Gedenkteken als waarschuwing Valse noot bij overhoring Scheldetunnel in 2002 gereed Sint piept, zoemt, loopt, rolt of praat Vlaamse Hanne Depoorter wint voor Zeeland MIDDELBURG - „Het hele kabinet is er mee akkoord gegaan, dus wellicht zal hét er nu eindelijk van komen, de WOV" zegt ir. Maarten Meulblok. Hij is sinds 1 juli hoofd van de afdeling nieuwe werken bij Rijkswaterstaat en houdt zich al jaren met de Westerschelde Oever Verbinding bezig. Tegenwoordig zeggen we: de Westerschel- detunnel. „Ik ben nu een overtuigd voor stander van de tunnel," zegt Maarten. „Dat is zo gegroeid, want in het begin stond ik er nogal sceptisch tegenover.'" Het eerste plan voor een tunnel dateert van 1931. Daar is toen de Tweede Wereld oorlog tussen gekomen. Toen na de water snoodramp van 1953 het Deltaplan werd ontworpen, kwam het plan weer boven ta fel. Maarten: „De provincie Zeeland heeft steeds z'n best gedaan, maar er was nooit genoeg geld." Geboorde tunnel Tussen Ellewoutsdijk en Temeuzen wordt een volledig geboorde tunnel van zesen- eenhalve kilometer aangelegd met aan sluitende wegen. „Dat het nu wel kan, komt door twee din gen" legt Maarten uit.„Omdat de twee veren worden opgeheven, hoeft daar geen geld meer naar toe. En de moderne tech niek is zover gevorderd; dat een tunnel op 60 meter diepte kan gemaakt worden." Tijdens de bouw kan het scheepvaartver keer met Antwerpen gewoon doorgaan. Het voordeel van de tunnel is duidelijk. Twee gebieden worden rechtstreeks met elkaar verbonden; dag en nacht is er een verbinding, die altijd te gebruiken is. Tolweg „Het wordt wel een tolweg," zegt Maarten. En de prijs hebben we ook al berekend: namelijk 11,75." Als alles volgens plan verloopt, start het werk in september '97 in Terneuzen. Vijf jaar later, in september 2002 moet de Wes- terscheldetunnel klaar zijn. En hoewel er nog wel bezwaren tegen zijn, hoopt Maarten dat het doorgaat. „Wij heb ben er alles aan gedaan wat we konden doen!" PZC'krullebak" DOESBURG - Het meest gevraagde ca deau van dit jaar? Dat is niet zo moeilijk. Minstens één van de vijf pakjesboten van Sinterklaas moet er tjokvol mee zitten. Elk kind krijgt er wel een paar Weet je het al? Batteiijen. Auto's, poppen, spel letjes: overal moeten batterijen in. Zelfs sommige boeken heb ben ze nodig en de Le go kan ook niet meer zonder. Het kind van hu wil speelgoed dat rijdt, zoemt, piept, loopt en praat. Anders is er niéts aan. Stel je voor dat je in stilte moet spelen! Speculaasje De andere pakjesboten zijn gevuld met groot, duur speelgoed. Be stuurbare auto's en spel letjescomputers blijven favoriet, met prijzen tussen de hon derd en driehonderd gulden. Er wordt niet meer om kleurpotloden en een bal gevraagd. De Sinterklaaslied^ es klinken een beetje raar in de oren: „Twee kaatseballen in een net, een letter van banket..." Wie zou daar nog blij mee zijn... Gelukkig gaat Sint met zijn tijd mee. Hij zal het niet wagen een speculaasje in je schoen te stoppen, want ook de kleine schoencadeautj es zijn groot geworden. Ze passen dan ook al lang niet meer in je schoen, die wordt gewoon bo ven op het pak met een racebaan, radio of Barbie-auto gezet. September In elk geval is alles op tijd klaar voor het jaarlijkse heerlijke avondje. De eerste speelgoedfolder viel eind september in de bus, de feestverlich ting hangt al sinds ok- tober.De goedheilig man zelf doet ook mee i n dit tempo.Zaterdag kon je op de televisie zien hoe hij In Does burg aankwam. Dat is drieëneenhalve week voor pakjesavond. Tijd genoeg dus om je schoen te zetten. En je weet het: wie zoet is krijgt skeelers, wie stout is...krijgt toch al tijd nog een pratend paard. 15e JAARGANG - NUMMER 10- DINSDAG 14 NOVEMBER 1995 JABBEKE - „Omdat jij uit Bel gië komt, ben ik eigenlijk de bes te van Nederland," zei de winna res van de tweede prijs... Het is te zien aan de dikke map met kranteknipsels: heel België is trots op Hanne Depoorter uit het Westvlaamse Jabbeke. Bijna tien jaar is ze en vorige week kon je haar op televisie zien optreden in de finale van het Vara Kin dersongfestival. Hanna nam de eerste prijs mee naar Jabbeke: een gouden hand, die een micro foon vasthoudt. Zenuwachtig „Ik had niet verwacht dat ik eer ste zou worden," zegt ze. „Bij de repetities hoorde ik de andere kandidaten en die waren heel sterk." Tijdens die repetities was Hanne dan ook behoorlijk zenuw achtig: „Maar dat was gelukkig helemaal over toen ik op het po dium stond." Eerder dit jaar zong Hanne der tig Zeeuwse kinderen van het po dium tijdens de provinciale voor ronde: „Mijn mama hoorde dat kinderen uit België ook mee mochten doen en heeft me opge geven zonder dat ik het wist." Samen met twee vriendinnen in het achtergroiidkoor zong ze, na mens Zeeland, het Kinderen voor kinderen-lied Zusje van mijn zus. „Ik heb dat lied uitgekozen sa men met mijn koorleidster van het conservatorium in Brugge. Op de t.v. volg ik alle uitzendin gen van Kinderen voor kinderen en ik zing altijd mee met liedjes op de radio. Als het goed gaat wil ik later doorgaan met zingen." Luistermuziek Van pop of house moet Hanne niks weten: „Dat vind ik te wild en klassiek vind ik nog erger. Ik houd meer van luistermuziek." Zelf heeft ze ook al een liedje op muziek gemaakt: „Dat ging zo maar vanzelf: over dat ik nog niet groot wil zijn en in de tuin wil spelen." In het vijfde leerjaar van de Vrije Basisschool in Jabbeke gaat alles gewoon door: „Mijn meester was wel opgetogen over die prijs. Maar de maandag na de finale in Hoorn kreeg ik gelijk een zware overhoring over aardrijkskunde en geschiedenis. Daar haalde ik niet zo'n goed cijfer voor!" VLISSINGEN - Tot Koninginnedag 1994 had Thomas Oomens (10) een leven als vele andere kinderen. Sa men met zijn zusje Laura ging hij naar school, thuis speelden ze aller lei zelfbedachte spelletjes of renden ze in het parkje achter hun huis. Tot die dag dus. Want. toen maakte een keihard scheurende motorrijder in één klap een eind aan het leven van de zevenjarige Laura. Ze fietste naast haar moeder op het fietspad van de Prins Hendrikweg in Vliss- ingen. Dat is de weg van de boot naar de stad waar maar al te vaak te hard wordt gereden. „Ik was die dag in Middelburg ge weest met mijn vader," vertelt Tho mas. „We hadden een computer spelletje gekocht en dat was ik thuis aan het proberen toen de tele foon ging." Daarna is het leven nooit meer het zelfde, ook al moet je veel dezelfde dingen doen. Thomas gaat nog steeds naar school, maar dan in zijn eentje en ...op de fiets. Hij is niet bang dat het hem ook zal gebeuren. „Ik denk er altijd wel aan, maar niet speciaal als ik fiets." Natuurlijk zijn z'n ouders bezorgd, maar op de vraag 'Kijk je goed uit?', heeft Thomas eens geantwoord: „Laura keek toch ook goed uit." Waarschuwing De ouders van Laura willen graag een gedenkteken plaatsen op de plek van het ongeval. Als waarschu wing. Niet voor de mensen die nu al te hard rijden, die zullen het niet eens kunnen zien door hun vaart. Wel voor de mensen die er langs lopen en fietsen. Elke dag lopen er honderden jongeren van trein of boot naar de Hogeschool Zeeland. De burgemeester van Vlissingen zou er nog eens over nadenken of zo'n teken kan en heeft daarover vandaag een gesprek met de ouders van Laura. Al zou maar één jongere later na denken voor er op het- gaspedaal wordt getrapt. Dan is het al de moeite waard. foto Ruben Oreel Winnares Hanna Depoorter zwaait trots met de trofee van het Vara Kindersongfestival, foto.Martin Mooij.

Provinciale Zeeuwse Courant katern Krullebak (1981-1999) | 1995 | | pagina 1