'n groot probleem., „Een paar jaar te rug deed ik nog mee aan de crosswedstrijden om het kampioen schap van Zeeland." En dat ging hem prima af gezien het aantal bekers in de huiskamer en de gang. „Maar hardlopen alleen vond ik op de duur niet meer zo leuk. Vandaar de run-bike-run wed strijden en het mountainbiken. Trouwens, bij die sport moet je ook de nodige meters lopen, omdat je niet overal op het parcours kunt fietsen." Inmiddels heeft Timo ook al de nodige successen op de fiets ge boekt. Won een aantal wedstrijden in Brabant en staat nu op de eerste plaats -in het voorlopige tussenklas- sement. In de schuur staat z'n glimmende moutainbike naast een oud karre tje. „Da's de oude fiets van m'n opa," lacht Timo. „Goed genoeg voor de dagelijkse ritjes naar m'n school in Middelburg." Niet geschikt dus voor het ruige terreinwerk. Maar betrouwbaar ge noeg om op tijd op school te komen! geschraepte rioolkever mag er zijn. Of je bin net zo outereg as Oen kruuwaege". Origineel Bij schelden gaat het er vooral om hoe iets uitgesproken wordt. Bijna alles wat je iemand met veel j agressie en nadruk toebijt, klinkt j als schelden. Je kunt gewoon een term van een shampooflesje nemen: uitgedroogde gespleten haarpunt! Op een gezichtscrème- potje vind je deze: openstaande porieWant als je dan toch gaat schelden, kun je het beter origineel doen. Lekker drassig, beetje ruig en het liefste wat zanderig. Zo ziet het ideale parcours eruit voor moun tainbiker Timo Veerhoek (12) uit Ritthem. Maar dat wil niet zeggen, dat je dan ook de wedstrijd met twee vingers in de neus wint. Daar voor moetje keihard trainen. „Op zaterdagmorgen trainen we met de clubleden van Dynamica in de duinen bij Vlissingen," vertelt Ti mo. „Even in tempo die trap op en af. En dat een aantal keren achter elkaar. En van tijd tot tijd gaan we naar Schouwen Duiveland om in de buurt van Haamstede te fietsen in de bossen." 's Maandagsavonds is Timo te vinden in het zwembad. Baantjes Uitgever W.F. de Pagter Eindredactie: Anneke van den Doel en Willem Verstuijf. Vorm strip: Ramon de Nennie. Redactie: Petra de Bil, Marina van den Boogaart, Jaap Clement, Sam Karstens, Piet Nagtegaal, Francis Schot, Hans Segboer en Jan Smeekens. Cartoon: Wouter Apner Adres: Oostsouburgseweg 10, 18, 4380 AA Vlissingen. andag t/m vrijdag, van 00 uur): 0118 484000

Provinciale Zeeuwse Courant katern Krullebak (1981-1999) | 1998 | | pagina 4