ORANJE Bergkamp is altijd goed Woordenlijstje voor wk Handicap is geen bezwaar Ruud De bal stuurt gezin Enkel spandoek ontbreekt nog 2 WOENSDAG 15 JUNI 1994 Argentinië: Verloren we in 1978 finale van. België: Makkie, winnen we van. Cruijff: Veldheer thuis voor de buis. Duitsland: Verloren we in 1974 finale van. Emotie: Tien! Tien! Tien! Finale: Op 17 juli. Verliezen we. Groot verzet: Krijgt Erik Breukink wel rond; Marc Overmars van z'n levensdagen niet. Honde...: Scheldwoord. Ikea: Leverancier van doelpalen. Jules Rimet: Uitvinder van Wereldkam pioenschap Voetbal. Koeman: Mist in finale tegen België bij 0-0 stand, penalty in allerlaatste minuut. Lezen: Hebben voetballers een broertje dood aan. Mental training: Kom op mannen, d'r tegen aan! Laat de leeuw niet in z'n hempie staan! Hup! Niet: Ed de Goey is niet vooruit te branden. Oranje: Gekte die gepaard gaat met huid ziekte. Punter: Krijgt Koeman op 17 juli na afloop in de kleedkamer van het Rose Bowlstadion te Los Angeles onder z'n hol. Qua: Qua stijl speelde Nederland wel het mooiste voetbal van allemaal. Ronald: Niet die ene. maar die andere. Scheidsrechter: Hond met fluitje in zijn bek. Tactiek: Allemaal naai' voren en ruim op tijd terug. U: BOBO'S. Vedette: Schlemiel die als tweeëntwintigste op het nippertje mee mocht, maar topscorer van het toernooi werd. Wereldbeker: Winnen we (nooit). X: Kan Jan Wouters met z'n benen maken zonder met z'n ogen te knipperen. Yvon: Vrouw van Danny. Zonder: Zonder Cruijff. Gullit en Van Basten toch een end gekomen. gedicht Na korte tijd met heel veel spijt en heel veel tranen (ingehouden) naar Milaan en hier verwarring: waarom wil Ruud ons niet meer? En van 'zo'n peer' al snel 'wat slap' een stomme grap en voor je 't weet een flinke natrap. Weet je zeker wat je wil? ledereen kan zich vergissen zomaar weggaan maakt me stil Ruudje Ruudje 'k zal je missen. Marina van den Boog aard Zoon Mei vin Telussa (12) is voor Feyenoord. Vader Paul is voor Ajax. Geen probleem, want ze hou den beiden van voetbal. Meivin 12) gaat vanaf au gustus bij Feyenoord spelen. Met nog vier an dere spelers van de Mid delburgse voetbalclub Jong Ambon werden ze uitgekozen. Twee keer per week moet hij naar Rotterdam om te trainen. In het weekeinde moet hij een wedstrijd spelen. Vader Paul Telussa is op dit moment voetbaltrai ner van het eerste team van Hulst: HVV 24. Hij zit al 15 jaar in het trainers vak. Zeven jaar speelde hij in het Zeeuwse Elftal. Verder trainde hij ook Middelburg en Kamper land. Kortom: Alles draait om voetbal in het gezin Te lussa uit Oost-Souburg. Video Mei vin: ..Ik zie bijna alle wedstrijden op t.v. of in een stadion. Als het te laat wordt uitgezonden neem ik het op op de vi deo. De laatste wedstrijd die ik met eigen ogen zag was Feyenoord-Ajax, het werd 2-1 voor Feye noord." Vader Paul kijkt zoveel mogelijk naar voetbal. Paul: ..Ik ga niet met een oranje petje op zitten gil len. Ik kijk naar het spel". Beiden denken dat Brazi lië wereldkampioen wordt. Moeder Telussa is ook gek op voetbal. Moeder: „Ik spaar voetbalknip sels van Meivin en van Paul. En ik kijk ook graag naar voetbal". Misschien zien we Meivin nog eens terug, maar dan als prof. Wie Oranje zegt, denkt meteen aan Dick Advo caat. Logisch in deze tijd. Maar je zou ook de naam van Toon Beverdam kunnen noemen. Goese Toon is namelijk ook assistent-bonds- coach en wel van het Oranje G-voetbalteam. Maar wat is nu precies G-voetbal? „Dat is voetbal voor verstandelijk gehandicap ten," legt Toon uit. „Drie jaar geleden kwam ik met G-voetbal in aanraking bij SSV'65 in Goes. Sinds die tijd steek ik er zo'n beetje al mijn vrije tijd in. Als trainer en als begeleider bij wedstrij den. En dat is een fantastisch fijn werk." G-voetbal kent aangepaste spelregels. „Ingooi en hoeft niet, inschoppen of rollen mag ook." vertelt Toon. „De buitenspelregel telt ook niet en we spelen zeven tegen zeven. Maar voor de rest is het gewoon voetbal met minstens zoveel spelplezier. Ook voor de toeschouwers." WK-titel Met het Nederlands team staat Toon voor een belangrijke opgave. Op 20 augustus begint in Hoogeveen het wereldkampioenschap voor de nationale G-teams. Als voorbereiding hierop heeft het Nederlands team flink geoefend. Op 30 april speelde het A- team tegen het B-team, er was een wedstrijd te gen het Doventeam en een interland tegen De nemarken. De kansen op een titel voor Oranje schat Toon hoog in. „We hebben een ijzersterk team. Er speelt ook een Zeeuwse voetballer in mee. Mar co van de Visse, een kanjer. Hij scoort aan de lopende band." Competitie Na het wereldkampioenschap pakt Toon de draad weer op binnen Zeeland. „Het wordt tijd. dat meer voetbalclubs een G-team gaan oprich ten. De belangstelling er voor is er. Dat hebben we gezien tijdens de promotie van G-voetbal in Zierikzee, Axel en Middelburg. Als daar het G- voetbal van de grond komt, kunnen we dit jaar al van start gaan met een heuse competitie. Want dat is toch altijd leuker dan het spelen van toernooien." Voorlopig richt Toon zijn vizier op Hoogeveen. „Twee weken volop plezier met mijn spelers Want denk er om, omgaan met G-voetballers. dat is echt genieten. Dan voel ik me soms als een vader van een groot gezin." De oranje petjes, batjes en sjaaltjes liggen al klaar. De driehoornige toeter blijft waarschijn lijk thuis „want dat is niet zo plezierig voor de mensen er omheen." Op 22 juni vertrekt de fami lie Peeters uit Heinkenszand naar Amerika. In clusief 15-jarige zoon Lars en een vriend van hem. Doel: vakantie vieren, maar vooral zoveel mogelijk wedstrijden bijwonen. „Vijf jaar geleden waren we voor het eerst in Amerika." vertelt Lars. „Toen hebben we afge sproken dat we nog een keer zouden gaan, maar dan speciaal voor het wereldkampioenschap." Vier weken blijven ze daar. „We hebben in ieder geval een kaartje voor de wedstrijd tegen Ma rokko, die op 29 juni in Orlando wordt gespeeld. De rest van de kaartjes kopen we in Amerika. Hier kun je er heel moeilijk aan komen, behalve als je er 200 gulden per stuk voor over hebt. De K.N.V.B. heeft dat heel slecht geregeld." Ze hopen in ieder geval vijf wedstrijden te kun nen bijwonen. „Ik verwacht dat Nederland de ■eerste ronde van drie wedstrijden zal winnen." zegt Lars. „maar zeker weten doe je dat natuur lijk nooit." Misschien omdat Lars zelf keeper is bij voetbalvereniging Middelburg is zijn favoriet De Goey: „Ik verwacht niet dat die er veel door zal laten." Spandoek Moeder Peeters is de grote organisator van het geheel: „Ik heb alles zelf uitgezocht," vertelt ze trots. „De tickets besteld, routes uitgestippeld, de overnachtingen geregeld en dagtochtjes uit gezocht. We moeten alleen nog een groot span doek maken, zodat iedereen op televisie kan zien dat Zeeland ook van de partij is." Angelo Wieme is fan van Dennis Bergkamp: hij kan zulke mooie schijnbewegingen maken. foto Charles Strijd Omdat Angelo ook een groot supporter van Ajax is vindt hij het jammer dat Bergkamp daar weg is: „Maar ik kan me dat ook voorstellen. Ik geloof dat Inter Milaan wel 25 miljoen gulden voor hem betaald heeft. Zo gaat dat nu eenmaal met voetbal." Natuurlijk hoopt Angelo dat Bergkamp het goed gaat doen in Amerika: „Voor de wedstrijden die om half zeven beginnen mag ik opblijven. De andere duels neemt mijn vader op op video." De uitslagen houdt hij nauwkeu rig bij op een computer met een speciaal voetbalprogramma." Angelo heeft zijn idool nooit in het echt ontmoet: „Ik heb wel posters, een videoband over zijn afscheid bij Ajax en heel veel voetbalboeken met plaatjes." Brief schrijven Ook weet hij te vertellen dat Dennis 76 kilo weegt, getrouwd is en in Milaan woont. „Ik zou hem wat graag willen ontmoe ten om een handtekening te vra gen." Om eens een brief te schrij ven is nog niet in hem opgeko men: „Maar dan moet ik zijn adres hebben, dan zal ik dat ze ker doen." Jeugdtrainer „Hij staat er mee op en gaat er mee naai' bed," zegt zijn vader keer op keer. En die zal daar wel een beetje zelf de oorzaak van zijn want hij is jeugdtrainer bij de club van Angelo: SV Oost burg, waarvoor Angelo dit sei zoen alleen al bij iedere wed strijd gescoord heeft. Zestien doelpunten telt hij in de gauwig heid bij elkaar. Ajax-school Hij droomt ervan om. net zoals Dennis Bergkamp, ooit nog eens bij Ajax te spelen en om mee te trainen met de Ajaxschool: „Dan moet ik proberen om in de voorselectie te komen. In ieder geval ga ik volgend jaar naar Dl. En dan maar hopen dat ze ko men kijken." Ondanks dat zijn tante de vrouw is van een broer van Peter van Vossen is de grote favoriet van Angelo Wieme (10) uit Oostburg Dennis Bergkamp. „Die vind ik altijd goed voetballen," zegt hij met overtuiging, „en hij kan zul ke mooie schijnbewegingen ma ken." Dennis Bergkamp

Provinciale Zeeuwse Courant katern Krullebak (1981-1999) | 1994 | | pagina 2