Sukki wacht op gasten saÖBKössijïSiaüeiïó etaataeÉ» http:llwww.hallo. nl. PZCSkrullebakV tgH 18e JAARGANG-NUMMER 2- DINSDAG 10 FEBRUARI 1998 Steuntje voor kinderen van ouders in problemen GOES - „Wij zijn maar een druppeltje op een gloeiende plaat. Toch hopen we met de kindergroep wat verlichting te kunnen brengen. De kinderen laten merken dat ze niet de enigen zijn, en dat het niet hun schuld is," zegt Elke; Schiebaan, medewerk ster van Emergis. Emergis helpt volwas senen en kinderen die problemen hebben. Elke werkt mee aan het KOP-project. KOP staat voor Kinde ren van Ouders met Psychiatrische proble men. De kindergroep is daar een onderdeel van. Elke: „Landelijk is er al langer aandacht voor deze kinderen. Door onderzoek is bekend dat veel kinde ren van ouders met psychische problemen later zelf ook in de problemen komen. Deelname aan de kindergroep kan dat helpen voorkomen." Depressief De kindergroep is bedoeld voor kinderen van zeven tot en met twaalf jaar. Daar kun je praten over leuke en minder leuke dingen die thuis gebeuren. Vragen die je hebt en dingen die je voelt. Elke: „Als je boos bent, baalt van de situatie thuis. Ook krijg je er informatie over wat het nou eigelijk is, depressief zijn, of wat is een psychiater, een psychiatrisch zieken huis. Erover praten maakt je sterker." In de kindergroep wordt er niet alleen maar gepraat. Elke: „We proberen veel leuke activiteiten te ondernemen. Dat kan variëren van toneelspel tot koken en knutselen. Het is geen therapie. De kinderen die komen zijn gezonde kinderen, ze hebben alleen wat pech." Buurthuis De groep komt bij elkaar op vrijdagmid dag van halfvièr tot vijf uur in Goes. Niet bij Emergis, maar in een buurthuis. Elke: „We richten ons deze eerste maai voor namelijk op kinderen op Noord en Zuid Beveland." Voor meer informatie over de kindergroep, of om op te geven, kunnen jij en je ouders terecht op telefoon nummer 0118-687500. NAGANO - Surfen naar Nagano gaat sneller dan je denkt; vooral als je gebruik maakt van Internet. Wie de zoekmachine aan het werk zet om iéts over de Olympische Winterspelen *te we ten te komen, wordt overspoeld, met informatie. Op -het sportweb http://www,sporfcweb.nl is een Olympische schaatsspecial te vinden. Je kan bijvoorbeeld meedoen met het voorspel- lingsspel of chatten met andere schaatsliefheb bers. Met één druk op de muis kom je de laatste nieuwtjes en roddels te weten. Twee top trainers, Henk Gemser en Leen Pfrommer, geven adviezen over het aanscher pen van je scbaatstechniék.Veel ruimte is er vrijgemaakt voor de wedstrijdschema's en uitslagen. Ook schaatsheld Rintje Ritsma heeft zijn eigen website http/Avwwdiorizwn.nF'ritsmafc/faq.htm. Op deze pagina kan je onder andere lezen dat de kampioen van Italiaans'eten houdt en een hekel heeft aan opdringerige mensen. Als je wilt, kan je het gastenboek tekenen of via de fanclub'een e-mailtje voor hem achterlaten. Op bezoek Als je wat af weet van de Engelse taal is het zeker de moeite waard om een bezoekje te brengen aan de stad waar het allemaal gebeurt: Nagano.http://www.city.nagano.olympic.or g/home_ e,html. De pagina's van de organiserende stad hebben heel wat te bieden. Je kan een denkbeeldige stoel in het stadion huren of een bezoekje brengen aan een Japanse tempel. Als je op de funknop drukt lom je in kidsplaza. Daar word je bezig gehouden door de Japanse poppetjes Sukki, Nokki, Tsükki en Lekki. Je kan er videófilmpjes bekijken of met origami aan de slag. Voor diegene die de sporters in levende lijve aan het werk wil zien fëeh retourtje plus verblijf kost al gauw zo'n vierduizend gulden) is er een korte cursus Japans, http://www.city.na- gano.nagano.jp. Hoe gaat het met. je is ih het Japans Hajime- mashite en pardon is Sumimaseh ga wakarima- sen. Als je op de luidspreker klikt, kan je de uit spraak horen. Hoe je in het Japans zegt: ïk blijf thuis surfen, vertelt de cursus niet. foto Lex de Meester Gert-Jan Bruurs (3e) en Wilco Keuning (le). f°t° Ruben Oreel VEERE - „Het is wel makkelijk als je alle vijf mineurs van je tegenstander hebt. Dan kan hij je vlag niet meer slaan, als die achter bommen staat." Dat zegt de kersverse Zeeuwse Stratego- kampioen junioren Wilco de Keuning (13) uit Veere. Stratego is een bordspel, dat je met z'n tweeën tegen elkaar speelt. Wilco: „Je wint als je de vlag van je tegenstander verovert of als je hem uitroeit door zijn leger te verslaan." Wilco speelt het spel al vanaf zijn zevende jaar. Hij leerde het van zijn vader en zijn oudere broer. Winnen „Ik vind het een leuk spel omdat er zoveel in zit en ook, omdat ik graag wil winnen," vindt Wilco. Dat hij meedeed met het kampioenschap van Zeeland, was geheel toevallig. Anders voetbalt hij altijd op zaterdag, maar nu had hij vrijdag al ge speeld. Wilco: „Mijn vriendje belde op. Hij had het gelezen van de wedstrijd en vroeg of ik ook meeging." Potjes De wedstrijd bestonduit zes ronden. Na elke ronde moesten de besten tegen elkaar, maar je had niet twee keer dezelfde te genstander. „Ik won de eerste potjes vrij makkelijk," zegt Wilco. „En in de vijfde ronde moest ik tegen m'n vriend. Dat won ik ook en toen kwam de laatste ronde." Dat werd heel spannend. Wilco moest winnen om zich Zeeuws kampioen te kunnen noemen en tot zijn eigen verbazing lukte dat nog ook. „Je moet wel een beetje geluk hebben om te winnen, maar je moet ook wel tactisch spelen," vindt Wilco. Zo zet hij zijn vlag altijd links of rechts achteraan beschermd door twee bommen. Bij stratego is de maarschalk de hoogste in rang en dus sterkste speler. Hij wint van alles en iedereen. Behalve van de zwak ste speler: de spion. Als hij dooi de spion wordt geslagen, verliest hij. „Dat is nou zo leuk aan het spel," meent Wilco. „Het is steeds anders." Op 10 oktober zijn de Nederlandse kampioenschappen in Utrecht. Wilco is van de partij. Misschien wint hij z'n tweede beker! over. Zweven van de hoge naar de lage ligger. En dan met een keurige dubbelhoekafsprong netjes rechtop landen op de mat. Wie Karin de Nood (10) uit Koudekerke bezig ziet aan de brug ongelijk weet het meteen. Hier turnt een groot talent. Maar talent alleen is niet voldoende. Keihard trainen „Ik moet er kei- en keihard voor trainen," zegt ze. „Direct uit school, pak ik m'n sporttas, want om vier uur begint de training in Middelburg." Daar wordt in sportzaal De Zandkuil onder leiding van trainer Koos Hamels vier uur(!) lang getraind. „Nou ja, zo tussendoor hebben we ook rust pauzes," geeft Karin toe. „Om even een hapje te eten en een slokje te drinken." Van het paard naar de brug ongelijk. En van de evenwichtsbalk naar de vloer. Alle onderdelen komen uitgebreid aan bod. Een streksalto met of zonder schroef. Een flikflak op de mat gevolgd door een arabier met een serie radslagen er ach- het kost o zo veel energie en tijd. Maar het levert ook veel op. Bijvoorbeeld het kampioenschap van Zuidwest Nederland. Karin: „Die titel won ik twee weken geleden. Op vier onderdelen, paard, brug ongelijk, balk en de vrije oefening haalde ik 31,6 punten. En dat was genoeg voor de titel." Vierentwintig uur per week schaaft Karin aan haar techniek, lenigheid en kracht. Als lid van de Middelburgse turnvereniging, maar ook als lid van Jong Talent Oranje. „Dan krijg ik les van Boris Orlov." En dat is niet de eerste de beste. Wie traint kan vallen. Maar die angst kent Karin niet. „We trainen altijd met dikke valmatten. Pas als de beweging helemaal perfect is, maken we een zogenaamde harde landing." Om de handen te sparen hoeft ze thuis niet af te wassen. „Dan worden mijn handen te week," legt ze uit. Wie een hekel heeft aan afwassen weet dus nu watje moet doen. Juist ja! Karin de Nood.

Provinciale Zeeuwse Courant katern Krullebak (1981-1999) | 1998 | | pagina 1