dl in het net Jantje Smit met baard Een uur in museum en het was nog gaaf ook Christiaan de Munck trad op in soundmixshow Tweehonderd krullebakken Dat is niet mis! PZC'krullebak S 4 DINSDAG 13 OKTOBER 1998 Bmihw-g Jumpen, rappen en ready. ren met een linker lay-up - je is voor Cheyenne heel lastig. „Je bent je gevoel voor richting dan kwijt." Vorig week begon het nieuwe seizoen voor de twee basketbalsters uit Souburg. „Hopelijk gaat het net zo lekker als het vorige seizoen," hoopt Cheyenne. „Toen werden we in Rosmalen met de mini's tweede van het Rayon Zuid." Verdedigen Dat wordt de komende maanden weer pittig trainen. Jumpen en tappen. Tappen? „Da's trappelen met je voeten op de grond," lacht Cheyenne. „Het is in ieder geval leuker dan ready". Dan moet je vliegensvlug jezelf in de zaal verplaatsen en klaar staan met je handen omhoog om te verdedigen. Dat onderdeel mag de trainer voor mijn part schrappen." De meiden zijn ready voor de start van het seizoen. Dat is zo klaar als een klontje. En die driepun ters? Die gaan er dit jaar geheid in. Let maar op de uitslagen! Een driepuntertjeTja, dat zou leuk zijn. Maar voor Cheyenne Flipse (12) luk ken de tweepuntertjes stukken beter. Kenners weten het dan allang dat Cheyenne praat over bas ketbal. Over haar eigen cluppie: Basketbalvereni ging Souburg. Het begon voor haar een jaartje geleden. „M'n vriendin Yvette Hamerling (12) vroeg om een keertje mee te gaan naar een training. Ik was al enthou siast geworden door de film Space Jam met bas ketballer Michael Jordan in de hoofdrol." En zo ging het balletje voor Cheyenne dus rollen. Of in dit geval stuiteren. Training Per week wordt er een uur getraind onder leiding van onder andere Kees Rijnberg. „Leuke trainer", vinden de twee meiden. Vaste onderdelen zijn het dribbelen, de pass en natuurlijk het scoren. „Meestal via het bord," legt Yvette uit. Een goede basketbalster is foto Ruben Oreel tweehandig. Maar het sco- Linda, Roos en Jessica, Henny Huisman en Joop van den Ende zijn geen onbekenden van Christiaan de Munck. De dertienjarige Vlissinger ont moette deze bekende Nederlanders tijdens zijn optreden in de sound mixshow. Christaan behoort tot een groep van zesendertig deelnemers, die uit meer dan duizend mogelijke kandidaten werd geselecteerd. Hij vertolkte tijdens de show de rol van Jantje Smit. Playbacken Christiaan: „Ik heb voor een Nederlandstalig lied gekozen omdat de teksten daarvan gemak kelijk te onthouden zijn. Bovendien lijkt mijn stem op die van Jantje." •Christiaan begon ongeveer anderhalf jaar geleden met zijn zangcarrière. Elke week oefent hij ongeveer een uur. In eerste instan tie deed de talentvolle Vlissinger mee aan playbackshows. Christiaan: „Ik zong dan altijd live mee, want playbacken is niet mijn sterkste kant." Daarna volgde de karaokeshows. Een plank vol met bekers en oorkondes aan de muur in huize De Munck bewijzen dat Christiaan vele malen tot winnaar werd ge kroond. Christiaan: „Tijdens de landelijke Karaoke Mega Tour 1997 ben ik derde van Nederland geworden." Zijn optreden in de populaire show van Henny Huisman behoort tot nu toe tot één van de hoogtepunten. Christiaan: „Ook een optreden in Utrecht maakte veel indruk op me; er waren enkele duizenden mensen op af gekomen." Doordat Christiaan kort voor zijn deelname aan de soundmixshow de baard in de keel kreeg, was het voor hem erg moeilijk om Jantje Alleen voor particulieren tot 16 jaar. Prijs 25 cent per regel. Bij te koop of verkoop verplichte vermelding van het totaalbedrag, max. 50,-. Krullebakjes worden alleen geplaatst als er een naam, plus adres of telefoonnummer in staat. Opgeven bij de PZC-kantoren óf een formulier invullen (verkrijgbaar bij de meeste basisscholen) en opsturen. Dan geldige postzegels LOS bijsluiten. Sluitingsdatum vrijdags vóór het verschijnen van de krullebak (tweede dinsdag van de maand) tot 13.00 uur. Te koop: skates maat 41/42 f50.-. Deborah, tel. 0118-582096. Te koop: 1 pauwstaart (doffer) f7.50; 1 Oudhol landse meeuw (doffer), f25.-; Rocco, tel. 0118- 591305. Te koop Sierduiven: koppelshow Antwerps f15.- per koppel; Italiaanse meeuwen, f25.- per stuk. Rocco, tel. 0118-591305. Te koop: cavia kooi f25.-; tamme rat kooi, 'z.g.a.n., f35.-. Jolanda, tel. 0118-591764. Te koop: judopak mt.160 z.g.a.n., f40.-. Henri, tel. 0118-466251. Te koop: keepersbroek mt 146 f10.; keepersshirt mt 152, f20.-; voetbal shirt (RCS) mt 140/146 f15.-. Patrick, tel.0118- 614428. Te koop: skeelers merk Roces, type FCO Rome, maat 42/43, f50.-. Hans, tel. 0113-330300 Te koop: paardrijbroek mt 176, beige, f25.-; paardrijlaarzen mt 39, f25.-. Michelle, tel. 0118- 614428. Te koop: jui-jitsupak mt. 134, f 12.50. Patrick, tel. 0118-614428. Te koop: paardrijbroek, blauw mt. 170/176, f25.-; paardrijlaarzen mt. 38/ 39 f25.-. Michelle, tel. 0118-614428. Te koop: CD's van: Aaron Carter, f25. Aqua: aquarium, f22.50; BN'ers voor BNN. Hij gaat voor c f2.50. Ferdi nand, tel. 0118-471220. Te koop: zwarte bloch jazz-balletschoentjes z.g.a.n. maat 38/39, f35.. Kim, tel.0118-637302. Te koop: witte muziek standaard, tafelbiljart en zwemvest leeftijd 10-15 jaar. Sanne Marije, tel. 0118-501840. Te koop: Spice Girls videoband: one hour of girls power, f15.-. Roland, tel. 0118-471220. Te koop: skeelers Roces mt. 38, f50.-. Ferdinand, tel. 0118-471220. Gratis af te halen diver se jonge poesjes, 8 we ken oud. Jelle, tel. 0118- 582942. Te koop: sega 16-bit ga mes, o.a. VMK3 Comix zone en Clayfighter, vanaf f15.-. Lieven, tel. 0113-312031. Te koop gevraagd: tele foonkaarten en te koop Barbieboutique, 35,00. Jaap, 0118-613246 Uit teen dikke stapel goede inzendingen zijn de volgende geluksvo-1 gels geloot: David Almekinders, Oostburg; Gudo Rijk, Vogelwaarde; Hanneke Braamse, Heinkenszand; Hettie Boonman, Nieuwdorp; Judith Maas, Arnemuiden; Justin Mieras, Kapelle; Manon Knuist, Middelburg; Noralie Stroo, Meliskerke; Tess Luijcx, Burg-Haam stede en Thom Ouwerkerk, IVüddelburg. De prijzen komen er aan. Hartelijk gefeliciteerd. r Smit optimaalna te doen. Het meest deskundige jurylid, Hans van Eijk, reageerde toch zeer positief op zijn optreden. Afkraken Over het bekendste jurylid van Nederland, Jacques d'Ancona, heeft Christiaan een duidelijke mening. „Ik vind hem slecht. Hij kraakt iederéén af. Het hoort een beetje bij de show, denk ik." Op 15 oktober wordt Christiaan opnieuw in Showbizcity verwacht. Op iederéén die niet direct in de finale kwam, kon het publiek telefonisch zijn stem uitbrengen. De uitslag wordt donderdag, opnieuw onder het oog van de camera's, bekend gemaakt. Christiaan: „Hoe het ook afloopt, ik ga gewoon door met mijn hobby. Ik ben al bezig om een nieuw nummer in te studeren." „Voor scholen hadden we al wel iets om te dóen in het museum," vertelt Karina Leijnse van het Zeeuws Museum in Middelburg. „Voor kinderen die hier met hun ouders komen was er weinig te doen. Ze konden de spullen wel bekijken, maar dat was toch vaak saai. Daarom hebben we de schat kamerroute gemaakt. Hét is een laat-je-ogen-niet-in-je-zak-zitten route. Déze route is voor kinderen vanaf zes jaar. De kinderen bepalen zelf naar wat ze op zoek gaan. Vogels, vissen, mensen of bijvoorbeeld schepen. In elke zaal van het museum is er wel wat te vinden. Uiteindelijk komen ze uit in de schatkamer waar ook nog leuke dingen te doen zijn." Kistjes Voor de oudere kinderen zijn er de VOC (Verenigde Oost-Indische Compagnie) -kistjes. Middelburg was de tweede handelsstad van de Republiek en speelde een belang rijke rol in die tijd. Karina: „Het museum staat vol met spullen uit de VOC-tijd: spullen die meegenomen werden van de reizen, portretten van be langrijke mensen die toen leefden en gebruiksvoorwerpen." In de VOC-kistjes zitten laatjes met opdrachtkaartjes en spulle tjes, Karina: „In het museum mag je normaal gesproken niets aanra ken zoals het schelpenkabinet. In het kistje zitten dezelfde schelpen als van het kabinet en die mag je wel aanraken." Saai „Als mijn ouders voorstellen om een museum te bezoeken, vind ik dat niet leuk. Het is meestal saai, na tien minuten verveel ik me al dood." zegt Robbin (11) „In het Zeeuws Museum was het anders." Samen met Kevin (11) heeft Robbin het museum doorkruist met een VOC-kistje. Kevin gaat verder: „Het was leuk om telkens weer een laatje te openen en te kijken wat je dan moest doen. In elke zaal was het anders. Soms alleen maar kijken, maar ook ruiken en voelen." Eindoordeel? „We zijn nu wel meer dan een uur in het museum geweest. En heel de tijd hadden we het naar onze zin, het was Uitgever W.F. de Pagter Eindredactie: Anneke van den Doel en Willem Verstuijf. Vorm strip: Ramon de Nennie. Redactie: Petra de Bil, Marina van den Boogaart, Jaap Clement, Sam Karstens, Piet Nagtegaal, Francis Schot, Hans Segboer en Jan Smeekens. Cartoon: Wouter Apner ■s Adres: Oostsouburgseweg 10, Postbus 18, 4380 AA Vlissingen. Tel. (maandag t/m vrijdag, van 9.00-17.00 uur): 0118 484000 SL hb. k. k Auteursrechten voorbehouden Uitgeverij Provinciale Zeeuwse Courant BW Wegener Arcade Nederland B§f§f Christiaan de Munck: steeds nieuwe nummers. foto Lex de Meester

Provinciale Zeeuwse Courant katern Krullebak (1981-1999) | 1998 | | pagina 4