Vlot vecht voor speelplein Crosser of voetballer Veel gehandicapten wachten op tehuis KRULLEBAKJES Dubbeltalent Rinus van de Ven wacht met kiezen Gemeente Vlissingen wil huizen bouwen \ty\i\l\ntl DINSDAG 10 DECEMBER 1996 Voetbal Maar ook een foto van voetballer John de Wolff ontbreekt niet. Tenslotte is voetbal de tweede grote liefhebberij van Rinus. Op zijn vierde werd hij lid van voet balclub Walcheren, speelde op zijn zesde al in het eerste van de E's en momenteel speelt hij tussen jongens van 11 en 12 jaar in het D-elftal. „Die zijn vele koppen groter dan mij", zegt de 127 centimeter lange Rinus. Maar op snelheid en tech niek pikt hij toch elke wedstrijd zijn goaltje mee. Voetbalkenners voorspellen hem een grote toe- Rinus van de Ven: vol gas en met je achterwiel een sleuf in de grond. foto Ruben Oreel Wat nu te doen Vorig jaar won de Vlissingse basisschool Het Vlot nog een prijs voor haar idee hoe ze het schoolplein zouden kunnen ver fraaien. De 1000 gulden die dit op leverde zou nu besteed kunnen worden, maar tegelijkertijd zijn er plannen om het schoolplein vol huizen te bouwen Bruikleen De locatie Waaigat ligt in de bin nenstad en heeft nu nog de beschik king over drie stuk ken schoolplein. Op de Grote Markt ge bruiken ze een open baar plein, samen met een andere ba sisschool. De kleu ters van beide scho len spelen op het plein bij het Mezen- nest. Dit pleintje is ook in bruikleen, het is van de woning bouwvereniging Basco. Tot slot is er nog een voetbal plein. Plan gemeente De gemeente Vlis singen kwam met het plan Bouwen waar het kan. Dit houdt in dat zowel op het voetbalplein als op het plein van de Basco huizen gebouwd gaan wor den. Nu is er nog niets besloten, dus de ouders, leerlingen en leerkrachten van Het Vlot laten alvast merken dat ze het er niet mee eens zijn Alle leerlingen uit een brief geschreven naar De Krul- lebak om te protesteren tegen de plannen van deze gemeente. „Waar moeten de kleuters dan spelen, er is dan geen plek meer over En waar moeten we voetballen, als je een trap geeft vliegt de bal door de ruiten", schrijft Pascal Jasperse. „Die kinderen van 4 jaar zijn nt)g hartstikke wild" voegt Cynthia Dijk er aan toe. Thomas Oomens vindt dat de gemeente de stad te veel volpropt met huizen, maar als dat dan toch moet heeft hij wel een betere oplossing. „Het industriegebied De Schelde gaan ze volgens mij over 10 jaar slopen", houdt hij ons voor. „Dan hebben ze de helft van de binnen stad om huizen op te bouwen Misschien moet de gemeente Vlis singen eens met Thomas praten. Goede ideeën kunnen ze wel gebruiken De wachtlijst voor opname van verstandelijk gehandicapten in een internaat of gezinsvervangend tehuis is een groot probleem. „Vorig jaar gaf staatssecretaris Terpstra een groot bedrag extra om ervoor te zorgen dat er meer gehandicapten een plaats kregen in een tehuis. Dit jaar zou dat extra geld voor het wachtlijst probleem er niet zijn." zegt Henk Soepenberg directeur van de Stichting Gezinsvervangend Tehuis Walcheren. „De ouders zijn hierover erg boos. Tot nu toe biedt de staatssecreta ris ons 15 miljoen per jaar. Wij denken dat het 75 miljoen moet zijn. daar zijn we nu over aan het onderhandelen." Veel aandacht „Tot hij 4 was kon hij niet praten, later dachten we wel eens dat hij best zijn mond eens 5 minuten dicht mocht houden." zeggen Annemarie (18) en haar broer Edwin(17) Goetheer uit Goes. Ze hebben het over hun broertje Leon(14) die verstandelijk gehan dicapt is. Sinds kort woont Leon niet meei thuis. „Leon kwam in de puberteit en kon daar niet mee omgaan, vertélt Annemarie: „Hij werd heel boos, ging met stoelen gooien en nog meer." Daarvoor was hij een lieve jongen, maar wel één die veel aandacht vroeg. Edwin: „Als hij 's middags uit school kwam waren we altijd met hem bezig. Als ik bijvoorbeeld de hond uit ging laten ging hij met me mee. Ik te voet en Leon op zijn driewieler, want hij kan niet zo goed lopen." Tehuis Het werd onmogelijk om Leon nog langer thuis te laten wonen. Door een zogenaamde crisisopname kwam hij terecht in Huize Den Berg een tehuis voor verstandelijk gehandicapten in Goes. Annemarie: „Leon heeft het daar goed naar zijn zin, hij is zelfstan diger geworden en voor ons is het rustiger. Hij mag nu in ieder geval blijven tot juni volgend jaar en staat op de wachtlijst om daar te mogen blijven wonen. Hopelijk gaat dat door." de volgende krullebak wordt een winters nummer de krullebakmedewerkers wensen al onze lezers prettige feestdagen en alvast een goed begin van 1997! Uitgeverij Provinciale Zeeuwse Courant B.V. Eindredactie: Anneke van den Doel en Willem Verstuijf. Redactie: Petra de Bil, Marina van den Boogaart, Jaap Clement, Sam Karstens, Francis Schot, Hans Seg- boer en Jan Smeekens. Cartoon: Wouter Apner Strip: Ramon de Nennie. Adres: Oostsouburgseweg 10, Postbus 18. 4380 AA Vlissingen. Tel. (maandag t/m vrijdag, van 9.00-17.00 uur): 0118 484000 groep 7/8 hebben Het Vlot protesteert tegen het volproppen van hun schoolplein met huizen door de gemeente Vlissingen, foto Ruben Oreel Alleen voor particulieren tot 16 jaar. Prijs 25 cent per regel. Bij te koop of verkoop verplichte vermelding van het totaalbedrag, max. 50,-. Krullebakjes worden alleen geplaatst als er een naam, plus adres of telefoonnummer in staat. Opgeven bij de PZC-kantoren óf een formulier invullen (verkrijgbaar bij de meeste basisscholen) en opsturen. Dan geldige postzegels LOS bijsluiten. Sluitingsdatum vrijdags vóór het verschijnen van de krullebak (tweede dinsdag van de maand) tot 13.00 uur. Ook de pony's in het naburige wei land raakten aan Rinus gewend, als hij door het weiland kwam aan- scheuren. Inmiddels is Rinus zes jaar verder. Heeft intussen al de no dige motoren versleten. Vorig jaar werd hij lid van de motorsportver eniging de Uitlaat en pakte in zijn eerste jaar als wedstrijdrijder de clubtitel. Zijn sterke kant is de start. „Mijn pa hield me dan vast bij de start, omdat ik zittend op de motor niet met mijn voeten op de grond kon komen", legt Rinus uit. „Nu gooi ik het gas open en laat het ach terwiel een sleuf in de grond gra ven. Dan sta ik ook stevig". Elke woensdag wordt er getraind op het strandje bij Ritthem. „Mijn vader zet met pylonen een parcours uit en dan trainen we op techniek". Zijn grote held is motor- - crosser Richard Leeuwestein uit Vlissingen. Boven zijn bed hangt een grote foto van zijn idool. Te koop: kunstschaatsen mt. 32 7,50; poppen kast 15,00; stereoset 25,00. Gela, 0118- 466571 Te koop: 2 judopakken mt. 130 en 150 20,00 per stuk. Nils, 0113- 639532. Te koop: zwarte paardrij- broek mt. 170, 9-11 jr. 20,00. Sandy, 0118- 501798. Gevraagd: het spel Desert Strike voor de super Nintendo. Yoeri, 0113-563186. Te koop gevraagd: Scrabble en Batavus meisjesfiets 22 inch. Mireille, 0118-592769. Te koop: 21 stuks ambi- toys babyspeelgoed. Jeanine, 0118-592769. Te koop of te ruilen ge vraagd: flippo's nr. 422, 424, 425, 439, 462, 484. Enno, 0118-628597. Te ruil: mijn Sega M.D. spellen (J.P., Clayfighter of streetfighter 2 see.) voor jouw mortal kombat 3 of 2. Tel. 0113-212987. Te koop: Barbiehuis 3 in 1 45,00; Barbiepaard 7,50; Barbiebed 7,50; meisjesfiets 20 inch 35,00 (±5 jr.). Elise Toonen, 0118-416624. Te koop gevraagd: mu ziekstandaard meisjes fiets 12 jaar. Agatha, 0113- 341106. Te koop gevraagd: kunstschaatsen mt. 38. Nona, 0118-466571. Te koop gevraagd: kleine tekentafel. Sander v/d Pol, 0118-611594. Te koop gevraagd: tech nisch Lego pneumatic. Jacco, 0118-561274. Te koop: paardrijbroek mt. 152; cap mt. 55; Fleischmanntrein. Te koop gevraagd: dwarsfluit. Lisanne, 0118-465021. Vermist: Help! Waar is mijn blauwe Lion King rugtas met zwemspul len. Ik ben hem dinsdag morgen 3 dec. vergeten mee "te nemen uit de schoolzwembus in Vliss. Wie heeft hem meegeno- men of weet waar hij is' Elise Toonen, 0118- 416624. Hij kon eerder motorrijden dan fiet sen. „Ik was anderhalf, toen ik op mijn eerste motortje rondreed", ver telt de nu achtjarige Rinus van de Ven uit Souburg. „Dat was er eentje met zijspan, i Handig, want je kon er niet mee omvallen. Bovendien kon ik mijn hond in het bakje meenemen". komst. Als hij maar stopt met de motorsport. Motorliefhebbers roemen zijn talent. „Het wordt een hele grote", zeggen de kenners. „Als hij maar stopt met voetballen". En Rinus zelf? Voorlopig doet hij het lekker allebei. Vol gas. Op het voetbalveld en op de motor.

Provinciale Zeeuwse Courant katern Krullebak (1981-1999) | 1996 | | pagina 4