Oranje krijgt het lastig Alleen maar schaafwonden Computer als maat KRULLEBAKJES UxUtlllW/ Viertallen strijden om de Street Soccer Cup Dennis de Nooijer toch naar Wembley DINSDAG 11 JUNI 1996 Alleen voor particulieren tot 16 Jaar. Prijs 1$ cent per regel. Bij te koop of verkoop verplichte vermelding van het totaalbedrag, max. SO,-. Krullebakjes worden alleen ge plaatst als er een naam, plus adres of telefoon nummer in staat. Opgeven bij de PZC-kantoren óf een formulier invullen (verkrijgbaar bij de meeste lagere scholen) en opsturen. Dan geldige postzegels LOS bijsluiten. T.k.: Game-Boy spell., Duck-Tales 15,-, Tetris 10,-. Paardrijcap, bl. voering, mt. 54, 25,-. Tel. 0113-622504. Te koop: surfpak, mt. L, ƒ40,-. Cora, tel. 0118- 593579k Te koop: z.g.a.n. jon gensfiets 16 inch, tractor met voorlader merk: Masterfarmer, zandbak, step (klein model). Tel. 626988, Arjen. Te koop: surfplank com- pl. (mast, giek, zeil), 50,-. Cora, tel. 0118- 593579. Wie wil er Pocahontas flippo's ruilen? Anne, tel. 0118-626516. Te koop: rollerskates mt. 35, weinig gebruikt, 15,-. Stephanie, tel. 0118-638537. Te koop: Superjet (zwemplank), ca. 1.50 m, 35,-. Francesca, tel. 0118-464419. Te koop gevraagd: ska tes Bauer of Roces, mt. 37 of 38. Jacolïne, tel. 0118-582936. Te koop: surfpak mt. S, 30,- plus 2 gieken en 2 zeilen voor surfplank 20,-. Cora, tel. 0118- 593579. Te ruil: voor Sega (16- bit), mijn Batman I tegen jouw Mortal Kombat 1 of 2 of ander leuk spel. Lieve, tel. 0113-212987. Te koop gevr.: speel- werktuigen voor buiten. Floris, tel. 0118-55263CL Te koop gevr.: boeken kast grenen of wit. Ma- riëtte, tel. 0118-552630. Te koop gevr.: hoogsla per grenen of wit. Ma- riëtte, tel. 0118-552630. Te koop gevr.: skeelers mt. 38. Mariëtte, tel. 0118-552630. Te koop: spaarkaarten van Melle-Unie voor die renparken. Floris, tel. 0118-552630. Te koop: jongensfiets, leeftijd 8 a 10 jaar; Roces skates 50,-, maat 36, 50 ft. wielen; Thunder- bird Island met toebeho ren, 50,-. Thijs, tel. 0118-613931. te koop: jonge gerbils, mooie kleuren, 3,- tot 5,- per stuk. Tel. 0118- 643419, Jos Wabeke, Spinhuisweg 99, Middel burg. Te koop: meisjes opoe- fiets, 22 inch. Mireille, tel. 0118-592769. Te ruil of te koop: Poca hontas plaatjes van Pa- nini, uitzoeken 0,10 per plaatje. Jarine, tel. 0118- 470500. Te koop: roze balletpakje mt. 122 7,50, VTV gympakje mt. 140 20,-, roze balletmaillot mt 156 10,-, kobaltblauwe bal letrecorder My First So ny 50,-, poppenkast 5,-. Iris Nijboer, tel.nr. 414242. Te koop: kinderfiets Piet Pelle Gazelle Laser. Bel Nander, na 18.00 uur tel. 0118-611518 „We zouden wel eens kunnen gaan winnen!" riep Jeroen Kolen (12) nog enthousiast voor hij zijn tweede wedstrijd van het straatvoetbaltoer nooi inging. De eerste had de ploeg van het Sint Willibrordcollege uit Fanatieke actie tijdens de voetbalwedstrijden op de Middelburgse Markt. foto Ruben Oreel Goes namelijk gewonnen en als het zo doorging... Jammer genoeg liep het anders, ze verloren. Jeroen en zijn vier ploeggenoten zit ten allemaal op een voetbalclub en wilden graag meedoen aan de Street Soccer Cup. Nederland doet dit jaar voor 't eerst mee aan deze internationale wed strijd, en op de Middelburgse Markt was het zaterdag 1 juni een vrolijk spektakel. Vier kleine veldjes en een heleboel fanatieke spelers. Ge- coached door even fanatieke gymle raren, die vurig aanmoedigden tij dens de korte wedstrijden. Meidenploeg Liselot den Ridder (13) uit Kwaden- damme was niet zo tevreden over de scheidsrechter. „Eerst floot hij heel vaak en daarna helemaal, niet meer!" vertelt ze verontwaardigd. De meidenploeg van het Goese Ly ceum is niet zo getraind als de meeste jongensteams. „We zitten niet op voetbal, maar dit is hartstik ke gezellig", glundert Liselot. Wat straatvoetbal zo anders maakt dan veldvoetbal heeft ze aan den lij ve ondervonden: „Als je valt, val je keihard op de stenen". Gelukkig hield ze er alleen een paar schaaf wonden aan over. Finalefestijn De Nederlandse finale heeft afgelo pen zondag plaatsgevonden, onze provincie werd vertegenwoordigd door jongens van het Scheldemond en het AOC, en meisjes van het Buys Ballot College. De Zeeuwse scholen deden haast niet onder voor de tegenpartij, al werd dat puntje extra net niet ge scoord. Niet voor de eindstrijd naar Londen dus. Maar erbij mogen zijn, bij dat Amsterdamse finalefestijn! vinden ze stuk voor stuk ook al een schitterende overwinning. Koen Leenhouts: als schaker ben je nooit uitgeleerd. foto Charles Strijd Koen Leenhouts bereidt zich voor op Europese titelstrijd „Een herdersmatje? Leuke opening voor een beginnend schaker. Maar een ervaren speler trapt daar niet meer in". Het is duidelijk: hier is een kenner aan het woord. Koen Leenhouts (12) heeft wat dit betreft een betere tip: D2-D4. „Daarmee boekje meestal meer succes". Zijn tegenstanders bij het Neder lands kampioenschap schaken in Den Haag kunnen er over meepra ten. Daar eindigde de Oostburger vorige maand op een uitstekende gedeelde tweede plaats. „De derde partij verloor ik, omdat ik voor de variatie een andere ope ning koos. Die fout kostte me de eindzege", legt hij uit. Slowakije Behalve een fraaie beker leverde het kampioenschap hem ook een vliegticket op naar Slowakije. Daar worden deze zomer de Europese schaakkampioenschappen gehou den. De sterkste jeugdschakers uit Europa zullen elkaar dan proberen schaakmat te zetten. Koen bereidt zich serieus voor op dit kampioenschap. „Ik speel heel veel partijen tegen de computer. Die zet ik op het hoogste niveau om het mezelf moeilijk te maken". Nooit uitgeleerd Niet alleen de computer, ook zijn vader probeert hem regelmatig van het bord te spelen. „Van hem heb ik acht jaar geleden leren schaken. Hij is ook mijn trainer en coach van mijn schaakclub West-Zeeuws- Vlaanderen". Koen weet, dat je als schaker nooit bent uitgeleerd. De spelmogelijkheden zijn eindeloos. „Om te oefenen speel ik vaak een schaakpartij uit de krant na. Bij voorbeeld van Kasparov, dat is mijn grote voorbeeld". Tien dagen duurt het toernooi in Slowakije. Dat bete kent urenlange partijen. Om stijve billen te voorkomen strekt Koen zo af en toe de benen. „Even een rondje lopen door de zaal. Kun je gelijk zien hoe de con currenten het doen", lacht hij. Uitgeverij Provinciale Zeeuwse Courant B.V. Eindredactie: Anneke van den Doel en Willem Verstuijf. Redactie: Petra de Bil. Marina van den Boogaart, Jaap Clement. Sam Karstens, Francis Schot, Hans Seg- boer en Jan Smeekens. Cartoon: Wouter Apner Strip: Ramon de Nennie. Adres: Oostsouburgseweg 10, Post bus 18, 4380 AA Vlissingen. Tel. (maandag t/m vrijdag, van 9.00- 17.00 uur): 0118 484000 Misser Dat hij niet bij de Oranjeselectie zit, is voor veel voetbalkenners een enorme misser van Guus Hiddink. „Je kunt niet van jezelf zeggen, dat je in Oranje hoort te spelen," zegt Dennis bescheiden. „Je wëet dat Hiddink voor elke po sitie twee man heeft meegenomen. En op mijn positie zijn dat in dit ge val Patrick Kluivert en Youri Mul der." Toch zal hij de sfeer van het Euro pees kampioenschap voetbal in En geland niet helemaal hoeven te missen. „Mijn sponsor heeft me uit genodigd voor de wedstrijd Neder- land-Engeland volgende week dins dag op Wembley. Daar zal ik zeker gebruik van maken." Lastige groep Volgens Dennis krijgt het Oranje team het knap lastig in groep A. „Donderdag speelt Oranje tegen Zwitserland. Een tegenstander, die zeker niet onderschat moet worden. Maar het sleutelduel wordt de wed strijd tegen de Engelsen op 18 juni. Zij spelen een thuiswedstrijd en dat zou wel eens de doorslag kunnen geven." Hoe dan ook, zoon Jeremy (4) vindt het allang best, dat papa nu ook eens tijd heeft om met hem een bal letje te trappen. Het is leuk om je vader als voetbal- flippo uit een zak chips te halen, maar er gaat toch niks boven de Spartaan Dennis de Nooijer in actie tegen Feyenoord. foto Kees van Hoogdalem 'echte'! Hij heeft schoenmaat 43, is een ras echte Zeeuw en heeft een roodwit hart. Zijn naam? Dennis de Nooijer (27), centrumspits van eredivisie club Sparta. Speelde dit seizoen de sterren van de hemel, scoorde aan de lopende band en schoot zijn ploeg zelfs naar de finale om de Amstelcup. Het verlies (5-2) tegen PSV deed pijn. „Op zo'n moment baal ik als een stekker," bekent hij. „Je beseft dat Europees voetbal aan je neus voorbijgaat, terwijl je er zo dicht bij bent geweest." Intussen kijkt hij thuis bij de buis naar de verrichtingen van het Ne derlands elftal. Ondanks zijn ijzer- sterke seizoen bij Sparta heeft bondscoach Guus Hiddink. hem niet geselecteerd voor het toernooi in Engeland. Slechts een keer mocht hij het Oranjeshirt aantrekken. Als inval ler schoot hij er vier in tijdens een oefenwedstrijd tegen de amateurs van Delft. „Een leuke ervaring," zegt hij. „Heb ik toch nog een Oran jeshirt thuis in de kast hangen."

Provinciale Zeeuwse Courant katern Krullebak (1981-1999) | 1996 | | pagina 4