Slag moet lekker lopen Pilote op twee kussens Blijf altijd bij die kop vandaan in de volgende A/' mea(ó Oud en PZC krullebak 4 DINSDAG 10 NOVEMBER 1998 -tj Tennistalent Annemarie Ketting Een balletje op straat slaan? Best leuk. Maar als je echt wil leren tennissen, dan zul je met racket en al moeten verhuizen naar de tennisbaan. Dat had Annemarie Ketting (13) zo'n drie jaar terug al snel door. Binnen de kortste keren stond ze dan ook op de baan van tennisclub de Stoof in Koudekerke. En Annemarie leerde snel. „Het tellen had ik al op. straat geleerd," vertelt ze. „Maar serve ren, een balletje hooghouden en de diverse slagen slaan moest ik nog onder de knie krijgen." Dat lukte opperbest. Zo goed zelfs, dat ze binnen de kortste keren mee mocht gaan trainen bij de bond. Annemarie: „Dat is in Middelburg. Trainer Remco Maandag heeft me de fijne kneepjes van het tennis bijgebracht." Veel spin De techniek is verschrikkelijk belangrijk. Een bal met veel spin leren slaan kost veel training. Maar als je dan op den duur een leuke backhand met spin kunt slaan dan geeft dat veel voldoening." Toch staat presteren bij Annemarie niet op de allereerste plaats. „Natuurlijk ga je de baan op om te winnen. Maar als ik een partij verlies, dan kan ik toch een lekker gevoel hebben, omdat m'n slagen lekker liepen." Tennister Annemarie Ketting nooit vegen op tapijtbaan. Mariska Euser: een echte hoogvlieger. Paleontoloog wil ze worden. „Dat is een onderzoeker van fossielen, bijvoorbeeld overblijfselen van dinosaurussen Dan ga je onder zoeken hoe oud ze zijn en zo." vertelt Mariska Euser (12) uit Vlissingen. „Nee dat heeft niets te maken met vliegen." En dat zou je toch eigenlijk wel verwachten van iemand die vlieg lessen heeft genomen. Mariska: „Ik wilde altijd al eens vliegen. Ik was de enige in de klas die niet met een vliegtuig op vakantie was geweest." Vorig jaar herfst heeft Mariska samen met haar vader in Lelystad een oefenbewijs gehaald. „Dit is niet het echte oefenbewijs.. Daar moet je dertig uur voor hebben gevlogen. Als je dat hebt mag je met een instructeur naast je in een sportvliegtuigje vliegen. Wij hebben maar een half uur gevlogen. Dat zijn er dus nog 29 1/2 te weinig." Uitzondering Normaal gesproken moet je zestien zijn wil je zelf mogen vliegen: „We hebben deze cursus gevolgd via de Fakta. Dat is een organisatie ter stimulering en ondersteuning van hoogbegaafde kinderen. Er werd voor één keer een uitzondering gemaakt. De kinderen van die cursus mochten wel zelf vliegen." Vliegen deed ze pas de laatste les. „Eerst vertelde de instructeur alles over het vliegtuig. Welke bewegin gen je kon maken zoals rollen. En over gieren, stampen en flaps. We kregen boeken waaruit je ook echt moest leren. Over de motor, hoe een vliegtuig in elkaar zit en Bij de Zeeuwse kampioenschappen bereikte ze een vierde plaats in haar leeftijdsgroep. Hoe hoog ze landelijk staat op de ranglijst weet ze eigenlijk niet precies. „Eerlijk gezegd ben ik daar hele maal nooit mee bezig," zegt ze. „Het plezier staat voorop. Lekker tennis sen en dan het liefst op gravel. Betonnen banen en binnen banen met tapijt vind ik minder prettig om op te spelen. Dan kun je de ballen minder effect meegeven." Toch hebben tapijtbanen ook wel voordelen. „Je hoeft na afloop nooit te vegen," lacht Annemarie. „En da's mooi meegenomen, want dat is niet bepaald m'n favoriete werkje." Alleen voor particulieren tot 16 jaar. Prijs 25 cent per regel. Bij te koop of verkoop verplichte vermelding van het totaalbedrag, max. 50,-. Krullebakjes worden alleen geplaatst als er een naam, plus adres of telefoonnummer in staat. Opgeven bij de PZC-kantoren óf een formulier invullen jg (verkrijgbaar bij de meeste basisscholen) en opsturen. Dan geldige postzegels LOS bijsluiten. Sluitingsdatum jj vrijdags vóór het verschijnen van de kruUebak (tweede jg dinsdag van de maand) tot 13.00 uur ft Te koop: Fisher Price Ranche, 30>-. Jeroen, 0113-553651. Gratis af te halen diver se jonge poesjes. Jelle Moens, 0118-582942. Te koop: Dr. Martens 9kisten), kleur paars, mt. 38, z.g.a.n. Eén seizoen gedragen, 50,-. Annick, 0115-614370. Te koop gevraagd: Flip- po's. Dirk, 0118-479788. Te koop: voetbalshirt (RCS), mt. 140/146, 15,-.; paardrijlaarzen, mt. 39, 25,-; jui-jitsu- pak, mt. 134, 12,50. Patrick, 0118-614428. Te koop: voetbalschoe nen, mt. 29/30, 10,-. Ricky, 0118-603302. Te koop gevraagd: konij nenhok. Olga, 0118- 561378. Te koop: skischoenen, mt. ±37 wit, 35,-. 0113- 212344. Te koop: walky-talky, 10,-; spookslot 20,-; de schat en de sleutel. Jeroen, 0113563651 foto Dirk-Jan Gjeltema foto Dirk Jan Gjeltema meteorologie. Dat is weerkunde. Ook hebben we op het vliegveld al les bekeken zoals de verkeerstoren en de hangars." Mariska: „Ik voelde me als een vo geltje in de lucht. Als je dan naar beneden kijkt en alles zo klein ziet echt heel leuk! Om door het raam heen te kunnen kijken moest ik op twee kussens zitten. Toen konden mijn voeten niet meer bij het voe ten stuur." Mariska mocht zelf taxiën naar de landingsbaan. „In de lucht ging ik rondjes draaien en bij de landing mocht ik ook meehel pen." Groeien Wil ze als ze zestien is het echte oefenbewijs halen? „Dat wil ik wel. Maar, het is echt heel duur en dan zal ik ook nog wel een stukje moeten groeien!" Mastino bijt vijfjarig meisje dood de hond wordt afgemaakt. Ruim twee weken terug stond dit in elke krant. Foute hond? Foute baas? Hoe bang moet je zijn voor een hond? We vroegen het aan Koos Heijs- tek van de Goese politie. Jaren lang werkte hij als trainer met (politie)diensthonden. Sinds jaren ook is hij eigenaar van de Goese Hondenschool. Volgens hem komen de proble men vooral omdat het baasje de hond te veel als z'n gelijke ziet. Maar ook doordat volwassenen en zeker ook kinderen, veel te makkelijk naar een vreemde hond toestappen. „Een hond moet vooral weten wie de baas is", zegt trainer Heijstek. „Dat er wellicht een tweede baas je is. En ook dat de kinderen boven hem staan. Daarnaast moet hij snappen wat er van hem verwacht wordt. Dat doe je niet eventjes vanuit een boek. Zoek dus een goede hondenschool. Dat kan ook nog met oudere honden. Of met honden baasjes dié op herhaling moeten. Niks moeilijke en zogenaamd gevaarlijke honden apart, gewoon alles doorelkaar." Commando's Sleutelwoorden bij zo'n training zijn bijvoorbeeld foei en braaf. Plus korte commando's als volg, zit, blijf kom voor en hier.En dan tege lijk via de lijn en een goede halsband duidelijk maken wat de hond dan precies moet doen. In het begin kan een hondekoekje geen kwaad. Maar (wolflmoeder natuur heeft ook geen extra stuk jes vlees op zak. „Toch moeten kinderen niet op elke hond afstappen", vindt trainer Heijstek. Eerst kijken of hij een goede bui heeft, zoals oren rechtop en een kwispelstaart. Ook dan nooit zomaar aan hem zitten, zeker niet aan de kop. Hij kan wel oorpijn hebben of moe zijn. Een opdringerige hond kun je beter afweren met je knie dan met je handen. Blijf altijd bij die kop vandaan! En in je eentje met de hond rond enkel (laten) doen als je echt overwicht hebt. Anders kun je niet ingrijpen als er iets gebeurt." Vechthond Trainer Heijstek: „Zo'n mastino is een heel ander verhaal. Want dat is zelfs geen gewone waak- én beveiligingshond maar een echte vechthond. Als die bijten is het om te doden, dat zit in hun bloed. Er zijn dan ook plannen (net als bij pitbulls) voor een muilkorfplicht. Tot dan goed uitkijken dus." Uitgever W.F. de Pagter Eindredactie: Anneke van den Doel en Willem Verstuijf. Vorm strip: Ramon de Nennie. Redactie: Petra de Bil, Marina van den Boogaart, Jaap Clement, Sam Karstens, Piet Nagtegaal, Francis Schot, Hans Segboer en Jan Smeekens. Cartoon: Wouter Apner Adres: Oostsouburgseweg 10, Postbus 18,4380 AA Vlissingen. Tel. (maandag t/m vrijdag, van 9.00-17.00 uur): 0118 484000 L k k k. k. Auteursrechten voorbehouden Uitgeven] Provinciate Zeeuwse Courant BV/, Weg ene; Arcade Nederland BV"

Provinciale Zeeuwse Courant katern Krullebak (1981-1999) | 1998 | | pagina 4