Bijzetten, dat been Aan de slag me Suske wïske Zwemmen met je pony KRULLEBAKJES prettige feestdage 1 Ski-oefeningen op de Goese rollerbaan prettige feestdagen tot in het nieuwe jaar! PZC'krullebak' 4 DINSDAG 9 DECEMBER! Wordt het glijden of vallen? Aan de voorbereiding zal het niet liggen. Sander(6), Ruben(ll) en Maxime(4) Osse willen dit jaar wel eens het echte skigevoel ervaren. „Vorig jaar stond ik voor het eerst op ski's," vertelt Ruben. „Je begint dan in een skiklas met de beginon- derdelen. Veel loopwerk en weinig glijden. Dit jaar wil ik wel eens wat meer." In sportschool High Five in Goes bindt het drietal wekelijks de ski's onder. Oefenen op de rollerbaan. „Da's een soort ronddraaiend ta pijt," legt skileraar Rogier Greve uit. „Ideaal om alle onderdelen op te oefenen." Langzaam komen de broertjes Osse de helling af. „Bijzetten dat been," geeft Rogier aan. „Let op je dalski." Zonder vallen lukt het nog niet he lemaal. Geen probleem, want bij een valpartij zet Rogier direct de baan stil. Opkrabbelen en weer doorgaan. De lessen duren een uur. „Da's best vermoeiend," blaast Ruben uit. „Vandaar, dat er steeds rustpauzes zijn." Vol vertrouwen Remmen, draaien. Parallel skiën. Leren afzetten. Er komt heel wat voor kijken voordat alles echt glad jes verloopt. Ruben is echter vol vertrouwen. „In de sneeuw is het nog leuker. Met de treklift naar boven en dan met ruime bochten naar beneden afdalen. Via het blauwe parcours, want de zwarte baan is voor de hele goede skiërs." Behalve het glijden op de lange latten, vindt Ruben het jumpen (springen) ook heel gaaf. „Lekker even los van de grond. Niet te hoog, want dat kan ik nog niet." De ski schansen laat hij voorlopig dan ook maar even links liggen. Skipak, skibril en skischoenen. Alles staat bij de familie Osse klaar voor de komende wintersportvakan tie. Per auto naar Oostenrijk. Naar de -hopelijk- witte bergen. Daar worden de gehuurde ski's onderge daan en kan de sneeuwpret begin nen. Dankzij de lessen van Rogier zonder problemen. En na een week per auto weer terug. En niet per gipsvlucht. „Wat is dat?", vraagt Ruben ver baasd. „Gipsvlucht? Dat woord ken ik niet". Houden zo! 'v v. - et nieuwe Alleen voor particulieren tot 16 jaar. Prijs 25 cent per regel. Bij te koop of verkoop verplic! vermelding van het totaalbedrag, max. 50,-. Krullebal worden alleen geplaatst als er een naam, plus adres telefoonnummer in staat. Opgeven bij de PZC-kantoren óf een formulier invul (verkrijgbaar bij de meeste basisscholen) en opsturen, geldige postzegels LOS bijsluiten. Sluitingsdatum vrijd vóór het verschijnen van de krullebak (tweede dinsdag de maand) tot 13.00 uur. Te koop: kinder bureaustoel 25,-; caviakooi 20,-; spel Risk 10,-. Marleen, 0118-637413. Ruilen of te koop ge vraagd: foto's van het Spice Girl album. Eline 0118-637444. Te koop: blokken kar; letterstempeldoos; houten winkeltje, 5,- per stuk. Heidi, 552832. Te koop: My first Sony cassetterecor der met drum en dierengeluiden, 50,- Heidi, 552832. Wij sparen kaarten en Flippi willen graag Twix 8, 1,2,3,6,7,8,12, 2,4,5,11, Coca Light 1,11, Spritf 10, 11, Coca Col; 6, 9, 12, Flippo'i 539, 542. Tel 0115-442031. De Otjes oefenen op de latten onderleiding van skileraar Rogier Greve. foto Dirk-Jan Gjeltema Mati Mommaerts is verantwoorde lijke. Dat is een mooi Vlaams woord voor coördinator. Mati is verantwoordelijke van het splin ternieuwe Suske en Wiske-Kinder- museum in Kalmthout, dichtbij Antwerpen. Geen gewoon en geen slaapver wekkend museum vindt zij: ,Het is een educatief kinder-doe muse um, gevestigd in de villa 'waar Willy Vondersteen woonde en waar nu ook de studio van zijn op volgers is ondergebracht. Een hal ve dag is eigenlijk te weinig om het museum te bezoeken. Daarom ook is het alleen voor groepen geo- pend want de kinderen moeten in de klas al voorbereid worden. Scholen kunnen daarop inschrij ven." ren zich neef bij een van i touch screen schermen \m interactieve gedeelte. Tv minuten amuseren ze zich m; spelprogramma rond beeld' pulatie en animatie." Creativiteit De rest van de tijd breng je d< de atelierruimtes en kun i( een strip maken, net zoal; striptekenaar dat doet. „In 1995 heeft de kinderprov raad van Antwerpen zich i sproken voor een kindermusi zegt Mati. „Door dit kinderal waarin de kinderen hun ere teit tonen en omdat hun werl als in een echt museum naamplaatjes) wordt geëxpoi is hiermee ook de start gei voor dit kindermuseum." Barabas Een bezoek aan hei bete kent dat Tara heeft veel moeten leren, want in het begin kon ze nog helemaal niks. Nog niet eens op de hoefslag lopen! „Dat betekent aan de buitenkant van de bak," legt Rilana uit. Inmiddels hebben Tara en Rilana er zoveel bijgeleerd, dat ze al vier keer Zeeuws kampioen zijn gewor den. Zowel met dressuur als met springen. Kampioenschappen Rilana: „Omdat ik Zeeuws kampioen was geworden, mocht ik naar Ermelo. Meedoen aan de Nederlandse kampioenschappen." Dat won ze niet, maar ze haalde wel een eervolle zesde plaats. En ze wil nu weer meedoen en als het even kan ook met de Europese kampioenschappen! De familie Ruissen in aardig paar- dengek. „M'n vader heeft zelf een stal gebouwd voor Tara en de pony van m'n zus. Op het weitje achter ons huis groeit genoeg gras voor allebei," vertelt Rilana. Ze gaat met haar ouders en haar zus en de twee pony's naar alle wedstrijden in Zeeland toe. Dat betekent vaak heel vroeg opstaan Rilana Ruissen verzorgt haar pony Tara: vier plakboeken vol. en laat weer terug. foto Dirk-Jan Gjeltema er een heel program ma voor je is gemaakt: „Dat bestaat uit vier delen," vertelt Mati. „Eerst krijgen de kinderen in de toren van Barabas een video te zien waarin getoond wordt hoe een strip gemaakt wordt. Suske en Wiske hebben zelf aan die video meegewerkt!" Na de video bekijken de kinderen panelen en kijkkasten met een overzicht van het werk van Van- dersteen. Mati: „Ze kunnen even wegdro men bij de tèletijdmaehine en het laboratorium van professor Barabas. Daarna zetten de kinde- ■v „Ik vond eigenlijk, dat paarden veel te veel in de krant staan en pony's veel te weinig. Daarom heb ik een brief naar de krant geschreven." Dat zegt de twaalfjarige Rilana Ruissen uit Kapelle. Al vier jaar lang vormt zij met haar pony Tara een onafscheidelijke twee-eenheid. „De naam Tara heb ik zelf be dacht," zegt Rilana. „Je hoorde toen zo vaak de meisjesnaam Tamara, dat ik op het idee kwam de ma weg te laten. Ik ben nog nooit een andere pony met de naam Tara tegengekomen." Maar het is de moeite waard. Rilana heeft al meer dan veertig bekers gewonnen en talloze rozet ten. Van elke wedstrijd wordt een verslag gemaakt. Rilana: „Ik heb al vier plakboeken met foto's, verslagen en artikelen uit de krant." Natuurlijk wil ze later dierenarts worden. „Dat moet lukken, want ik ben al VWO getest," zegt ze. Tara is niet alleen het liefste, dat Rilana heeft maar ook nog zeer bijzonder. Rilana: „Deze zomer heb ik met haar in de zee gezwommen. Echt gezwommen!" Uitgever W.F. de Pagter Eindredactie: Anneke van den De en Willem Verstuijf. Vorm strip: Ramon de Nennie Redactie: Petra de Bil, Marina var den Boogaart, Jaap Clement. Sam Karstens, Piet Nagtegaal, Francis Schot, Hans Segboer en Jan Smeekens. Cartoon: Wouter Apner Adres: Oostsouburgseweg 10, Postbus 18, Tel, 484000

Provinciale Zeeuwse Courant katern Krullebak (1981-1999) | 1997 | | pagina 4