Bowlingbaan in het bos Even droog Gaatjes Af en toe wil hij meer Wachten op een e-mail uit Portugal Je moet er wel je hoofd bijhouden, als je in het Axelse Smitsschorrebos je hond uitlaat, wandelt of speelt: wanneer je in een boom een kartonnen doos ziet hangen hoeft dat geen kunst te zijn, maar je gaat er wel over twijfelen. „Het is boeiend om te zien hoe kunste naars reageren op de natuur," zegt Dorine Pruys. Zij organiseerde voor het toeristisch bureau een kunstproject in het natuurge bied. „Ik heb aan negen kunstenaars gevraagd om eens goed in het bos rond te kijken en een plek uit te zoeken om daar iets te maken." De resultaten zijn erg verschillend: „Sommigen lieten zich inspireren door de geschiedenis van Smitsschorre, anderen reageerden op de relatie tussen mens en natuur of tussen recreatie en natuur." Een tocht door het bos wordt daardoor een afwisselend avontuur: je ziet een reuzen- plant of een haan van vijf meter hoog. Of twee tentjes op een open plek: zo verbeeldt een kunstenaar zijn jeugdherinneringen aan die plek. En dan is er nog een echte bowlingbaan. Hoewel echt? Het leukste vindt Dorine dat er niet alleen dingen zijn om te bekijken: „Er zijn ook kunstwerken waar je in kunt of waar je overheen mag lopen." En helemaal enthousiast is ze over de combinatie van kunst en natuur: „Daar door wordt kunst veel vanzelfsprekender. Veel kunstwerken geven niet gelijk hun ge heim prijs, pas als je vaker op een plek komt gebeurt dat. Ik vind ook dat op school die dingen dichter bij elkaar gebracht moeten worden. Waarom vakken als biologie en wereldoriëntatie niet verbinden met kunst?" Tot nu toe is iedereen zo tevreden over het landschapskunstproject in Axel dat Staats bosbeheer heeft besloten de kunstwerken daar te houden en te onderhouden. Het licht trekt spleetjes van mijn ogen en zegt me dat het zomer is. Wat is er mis? Al weken regen de lucht te grauw zomer..hé, waar blijf je nou? Marina van den Boogaart PZC krullebak 17e JAARGANG - NUMMER 7 DINSDAG 8 JULI 1997 Kim en Daniëlle: vooral leuk als je in de zomer een kort truitje aanhebt. foto Ruben Oreel Voor Kim Matthijsse (13) uit Serooskerke is het duidelijk. „Een navel piercingDa's gewoon leuk, da's gewoon kicken?Ze wil er dan ook zelf een, het liefst zo snel mogelijk. „Ik heb er alleen het geld nog niet voor. Het kost tussen de 125 en 150 gulden, dus ik ben nog aan het sparen". Kim heeft in totaal al zeven gaatjes in haar oren en één in haar neus. Als ze straks haar navelpier cing heeft is het wel genoeg. Daniëlle Eland woont in Nieuw en Sint Joosland en wil óók een navelring. „Ik vind het vooral leuk als je in de zomer een kort truitje aan hebt". Er zijn scholen die dat nu juist willen verbieden. „Stom natuurlijk", vindt Daniëlle. Ze kent trou wens niemand die er al een heeft. „Ik vind het nog wel een beetje eng want ik weet niet of het echt pijn doet", zegt ze. De Fine Line Tattoo Studio in Middelburg werkt met een verdovende zalf. Die moet tien minuten intrekken, daarna gaat er een klem op en wordt met de hand een gaatje geprikt. Je krijgt een papier met nazorg-aanwij zingen mee, want zo'n gaaQe in je navel is heel iets anders dan een in je oor. Een oorbel mag je ronddraaien, maar van een navel piercing moet je juist zo veel mogelijk afblijven Het materiaal is ook van belang, chirurgisch staal is het beste. Ouders mee Net als Kim vindt Daniëlle dat het lichaam be halve oren, neus en navel niet gepierced moet worden. Toch zullen de meiden nog wat jaartjes op hun navelring moeten wachten. Bij Fine Line hante ren ze een leeftijdsgrens van zo'n 17,18 jaar. Jon gere meiden moeten hun ouders meenemen. De moeders van Kim en Daniëlle vinden dat ze er heel goed over na moeten denken en vinden ze nu nog wat jong. Misschien een navelkettinkje zo lang?! Marloes Henderikx (13) is internetfanaat. Zeker drie Leer per week zoekt ze contact met het wereld wijde web. „Het liefst natuurlijk iedere dag, maat dat vindt m'n vader niet goed, want dan wordt de telefoonrekening zo hoog. Je bent als je achter de computer schuift zo een uur of wat bezig," vertelt Marloes. Van het net plukt ze nieuw ste informatie van de Backs treet Boys„De nieuwste foto's haal je op en die kun je dan uitprinten als je dat wilt", legt ze uit. Maai" het gaat niet alleen om popinformatie: ook om boekuit- treksels, het weer, eindexamen antwoorden en nieuws. Marloes pent; of liever e-mailt met een e-maiZ-vriendin in een klein dorpje in Portugal. „Dat is heel leuk en snel. E-mailtje typen en verzen den. Dan is het er ook gelijk om gelezen te worden. Als de computer daar maar aan staat. En je hebt geen postze gels nodig Spannend is het wachten op een bericht terug. „Eigenlijk moet je iedere dag wel even kijken of er geen bericht is binnengekomen; in Portugal doen ze dat ook." Het lijkt Marloes wel handig als iedereen een internet verbinding zou hebben. „Je wordt dan niet nat als het regent zoals nu en je iets moet vertellen aan iemand die verderop in de straat woont." Maar alleen maar contact via de computer en internet lijkt haar toch niks. „Je moet je vriendinnen en vrienden toch zo af en toe zien. Anders zit je alleen maar thuis!" Wendy en Pieter: We gaan niet verder dan tongzoenen, foto Dirk-Jan Gjeltema De eerste kus van Pieter vergeet Wendy Brans wijk (12) uit Yerseke nooit meer. „Het was in de trein. We stonden in een hoekje, Pieter moest er uit en hij kuste me". Ze hebben nu al een half jaar ver kering. Wendy had al eens eerder een vriendje, maar dat was op de basisschool. Nu zit ze op hét voort gezet onderwijs en dan gaat het heel anders! Verkeerde dingen „M'n moeder vindt hem gelukkig leuk", vertelt Wendy. „Ze zei wel dat ik geen verkeerde dingen moet doen. Ze bedoelt dan naar bed gaan. Nou, dat ga ik ook echt nog niet doen!" Pieter is een paar jaar ouder dan Wendy. „Af en toe wil hij meer dan ik. Dan zeg ik nee, daar ben ik niet aan toe". Stoerdoenerij Het is allemaal best spannend als je een vriendje hebt. Wat doe je wel en wat niet? Je hoort daar heel verschillende meningen over. Als je sommige jongens hoort praten denk je dat ze heel wat gewend zijn! Vaak is dat stoerdoenerij weet ook Wendy. „Pieters vrienden maken wel eens opmerkingen over seks. Ik laat ze maar gewoon kletsen, het is gewoon een lolletje". Met vriendinnen kan Wendy er wat serieuzer over praten. „Zij hebben ook een vriendje, dus kunnen we het er over hebben. Ook over wat we wel en niet toelaten". Tongzoenen Voor Wendy is het voorlopig duide lijk waar de grens ligt. „We gaan niet verder dan tongzoenen en we houden onze kleren aan!" Wendy hoopt nog heel lang verke ring te hebben met Pieter. Hij is belangrijk in haar leven, ze zien el kaar elke dag en gaan deze zomer zelfs een week naar Center Pares. „Maar," lacht Wendy. „We slapen apart!"

Provinciale Zeeuwse Courant katern Krullebak (1981-1999) | 1997 | | pagina 1