De doos stonk B naar poep SSS Hge Het glas leek iets te trillen Ze zochten net zo'n meisje Hij zou me welii" I s onderzoeken - t Ziekenhuis in de buurt? VI Sjoerd Vroonland (8) uit Middel burg beleefde iets waar je eigenlijk alleen in een spannend boek over leest. Hij vond een schat! ;Sjoerd: „28 Oktober was mijn opa ja- - rig, daar zouden we naar toe gaan. A vriendjes spelen. 'Zullen we een hut in de bosjes bouwen? Oké'. Toen zag ik ineens die doos. Hij stonk een beetje naar poep. Maar ik maakte hem toch open. We wisten niet wat we zagen....Wauw, een echte schat! Allemaal glinsterende sie raden: zilver, goud, pareltjes, ivoor. Niet te geloven. Ik holde naar huis, bonsde op de ramen: 'Ik heb een schat gevonden! Bel de politie op. Kom X nou!!' O Eerst geloofden ze het natuurlijk niet. Wij gingen meteen terug kijken. Er ir> was nog een doosje met knopjes en spullen van oorbellen en allemaal ver scheurd Grieks geld. Na een half uur kwam de politie. Een agent heeft, mij nog laten zien hoe je met poeder vinge rafdrukken kunt zien. Maar ze zullen er wel niks aan gehad hebben. We had den al overal aangezeten'. Op school was Sjoerd een held. Het nieuws verspreidde zich als een lopend vuurtje. Zelfs buiten de school. Want prompt werd de familie vijf keer opge beld. Door mensen waar pas was inge broken. Sjoerd: „Al de volgende dag stond er een man op de stoep. Die was door de politie gestuurd. Alles was van hem. Hij was verschrikkelijk blijzelfs al was hij nog voor een paar duizend gulden kwijt. Er zaten ook fotootjes en zelfs een echt diamantje bij. Ik ook blij. Ik riep YES! toen ik die 50 gulden kreeg." Sjoerd: „Eerst was het alleen leuk en spannend. Daarna ben ik best een poosje bang geweest dat die dieven ook bij ons zouden komen. Ik weet niet of ze al gepakt zijn." et vorige jaar begon met slechte geesten. Lenny Ponjee (12) uit Middelburg kan er nu, aan het begin van een nieuw jaar, wel om lachen. Toen vond ze het niet zo geestig. Maanden had ze nachtmerries. Ze durfde niet met haar ge zicht haai* de muur te slapen. Bang voor een plotselinge kou- de hand op haai' schouder. „Ik had lange tijd het gevoel of er ie mand achter me stond te loeren", zegt q Lenny. 2 Die angst is nu voorbij. Het begon met een schijnbaar- on- I schuldig spelletje: glaasje draaien. Het q doel is geesten oproepen. D Lenny: „Ik woonde toen nog in Lim- Q burg, vlakbij een bos. 's Avonds rond ;zeven uur ging ik met een vriendin naar dat donkere bos. We legden een papier op de grond met letters en cij fers. Links op het papier stond ja rechts stond nee. We zetten een glas ondersteboven op het papier. We staken plechtig een lu cifer aan. Daarna bliezen we die uit. De rook lieten we in het glas komen. Toen ging het gebeuren. We hielden onze wijsvingers boven het glas. We waren een tijd doodstil en concen treerden ons op de rook in het glas. Toen zagen we een klein rood lampje in hét glas komen. Ik zei: Ben je een goede geest? Het glas leek ietsjes te trillen en schoof een heel klein beetje naar nee. We schrokken ons rot, schop ten het glas om en renden naar huis. We dachten dat die boze geest ons zou achtervolgen." Echt of fantasie? Lenny weet het niet zeker. Eén ding weet ze wel zeker. Nooit meer geesten oproepen. Ook niet voor de gein. Je kunt er nachtmer ries en angsten aan overhouden. De meeste jongetjes willen piloot of brandweerman worden. Heel veel meisjes zangeres of fotomodel. Een fij ne droom. Daar blijft het meestal bij. Maar niet voor Annika Hamelink (8) uit Middelburg. Het ene moment zat ze nog ach ter een colaatje. Even la- Her stond zé voor :de fotograaf. Alsof ze nooit anders ge daan had... Annika: „Ik zal dat nooit vergeten. In de krokusvakantie waren we op vakantie in Gran Canaria. We zaten lekker wat te drinken op een terrasje. Ineens komt er een man naai- ons toe en die vroeg of ik mee wilde voor foto model. Ik schrok wel. Ik wist helemaal niet waar het over ging. Ik verstond het ook niet. Maar toen ze :even met mijn vader en moeder had den gepraat mocht het. Ze zeiden dat ze precies zo'n meisje nodig hadden als ik. Voor een tijdschrift. Ik kreeg een spijkerbroek en een geel hemdje aan. Die kleren pasten maar net. Een kapper deed mijn haar en toen moest ik tegen een lantaarnpaal gaan staan. Er kwam ook een jongen bij en de foto werd gemaakt. Iedereen sprak Frans, daar snapte ik niks van. Maar die vrouw wees en dan ging het vanzelf. In het begin vond ik het wel eng, maar toen ik daar in die kleren stond niet meer. Als je moet dan gaat dat gewoon. Het was heel leuk. Ik kreeg zelfs 1000 peseta's. Dat is 18 gul den. Best veel vind ik. Alleen jammer dat we dat blad nooit gehad hebben. Dat hadden ze wel beloofd." Heel die vakantie was eigenlijk een avontuur. Een dag later kwam er weer een man naar de familie toe. Met gratis lootjes. Annika mocht kiezen en trok... jawel, de hoofdprijs. Nog een hele week vakantie op het eiland voor het hele gezin. Toekomstplannen? Annika: „Iets met dansen of fotomodel." F" oor Stefanie (11) uit Middelburg was het dit jaar flink schrikken. Weken durfde ze niet alleen naar bui- ten. Soms dacht ze later dat ze de da der ineens zag. „Het was in september," vertelt Stefa- 1 i speelde vriendin in een parkje. We zouden net naar huis gaan. Een jongen van ongeveer zestien kwam ineens op z'n fiets vlak bij me. Hij vroeg of ik drugs had. Hij keek heel raar. Eerst dacht ik dat het een grapje was en ik schudde nee. Hij zei dat hij me niet geloofde. Hij zou me wel eens onderzoeken achter een muurtje. Ik kon geen kant op. M'n vriendin wilde /mee. Maar dat mocht niet. Op dat moment kwam er een oude man langs. Ik riep dat ik lastig geval len werd. Die jongen riep dat hij zich er niet mee moest bemoeien. Want hij had ruzie met z'n zus. Ik riep dat ik z'n zus niet was. De man werd kwaad en stuurde de jongen weg. Ik heb m'n fiets gepakt en ik ben als een gek naar huis gevlogen. M'n moeder heeft het later verteld bij de politie. M'n vader is de dader nog gaan zoeken. Zelfs die oude man hebben we niet meer gezien." Een poging tot aanranding moetje al tijd aangeven bij de politie. Ook al is er uiteindelijk niks gebeurd. Stefanie heeft nog een tip voor kinderen die dit misschien ook nog eens meemaken: „Heel hard gillen en goed kijken hoe de dader eruit ziet. Zetje sirene aan." De dader wordt nog steeds gezocht. Maar Stefanie staat gelukkig weer wat steviger op haar beentjes. 1. IVIargo Toorenaar BREKEBEEN ken niet lopen. Daarom hebben zijn ouders een buggy voor hem gekocht. Rogier: „Toen we de grotten van Han bezochten, heeft mijn vader me zo'n vierhonderd treden naar beneden ge dragen en ook weer naar boven!" Het was niet de eerste keer dat Rogier tijdens de vakantie iets brak. In '91 wa ren ze in Frankrijk aa het kamperen. Het was op de tweede dag. „Er was een speeltuintje met een glijbaan," vertelt Rogier. „Ik maakte een salto vanaf de glijbaan en kwam op een boomstam terecht. Arm gebroken." Drie dagen heeft hij toen in het zieken huis gelegen, want hij kon niet meteen geopereerd worden. Zijn arm was op twee plaatsen gebroken. En zijn moe der brak toen ook ook nog een teen bij het badmintonnen. Als Rogier dit jaar weer op vakantie gaat, kijkt hij eerst of er een ziekenhuis in de buurt staat! er< Willem Mieras, Charles Strijd. 6. Lenny Ponjee 4. Mariette Leenhouts

Provinciale Zeeuwse Courant katern Krullebak (1981-1999) | 1994 | | pagina 3