Kuikens slaan balletje \<s In het water is het ieder voor zich Golfcursus Skeelers biedt kans op skeelers Elke beweging geeft inspiratie Kwart pijp is geen halve In de Ganzestad golfen de kuikens op de dri ving range. „Dat vin den we eigenlijk hele maal niet zo leuk om kuikens genoemd te wor den," zegt Kirsten de Vos. Kirsten (7) en haar zusje Eleonora (9) krijgen golfles op de Goese golfbaan. En dat vinden ze wel leuk. Maar niet altijd even eenvoudig. Eleonora: „Op de zondagochtend zaten wij ons vaak te vervelen. Maar nu gaan we golfen. Je moet er wel goed bij nadenken, hoe je staat en in tussen kijken naar de bal. We zijn ook al een keer op het grote veld geweest." Kirsten vertelt verder: „Elk keer is het anders, soms staan we buiten en dan weer binnen." Indoor-golf, bestaat dat? Kirsten: „Nee, maar bij slecht weer oefenen we het slaan onder een af dakje." Ralph Vroegop (10) en Fleur Vos (8) zitten ook sa- foto Dirk-Jan Gjeltema men met Kristen en Eleo nora op golfles. Fleur: „Het leukste vind ik het als we een wedstrijdje doen. Dan kan je ook iets winnen, een golfbal of een flippo." En ze laat trots een felroze golfbal zien die ze die ochtend gewonnen heeft. Gaan ze door met golf? Ralph denkt van wel: „Door de week kom ik hier ook. Dan huur ik voor twee gulden een stok, nog een piek in de ballen- automaat en dan kan ik lekker gaan golfen."Deze zomer zijn er kuikengolflessen bij de Goese Golf Club voor kinderen van zes tot tien jaar. De les sen worden gegeven in kleine groepjes van maxi maal tien kinderen. De kosten zijn ongeveer 15 gulden per les. Op weekdagen mag je, als er plaats is op de baan, ook golfen. Verdere inlichtingen op telefoonnummer: 0113- 229556 en bij de Goese Golf Club. Golfsters Kirsten en Eleonora de Vos: goed nadenken hoe je staat. Roderick (10) uit Schoondijke, Evelyn (15) uit Breskens, Martijn (14) en Marlinda (11) uit Sluis zijn het alle vier met elkaar eens: „Langebaanzwemmen is veel leuker dan korte baantjes in het zwembad, de sfeer is heel anders." Om het maar eens met eten te vergelijken: „Het is zoiets als picknicken, je bent een compleet dagje uit," vindt Evelyn. „Totdatje in het water ligt, dan is het ie der voor zich en wil je winnen," zegt Rode- riek. Ze zijn lid van de zwemvereniging De Scheldestroom en ze trainen tot vier keer per week in open water op de lange af stand, afhankelijk van de leeftijd: 500, 1000 of 1500 meter. De eerste wedstrijd van dit seizoen was in de Otheense kreek bij Terneuzen: „Dat was nogal koud daar, het water was ongeveer 15 graden. Er waren veel uitvallers." Maar de vier hebben het gehaald. Met behulp van de een dikke laag vaseline, een banaan voor af en een kom warme soep bij de finish, deed Roderick de 500 meter in 8 minuten en 15 seconden en Martijn de 1500 meter in 25 minuten en 9 seconden. „Je moet altijd oppassen dat je niet in de verdrukking komt, afhankelijk van de in schrijving kunnen er wel 25 tegelijk star ten," legt Evelyn uit. Er zijn dan ook strenge regels: „Je mag elkaar niet hinde ren of onder water duwen en je mag niet afsnijden. Daar wordt goed op gelet." Kampioen Voordat bekend is wie dit seizoen de Zeeuwse jeugdkampioen wordt moeten er nog heel wat wedstrijden gezwommen worden. Met als hoogtepunt de race in de haven van Breskens tijdens de visserij feesten. De finale is tenslotte op 7 septem ber in Goes. Trainer Frank Verplanke heeft er veel vertrouwen in: „Deze kinde ren zijn zo van de moederborst het water in gegooid. Die hebben nooit iets anders gedaan dan zwemmen!" Als je van skeeleren houdt, maar ouders hebt die die dingen veel te duur vinden, heb je een probleem. Hoe kom je voor niet al te veel geld aan een stel in-line ska tes? Simpel: stap met ƒ24,90 in je portemonnee naar de boekwinkel, koop het boek Skeelers van Bobje Goudsmit en be antwoordt vijf vragen. Zo gemakkelijk zal het vast niet zijn, denk je nu misschien. Nee, natuur lijk is het veel moeilijker, want je moet je antwoor den ook nog opsturen. Voor 1 september naar: Uitgeverij Holland, Skeeleractie, Spaarne 110, 2011 CM Haarlem. En dat is alles? Bijna! De antwoorden op de vragen staan in het boek. Dat moet je dus wel lezen. Het gaat over Robert die op zijn tiende verjaardag zijn grootste wens vervuld ziet. Nog voor hij naar school moet krijgt hij van zijn ouders een pakje met er omheen een cadeaupa pier van de sportzaak waar hij zo vaak met zijn neus tegen de etalageruit gedrukt heeft staan kij ken naar de zwarte skee lers met groene glitter- tjes en soft-wielen. Hoe het verhaal afloopt? Goed Maar daarvóór ge beurt er nog iets heel ergs. In de tijd van de eerste Olympische Spe len gingen kunst en sport goed samen: uit grote blokken marmer maakten de Griek se beeldhouwers graag beelden van spor tende mannen. „De beweging van het menselijk lichaam geeft een swingend tafereel," zegt beel dend kunstenaar Tjarko ten Have uit Rot terdam. „Of het nu een voetballer is of een vrouw die haar kleren uittrekt, men selijke figuren in beweging zijn mijn grote inspiratiebron." Tjarko exposeerde zijn schilderijen on langs in de Grote Kerk van Veere. „Dat was een leuke tentoonstelling," vindt hij. I „Alleen jammer, niks verkocht!" Uitdaging Deze zomervakantie kun je in de hal van het cultureel centrum Den Hoekzak in Oostburg een tentoonstelling van acht kunstenaars bekijken die zich allemaal door sport lieten inspireren. „Die tentoon- stelling is net zo spannend als een sport wedstrijd," zegt mede-organisator Ernest Joachim. „Het druipt van de werken af." Volgens hem is het onderwerp sport een geweldige uitdaging voor kunstenaars: „Het gaat vaak om het vastleggen van net dat ene moment van over de streep gaan, het fixeren van een hoogtepunt." Sport in beeld gaat de tentoonstelling he ten. Kunstenaars uit Zeeland, Holland en België doen er aan mee. Schilderij van Tjarko ten Have. FACTOR 8 5 iS TOCH NiET -zo'fj oex> V 1 Tineke Janse: nog niet gemopperd. foto Lex de Meester de dijk. In Westkapelle zijn er niet echt banen", vertelt ze over haar woon plaats. „Gelukkig wordt er nog niet gemopperd over skaters, zoals in Vlissingen". Aan de Zeedijk is er destijds een speel tuin geplaatst, maar voor oudere jeugd was er eigenlijk nog niets. „Er is eens per maand een jeugdsoos. In de winter is er niet echt veel te doen hier, maar in de zomer wel". Te duur Nu denk je natuurlijk: die jongeren zul len wel blij zijn daar in Westkapelle. Mooi mis. De jongeren waren boos. Er wordt namelijk een zogeheten 1/4 pi pe neergezet. Dat betekent zoiets als een kwart pijp. Meestal is een skatebaan een halve pijp, zodat je aan beide kanten omhoog kunt gaan. Zo'n halve pijp kost duizen den guldens meer. Dat is te veel, zei het gemeentebestuur. Ach ja, wie kent het spreekwoord niet: beter een kwart pijp op de grond dan een halve in de lucht! Hij is besteld en kan elk moment komen: de skatebaan in Westkapelle. Wie beslist er nu eigenlijk dat zo'n ding er kan komen? In dit geval is het wel op een heel bijzondere manier gegaan. Afgelopen winter hielden de basisscholen een project over het gemeentebestuur. Toen de kinderen een gemeenteraads vergadering gingen naspe len, was er een jongen zo slim om te vragen waarom West kapelle geen skatebaan had. Daarna besloot het echte ge meentebestuur om geld te reserveren voor een skatebaan! Tineke Janse (15) gaat de baan zeker pro beren zodra hij er is. „Meestal skaten we over

Provinciale Zeeuwse Courant katern Krullebak (1981-1999) | 1996 | | pagina 3