Kusje van Aurelia SPORl Slikker van degens van mond tot kont Het kan ook zonder dicht achterwiel Picknick met peddels over 't dek Je zou er je bi j Geen talent y-z.ou.DEN /KOM6N; Maaike Jansen (foto Ruben Oreel Schipper mag ik overvaren ja of nee? Het antwoord op deze overbekende vraag is voor Maaike Jansen (8) uit Middelburg niet moeilijk te geven. Zij vaart zichzelf over, in haar eigen kano. Maaike: „Als het lekker weer is, ga ik samen met met mijn vader naar het water, ieder in een eigen kano". Met de kano's in het kano- rek bovenop de auto wordt dan koers gezet naar het Veerse Meer. Maaike: „We peddelen dan vooral in het ondiepe gedeel te achter de palen. Daar heb je geen last van grote zeil jachten, motorboten en sur fers". Zwemdiploma Zwemdiploma's zijn geen overbodige luxe. „In een ri viertje in de Ardennen ben ik wel eens overboord gekie perd", lacht ze. „Gelukkig liep alles nog goed af'. Afgelopen winter was Maai ke met haar kano-zonder- naam vaak in het zwembad in Vlissingen te vinden. Maaike: „In het zwembad oefen ik dan het eskimote ren. Je laatje dan met kano en al onderste boven vallen. De bedoeling is, dat je weer op eigen kracht overeind komt. Maar dat is best moei lijk". Vuurpijlen Tijdens de vaartöchtqn wordt er af en toe gepau zeerd om wat te eten en te drinken. Dat picknicken ge beurt op het water. Maaike: „We leggen dan de kano's naast elkaar met de peddels dwars over het dek. Je ligt dan wat te eten". Voor alle zekerheid neemt vader Jansen ook een aantal vuurpijlen mee voor onder weg. Voor in geval van nood. Maaike: „Gelukkig hebben we die nog niet hoeven te gebruiken". De vakantieplannen voor deze zomer staan al vast: „Kanovaren natuurlijk", zegt Maaike zeer beslist. gedicht Zo te zweven -net als zij- al een vogel even helemaal vrij. En na 't applaus de trots op mij- Hoe heerlijk zou het zijn te kunnen wat ik 't liefste kunnen zou. Marina van den Boogaert Ze wonnen en kregen drie kusjes en een handte kening van Aurelia Dobre, hun grote idool. „Ik dacht: ik ga mijn wangen nooit meer wassen" zegt Renate Slootmaker (10 jaar). Ze lacht. „Maar toen kreeg ik er ook drie van Dick en toen dacht ik: toch maar wel". In de kleedkamer prijkt Aurelia's foto naast nog meer beroemde turnsters. Ook Veronique den Broeder (10 jaar) wil net zo goed als Aurelia wor den. 25 Mei strijden ze samen in Echt (Z-Lim- burg) mee om de titel Nederlands Kampioen Turnen in de categorie 6B (10-11 jarigen). Dat betekent dat ze bij de 32 beste van Neder land behoren. Op de balk, vloer, sprong en brug. Veronique: „We hebben tegen allemaal al een keer geturnd en ik denk dat we best een kansje hebben". Delta Sport uit Zierikzee heeft altijd al (bijna- )kampioenen geleverd. Trainer Dick van Bochove: „Krachttraining, lenigheid, toestellen, vloeroefeningen, acroba tiek, ballet. Verantwoordelijkheid voor je eigen programma. Je moet veel kunnen. Je moet veel laten. Na school een paar uur trainen, ook als je geen zin hebt. In het weekend vaak de hele dag. Dat is zwaar. Dan heb je iemand nodig die je helpt door te zetten. Ook medische zorg. Een goede begeleiding is minstens zo belangrijk als talent. Keihard werken, maar de sfeer is prima. Pas waren ze nog 10 dagen in Tsjecho-Slowakije. Jacqueline Voorbeytel (9 jaar) vertelt trots: „Ik heb de Tsukahara gedaan. Dat is een moeilijke schroef met salto over het paard." Ze springt graag. Leontien Kroesbeek (net 10) is duidelijk: „Wereldkampioene. Olympisch mag ook". Door een blessure maakt ze op 't moment geen kans op wedstrijden en dat doet behoorlijk zeer. Trai nen doe je tenslotte niet om op de bank te zitten. Vier turntalenten van Delta Sport (foto Pieter Ho, Jarenlang trainen voor een num mer van maar een paar minuten en dan van een klein meisje horen dat het anders kan, beter zelfs. Dat komt hard aan. Toch? Nee hoor, niet bij de Tempolino's in Floortje en de Tempolino's van Karei Eyk- man. Vrijdag 18 september om half één heeft Floortje zo de pest in, dat ze de raad van haar moeder opvolgt en gezellig buiten gaat spelen zoals de andere kinderen. Als ze stomme Dennis ziet, schiet ze het smalle poortje in naast 'Harmonie-Zalen- Verhuur'. Ze maakt zichzelf dapper en juist voor ze door een groene deur naar binnen wil stappen, komt er een meisje naar buiten met net zulke haren als zij en met net zo'n bloemetjesjurk aan: 'Ben je daar eindelijk? zei het meisje. 'Waar bleef je nou? Kom ga vlug naar binnen, dan pak ik die Dennis wel'. Floortje komt terecht bij de Tem- oolino's die om een presenteerda- me verlegen zitten. Ze hebben geen tijd voor flauwekul en dus moet Floortje - of ze wil of niet - meteen voor de leeuwen. Maar hoe moet ze in standje piesbeen, gevaarlijkach tig en op zijn buitenlands met drie uitroeptekens zeggen: 'Damies oen heren. Wij presenteren... Mario Ma- chooooü! Die lebensgefaarlieke slikker met degens van mond tot kont. Hier ies hij!!! Natuurlijk krijgt Floortje dat er niet uit. Ze heeft wel ideeën over spectaculairdere acts. Ze leert Ma rio veterdropslikken- en of je het gelooft of niet: hij legt met zijn tong- in een meter veterdrop een heuse cadeaustrik. Nog zo'n ongelooflijke stunt is het nummer van directeur Arthur en zijn zelftemmende leeuw Flip. En ook het staalkabelballet van Labiele Linda is een regelrech te sensatie. Het geestige boek met tekeningen van The Tjong Khing kost 18,90 (De Har monie, Amsterdam). Een triathlon is een combinatie van drie sporten, die je vast wel eens beoefent: zwemmen, 'fietsen en lopen. 'Spring er maar ge woon in', is het motto waarmee je op 25 mei aan zo'n triathlon kunt doen. In Bres- kens wordt die gehou den en de naam is kort en krachtig: 'PLONS'. „Als mensen het woord triathlon horen denken ze vaak aan snelle trainingspak ken, polsslagmeters en superdure fietsen met dichte achterwie len", zegt organisator Jaap van Peperstra ten. „Aan deze triathlon kan dus iedereen mee doen, zelfs kinderen zonder enige sporter- varing; gewoon' met de spullen die je al hebt. De afstanden zijn voor iedereen, groot en klein, dik of dun, af te leggen". Je moet wel minstens 10 jaar zijn „En dan mag je verder ieder een meenemen, zelfs je opa en oma", zegt Jaap. „Voorop staat dat het een gezellige middag wordt en dat alle deelnemers ont dekken hoe leuk een triathlon eigenlijk is!". Plezier staat dus voor op bij de drie activitei ten: 250 meter zwem men in het zwembad, dan 9 kilometer fiet sen in de mooie omge ving van Breskens en tot slot nog 3 kilome ter wandelen. „Kennismakingsaf standen", aldus Jaap. Als afsluiting is er nog een gezellig samen zijn, waarbij alle deel nemers een herinne ring krijgen. Duwen, duwen, duwen en de bal veroveren (foto Willem Mieras) De koppen naar beneden, de billen naar achter en de voeten stevig in de grasmat geplant. En dan? Duwen, duwen, duwen en zorgen, dat de bal aan jouw kant uit de scrum te voorschijn komt. Het lijkt een partijtje vrij worstelen. „Maar dat is het beslist niet", vertelt rugbyspe- ler René Kuiper (13) lid van de Goese rugbyclub Tovaal. Reneé: „Zo'n scrum zit goed georganiseerd in. elkaar. De stevige jongens - props - staan voor aan om de scrum op de plaats te houden. De 'flankers' proberen het draaien van de scrum te voorkomen, terwijl de speler achter de scrum de bal te pakken probe en gaat opbouwen mei irt Blessures Een rugbyteam be waartsen en 7 dm schoppen en naaré j e de achterlij n van: nc Reneé: „Druk je de grond - een try dien mag de ploegn - een conversion.G dan krijg je er nog Rugby is een sten pe |f Mei MAAND SpOK-TMAAND EN DUS WILLEN Wiy IEMAND IN HET 2.0NNED& "Z-ETTEN. IEMAND _Z-ONDE.K WIE /EEL SPORTERS NIET TOT ezore .SPOKTiev^ P&GS-

Provinciale Zeeuwse Courant katern Krullebak (1981-1999) | 1991 | | pagina 2