vtyxmim Ik ben niet zo'n drummer eigenlijk Raken of geraakt worden Hoe zit dat nu met die hoofddoekjes? KRULLEBAKJES - Karate eist snelheid, souplesse, kracht en techniek Niels Meliefste Nederlands kampioen slagwerk 4 DINSDAG 9 MEI 1995 Hoofddoekje Diana wil bijvoorbeeld weten hoe dat precies zit met het dragen var. zo'n hoofddoekje. Of Ayse's ouders een verplichte man voor haar kie zen. Of ze een bruidschat krijgt, en zo ja wat dan wel. Of ze thuis wei eens een schaap slachten, en hoe. Maar ook hoe ze bidden, hoe vaak en of alleen mannen dat doen. En of ze als ze volwassen is in Turkije zoi willen wonen. „We hebben nog veel meer vragen, zegt Diana. „Daar wil ik graag een antwoord op. Want we hebben best Turkse mensen in Zeeuws-Vlaande ren, maar ik weet er weinig vanaf. Dus als er tijd tekort is, vraag ik na de uitzending lekker nog even door." Uitgeverij Provinciale Zeeuwse Courant B.V. Eindredactie: Anneke van den Doel en Willem Verstuijf. Redactie: Petra de Bil, Marina van den Boogaart, Jaap Clement, Sam Karstens, Hans Segboer en Jan Smeekens. Cartoon: Wouter Apner Strip: Ramon de Nennie Adres: Oostsouburgseweg 10, Postbus 18, 4380 AA Vlissingen. Tel. (maandag t/m vrijdag, van 9.00 tot 17.00 uur): 01184-84000. Advertenties: (per brief) admini stratie PZC, Postbus 18, 4380 AA Vlissingen. Het benodigde bedrag aan LOSSE postzegels bijsluiten of afgeven bij de PZC-kantoren. Karatekampioen Martijn Bliek: niks voor vechtersbazen. Twee simpele minuten. Honderd twintig tellen. „Langer duurt een partij tussen twee karate-ka's meestal niet", vertelt Martijn Bliek (17) uit Kapelle. „Dan is de partij be slist volgens het knock-out, knock down systeem. Wie na vijf tellen rust niet opstaat van de mat, is de verlie zer. Is de partij na twee minuten on beslist, dan wordt er verlengd". Vijfjaar training heeft Martijn er in middels opzitten. Martijn: „Karate is een vechtsport. Let wel, het is per se geen sport voor vechtersbazen. Integendeel. Je leert jezelf door deze sport te beheersen en in de hand te houden. Karate is een kwestie van snelheid, souplesse en kracht. En ui teraard techniek. Je deelt met je voet een schop (geri) uit of je pro beert je tegenstander met een stoot (tsuki) uit te schakelen. Het is raken of geraakt worden. En dat kan be hoorlijk aankomen. Beperkingen Karate is het een full-contact sport, een stoot of een schop komt recht streeks op het lichaam. Overigens gelden er wel beperkin gen. Schoppen in het kruis, op de knieën en ruggegraat zijn verboden. Voor alle zekerheid dragen karate- ka's een scheen-, kruis- en tandbe- schermer. Want onbedoeld gaat er natuurlijk wel eens iets mis. Martijn: „Dat levert helaas dan wel eens tijdelijk een mankementje op". Het woord blessure wil hij liever niet gebruiken. Kampioen Sportief gezien gaat het Martijn voor de wind. Vorig jaar werd hij in Dordrecht Nederlands kampioen bij de junioren tot en met 17 jaar. Of hij dat succes dit jaar kan herha len betwijfelt hij. „Waarschijnlijk is het Nederlands kampioenschap kort na mijn achttiende verjaardag. Dan val ik dus in een andere catego rie. Vandaar". Hoe dan ook, Martijn blijft 'stoeien' met bokszak en het stootkussen. Wie weet, op weg naar een senioren- titel in de nabije toekomst. Het stuk dat ik speelde heet Multi percussion suite en bestaat uit drie delen. Het eerste op twee pauken, het tweede op xylofoon, en het derde op trommels en pauken," zegt Niels Me liefste (16) uit Oost-Souburg. En om dat hij maar liefst 54,5' punten kreeg, werd hij Nederlands kampioen slag werk. Niels: „Je wordt beoordeeld op zes verschillende punten. Voor slagwerk zijn dat: klankgehalte, slagtechniek, roffeltechniek, ritmiek, dynamiek en nuancering en interpretatie. Voor elk onderdeel kim je maximaal tien pun ten halen." Het cijfer van Niels was gemiddeld meer dan een negen. Niels wist van jongsaf aan al dat hij wilde gaan trommelen. Hij speelt vanaf zijn zevende jaar bij ONDA (Oe fening Na Den Ai-beid) de fanfare van Te koop: skeelers, mt. 39 en rollerskates mt. 35+36, Evert, tel. 01185- 1301. Te koop gevraagd: konij nen voor buiten. Linda, tel. 01187-1872. Te koop gevr.: inline ska tes, goede mt. 37-38, Pe- ter, tel. 01180-26612. Te koop gevr.: jongens fiets, plm. 6 jr., Yordi, tel. 01185-2672. Te koop: als nieuw: skee lers, schoenmaat 39-42, vr.pr. ƒ45,-, tel. 01100- 51009. Ik zoek een leuk hokje voor mijn 2 dwerggeitjes. Wie helpt mij? Joline, tel. 01188-3403. Wie wil voetbal '95- plaatjes ruilen en/of ver kopen? Daniël, tel. 01100-51009. Te koop: 300 stripboeken v.a. 2,- p.st. Menno, tel. 01189-2476. Te koop: snellader, merk Niko voor 7.2 volt accu- paks op 12/220 volt, tel. Rudolf 01180-23296, 45,-. Te koop: Sony draagb. ra dio+cass.+CD-speler, Wilbert, tel. 01180-11147. Te koop: bergschoenen, mt. 36, Julian, tel. 0118& 1867. Te koop: hamsterkooi met looprad, i.g.st., 10,-. Job, tel. 01184-66741. Wie heeft er voor mij een mooie fiets te koop? Mijn leeftijd is 7 jaar. Lianca tel. 01188-3403. Te koop: dwergkonijnen Jessica Chantal Noordweg 516, St. Lau rens, tel. 01180-14026. foto Willem Mieras Mag je later zelf een man kiezen en hebben jullie ginds op school andere vakken dan wij? Met dit soort bran dende vragen gaan ze morgen, woensdag, op pad voor een televi sie-interview: de 12-jarige Diana Wilmink uit Sas van Gent en Mark Visser (ook 12) uit Oostkapelle. Diana vraagt het Turkse meisje Ay- se Coskun de oren van het hoofd; Mark gaat in gesprek met de Tsje chische jongen Ludek Stawinoha. Ze doen dit samen met elk een vra gensteller van een Arnhemse basis school. De opname wordt gemaakt voor de Confetti Club van de Avro. Dat ge beurt in samenwerking met de Stichting Krant in de Klas. In mei en juni komen de gesprekken op de TV. Begrip Diana en Mark hebben er met hum klas heel wat PZC's en boeken vos' gelezen: „We moesten vooraf vragei bedenken," vertelt Mark. „We wis- ten dat die Arnhemse school van al les wilde weten over de oorlog. Dus wij hebben maar een beetje algeme ne vragen bedacht. Of ze daar op school bijvoorbeeld vakken hebben die wij niet kennen. En wat hij hiei in Nederland leuk of bijzonder vindt en zo." Mark vindt het echt belangrijk, zo'n buitenlandse gesprek: zo ga je el kaar misschien wat beter begrijpen. En daardoor komt er mischien wat minder ruzie in de wereld." Nieuw en Sint Joosland. Zijn vader is de dirigent; zijn groot- en overgroot vader speelden er ook bij. Muziekschool Felicitaties Niels is heel serieus van plan om be roepstrommelaar te worden. Hij ziet zichzelf wel in een orkest of ensemble. Niet in een bandje: „Ik ben niet zo'n drummer eigenlijk. Ik houd meer van het ^ïdere slagwerk." Van de muziekschool kreeg hij een fe licitatiebrief. Leuk. Maar...hij kreeg er nog een. En cfie kwam van de com missaris van de koningin in Zeeland. Dat was een ^hte verrassing. Dat ga je krijgen als je beroemd bent. Slagwerkkampioen Niels Meliefste trekt voor zijn studie volgend jaar in bij een gastgezin in Den Haag. foto Ruben 0reel Alleen voor particulieren tot 16 jaar. Prijs 25 cent per regel. Bij te koop of verkoop verplichte vermelding van het totaalbedrag, max. 50,-. Krullebakjes worden alleen ge plaatst als er een naam, plus adres of telefoon nummer in staat. Opgeven bij de PZC-kantoren óf een formulier invullen (verkrijgbaar bij de meeste lagere scholen) en opsturen. Dan geldige postzegels LOS bijsluiten. Niels oefent thuis elke dag. „Ik heb een drumstel, een xylofoon en een oe fentrommel en ik speel elke dag een uur," vertelt hij. Natuurlijk niet 's ochtends vroeg of's avonds laat. Van de buren is nog nooit een klacht ver nomen. Via ONDA heeft hij ook les op de mu ziekschool in Middelburg. „Daar speel ik in een slagwerkgroepje alle maal stukken voor alleen maar slag werk. Dat vind ik heel leuk." De lessen op de muziekschool stop pen na het D-examen. A, B en C heeft Niels al en D zou hij volgend jaar doen. Maar dat gaat niet door. Niels: „Ik heb toelatingsexamen ge daan voor de havo met muziek in Den Haag en ik ben toegelaten." Niels be gint nu volgend cursusjaar in 4 havo met muziek in zijn vakkenpakket. Dat heeft hij nodig, want hij wil naar het conservatorium. Niels: „Dan moet ik naar een gastgezin. Dat re gelt het conservatorium voor me. In de vakantie moet ik een weekje proef draaien. Kijken of het bevalt." KINDÉR-EN JÉVGDtÉlÉFOON (p, zëéland oe IS EK IEDERE DAG

Provinciale Zeeuwse Courant katern Krullebak (1981-1999) | 1995 | | pagina 4