Bouwen met Brinta IJs zit in een schatkist KRULLEBAKJES Opgebroken straat zorgt voor veel speelplezier Met je neus veilig in een bos VfxTOim Smaken verschillen DINSDAG 13 MEI Alleen voor particulieren tot 16 jaar. Prijs 25 cent per regel. Bij te koop of verkoop verplichts vermelding van het totaalbedrag, max. 50,-. Krullebalqe worden alleen geplaatst als er een naam, plus adres o telefoonnummer in staat. Opgeven bij de PZC-kantoren óf een formulier invulla (verkrijgbaar bij de meeste basisscholen) en opsturen. Da: geldige postzegels LOS bijsluiten. Sluitingsdatum vrijdag; vóór het verschijnen van de krullebak (tweede dinsdag vai de maand) tot 13.00 uur. Waar kun je nog op straat spelen tegenwoordig Heel simpel: overal waar de weg opgebroken is! In de Griffioenwijk in Middelburg was het weer zover: in een hele straat alle klinkertjes eruit, keurig op stapels langs de kant gelegd. Adriaan de Kroo vierde er net z'n elfde verjaardag. Heel het hockey team had hij uitgenodigd, onder wie vriend Jasper van Damme (10). Al gauw kwamen ze op een goed idee: laten we met die steentjes gaan bouwen! Tunnels „Met z'n tienen gingen we aan de slag. Eerst maakten we allemaal een fort, daarna kwamen er tunnels tussen de forten in", vertelt Adriaan. Het resultaat was fantastisch: een langgerekt bouwwerk waar je door heen kunt kruipen. „Iedereen mag erin", vindt Jasper. „En we bouwen nog steeds verder". „We waren wel bang dat ze het af gingen breken, er is ook een stukje ingetrapt", zegt Adriaan. „Maar verder is alles blijven staan en an dere kinderen uit de straat bouwen er ook aan". De muurtjes zijn nog goed gebouwd ook, een metselaar zou het ze niet verbeteren. „We hebben geen cement, ik zou er natuurlijk elke dag m'n bord Brinta tegen aan kunnen gooien", lacht Adriaan. Afbreken De meeste buurtbewoners vinden het wel mooi, er was maar een enkeling die zei dat ze het af moes ten breken. Dat zullen de straten makers vanzelf wel doen als ze er aan toe zijn. Tot die tijd hebben ze in de Griffioen lekker kunnen spe len, want ze missen wel wat speel ruimte. Adriaan: „Eerst was er een speel- tuintje, maar alles wordt wegge haald, ze gaan er bouwen. We heb ben toen nog met z'n allen gede monstreerd voor het stadhuis, maar ze bouwen toch door". Er zijn nu alleen nog twee basket- balnetten bij een school en kleine grasveldjes waar je kunt voetbal len. En verder... is er gelukkig altijd wel een straat opengebroken Adriaan de Kroo (geheel rechts) en Jasper van Damme (daarnaast): we bouwen nog steeds verder. foto Ruben Oreel Te koop: Rijlaarzen mt. 39, 15 en cap mt. 56, 10. Liesbeth, 0118- 616394. Te koop gevraagd: caviakooi. Anne, 0118- 616394 Te koop gevraagd: paardrijbroek maat L. Tamara, 0118-636882. Te koop gevraagd: Snes-spel DKC III. Tom, 0113-382628. Te koop gevraagd: Skeelers mt. 27-30. Nicole, 0118-562706. Te koop: paardrijcap mt. 55 z.g.a.n., 25. Rian, 0118-561996. Te koop: judopak mt. 122/128, 10. Sander, 0118-551272. Te koop gevraagd: bergwandelschoenen mt. 31, 37 en 38. Tessa, 0118-551272. Te koop gevraagd: rijbroek mt. 176 of kl. damesmaat. Liesbeth, 0118-616394. Te koop gevraagd: paardrijbroek mt. 164- 176. Olga, 0118-561378. Te koop: paardrijlaar- zen mt. 39. Tamara, 0118-636882. Wie wil er moviesh en Star Wars kaar ruilen? Pieter, 01 626516. Te koop gevras in-line skates Ba; Roces mt. 35/36.1 0113-230394. Te koop: tennisrac met hoes voor 2 rad Carina, 0118-611237 Te koop: judopak i jr., 15; cap mt. 25; paard rijchi d. bl. mt. XXS, paardrijpoet 5 25. Thijs, 01 613931. Geen alarm over Hollandse bloem „Als ik bloemen koop dan blijf ik er gewoon aan ruiken. Want stel dat ze stinken, dan zit iemand maar mooi met die vieze lucht. Gif of niet, ik steek er toch mijn neus in." Dat zegt Marloes van basis school De Regenboog in Oostkapelle. Jeroen moet er niet aan denken dat bloemen ooit te giftig zijn om- In huis te halen: „Wij hebben een heel wit en best leeg huis. Zonder de kleur van bloemen overal zou ik het erg ongezellig vinden." En Gideon ziet het probleem al zit ten: „wat moet- ik dan aan een meisje geven als ik er verliefd op ben?" Misvormde baby's We praatten meteen na moederdag met kinderen uit groep 8 over bloemen. Want vlak ervoor maakte de ICFTU (Internationale Confe deratie van Vrije Vakbonden) bekend dat er in Derdewereldlan den voor de bloementeelt zware chemicaliën gebruikt, worden die hier al lang verboden zijn. Mensen die ermee moeten werken worden ziek, krijgen miskramen of mis vormde baby's. En wie weet is het ook niet gezond om je neus in zo'n buitenlandse bos anjers of rozen te steken. Op 30 plaatsen in het land werk ten Wereldwinkels aan acties mee om hierover alarm te slaan, zoa in Zierikzee, Kapelle en Middé burg. Ook de kranten en andei media maakten er melding van. Anjerkweker W. Mijnsbergen u Kapelle vindt het best goed dat aan slechte arbeidsomstandig^ dén ginds iets wordt gedaan. Ma: expres vlak voor moederdag? „Ze moeten er dan in elk duidelijk bij vertellen dat Hollam se bloemen echt veilig gekweel worden", zegt. hij. „Natuurli; spuiten we weieens met gif-zoi der-doodskop tegen spint en luis die bruine trips. Niemand koof bloemen met beestjes. Maar als de grond ontsmetten doen we df met schone stoom. En met warmt en licht kun je ook een hoop." Emiel denkt dat het wel helpt a misstanden bekend worden: „Mij nichtje in Israël zegt dat de rozen kwekerij daar geen giftroep mee gebruikt, want ze verkochten geei bloem meer." En Daniël maakt zich gewooi kwaad: „Er wordt tegenwoordig overal mee gerotzooid. Met nen, koeien, varkens en nu wee dit. Spuiten, klonen, je weet nie meer wat je kopen moet. Ik hoi nieteens van bloemen maar tocl baal ik ervan." Veel oud papier in nieuwe kranten Zo luidt slagzin van de puzzel die laatst in die dubbeldikke Klas-In- de-Krant-krant stond. Wie die KIK-krant gelezen heeft weet nu niet alleen hoe goed kinderen van de basisschool een pagina kunnen maken. Maar bijvoorbeeld ook wat kranten uitgevers en papierfabrikanten allemaal doen om het milieu te sparen. Uit de hoge stapel binnengeko men oplossingen blijkt dat heel wat kinderen met die krant aan de slag zijn geweest. Zoals beloofd hebben wij vijftien winnaars getrokken. Dit zijn de bofferds: Carolien Amperse, Lewedorp; Jochem Goedhals, Axel; Marinka Groenendijk, Kerkwerve; Jennie Jobse, Biggekerke; Marcello de Jonge, 's Heer Abtskerke; Ruben de Koster, Breskens; Maik Lips, Terneuzen; Jordij de Munck, Sas van Gent; Bosco Nap, Westen- schouwen; Ingvar Nordin, Koude- ikerke; Dieuwertje Pankow, Goes; Iris Polderman, Middelburg; Bernardo Renssen, Vlissingen; Marije van der Schraaf Goes en Kim de Zwarte, Middelburg. Veel plezier met de cadeaubon. fBmswm Gsmg Uitgeverij Provinciale Zeeuwse Courant B.V. Eindredactie: Anneke van den Doel en Willem Verstuijf. Redactie: Petra de Bil, Marina van den Boogaart, Jaap Clement, Sam Karstens, Francis Schot, Hans Seg- boer en Jan Smeekens. Cartoon: Wouter Apner Strip: Ramon de Nennie. Adres: Oostsouburgseweg 10, Postbus 18, 4380 AA Vlissingen. Tel. (maandag t/m vrijdag, van 9.00-17.00 uur): 0118 484000 Denk jij bij een taco aan een Mexi caanse schelp gevuld met pittig vlees? Fout! Deze Taco is één van de nieuwe ijsjes dit seizoen. Hij is gevuld met ijs, karamel, nootjes en chocola. "Lekker zoet" is het oordeel van de kinderen die hem hebben geproefd. De Max is niet alleen lekker. Het ijs zit verborgen in een 'schatkist' met daarin een dubbele bodem. Eerst je ijsje op-eten, dat duurt vast niet lang, en dan... IJs is er in alle soorten, maten en prijzen. Van de Magnifico die drie gulden kost, tot het mini-appeltje van vijftig cent. Bij schepijs heb je de keus uit wel twintig smaken. De Soledo heet dit jaar Solero, en de Yummies hebben er een paar broer tjes bij: de Coolbits. Waterijs De topper onder de ijsjes, de Mag num is uitgebreid met een vierde smaak, praline met een dikke laag chocola. Net zoveel calorieën als drie bruine boterhammen met kaas, maar veel lekkerder! Een ijsje dat het altijd goed doet is een waterijsje. Koel, goed tegen de dorst, veel verschillende maten en smaken. De fruit-smaken zijn in op mars. Citroen, aardbei, peer of ap pel, kies maar uit. Heb je veel dorst, neem de Long Twister. Zin in een gevaarlijk ijsje, probeer dan de Tricky Licky. Voor de echte ijsveelvraten is dit al lemaal natuurlijk nog niet genoeg. Die gaan naar de supermarkt en kopen hun ijs in verpakkingen van minstens tien tegelijk, hoe meer hoe beter! Nieuwe ysges. foto Dirk-Jan Gjeltema

Provinciale Zeeuwse Courant katern Krullebak (1981-1999) | 1997 | | pagina 4