Kies een mooie golf Recordscore moet eraan Skimboarden Komen Papegaai gestolen, onderzoek vordert Goed gemikt, vogel is pleite „Het nieuwste zijn de rij-simulator-spe len. Je zit in een race-auto of op een mo tor. Voor je zie je op een groot scherm het circuit. Als je een botsing maakt, voel je daadwerkelijk een schok door het stuur gaan," vertelt Marcel Loontjens van Loon- tjens Automaten in Middelburg. „Deze zomer komt de Prop Cycle in de speelhallen. Dat is een bewegende fiets die kan vliegen. Door de driedimensionele beelden krijg je echt het gevoel dat je aan het vliegen bent," zegt Marcel. „Het ge weld in de videospelen wordt wel minder. Die waar het bloed van het scherm druipt zijn niet meer zo populair." Bochtenwerk Bert, Mickael en Erwin (17) hebben het Manx TT spel, een rijsimulator op de mo tor, gespeeld. „Dat was wel gaaf, dat mee- hangen in de bochten," zegt Bert. Gaan ze vaak naar een speelhal? „Nee joh," reageert Mickael direct. „We komen hier bijna nooit. Dat kost allemaal veel te veel, zoveel zakgeld krijgen we niet. Bo vendien vinden we het zonde van ons geld om dat in die machines te gooien."Danny (13) denkt er anders over: „Als ik geld heb ga ik naar de speelhal. Ik speel altijd hetzelfde spel. Mijn naam met mijn hoog ste score staat er in en die probeeer ik dan steeds te verbeteren. Het kost me wel al mijn zakgeld, maar daar geef ik niet om." Ik hoor niks hoor, ik heb net een prachtig doelpuntje gezet niemand hoeft zo vroeg naar bed. Ikgazome.... aAUÜ! meteen mam Marina van den Boogaart PZC krullebak 16e JAARGANG - NUMMER 7 DINSDAG 2 JULI 1996 Skimboarders Paul (links) en Angelo de Rijke: meters over het water suizen. foto Dirk-Jan Gjeltema Een handige buurman is nooit weg. Die moetje al tijd in ere houden, weten Paul (10) en Angelo (8) de Rijke uit Vlissingen. Vol trots laat Paul zijn skimboard zien. „Ontworpen en gemaakt door bo venbuurman Koen", vertelt hij. Het board heeft een speedbootachtige vorm en is gemaakt van watervast multiplex. Ooit stond er een grote blauwe letter P opgeschil derd. Maar door veelvuldig gebruik is die letter inmiddels bijna verdwenen. Bijna dagelijks zijn de beide broers langs de waterkant te vinden. Veel moeite om daar te komen hoeven ze niet te doen. Vanuit hun huis op de boulevard kunnen ze het water bijna aanraken. „Skimboarden moet je jezelf aanleren", vertelt Paul. „Er is geen cursus voor. Goed kijken naar een ander en het dan pro beren na te doen". Met vallen en opstaan krijg je de kunst onder de knie. Angelo: „Je moet een mooie golf uitkiezen. Eentje, die lang uitrolt op het strand. Met twee handen gooi je je skimboard plat op die golf. Vlug er achteraan rennen en met twee voeten tegelijk op het board springen. Doe je het goed, dan kun je meters ver over het water suizen". Het board van Angelo is rond. „Daardoor kun je met mijn board ook kunstjes maken", legt hij uit. „Je kunt erop gaan zitten en je kunt er rondjes mee draaien". Voor het skimboarden heb je ruimte nodig aan de vloedlijn. In de zomer is het bij mooi weer bomvol op het strand. Voor Paul en Angelo is dat geen probleem. „Dan gaan we 's morgens vroeg of 's avonds na het eten. Dan is het strand zo goed als leeg en kunnen we onze gang gaan". Hoe lang nog is de vraag. Het zoute zeewater heeft al aar dig aan het board van Paul geknaagd. Niet alleen de verf is verbleekt maar het board gaat ook ver splinteren. Hoogste tijd dus om weer eens een be zoekje aan buurman Koen te brengen. Hoe maak je met een boekje van een gulden een stapel van twintig boeken die samen ook nog eens honderd gulden minder kosten dan normaal? Door De verdwenen Ronden van Rindert Kromhout te kopen, daaruit twintig kortingsbonnen te knip pen en daarmee naar de boekwinkel te stappen. Je krijgt dan (om eens een paar titels te noemen) niet alleen DE GVR van Roald Dahl vijf gulden goedkoper, maar ook Kin deren ontvoerd van Mieke van Hooft, Gek lutste geheimen met strafwerk toe van Car ry Slee, en Een stelletje mooie vrienden van Ja- ques Vriens. Spanning Zonder kortingsbonnen is De verdwenen honden twintig bladzijden dun ner, maar het telt dan al tijd nog 52 pagina's. Span nende bovendien. Het boekje begint met een krantebericht over de diefstal van een keizersa- mazone-papegaai. Het is al de zesde keer dat er een zeldzaam en dus kost baar huisdier is gestolen. En natuurlijk ontbreekt van de dader(s) elk spoor. Je snapt dat zolang het onderzoek in volle gang is, hier geen verdere mededelingen gedaan kunnen worden. EN TOCH ViCft. Danny Boonman: wind is erg hinderlijk, foto Dirk-Jan Gjeltema Het prijskaartje hangt er niet meer aan. Maar handboogschutter Danny Boonman uit Ovezande weet nog precies hoeveel zijn boog - tweede hands! - heeft gekost. Voor het bedrag kun je ook een leuke nieuwe fiets ko pen. Dat zegt genoeg. Als het kon zou Danny zeven dagen per week op het terrein van handboogver eniging Willem Teil aan het schieten zijn. Zo verknocht is hij aan deze sport geraakt. „Zomers schieten we op de staande wip, 's winters op de liggende", legt hij deskundig uit. „Een staande wip is een lange paal van zo'n 26 meter hoog. Bovenin worden vo gels vastgezet. Grote en kleine. Geen echte, het zijn pluimpjes op een klosje. Elke 'vogel' die je uit de wip schiet le vert punten op. Een zijvogel drie en een hoofdvogel vier punten. Als je het Brammetje eruit schiet levert dat vijf gulden op. Er wordt niet echt met scherp gescho ten. De pijlen hebben geen scherpe punt, maar zijn voorzien van een dop. Tijdens een wedstrijd - een concours - wordt er om de beurt geschoten. „Vooraf moet je inschrijfgeld betalen", vertelt Danny. Soms schieten we voor geldprijzen. Maar we schieten ook voor prijzen in natura. Bijvoorbeeld een fles jenever of een bos paling". Handboogschieten is een sport voor jong en oud. Een sport, waarbij je geen trillend handje kunt gebruiken. Danny: „Beginners trekken de pees van de boog naar de buik. Ze laten verkeerd los of ze bewegen met de boog. Op die manier raak je geen vogel en kun je op zoek naar je verdwenen pijlen". Een pijl kost 20,- per stuk! Maar ook een geoefend schutter kan missen. Danny: „De wind kan erg hinderlijk zijn en ook de pees, die steeds je arm raakt kan pijn veroorza ken". Danny gaat echter als een echte Willem Teil door tot de laatste vogel. En zo hoort het ook.

Provinciale Zeeuwse Courant katern Krullebak (1981-1999) | 1996 | | pagina 1