Zonder eigen ijsbaan blijft het behelpen KRULLEBAKJES Jubileum-speurpuzzel Schaatser Dominique Boonman traint in Den Haag Help de Russen Arm en rijk Gratis bus Rotzooi trappen n ONBEGREPEN? r~P< DINSDAG 15 JANUARI 1991 Zaterdagmorgen, half zes. In huize Boonman in Goes loopt de wekker ratelend af. Voor Dominique (18) be gint de nieuwe dag. Na een snel ontbijt gaat het hup de auto in. Sporttas en schaatsen in de kofferbak en rijden maar. Reisdoel? Den Haag, naar de kunstijsbaan De Uithof om precies te zijn. Om acht uur melden de leden van ijsclub De Poel zich bij de ingang van de ijs baan. Dominique: „Eerst kleden we ons om en om half negen mogen we de baan op. Dan begin je eerst met zo'n twaalf rondjes inrijden als voorbe reiding op de training". Die trainer is Arjan van de Kreeke, .een bekend man in de Zeeuwse schaatswereld. Onder zijn leiding wordt er geschaafd en geslepen aan de techniek en de conditie. Glijstart „Na het inrijden trainen we op apar te onderdelen", vertelt Dominique. „Zoals de glijstart. Vanuit bijna stil staand proberen we een soort vliegende start te maken." Om kwart voor tien zit de training er op. Opfrissen, omkleden, instappen en om twaalf uur staat hij weer voor het ouderlijk huis. Het schaatsleven van Zeeuwse schaatsers verloopt bepaald niet gladjes. Dominique: „Zolang er in Zeeland geen kunstijsbaan is, blijft het be helpen. Je moet er heel wat voor over hebben. Lange ritten naar Den Haag of Eindhoven. Om dan door te dringen tot de top van het Neder landse schaatsen is bijna onmoge lijk. Bovendien hebben we sinds 1987 ook geen echte winter meer ge had". Doordouwen Wie als Zeeuw kiest voor de schaats sport moet een echte doordouwer zijn. Dominique rekent zichzelf niet tot de echte fanatiekelingen. „Schaatsen is een geweldige fijne sport", vertelt hij. „Natuurlijk pro beer ik mijn persoonlijke tijden scherper te stellen, 's Zomers houd ik mijn conditie en techniek op peil met skeeleren en fietsen. Maar op dit moment vind ik mijn schoolop leiding net even wat belangrijker". Ik vind het een goed idee om de mensen die daar honger lijden te helpen. We moeten ook medicijnen sturen want er zijn al een heleboel kinderen gestorven. Ik hoop dat al les veilig aankomt en dat er niet meer mensen sterven. Annelies Sturm Het is toch schandalig datje steeds dezelfde injectienaald moet gebrui ken en dat je uren in de rij moet staan voor wat eten. We moeten dus maar flink veel spullen sturen van het geld dat ze die zaterdag hebben opgehaald. Ik hoop dat het geld niet op de verkeerde plaats komt, anders hebben ze nog niks. En dat is dan de schuld van Gorbatsjov. Martijn Bouterse. Ik vind het niet eerlijk dat er in Indo nesië en andere landen een groot verschil zit tussen arm en rijk. Ik vind het ook wel goed dat we in Ne derland weeskinderen adopteren en naar ons land halen. Hier hebben ze het waarschijnlijk veel beter dan daar in zo'n kindertehuis. Ik wens Nina nog veel succes in Nederland. Pietha Spruijt. Ik ben het er wel mee eens met wat Nina zegt. Ik vind het erg voor de kinderen die dat meemaken. Want mij lijkt het niet leuk om geadop teerd te zijn. Ik ben veel liever bij mijn eigen ouders. Maar als ik zo ie mand was zou ik er niet zo trots over vertellen. Esther Gideonse. Ik vind het wel goed dat ik nu zo maar gratis met de bus naar oma kan. Het is er altijd heel leuk en lek ker veel drinken en heel veel snoep. En met de bus is ook heel leuk. Huihert Deurloo. Ik vind die railrunnersactie wel goed. Dat stimuleert het openbaar vervoer en dat vervuilt bijna niets. Je zit er ook met meer mensen in dan in de auto. Die acties mogen van mij altijd blijven. Liesbeth Meulenberg. Ik snap niet waarom supporters al tijd iets moeten bederven. Voetbal of een andere sport moet ook leuk Alleen voor particulieren tot 16 jaar. Prijs 25 cent per regel. Bij te hoop of verkoop verplichte vermelding van het totaalbedrag, max. 50,-. Krullebakjes worden alleen ge plaatst als er een naam, plus adres of telefoon nummer in staat. Opgeven bij de PZC-kantoren óf een formulier invullen (verkrijgbaar bij de meeste lagere scholen) en opsturen. Dan geldige postzegels LOS bijsluiten. Gevraagd: caviakooi. To by Hofman, tel. 01180- 15718. Te koop: Polly jongens fiets, bandenmaat 24x13/ s, 12,50. Gerwin, tel. 01189-1693. Te koop gevraagd: een fiets. De mijne is kapot. Ik ben 10 jaar. Martijn, tel. 01186-1897. Te koop gevraagd: snookerbiljart. Wimjan, tel. 01186-2593. Te koop gevraagd: Fisher Price garage. Bart, tel. 01180-14078. Te koop: voetbal '90 plaatjes, 10 cent p.st. Marc, tel. 01130-2102, na 15.00 uur. Te koop: Fisher Price loopauto, nieuwprijs 99,-, nu 50,-. Mario, tel. 01100-23688. Te koop: meisjesfiets plm. 8 jaar, 50,-, geheel compl. Heieen, tel. 01180-34757. Donald Ducks van 1990, 25,-. Tel. 01100-23688, Remie. Te koop: ski's en stokken, 50,-, lengte 130 cm. Mirjam, tel. 01184-70282. Wie heeft er voor ons dubbele plaatjes van Al fred J. Kwak. Sjaak en Dinja de Wijze, tel. 01184-67325. Te koop: jongens cross- fiets, 30,-, plm. 6 jaar, Adriaan, tel: 01180-34757. Te koop: kleuterfietsje met step- en zijwieltjes (rose), 50,-. Jakolien, tel. 01185-2586. In het lettervlerkant zitten 27 woorden verstopt (horizontaal, verticaal en in schuine richting). In 12 van deze woorden ontbreekt één letter. Deze moetje zelf in het diagram invullen. Als je de letters van alle op te zoeken woorden hebt doorgestreept (eenzelf de letter kan voor meer dan één woord wordeh gebruikt), blijft een aantal ongebruikte, niet doorgestreepte letters over. Achter elkaar gelezen vormen deze letters, tezamen met de letters uit de vakjes 1 tot en met 12, een slagzin. Hoe luidt deze slagzin? Dit zijn de op te zoeken woorden: PZC strip brieven Krullebak foto thema cartoon kinderboek kind milieu gedicht advertentie pers nieuws rubriek kinderkrant tien nummer jaargang krant-in-klas kolom puzzel politiek Krallebakje sport artikel redactie Dominique Boonman: skeeleren om de conditie op peil te houden (foto Wim Mieras) Wie weet worden de Zeeuwse schaatsliefhebbers deze winter pret tig verrast. Maar dan moet de ther mometer nog wel een heel stuk om- blijven. Iemand die anders is kan te genwoordig niet meer aan sport meedoen. Het zijn toch niet alleen maar de mensen die het thuis niet zo goed hebben die zo rotzooi trappen. Anouk Koole. Ik vind het idioot dat Ignace van Swieten naai' het ziekenhuis moest door een stelletje supporters omdat hij op de televisie vertelde wat hij al lemaal naar hoof geworpen kreeg. Renco Francke. Ik vind dat de supporters maar erg brutaal worden. Eigenlijk zou de po litie het kijken in een stadion moe ten verbieden. Als de mensen dan niets meer vernielen mogen er weel een paar mensen kijken. En als ze dan weer zo brutaal zijn moeten ze er weer uit. Dan leren ze het wel af. Anders zijn ze gewoon dwars, hard leers en koppig. Marion van Tatenhove. Als het zo doorgaat moeten ze de wedstrijd achter gesloten deuren doen of ze moeten je heel veel laten betalen. Alleen worden daar de ge wone supporters de dupe van. Al leen bij amateurclubs mag het nog vind ik. Dan leren ze het misschien. Saskia Goetheer. Bij een voetbalwedstrijd zijn wel duizenden supporters. Iedereen gilt en zingt maar. Als er een doelpunt wordt gemaakt juichen ze. Maar o wee als er iemand voor de andere club opkomt. En iets zegt van hij stond buitenspel en zo. Daar komt dus alleen maar ruzie van. Als de scheidsrechter zegt dat ie zit dan is dat ook zo. Maar de supporters wor den steeds brutaler, maken de sta dions kapot ,en dat moet dus niet. Judith. O S N E I T H E M 6 T T 12 D T A D s T S I P N R E E E K IO L N E L K A O D I 5 I R I F K I E R P I T G K T P u N E 4 K S C N N R A C O s U O R 1 H E A L U B 7 L L V E E T T G E P B E D I B D U M R R N A R L E I N S O E A B Z A E 2 L R I R L V A I Z 0 M R E U K E O D 9 K E II M E P K R P k A B E L L u R K K Z K B R I 3 V E N O 0 T R A C Bij een feestpuzzel horen feestprijzen. Stuur je oplossing dus op een brief kaart naar de redactie van De Krullebak Postbus 18 4380 AA, Vlissingen Onder de goede inzenders verloten we 10 boekenbonnen. Insturen voor 1 maart 1991. Uitgeverij Provinciale Zeeuwse Courant B.V. Eindredactie: Anneke van den Doel, en Willem Verstuijf. Redactie: Marina van den Boog- aart. Jaap Clement, Leen van Dui- vendijk, Sam Karstens, Hans Seg- boer en Jan Smeekens. Adres: Oostsouburgseweg 10, Postbus 18, 4380 AA Vlissingen. Tel. (maandag t/m vrijdag, van 9.00 tot 17.00 uur): 01184-84000. BEL DE KINDERTELEFOON. TELEFOON 01180-38080 Wie nog iets over deze Krullebak wil schrijven kan dat doen tot en met woensdag 6 februari. Daarna maken we de krant en kan er niets meer bij. De redactie

Provinciale Zeeuwse Courant katern Krullebak (1981-1999) | 1991 | | pagina 4