Scoren met een vlieger Ballet voor waterratten Landelijke schoonmaakdag Leer de Kiep, de Dolfijn en de Kano Overal rotzooi, da's echt niet leuk meer Handbal in Zeeland krabbelt weer op 4 DINSDAG 10 MAART 1 Anita en Lian de Pundert: even de keeper ingooien. foto Willem Mieras Te koofr keyboard Yamaha 300 met 100 instrumenten en 50 geluiden, het keyboard kan op de computer worden aangesloten. Er zit een standaard en een kruk bij; hij is 3 jaar oud en in goede staat. Marcel, 0118-419014. Te koop: computerspel competitiemanager 97/ 98 (Davilex) i.g.st., 37,50. Joren, 0118- 553093. Te koop: z.g.a.n. witte paardrijbroek merk: Cortes mt. S, 10-13 jr, 35,00. Sandy, 0118- 501798. Gevraagd: pc cd-rt en gameboyspel Prijs maximaal 5( Armand, 0113-3727 Wie heeft er 2 S Girls kaartjes voor 3-98 Trib. oost te k of te ruil tegen zuid. lonne, 0 611821. Te koop: hamsterkooi, '15,00; hokje voor dui ven of konijn, 15,00; meisjespaardrijbroek z.g.a.n., 40,00; auto parkeergarage z.g.a.n., 35,00. Jan, 0113- 612643. Te koop: z.g.a.n. zwart wedstrijdjasje, mt. 42 (kleine 42 leeft. 9-13 jaar). Sandy, 0118- 501798. Te koop: 2 bureaustoe len, 20,00; Skeelers mt. 38, 15,00.; schaat sen mt. 36, 15,00. Armand, 0113-372709. Gevraagd: klim/speel- rek van kunststof voor in de tuin, b.v. Quadro of Chicco. Bart, 0118- 464417. Te koop gevraagd: ju- dopak mt. 128. Peter, 0118-592929. Ruilen stickers voor ckerboek van S Girls. Linda, 0 561933. Wie heeft er 2 S| Girls kaarten te k voor 29-3-98 tri! oost. Bel lonne, Q 611821. Wie wil er spelle ruilen voor de Sup intendo. Anne, 0 462980. en wrikkend in de richting van je hoofd of je voeten een been gedu rende een paar seconden boven water kunt steken en dan ook nog rustig blijft drijven moet je veel arbeid verrichten." Een les bestaat dan ook uit veel oefenen: „Er zijn basisvormen voor bepaalde figuren, dat zijn voorge schreven vormen van de raad van zwemdiploma's," zegt Tanghe. Wil je het diploma halen dan moet je maar liefst drie examens doen en figuren kunnen maken als de Kiep de Dolfijn en de Kano. De meeste kinderen die meedoen hebben belangstelling gekregen doordat ze het kunstzwemmen op televisie zagen. Maar voorlopig zijn frietbakjes, blikjes. Da's echt ni meer leuk." pok Cobi den Hollander ziet h somber in als er niet snel w; verandert. „Heel Nederland verandert in ee grote vuilnisbelt als we zo dot gaan. Overal afval met hier e daar een beetje onkruid." Natuurlijk De lege vuilniszakken van d schoonmakers zullen snel gevul zijn. En volgend jaar? Dan is d schoonmaakbeurt misschien nit meer nodig. Tenminste, als vv natuurlijk gaan nadenken. Da wordt het buitengewoon schoon!. Hellevoetsluis, Vlaardingen, Rotter dam. Dat zijn verre reizen om een potje te handballen. Toch hebben Anita (11) en Lian (13) de Pundert uit Heinkenszand het er graag voor over. In Zeeland zijn op dit moment gewoon te weinig handballers om een competitie op te zetten. Daarin komt langzaam maar zeker verandering. Clubs als EMM uit Middelburg, Delta Sport uit Zierik- zee en Orion uit Heinkenszand krijgen steeds meer jeugdleden. En terecht. Want handbal is een hart stikke leuke sport. Dat vinden steeds meer kinderen. „Snel en pittig", zegt Lian. Zij draait al jaren mee in het handbal. Een harde sport? „Niks hoor," vertelt ze stellig. „Nooit blessures of blauwe plekken." Dollen Gooien, vangen en lopen. Daar draait het om bij handbal. „En je tegenstander dollen," vult Anita aan. „Met een schijnbewe ging of een schijnworp." Tijdens de training wordt daar veel aandacht aan besteed. Eerst de keeper ingooiendaarna balletje rond spelen en spelpatronen instuderen. Lian is hoekspeelster. „Het leukste is om vanuit de hoek met een lobje te scoren. Of met een vlieger. Dan zweef je naar de aangegooide bal en tikt hem erin." Wie naar de ranglijst kijkt ziet dat het goed gaat met hun cluppie. De B's worden kampioen en ook de andere teams draaien lekker mee. Het handbal leeft. Zeker in de gemeente Borsele. Dat bleek in de voorjaarsvakantie. Tien scholen deden toen mee aan het jaarlijkse handbaltoernooi „En dat waren weer meer scholen dan vorig jaar," vertelt Jannie de Pundert, voorzitster van Orion. „Via zulke toernooien proberen we de jeugd enthousiast te krijgen voor het handbal." Groei En dat werkt. Bij Orion lopen nu al 70 leden in het groen-zwarte club tenue. En de groei is er nog lang niet uit. Dit zijn de spelregels: Alleen vóór kinderen en door kinderen tot 14 jaar. Prijs een kwartje per regel. Als je iets te koop aanbiedt, m« de prijs erbij. Per Krullebakje mag het niet duurder zijn da 50,00. Krullebakjes worden alleen geplaatst als (voor)naam en telefoonnummer of adres erbij staan. Krullebakjes die niet aan deze voorwaarden voldoet worden voortaan niet meer geplaatst. Opgeven bij de PZC-kantoren óf een formulier invulle (verkrijgbaar bij de meeste basisscholen) en opsturen. D; geldige postzegels los bijsluiten. Sluitingsdatum vrijde vóór het verschijnen van de krullebak (tweede dinsdag de maand) tot 13.00 uur. Te koop: Fisher Price speelkeuken toebe horen, 50,00. Anne, 0118-462980. Te koop: z.g.a.n. ham sterkooi (wit) met drinkfles, voerbak, mo len en een rolspeelbal, 30,00. Sandy, 0118- 501798. Te koop: Nintendo (8-bit) computer met een spel met 260 spel letjes erop en nog 5 andere spelletjes: o.a. Kirby, Super Mario, Robocop, Jacky Chan. Er zitten ook nog 2 trol pats een geweer bij. Marcel, 0118-419014. Gevraagd: Trip kinderstoel. Bart, 0 464417. Te koop: diverse len: Shockv assault, 10,00; Lo 5,00; Creati 40,00; ook div. sh ware titels. Arm; 0113-372709. PZC krullebak De eerste les was nog niet zo moei lijk, de kinderen moesten in een lijn zwemmen of samen een cirkel vor men. „Maar het wordt wel moeilijker," weet José (8) nu al. Net als Veroni- que heeft ze veel aan ballet gedaan en vinden ze de cursus Kunstzwem men voor kinderen een mooie aan vulling. Nathalie (10) vindt het fijn om op iets te oefenen: „Vandaag hebben we nog geen figuren gehad, maar we gaan nog het waterrad en de zeilboot doen en ook wrikken in twee richtingen." Watergevoel Je moet wel het basiszwemdiploma hebben voordat je aan zo'n cursus mee kunt doen. „Het is iets voor echte waterratten," vindt meneer Tanghe van zwembad De Honte in Terneuzen, waar de cursus gegeven wordt. „De kinderen moeten water- gevoel hebben en helemaal vlak in het water kunnen liggen, dat is belangrijk." Frietbakjes Tessa Wisse geeft het eerlijk toe: „Ik gooi ook wel eens wat weg. Een snoeppapiertje. Een leeg chipzakje. Maar voorlopig ben ik van plan daar eens goed op te gaan letten." Opruimen moet. „Anders wordt het een ramp," zegt Serge Polder man. „Overal papiertjes, lege foto Charles Strijd -■ H I H 1 fBffl Uitgever W.F. de Pagter Eindredactie: Anneke van den Doel en Willem Verstuijf. Vorm strip: Ramon de Nennie. Redactie: Petra de Bil, Marina van den Boogaart, Jaap Clement, Sam Karstens, Piet Nagtegaal, Francis Schot, Hans Segboer en Jan Smeekens. Cartoon: Wouter Apner Adres: Oostsouburgseweg 10, Postbus 18, 4380 AA Vlissingen. Tel. (maandag t/m vrijdag, van 9.00-17.00 uur): 0118 484000 Het lijkt wel makkelijk maar het is toch heel moei lijk: „Voordat je al stuwend de lessen zonder kroontjes en zon der muziek. „Je leert het niet op een dag," zegt Kyra (8). Jongens In tegenstelling tot de cursus snor kelen valt de belangstelling van jongens voor het kunstzwemmen wat tegen. „Eigenlijk maakt dat niets uit," vindt Kyra. „Sommigen vinden het niks, maar wij vinden het leuk!" De cursus wordt gegeven op dins dagmiddagen van kwart over vijf tot kwart voor zes en er is nog plaats. Als je zin hebt in kunstzwemmen bel dan snel naar zwembad De Honte, tel. 0115-694503. Een tv in de sloot. Een matras in een greppel. Of een bankstel langs de kant van de weg. Hoe komt die oude rotzooi daar nou terecht? Goede vraag. En wie ruimt het weer op? In Kapelle kennen ze het antwoord al. Daar gaan het komend weekeinde zo'n 140 leer lingen van de Eben Haëzer en basischool 't Honk op pad. Een schoon milieu begint tenslotte bij jezelf De actie is opgezet door de wildbeheereenheid Kapelle. „Het is een landelijke schoon maakdag voor de natuur," vertelt voorzitter Arie de Groene. „Vorig jaar haalden ruim 11.000 vrijwil ligers in het hele land tientallen vrachtwagens vol vuil op." De leerlingen van de Eben Haëzer geven de zeedijk bij Schore een schoonmaakbeurt. Want ook aan de dijkvoet liggen zakken vol vuil. De schoonmakers van 't Honk zullen de parkjes, de slootkanten en de wegbermen in Kapelle en Biezelinge oppoetsen. Rotzooi ligt er - helaas- genoeg. „Eigenlijk moet iedereen z'n eigen troep opruimen," vindt Bona Overwater. „Anders gaat op den duur alles dood in de natuur."

Provinciale Zeeuwse Courant katern Krullebak (1981-1999) | 1998 | | pagina 4