Coupe Philippe of 33-28 Na poedel zoeken naar pijl Schoolteam Sint Annaland steengoed Marije Smid wint nationale titel aspiranten 4 DINSDAG 7 APRIL 1998 Alleen voor particulieren tot 16 jaar. Prijs 25 cent per regel. Bij te koop of verkoop verplichte vermelding van het totaalbedrag", max. 50,-. Krullebakjes worden alleen geplaatst als er een naam, 4 plus adres of telefoonnummer in staat. Opgeven bij de PZC-kantoren óf een formulier invullen (verkrijgbaar bij de meeste basisscholen) en opsturen, g Dan geldige postzegels LOS bijsluiten. Sluitingsdatum vrijdags vóór het verschijnen van de krullebak (tweede dinsdag van de maand) tot 13.00 uur. Dammen, dammen en nog eens dammen. Om er te komen moet je er al over. De Philipsdam. Of de Oesterdam. En waar praten ze dan over in Sint Annaland? Juist, over dammen, dammen en dammen. Maar op de school met de bijbel gaat het dan over het spelletje. Met de zwarte en de witte stenen. Want daarin zijn ze op deze school steengoed. Vorige maand werd de school Zeeuws damkampioen. „In de finale versloegen we Ter Tolne uit Tholenvertelt Armando Lindhout (12). „Ook goede dammers," geeft Arjan Heyboer(ll) toe. De andere teamle den, Jeroen Oostdijk (12) en Harm Westdorp (12) uit groep acht droe gen ook hun steentje bij aan het kampioenschap. Natuurlijk willen ze niet alle truc jes verldappen. Volgens Arjan kun je met een Haarlemmer zetje leuke dingen doen. Sterke zet „Een Coupe Philippe is ook niet slecht" vindt Jeroen. En 33-28 is geen geheim telefoonnummer, maar volgens Jeroen een sterke zet. Op school wordt elke week een keer na schooltijd gedamd. „Vanaf groep 6 dammen we om de schooltitel," vertelt Harm. Maar wie echt goed wil worden wordt lid van een club. Het school- viertal is lid van de Eendracht, een damclub in Tholen. Daar krijgen ze les van Hans Leune. „Veel oefenen, zetjes uitproberen. Dan word je vanzelf sterker," zegt Arjan. Armando heeft zo z'n eigen aanpak. „Thuis op de computer speel ik met Truus. Zo heet de damcomputer." Halve finale Vorig jaar deed het schoolteam mee aan de halve finales om het Neder lands kampioenschap. Toen werden ze uitgeschakeld. Dit jaar ging het een stuk beter. Afgelopen weekend behaalden ze een keurige eerste plaats tijdens die halve finales. Dat betekent, dat ze volgende maand weer over de dam het land ingaan. Op weg naar nog meer damsucces tijdens de finales om het Nederlands kampioenschap. Te koop: meisjesfiets, Ift. 6 jaar, 32,50. Miriam, 0118-464882. Te koop: karatepak mt. 170, 25,00. Erik-Jan, 0113-649511. Te koop: cap maat 51, merk Harry's Horse, splinternieuw, 50,00. Bernd, 0115-432057. Te koop: zwart wed strijdjasje maat 176, merk H. Horse, splin ternieuw, 50,00. Bernd, 0115-432057. Te koop: witte rijbroek maat 140, merk H. Hor- se, splinternieuw, 50,00. Bernd, 0115- 432057. Te koop: zwarte rubbe ren paardrijlaarzen maat 37, merk H. Horse, splinternieuw, 30,00. Bernd, 0115- 432057. Te koop: Skeelers maat 34 25,00. Rebecca, 0118-591301. Te koop gevraagd: wie heeft er voor mijn pony een Haflinger tuig en broek om aan te spannen? Janny, 0118-501798. Te koop gevraagd: beige paardrijbroek maat 158/164; beige of bruin rib paardrijbroek 158/164; paardrijlaar zen Aigle maat 37. Anna, 0118-642160. Te koop: Judopak maat 180, 35,00. Erik-Jan, 0113-649511. Te koop gevraagd: r spelletjes voor de Super Nintendo: Streetracer en Donkey Kong Country 3. Mar cel, 0118-419014. Gevraagd: konijnen hokken voor buiten. Tel.: 0118-581811, vraag naar Mark. (Alleen na 18.00 uur). Wie heeft er voor mij de volgende Super- topshots Ajax serie I van Croky: 2; 4; 10; 11; 12; 13; 14; 15; 19; 20; 25; 32. Ik heb een hele boel Flippo's om ruilen. Marijn, 0118- 571297. Cupido? Tja, een aardige schutter. Wilhelm Teil? Schoot die niet met pijl en boog een appel van iemands hoofd? Ook niet slecht. Maar in dit rijtje namen mag de naam van Marije Smid (12) uit Yerseke zeker niet ontbreken. Zij schoot vorige maand met pijl en boog maar liefst 279 punten bij elkaar. Dat gebeurde tijdens de Nederlandse kampioenschappen in Middelbeers. Het puntentotaal was goed voor de Nederlandse titel bij de aspiranten. Haar 51 tegenstan ders hadden het nakijken. „Met dank ook aan clubgenoot Rinus Kriekaard," zegt Marije eer lijk. „De week voor de wedstrijd ging de pees van de boog rafelen. Hij heeft die toen nog snel voor mij in orde gemaakt." Twee clubs Boogschieten is sinds twee jaar haar lust en haar leven. Om lekker veel te kunnen oefenen is ze lid van twee clubs: Sint Sebastiaan uit Yerseke en Ravestijn uit Kloetinge. Samen met haar pa, ook een scherpschutter met pijl en boog wordt er per week zo'n zes uur getraind. Vanaf 18 nieter moet de roos geraakt worden. Dat levert 10 punten op. „Maar soms schiet je een poedel. Da's een totale misser, 't Kruis eruit, da's beter, dan schiet je een supertien. Echt middenin de roos," legt Marije uit. Dure pijlen Na een poedel wordt het zoeken. De pijlen waarmee ze schiet zijn behoorlijk prijzig. Zo'n 35 piek per stuk. Best de moeite waard om even te zoeken. Desnoods met een metaaldetector. De pijlen zelf zijn van carbon gemaakt, maar de punt is van staal. Aan de boog zitten twee wieltjes. „De pees spannen kost veel kracht," legt ze uit. „Door die twee wieltjes gaat het spannen een stuk minder zwaar. Elke boog is trouwens aangepast aan een leef tijd. Ik schiet dus met een kleinere boog dan mijn vader." Keer op keer schiet Marije in de roos. Maar soms schiet ze in de lach. „Dat was toen ik een man zijn boog doormidden zag trekken," schatert ze. „Dat was best zielig voor hem, maar het was wel een grappig gezicht." Het gebeurt pas op 2 mei in de Grote Kerk in Middelburg, maar ze zijn nu al zenuwachtig. 'Ze' zijn zeven Zeeuwse scholieren, die erbij mogen zijn, als de Four Freedoms Awards worden uitge reikt. „Deze belangrijke onderscheidin gen worden elk jaar uitgereikt aan mensen, die zich hebben ingezet voor de vrijheid van de mens óp allerlei gebied," zegt Albert de VisSer Hij werkt bij de provincie Zeeland en organiseert voor de derde keer de scholieremvedstrijd. Leerlingen van 4 en 5 HAVO/VWO bedenken goede vragen. Wie de beste vraag heeft bedacht, mag die persoonlijk stellen (in het Engels!) aan de Aieardwinnaars. Aartsbisschop Tutu van Zuid-Afri ka krijgt een award voor vrijheid van Godsdienst. Bob van Hoove en Erik Klok van het Reynhaertcolle- ge in Hulst hebben samen de vraag bedacht. Bob: „We hebben eerlijk: geloot en Eric mag de vraag stellen. We heb ben Tutu gekozen, omdat we die kenden." Mevrouw Mary Robinson, vroeger president van Ierland, krijgt de Feedoms Medal.. „Ik ben gaan zoeken op Internet en tijdens het lezen van allerlei informatie kwam de vraag vanzelf bij me op," zegt Daphne Parée. Zij is van het Willibrord college uit Goes. „Ik heb er hardstikke veel zin in!" Iets bijzonders is, dat het televisie staf ion CNN een award krijgt voor de vrijheid van meningsuiting. Marius van de Burg en Egon de Bakker mogen namens de RSG uit Zierikzee naar de uitreiking toe. Marije Simd mikt op de roos? foto Dirk-Jan Gjeltema Marius: „We hebben veel naar het nieuws gekeken en allerlei infor matie gezocht. En ik zit nu al een I beetje te zweten eigenlijk." j Kinderarbeid Een andere winnaar is Stéphane Hessei, Frans verzetsman. „Ik had er nog nooit van gehoord en dat boeide me zo," zegt Reindert Jan Gerding van de CSW in Middelburg". De vijfde winnaar is de 16 jarige Graig Kielburger van de Canadese organisatie Free the children tegen kinderarbeid. De vraag voor hem is bedacht door Carolien de Baer- demaeker van 't Zwin in Oostburg. „Ik snap niet, dat ze mijn vraag hebben uitgekozen, maar ik vind het wel heel leuk, dat ik erbij mag zijn!" Schooldamteam uit St. Annaland naar finale Nederlands kampioenschap. PZC krullebak foto Dirk-Jan Gjeltema Uitgever W.F. de Pagter Eindredactie: Anneke van den Doel en Willem Verstuijf. Vorm strip: Ramon de Nennie. Redactie: Petra de Bil, Marina van den Boogaart, Jaap Clement, Sam Karstens, Piet Nagtegaal, Francis Schot, Hans Segboer en Jan Smeekens. Cartoon: Wouter Apner Adres: Oostsouburgseweg 10, Postbus 18, 4380 AA Vlissingen. Tel. (maandag t/m vrijdag, van 9.00-17.00 uur): 0118 484000

Provinciale Zeeuwse Courant katern Krullebak (1981-1999) | 1998 | | pagina 4