aan de toekomst, Profspeler is mijn ideaal afeltennisser Kalun Yu in nationale selectie INSDAG 7 APRIL 1998 3 Toen mijn moeder mij vanochtend wakker maakte wist ik het gelijk; het wordt een fijne dag vandaag. Of, gelijk ruzie met m'n zus, had ze weer mijn leukste trui aangetrokken! Zozon jouw brief aan de toekomst kunnen beginnen. „Vijftien mei 1998 moet een bijzondere dag worden. Dan worden alle Nederlanders in binnen- en buiten land opgeroepen om in een brief aan de toekomst..hun dag te beschrij ven," zegt Ineke Strouken. Zij is voorzitter van de Stichting Brieven aan de Toekomst. „Zo wordt deze dag de best beschreven dag van de geschiedenis. Over honderden jaren weet men dan precies hoe het leven van gewone mensen er in het Nederland van 1998 uitzag. Nu denk jij misschien ik schrijf zo lelijk, of ik maak zoveel spelfouten.Dat geeft allemaal niets, want daar gaat het niet om. Ineke Strouken: „Hanenpoten en spelfouten mogen. Het hoeven ..ook geen ellenlange brieven te. worden. Je bepaalt zelf wat de toekomst volgens jou moet weten. In archieven worden veel documenten bewaard. Maar die gaan vaak over bekende mensen en officiële gebeurtenissen. De bedoeling van deze dag is juist dat er over gewone dingen wordt geschreven. Niet alleen watje die dag doet, ook watje voelt en denkt." Als je.een brief wilt schrijven kun je dat op veel verschillende manieren doen. Met de hand geschreven, getypt, e-mail, maar ook ingesproken of brieven in braille zijn welkom. Boven elke brief moeten de vol gende dingen worden vermeld: man of vrouw, geboortedatum, geboorteplaats, burgerlijke staat, woon plaats en beroep. Je brief kan je opsturen tot twee weken na 15 mei aan het. volgende adres:. Brieven aan de Toekomst, Postbus 15 5 98, 3503 AZ Utrecht. Vergeet niet om op de enveloppe je postcode te vermelden, dan kan hij goed opgeborgen worden. ialun Yu in actie: blijven trainen voor de top. foto Lex de Meester De eerste beker. Dat was een heel peciale, vindt tafeltennisser Kalun u. „Gekregen toen ik voor de eerste ;eer Zeeuws kampioen werd," voegt ii.i er aan toe. Daarna volgde een la wine aan prijzen: bekers, medailles, tandaards. In soorten en maten. Wee vitrines vol. Drie maal jeugd kampioen van Nederland, twee keer nationaal kampioen meerkamp, vier de bij het Europees kampioenschap toten met 14 jaar. dit moment speelt het 15-jarige Middelburgse talent met zijn club Zand in de eredivisie van het tafel tennis. En als het een beetje meezit komt hij in actie tijdens de Europese kampioenschappen voor landen teams. Want Kalun is geselecteerd door bondscoach Paul Haldan. Oranje boven? Leren „Da's afwachten," zegt Kalun. „Ik mag op dit toernooi van 23 april tot 4 mei als vijfde man mee naar Eind hoven. Of ik echt aan de bak kom hangt, af van de coach. Ik zit er in de eerste plaats om te leren. Op het in dividueel toernooi doe ik wel mee. Of ik een kans maak? Ach, ik zie wel." Met zijn bat je in zijn tas heeft Ka lun al heel wat douanestempels in zijn paspoort verzameld. Frankrijk, Duitsland, Zwitserland, Denemarken, Zweden. De tafels zijn overal gelijk. De tegenstanders niet. Blijven trainen is het devies. De backhand, de forehand, de smash met topspin. En natuurlijk het loop werk. Twaalf uur per week, onder leiding van trainer Peter Boon. „En het verveelt nooit," lacht Kalun. Doel Wie de top wil bereiken zal moeten kiezen. Of de school of de sport. Kalun is er nog niet uit. School en topsport is een moeilijke combinatie. ,,'t Is straks of het één of het ander. Profspeler is m'n ideaal. Dat doel wil ik bereiken," zegt hij. Als je een eskimo vraagt je het sprookje van Het Vergeten Paradijs te vertellen, zal hij je aankijken met een gezicht van ik-weet-niet-waar-je-het-over-hebt. Niemand aan de bovenkant van de wereldbol kan zich het oude verhaal herinneren. En toch moet zich lang geleden in het land van sneeuw en ijs iets heel bijzonders hebben afgespeeld. Wat? Dat kun je lezen in Het vergeten Paradijs van Jerry Kramsky en Lorenzo Matotti. Op een dag kreeg een groep van kleine eskimo's onverwacht bezoek van drie vreemdelingen uit een ver land in de hemel. Met een houten masker voor en warm aangekleed waren ze naar de aarde afgedaald om er nieuwe aanbidders te vin den. Want Burshna, Milton en Os car (zo heetten de drie goden) maakten zich al een tijdje zorgen: als niemand meer in hen zou gelo ven, zouden ze onzichtbaar wor den. En nog erger: spoorloos voor eeuwig verdwenen. In een dorpje ergens op de enorme ijsvlakte vonden ze de fans die ze zochten. En omdat de aarde daar op die plek dichter bij de hemel is dan waar ook, besloten ze er een mooi nieuw paradijs te bouwen. Samen met de kleine eskimo's en de voor zo'n karwei onmisbare Ti tanen. Die enorme reuzen uit de hel waren fantastische bouwers en daarom konden Burshna, Milton en Oscar ze goed gebruiken bij de kluk DésTitanen lieten zich niet zomaar vooflhet goddelijk karretje span nen. Db plek waar ze aan het werk moesten beviel hun niet (veel te koud), ze, wilden beter (lekker vet) eten en ^bisten dat ze een zegje het plan mochten doen. Maar toen ze na jarenlang gesoebat eindelijk aan de slag gingen en zelfs al snel een indruk wekkende tempel op poten hadden staan, kregen ze slaande ruzie. Net als de Eskimo's; maar die om een andere reden. Of er nog iets van het paradijs te recht kwam? Jazeker: „Een enor me toren zo hoog als een berg. Aan de onderkant was een groot terras vol tropische bomen en planten. Een marmeren trap voerde naar een opening in de toren. Dit was de ingang naar het paradijs. Hele maal bovenop de toren was nog een tuin, met in het midden een grote, gouden koepel. In de tuin rook het heerlijk en er stonden mooie standbeelden. Overal klonk het prachtige gezang van vogels." De tekeningen in Het vergeten Pa radijs (Big Balloon, 29,95) zijn van Lorenzo Matotti. Hij is een be roemde Italiaanse striptekenaar die sinds, een paar jaar ook pren tenboeken maakt voor kinderen vanaf een jaar of tien. Zijn eerste was De eigenwijze zon. Later zijn daar nog Eugenio bijge komen, Pinokkio en kort geleden dus Het vergeten Paradijs. Vooral in het laatste is te zien welk een fantastisch kunstenaar hij is met kleur. Dat Eskimo's in. hun saaie land van sneeuw en ijs wel zeven tinten wit zien, is niets vergeleken met het briljants dat Matotti op papier tovert. Al dat veelkleurig" wit, zwart, rood, geel, blauw en wat hij daar mee maakt -babyrose, pruimblauw, artisjokgroen en nog meer... het is zoveel moois in één boek bij elkaar, dat je er door van kleur zou verschieten. Jan Smeekens illustraties uit Het vergeten paradijs door Matotti bah, al wee»" een eneebp rnet Vr*V\ou.ct - koop er z_e\C vnaar wat voor, kies -zjëXC w\aar wat Uit- erover, z.eb bet op Spaarrekenina ertspöar voor iets WooHfav-ook duurs--iets wat- cvar* 1 .als ^e. dat dan elbaar debt \oev\ weer ^xr* wil *\c wat anders en dan vnaOj Ye daar weer roor SJpar«r* ,fcat \K wil aeevi g-elct Voorwin wil niet Sparen.\K wil Kadootjes. ik wil die kretnbaan nuf

Provinciale Zeeuwse Courant katern Krullebak (1981-1999) | 1998 | | pagina 3