Race met versnelling Gooi 's een bhlletje op Niet de WC, maar de wasmachine KRULLEBAKJES Johnny Hoogerland kiest voor rustige opbouw Jongleren is een soort zelfmeditatie S viyxmiuui Als je aan het jongleren bentheb je geen tijd om andere dingen in je kop te halen. foto Dirk-Jan DINSDAG 8 APRIL li Alleen voor particulieren tot 16 jaar. Prijs 25 cent per regel. Bij te koop of verkoop verplichte vermelding van het totaalbedrag, max. 50,-. Krullebakje- worden alleen geplaatst als er een naam, plus adres of telefoonnummer in staat. Opgeven bij de PZC-kantoren óf een formulier invullen (verkrijgbaar bij de meeste basisscholen) en opsturen. Dan geldige postzegels LOS bijsluiten. Sluitingsdatum vrijdags vóór het verschijnen van de krullebak (tweede dinsdag van de maand) tot 13.00 uur. Te koop: 2 houten schaar (trap)-hekjes 20. Vicky v. Dijk, 0118- 553093 Te koop: poppenstapel- bed 10,00. Anna, 0118- 571638. Te koop: kunstgras schoenen mt. 37 en 38, voetbalschoenen mt. 37, 38 en 40. Nikko afstand bestuurbare auto. Zand- stra Skeelers mt. 39. Niels, (na 4 uur) 0118- 478467. Te koop gevraagd: spel len voor de Supernin- tendo, geen vechtspelle tjes bijv. Mario, Kirby, Smurfen. Marloes, 0118- 633935. Wie wil er Barbieplaatjes van Panini ruilen? Jorine, 0118-470500. Te koop gevraagd: Metronoom. Carina, 0118-611237. Te koop gevraagd: jon gensfiets, 26 inch. Bram, 0118-571638. Wie heeft er voor mij paardrijlaarzen mt. 42-43 en breedte maat. Joline, 0118-583403. Te koop gevraagd: Skates, merk Bauer of Roces, mt. 38. 0118- 413485. Te koop: Lotto voetbal schoenen, mt. 35, z.g.a.n. 25,00. Henri, 0118-466251. Te koop: Spelletjes v.d. Supernintendo, o.a. Jurassic Park, Yogi Bear, Zombies, Autorace, Chuck Rock, Busts Loo se, Supermario paint, Mario Allstars, 50 p.st. Thijs, 0118-462980. Gevraagd: Jazz ballet pakje van Dios. Anne, 0118-462980. Te koop gevraa buitenboordmotor, 5 Jan, 0118-571638. Gevr.: mengpaneel vi muziek licht, lichtb Flippo's nr. 241 A, 242 244 B, 245 C, 246 C, 320, 333, 325 en hi sterkooi met verdiep gen. Chiel, 0118-5522- Te koop: jongensfiets, inch. Bram, 01 571638. Te koop gevraai Homas sjoelbak. Ardj; 0118-583350. Te koop: Spel voor Supernintendo, Supi mario paint compl. muis 50. Leroy, 01 470466 Te koop gevraat in-line skates, merk B: er of Roces mt. 35/2 Kirsten, 0118-551617. .lohnny Hoogerland: ik denk dat ik de 47 x 17 eropzet. foto Dirk-Jan Gjeltema Na zeven jaar fiétsen is hij in het peloton een bekend gezicht gewor den. „Het begon met de dikke-banden wedstrijden, racen op gewone fiet sen zonder versnelling. Vrij vlug had ik een echte racefiets en van het een kwam het ander". Prijzenkast De uitpuilende prijzenkast in de kamer vertelt hoe dat ging. Tijdens het Nederlands kampioenschap tot 13 jaar muisde hij er alleen tussen uit. Zo'n 25 mederenners hadden het nakijken en kwamen ruim 1 mi nuut later over de meet. „Een mooie overwinning," geniet hij nog na. „Solorijden ligt mij wel. Sprinten trouwens ook." Een echte klimgeit zal hij nooit worden. „Klimmen is niet mijn favoriete onderdeel. Vallen trouwens ook niet." Toch is hij ook al een aantal keren op zijn plaat gegaan. Op de Holter- berg onder andere. Het leverde hem drie hechtingen op. De plannen voor het komend seizoen staan al vast. Vorig jaar boekte hij tien overwinningen. „Dat wil ik proberen te verbeteren. Tot nu toe reden we zonder versnel ling. Dit jaar mag dat wel. Ik denk dat ik de 47x17 er op zet," zegt hij professioneel. „Dan houden je knieën je het langer vol." De WC de belangrijkste uitvinding van de mensheid? Volgens een heleboel mensen wel. Het Britse blad Focus liet duizend mensen een lijst maken met wat zij de belangrijkste uitvinding vonden. Met als resultaat de WC op één. Op de derde plaats staat de sie. Kimberley Onderdijk (9): techniek van de televisie, hóe gemaakt is en hoe de beelden ons kompn. Dat is En bovendien kijken fijn." De meiden van Technika 10, uit vinders in de dop, denken daar an ders over. De WC komt in hun top 10 op de tiende plaats. Linda Visch (10): „Het is natuur lijk wel zo makkelijk. Ja. je zal maar elke keer buiten met je blote billen, achter een bosje moeten, zie je het al voor je?" Schone kleren De wasmachine wordt het meest genoemd. Marije Burlage (12): „Schone kleren zijn belangrijk." „En," vult Yvon Koster (11) aan: „Met de hand krijg je ze nooit zo schoon." De computer staat, net als bij de volwassenen, op de tweede plaats. Het waarom vinden ze moeilijk, Carla Lindenberg (8): „Daar kan je veel mee doen en hij wordt over al gebruikt." Hygiëne Hygiëne staat ook hoog met de waterleiding op vier. Waarom? „Schoon water moet er gewoon zijn, anders word je ziek en kan je niet goed wassen." zegt Yvon. De plaatsen vijf tot en met negen worden ingenomen door: op 5: de trein, Yvon: „Beter voor het milieu dan de auto." Op 6: de auto. Marije: „Brengt je overal naar toe," Op 7: lampen. Op 8: stenen huis, Linda: „Beschermt je tegen het weer." En op 9 staat kleding omdat het zonder zo koud is. De afwasmachine komt ooknog even voorbij maar haalt het toch niet. Marije: „Mijn moeder zegt altijd dat we er geen nodig hebben, want we hebben er al vier. Wij zelf dus." Zestien jaar Klas In de Krant Hou 'm in de gaten, de PZC van dinsdag 15 april, want dan tref je de 24 pagina's dikke Klas-In-de- Krant bijlage aan. Éénentwintig scholen-deden dit jaar met een groep mee en zij vervaardigden elk één complete pagina. En dat betekende heel wat. Niet alleen het schrijven en verzamelen van de stukjes, maar ook bepalen hoe de pagina er uit komt te zien. Twee redacteurtjes van iedere groep kwamen naar de PZC om daar met de computer hun pagina te helpen opmaken. Een dekundige jury breekt zich nu het hoofd over welke pagina de beste van 1997 wordt en dat is moeilijk, want ze zien er alle maal schitterend uit. De einduit slag kun je volgende week zien in de bijlage, dus mis hem niet en zie wat er leeft bij de scholen in Zeeland. En misschien heeft jullie klas volgend jaar wel zin om mee te doen en te dingen naar de gouden Klas-In-de- Krant pagina van 1998! Uitgeverij Provinciale Zeeuwse Courant B.V. Eindredactie: Anneke van den Doel en Willem Verstuijf. Redactie: Petra de Bil, Marina van den Boogaart, Jaap Clement. Sam Karstens, Francis Schot, Hans Seg- boer en Jan Smeekens. Cartoon: Wouter Apner Strip: Ramon de Nennie. Adres: Oostsouburgseweg 10, Postbus 18, 4380 AA Vlissingen. Tel. (maandag t/m vrijdag, van 9.00-17.00 uur): 0118 484000 Milaan - San Remo. De Ronde van Vlaanderen. Parijs-Roubaix. Wieler klassiekers met naam en faam. Zover is Johnny Hoogerland (14) uit Kruiningen nog lang niet. Dat weet hijzelf als de beste. „Hoeft ook niet, je moet het als wielrenner heel rustig opbouwen. Niet als een gek op jonge leeftijd je zelf in de vernieling rijden. Dan ben je op je twintigste opgebrand. Ik fiets voor de lol. Twee keer per week rijd ik op de racefiets naar school. Da's per keer 30 kilometer heen en terug. Plus dat ik vier keer de Vlakebrug over moet. Tel daarbij de wekelijkse training van mijn club Theo Middelkamp en de wed strijdjes zo hier en daar, dan heb je het wel gehad". „Het is eigenlijk een soort zelfmedi tatie. Op het moment datje aan het jongleren bent, heb je gewoon geen tijd om andere dingen in je kop te halen." Dit zegt Michiel van Ame- rongen, die samen met zijn vrouw Marjan de Kite Gallery/Juggling Store in Middelburg drijft. Zo'n vier jaar geleden zijn ze begonnen met jongleerartikelen te verkopen. Michiel: „We hebben ons eerst geo riënteerd op de markt om te kijken wat er allemaal is. Daarvoor heb ben we verschillende landen be zocht." Het jongleren is heel populair aan het worden. „De meeste mensen, die een beetje redelijk in elkaar zitten, leren in een weekend de basis," vindt Michiel. Die basis leer je met jongleerballen. Je begint met één bal op je sterke hand. Verticaal omhoog/vangen enz. enz.. Dat heet ploppen. Dan met je andere hand. Daarna van de ene hand in de andere gooien. Dan een tweede bal er bij en tenslotte de derde. Michiel: „Als je met drie ballen kan gooien, dan maak je een cascade: een continue doorgaande bewe ging." Kegels Wie dit nog te moeilijk vindt, kan eerst met doekjes gaan werken. Die gaan langzamer. En jonge kinderen kunnen al jongleren met een bord op een stok. Michiel: „Als je de basis kent, kan s je verder gaan met kegels." Die zijn er in allerlei verschillende modellen. Kort of lang draaien; een enkele, een dubbele of een driedub bele spin. Het geeft een prachtig effect, als je met brandende kegels gooit. Michiel: „In ieder mens schuilt een pyromaantje. In mij ook, want ik vind het prachtig!" Wat voor kinderen ook heel erg leuk is: de diabolo is er weer. De diabolo bestaat al heel lang. De Grieken en Chinezen kenden die al. „Ook oudere dames en heren gaan weer diabolen," lacht Michiel. Jongleren is geen dure hobby. Voor een paar tientjes kan je je urenlang vermaken. Want daar gaat het ook om: Plezier!

Provinciale Zeeuwse Courant katern Krullebak (1981-1999) | 1997 | | pagina 4