Niet bang voor modder Een walgelijke streek Puzzel KRULLEBAKJES Jacky van Ast heeft last van fietskriebels Clubhuis scouting in Vlissingen afgebrand ONDERSTEBOVEN? DINSDAG 14 JANUARI 1992 Veldcrosskampioen Jacky van Ast: n Kijk, fietsen hoeft Jacky van Ast (9) uit Rilland-Bath niet meer te leren. Dat kan-ie al jaren. Maar de echte fietskriebels kreeg hij pas vorig jaar mei. „Voor de start van de koers voor de wielrenners, mocht de jeugd van ons dorp ook een aantal rondjes rijden", vertelt Jacky. „Dat beviel mij zo goed, dat ik lid ben geworden van een wielerclub. Helaas niet in Zee land, want zo'n club voor jongens van mijn leeftijd is er niet. „Het werd voor hem Wielerclub Roosendaal. Jacky: „Die club heeft een aparte jeugdafdeling, Steeds Vooraan genaamd." Bochten Een keer per week rijdt hij per auto naar de training in Roosendaal. een rit gelijk in bad. „Hard fietsen is leuk, maar goed le ren sturen is minstens zo belang rijk" zegt hij. „Je leert hoe je een bocht aan moet snijden en hoe je voorkomt, datje een ander in de wie len rijdt. Zelfs het op- en afstappen oefenen we. Dat doen we speciaal voor het veld rijden. Dat is het ruigere werk: Cros sen door zand, modder en kuilen. En dan maar zorgen, dat je er niet af valt. Af en toe een stukje hardlopen met de fiets aan de hand. Bijvoorbeeld als er balken op het pad liggen." Kampioen Dat Jacky een snelle wielerleerling is bewees hij vorige maand. „Toen werd ik kampioen van West-Bra- foto Willem Mieras bant bij het veldcrossen", vertelt hij trots. „Na negen koersen had ik zoveel punten, dat ik onbereikbaar voor mijn tegenstanders was geworden." Wie bang is om vuil te worden moet niet gaan veldcrossen, vindt Jacky. „Na een rit ga ik thuis in Rilland in Bath," zegt hij. „En mijn vader maakt mijn fiets schoon. Dat is een secuur werkje vandaar". Rolletjes Intussen traint Jacky gewoon door. „Af en toe een rollerwedstrijd als voorbereiding op het zomersei zoen", vervolgt hij. Zijn grote voorbeeld is Tour de Francewinnaar Indurain. Die reed per slot, van rekening ook Steeds Vooraan! Te koop: 5 jaargangen Ti na's '83 t/m '87 2,50 p. jaargang. Simone, tel. 01180-29393. Te koop: voetbalschoe nen mt. 34 Rucanor i.g.st. 15,-. Rogier v. d. Torren, tel. 01186-1447. Te koop gevraagd: oude speldjes van auto's, e.d. Leonie, 01180-37590. 4 Nwe. raceautootjes ƒ10,-; treinvloer ƒ15,-; Ficher Price Parkcenter 10,-; Tupperware Holle- bol ƒ15,-. Peter, 01100- 28811. 1 Doos klein speelgoed ƒ50,-. Peter, 01100- 28811. Bij ons aan komen vliegen zwart sierduifje Modena met ring bij Roosmarieke, tel. 01198- 1198. Te koop gevraagd: jiu-jit- su-pak, mt. 36/38, Mar- griet, tel. 01185-1310. Te koop: rollerskates, mt. 36, 20,-. Joanna, tel. 01184-19938. Te koop gevraagd: een meisjesfiets voor Jolien van 10 jr., liefst bellen on der schooltijd of na 20.00 uur, tel. 01180-16394. Te koop: crossfiets 40,-. Te koop gevr.: tafelten nistafel. Jasper, 01184- 67026. Te koop gevraagd: een kleine kleuren-t.v., diam. 43 cm, Joanna, tel. 01184-19938. Te koop: twee schoolta- feltjes en stoeltjes 10,- per stel, witte meisjes kunstschaatsen, mt. 37, 15,-; houten kinder- schaatsen 10,-. Refnier, tel. 01185-1496. Te koop gevraagd: zwarte rijbroek mt. 176 of S, te koop: MTV turnpakje mt. 32 5,-; witte linnen turn- schoentjes mt. 39 2,50. Blauw nylon sportbroek- je, katoenen binnenbroek mt. 170, 5,-; zwarte le ren balletschoentjes mt. 36, 5,-. Laura, tel. 01180-26881. appel atlas eik kamille kaneel kerrie lelie loempia lupine melk meloen ooievaar peer perzik pruim tomaat tulp zon Gemaakt door groep 5/6 van de R.K. Basisschool St. Willibrord, Terneu- zen. Alleen voor particulieren tot 16 jaar. Prijs 25 cent per regel. Bij te koop of verkoop verplichte vermelding van het totaalbedrag, max. 50,-. Krullebakjes worden alleen ge plaatst als er een naam, plus adres o£ telefoon nummer in staat. Opgeven bij de PZC-kantoren óf een formulier invullen (verkrijgbaar bij de meeste lagere scholen) en opsturen. Dan geldige postzegels LOS bijsluiten. Doorstreeppuzzel Als je onderstaande woorden in de puzzel doorstreept, blijven er enkele letters over. Deze letters vormen een spreekwoord. Schrijf dit spreek woord op. Je mag letters meerdere keren doorstrepen. A O M P E R z I K P E E R O S O T E P W L U P I N E R E O O I E V A A R L O E M P I A E I K A N E E L S T E T O M A A T L A S U T E H U E I K I L E L I E S B E S P T K A M I L L E foto Ruben Oreel Durby Meiboom voor het uitgebrande scoutinggebouw: Feest met kerst ging de mist in. De scoutinggroepen in Vlissingen zitten in zak en vooral in as. Een maahd geleden brandde hun club huis aan de Gerbrandystraat gro tendeels af. Een aangestoken fik, dat staat inmiddels vast. „Ik hoorde het nieuws van mijn leid ster Monique Verstraaten", vertelt Durby Meiboom (15). „Ze belde mij op. Ik schrok geweldig. Jeetje, dacht ik, dat is wat!" Vier weken later zitten de sherpa's en andere groepsonderdelen van scouting met de geblakerde brok ken. Een groot deel van de inventa ris is verloren gegaan. Weg bankstel, weg spelkist, weg leuke bar en ga zo maai- door. „Ook een aantal tenten is in vlam men opgegaan", vertelt Durby gela ten. „Tenten, die we gebruikten voor het pinkster- en zomerkamp". Weg was ook de jaarlijkse gourmet maaltijd. „Die houden we ieder jaar met de Kerst. Gezellig met de groep gourmetten en daarna overnachten in het eigen huis. Ging dus ook mooi de mist in", zegt ze triest. Voor de onbekende daders heeft- ze geen goed woord over. „Walgelijk", zegt ze fel. „Ze zouden het eens met onze ogen moeten bekijken". Leidster Monique Verstraaten be treurt vooral het verlies van het fietswiel. „Een 20 jaar oud wiel. waaraan allerlei frutsels hingen, die door leden en oud-leden in de afgelo pen 20 jaar zijn gemaakt", legt ze uit. „En zoiets is onvervangbaar". Het bestuur van Scouting Vlissin gen zit intussen niet bij de pakken neer. Er wordt naarstig gezocht naar vervangende ruimte. Durby en de andere sherpa's hebben voorlopig tijdelijk onderdak gevon den. „Een soort inwoning bij een an der groepsonderdeel", lacht ze. In afwachting van een definitieve oplossing zijn zij voorlopig uit de brand. De vlammen zijn gedoofd, maar het heilig vuur bij Scouting Vlissingen brandt als nooit tevo ren!! Uitgeverij Provinciale Zeeuwse Courant B.V. Eindredactie: Anneke van den Doel, en Willem Verstuijf. Redactie: Marina van den Boog- aart, Jaap Clement, Leen van Dui- vendijk, Sam Karstens, Hans Seg- boer en Jan Smeekens. Adres: Oostsouburgseweg 10, Postbus 18, 4380 AA Vlissingen. Tel. (maandag t/m vrijdag, van 9.00 tot 17.00 uur): 01184-84000. Advertenties: (per brief) admini stratie PZC, Postbus 18, 4380 AA Vlissingen. Het benodigde be drag aan LOSSE postzegels bij sluiten of afgeven bij de PZC-kan toren. BEL DE KINDERTELEFOON. TELEFOON 01180-38080 Wie iets over deze Krullebak wil schrijven, kan dat doen tot en met woensdag 5 februari. Daarna ma ken we de krant en kan er niets meer bij. De redactie

Provinciale Zeeuwse Courant katern Krullebak (1981-1999) | 1992 | | pagina 4