Geen stem meer na concert De kust moet schoon Recht op eigen mening Week lang naar de film In' ru Kinderen hebben recht - Dat vinden ïlona, Annemiek, Hicham, Jasper en Niels(ll) uit groep 8 van O.B.S. Ter Tolne in Tholen het belang rijkste kinderrecht. Anne miek: „Dat ik zelf mee mag beslissen naar welke school ik straks ga.1' Kinderen hebben recht op bescherming tegen ge weld. Esther(12): ,J)it is vind ik het belangrijkste. Je veilig kunnen voelen, niet bang hoeven te zijn voor een pak slaag of erger." Kinderen hebben reeht o^^oedsel. Jasper heeft de afgelopen 4 jaar in Ghana gewoond: „Hier krijg je driemaal per dag te eten. Daar is het 1 of 2 maal op een dag, maar dan wel tweemaal hetzelfde." Kinderen hebben recht op vrede, Hicham: „In veel te veel landen niet, denk maar aan Bosnië." Kinderen hebben reeht op bescherming tegen kinderarbeid. Bona: „Toen we in Frankrijk waren zaten we eens op een terrasje. Daar kwamen toen twee kinderen met een draaiorgeltje, dat vond ik zo zielig!" Kinderen hebben recht op gelijke kansen. Hicham: „Dat het niet uit maakt waar je vandaan komt of waar je woont." Kinderen hebben recht op onderwijs. Esther: „Als je geen onderwijs krijgt, dan blijf je altijd dom." Kinderen hebben reeht op een eigen cultuur. Jasper: „Je eigen muziek, kleding en geloof" Kinderen hebben recht om op te groeien bij hun ouders. Een gezamenlijk: „Ja. na tuurlijk!" Festival „Eigenlijk zijn wij vreselijk verwend," zegt Niels. „Wij hebben deze rechten gewoon, daar denk je toch nauwelijks bij na." Om er toch eens over na te denken, er meer over te weten te komen kan je op 5 ën 6 oktober naar het tweede Kinderrechten Festival in Het Land van Ooit. Er zijn optredens van onder andere Marco Borsato en 2-Brothers on the 4th Floor. Door heel Het Land van Ooit is een speurtocht naar kinderrech ten met toneelstukken verhalenvertellers en andere acts. En verder? Dat ga je zelf maar zien-. 16e JAARGANG - NUMMER 9 - DINSDAG 1 OKTOBER 1996 KORTGENE - „Ik kan vast niet op mijn plek blijven zitten. Ik ga proberen om vooraan te komen!" Dat zegt de 13-jarige Janet van Doorne. Zij is een enorme fan van Michael Jackson en het is haar ge lukt om aan een kaartje te komen. Janet: „Eerst heb ik het geprobeerd op het postkantoor in Goes. Ik stond in de rij met nummer 119. Een vent voor mij kocht heel veel kaartjes en toen ik aan de beurt was, waren- ze op!" Maar gelukkig heeft ze nog een vriendin. „Die heeft het met. de 'ticketline' gepro beerd en dat is gelukt". Janet: „Zo'n kaartje kost wel 75 gulden, maar een echte fan zit daar niet mee. Ik heb het er g aag voor over". Janet woont in het internaat De Vliethoeve in Kortgene. Haar ouders wonen met haar zusje en broertje in Brunei. „Dat is een land op het eiland Borneo en dat hoort bij Indonesië," zegt Janet. „Mijn vader werkt daar voor SHELL en omdat daar geen voortgezet onder wijs is, ben ik nu in Nederland". Ze mist haar familie wel, maar ze belt elke donderdag op en elke vakantie mag ze naar Brunei. Janet heeft een heleboel spullen van Michael Jackson. Haar hele kamer hangt vol met posters. Janet: „Ik heb al z'n cd's, bijna alle video's en ik knip uit de bladen alles wat er over MJ instaat." Als er een boek over hem verschijnt, kan ze de inhoud zomaar navertellen en alle teksten van de liedjes van Michael Jackson kent ze uit haar hoofd. Dansen Een paar jaar geleden moest ze niks van Michael Jackson hebben. „Maar toen begon ik zijn dansen na-te doen en dat ging zo goed, dat ik een echte fan ben geworden". Ja- net verwacht heel veel van het concert. Janet: „Ik denk dat het super wordt. Heel gaaf. Ik blijf niet. stil zitten in de Arena. Ik ga echt mee doen. Waarschijnlijk heb ik geen stem meer als ik thuis kom". Ze weet al precies wat ze aantrekt. „Een lekkere spijkerbroek en een heel fel T-shirt". En dat ze een hand tekening te pakken krijgt, weet ze zeker! M J-fans Janet van Doorne (links) en Esther Stel foto: Willem Mieras 5 MIDDELBURG - Niets te doen in de herfstvakantie? Dreigt de verveling toe lJ te slaan? Wat dacht je van een wreek lang 1 1 elke dag naar de film speciaal voor j_J i kinderen? Dat kan, want in de herfst- II vakantie draait er in het Schuttershof- j1 Itheater in Middelburg elke dag om half ii LJ drie een Cinekid-film. Wieneke van II Buiren van Cinema Middelburg: „De ii woensdag belooft heel bijzonder te worden want dan worden twee nog nooit r~~j eerder vertoonde afleveringen van 1 Madelief gedraaid. Twee acteurs uit de serie, Margot Dames, die de moeder van I 1 Madelief speelt en Victor Löw, de meester Q van Madelief, zullen aanwezig zijn. Na afloop kunnen de kinderen vragen j stellen. En zij stellen op him beurt weer vragen aan de kinderen. Heel misschien j is Madelief er zelf ook". j—-j Tien jaar r-, I Cinekid is een jaarlijkse film- en televi- 1I siefestival speciaal voor kinderen. Dit ii jaar bestaat het 10 jaar. Dit betekent niet II alleen de nieuwste jeugdfilms zien, maar ji ook kun je op maandag 21 oktober, de Cinekidbus bezoeken. I I Wieneke van Buiren: „Als je meedoet met Ij de Cinekid-T-shirt ontwerp-wedstrijd I I kun je daar een verrassing ophalen. De r~l bus staat Maar van 11.00 tot 12.00 uur f~\ voor het -stadhuis in Middelburg. Ook als je niet met de wedstrijd meedoet is de j bus een bezoekje waard". Elk jaar worden er verschillende prijzen I j uitgereikt: de Cinekid Awards voor beste 1 jeugdfilms en de Kinderkastprijzen voor II tv-progranuna's voor de jeugd. - -II' IDe Kleine Kinderkalt is een prijs waarbij j II jij ook mee kunt bepalen welk program- iI ma deze krijgt. Tijdens het Cinekid Gala, r—i dat op televisie wordt uitgezonden, kun I je opbellen en je stem uitbrengen op .je r~j favoriete tv-programma. Voor meer infor- 1 matie kan je de Cinekidprogrammakrant 1 I halen bij ondermeer de VW en de bioscoop. Zierikzeese scholieren onderzoeken de kust: waar komen al die melkpakken vandaan foto: Pieter Honhoff ZIERIKZEE - Eén keer per jaar werken ze samen voor hetzelfde doel: 100.000 leerlingen uit 22 Europese landen onderzoeken 6000 kilometer van de Europese kust. Vanaf de Noorse fjorden en de Waddenzee tot aan de Spaanse stranden en Griekse rotseilandjes. 'Coastwatch' heet dit project. Eén van de dertig scholen in Nederland, die eraan mee doen is de RSG Professor Zeeman in Zierikzee. We pra ten erover met de leraar aardrijkskunde Frans Beek man en met de leerlingen Jolanda, Jelle en Sander. Frans: „Wij gaan altijd met een groepje leerlingen naar de kop van Schouwen. We kiezen een stuk strand uit van ca. 5. kilometer. Dan moeten ze hun ogen goed de kost geven". Jolanda: „We hebben lijsten bij ons en daarop moeten we alles, wat we aan afval zien, noteren". Frans: „Ik vind het ook wel leuk, om een beetje naar gekke dingen te kijken. We hebben vorig jaar vooral gelet op: waar komen al die melkpakken vandaan en die spuitbussen?" En Jolanda vult aan: „En ook de shampooflessen. Die wa ren er toen erg veel". Groot bot Vorig jaar hebben ze een groot bot gevonden, dat nog steeds in onderzoek is. Het was waarschijnlijk een wer vel van een walvis. Dit jaar gaan ze op 5 oktober naar het Schouwse strand. Dan zijn Jelle en Sandêr ook van de partij. Jelle: „Wij kijken niet alleen naar het afVal, maar wij letten ook op de natuur. Vogels en schelpen interesseren ons ook heel veel". Dat er zoveel duizen den scholieren bij betrokken zijn, spreekt de docent wel aan. Frans: „Iedereen vindt, dat de zee schoon moet worden, maar nu doen ze zelf ook wat, al is het maar zo'n klein beet je. Toch ben je een deel van het geheel". Van alle lijsten van de leerlingen wordt een rapport gemaakt door Coastwatch. Het wordt aangeboden aan het Europees parlement. Het uiteindelijke doel is toch om er samen voor te zorgen, dat de zee en de kust schoon worden, zodat iedereen er ge zond gebruik van kan maken.

Provinciale Zeeuwse Courant katern Krullebak (1981-1999) | 1996 | | pagina 1