DAT WAS DAT Niet hollen, maar rollen En dus ook een big smak Na het werk snel onder de douche Bekken Weekend verwend op hotel Snorkelen bij oorlogsgebied 2 DINSDAG 10 SEPTEMBER 1996 Soms verloopt een vakantie heel anders dan je gedacht had! Naar een huisje in Duitsland zouden ze gaan, het gezin van Jordy Stokkerman (9) uit Middelburg. Alles al besproken en vastgelegd. Natuurlijk, Jordy had ai sinds april last van pijn in zijn hiel. Hij moest daarvoor steeds terug naar het ziekenhuis, maar hoe erg kan pijn in je hiel zijn? Heel erg dus. Botscan De pijn werd zo hevig dat Jordy vreselijke nachtmerries kreeg. Pijnstillers hielpen niet en zo werden vlak voor de vakantie flinke maatregelen getroffen. Jordy mocht zijn voet absoluut niet meer belasten en hij ging tot zijn knie in het gips. Ook werden er foto's gemaakt en een botscan. De dokters waren namelijk bang dat het een ernstige ongenees lijke ziekte was. Gelukkig was dat niet het geval, maar een onbekende ziekte, een soort ontsteking bij de groeischijven in de hiel. Rolstoel De vakantie werd afgezegd. Jordy moest lopen met krukken en voor de lange afstan den gebruikte hij een rolstoel. Jordy's zusje Kelly (12) reageerde heel lief en duwde hem overal naar toe in de rolstoel. „Ik vond het wel jammer dat we niet op va kantie konden, maar ben vooral blij dat hij weer beter is geworden!" zegt ze. Jordy is al die tijd vrolijk gebleven, ondanks de pijn en de onzekerheid. „Ik ben maar even bang geweest, dat ik het volgende seizoen ook niet zou kunnen voetballen, want dat miste ik het meest." Vanaf april heeft hij niet gevoetbald, wel stond hij steeds (in zijn rolstoel) te kijken bij de trainingen. Deze week is hij voor het eerst weer begon nen. Als een echte profvoetballer met bles sure moet hij rustig aan doen en de belas ting opbouwen. Jordy en zijn familie durven er nu wel in te geloven dat de ziekte echt over is. Voor de herstvakantie is alsnog een vakan tie in een bungalowpark geboekt en de kruk ken en de rolstoel worden teruggebracht! Ze doen het samen stiekem of gewoon op straat omdat het spannend is en lekker zoals dat bij verliefden gaat. Ik hou van zoenen kussen plakken desnoods tongen. Lekker klef of lekker lief. Maar bekken... alsjeblieft niet bekken, 't Lijkt wel vloeken of zoiets. Marina van den Boogaart Zou je dat ook niet eens willen, een weekend in een echt hotel zonder je vader of moeder? Ruth (12) en haar zusje Eef (10) de Viet uit Middelburg hebben deze zomer een weekend gelogeerd in kinderhotel Hotel de Botel in Nijmegen. Eef: „Vrijdag's hebben pa pa en mama ons er naar toe gebracht, dat duurde wel lang, meer dan twee uur in de auto! Toen we waren gearriveerd moes ten eerst de kamers wor den verdeeld omdat elke kamer anders is ingericht." Ruth vult aan: „Er is een jungle-kamer, een Barbie- en een Beer Bob kamer en nog meer verschillende." De kamers werden verdeeld door een raad- spelletje te doen. Eef: „Wij kwamen in de boerderij-kamer. Daar wa ren de gordijnen en de sprei versierd met boerde rij-beesten. "Wij vonden bet een heel gezellige kamer." Heimwee Hebben ze last gehad van heimwee? „Nee, daar had den we helemaal geen tijd voor. Het hele weekend werd er van alles georgani seerd, allerlei spelletjes en we zijn ook nog naar het zwembad geweest!" Als je niet mee wilde doen met een spelletje was dat ook geen probleem. „Nee, vertelt Ruth. "Er was een heleboel speelgoed en daar kon je jezelf ook heel goed mee bezighouden." Uitslapen was er niet bij in Hotel de Botel. „Nee, om acht uur was het ontbijt en dan moest je er ook zijn!" verzucht Eef. „Maar het eten was wel lekker. Een heel weekend pannekoe ken en friet en lekkers tus sendoor." Jammer dat het niet lan ger duurde, het was er gaaf! „Ga je soldaatje spelen of zo?" Dat kregen Esther (9) en Kris tel (14) van der Wege te horen als ze hun vakantiebestem ming noemden: Kroatië. Kroatië? Heette dat niet eerst Joegoslavië en daar was toch oorlog? Het gezin Van der Wege komt er al tien jaar, steeds op dezelf de camping in Rovinj, steeds op dezelfde plek. „Je kunt er zo het water in lopen," vertelt Kristel. „Je kunt er snorkelen en surfen en het water is heel helder." Kogelgaten Het is in al die oorlogsjaren maar twee keer voorgekomen dat ze niet zijn gegaan. Een keer vanwege een verhuizing en een keer vanwege de oor logssituatie. Esther: „Dat was vorig jaar, toen durfden we niet." Ook al is er in het toeristische gebied nooit gevochten, toch zijn er tekenen van de oorlog. Zo liggen de ziekenhuizen vol met oorlogsslachtoffers en bij de huizen aan de grens zie je de kogelgaten in de muren. Minder armoede Sinds het vredesakkoord in voormalig Joegoslavië gete kend is, is er veel veranderd in Kroatië. Kristel: „Het verwestert meer, je ziet het aan de auto's en aan de kleding. Ook is er nu veel minder armoede." Er is ook een verandering die de familie een beetje jammer vindt: het is nu veel drukker op de camping. Tijdens de oorlogsjaren bleven de meeste toeristen weg, maar nu zijn ze massaal op komen dagen. Omdat het gezin er elk jaar komt, hebben ze inmiddels ook kennissen in Kroatië. Via hen werden ze op de hoogte gehou den van de oorlog en of het veilig was. Het lijkt bizar om in zo'n land vakantie te vieren, toch zijn de inwoners van Kroatië altijd heel aardig geweest tegen de toeristen. Tijdens de oorlog werden de salarissen heel laag, dus ze hadden het geld van de buitenlandse vakantie gasten hard nodig. Stenen Kolossaal waren ook de cactussen langs de kant van de weg. „Wel vijf meter hoog," vertelt hij. Te groot om mee naar huis te nemen. Dat lukte wel met een flinke portie stenen. Pim: „Ik verzamel minera- Pi m Vermerris terug uit de States: alles big. foto Willem Mieras „Het schoonmaken was een vies karweitje, je werd er zelf ook sme rig van. Na een dag werken was mijn eerste werk thuis vlug onder de douche!" vertelt Elise Quist (13) uit Yerseke. Elise heeft deze zomer gewerkt in een frietkraam. „Maar schoonmaken is wel belangrijk, want wie wil er nou friet kopen als alles er plakt van het vet?" Het was niet Elises eerste baantje. „Ik deed op zaterdagmorgen altijd boodschappen voor een oude me vrouw. Zij wist ervan dat ik een va kantiebaantje zocht en via haar heb ik dit baantje gevonden." Elise moest er wel wat voor over hebben.. „Ja, als het lekker weer was en ik moest die dag werken, dan kon ik niet gezellig met mijn vriendinnen naar het strandje of het zwembad." Kleding Het geld dat ze heeft verdiend „Het leukste vond ik het om de klanten te helpen. Even een praat je maken en als ze op het terras zaten de friet, of wat ze dan ook besteld hadden, er naar toe te brengen." Fooitje Waren die altijd even vriendelijk? Elise: „Meestal wel, dan gaven ze ook wel eens een fooitje. Dat geld deden we in een potje en werd later verdeeld. Als het erg druk was waren er wel wat ongeduldige mensen. Dat vond ik dan niet leuk, maar gelukkig werkte ik met ge zellige colllega's en dan maakten we het samen toch gezellig. Zoals laatst, we waren wat 'melig' en toen hebben we een ijs-gevecht gehouden. Mijn haar plakte hele maal!" Gaat ze volgende zomer weer aan het werk? „Zeker wel, ik vind het harstikke tof!" In het land van Uncle Sam is alles big. Vraag het maar aan Pim Vermerris (8) uit Kapelle. Afgelopen zomer bezocht hij - voor de tweede keer alweer - Amerika. Om precies te zijn: Californië, gele gen aan de oostkust van de Verenig de Saten. Tijdens de elf uur lange vliegreis mocht Pim ook even een kijkje nemen in de cockpit van de Jumbo. „Dan zie je ver onder je de lichtjes van de steden, waar je over heen vliegt," vertelt Pim enthou siast. Vijf weken lang toerde hij met ou ders en grootouders door de States. Over de highways, autowegen. „Soms zestien banen naast elkaar," zegt Pim. „Vol met reusachtige vrachtauto's." bomen. Pim: „Dat zijn sequoia's, die zijn wel honderd meter hoog." Very big dus. Dat waren ook de vliegdek schepen in de haven van San Diego. En de dierentuin in deze stad met wel 4000 verschillende diersoorten. Na een terugreis van 28 uur zette Pim na vijf weken weer voet op Hol landse bodem. Vermoeid nam hij bij thuiskomst plaats op de schommel. En toen maakte hij een big smak. Gevolg? „Een gebroken pols," zegt Pim. Om de linker arm zit nu keurig blauw gips. „M'n goeie arm," ver zucht hij. Voorlopig is het schrijven voor hem nog een big probleem. Maar dat is gelukkig een kwestie van tijd. vergoedt veel. Elise: "Dat kan ik goed gebruiken, ik krijg kleedgeld en met wat ik nu verdiend heb kan ik toch mooi wat duurdere kleren kopen." Gaat al haar verdiende geld dan op aan kleding? Elise: "Nee hoor, ik spaar er ook van en ik koop er een cadeautje voor als een vriendin van me jarig is." len, zoals pyriet, vulkanische steen, kwarts en dergelijke. Ik heb m'n ver zameling lekker kunnen uitbreiden." De adelaar, die door een Indiaanse vrouw op zijn wang werd getekend, is er helaas weer afgewassen. Jam mer, maar gelukkig heeft hij nog an dere souvenirs aan de reis overge houden. Vol trots zet hij de baseball- cap op zijn hoofd. „Gekregen tijdens een bezoek aan een baseballsta- dion," legt hij uit. „De letters C.A. staan voor California Angels, de naam van de club." Elise Quist haalt de friet uit het vet: het leukste vond ik om de klanten te helpen foto Willem Mieras Sequoia's Op tafel liggen de foto's. Een hele kleine Pim tussen reuzen van

Provinciale Zeeuwse Courant katern Krullebak (1981-1999) | 1996 | | pagina 2