Geld ligt op straat Je moet vanuit de heupen lopen Trek je leren broek aan Stoere bink Benen Sandwichman Warming-up voorkomt veel ellende „We blijven warm door hout te kappen en een kampvuur te stoken. Dat is goed voor hem. Daar wordt hij sterk van." Met die woorden en een speelse stomp werd beslist dat Jasper en zijn vader een weekje primitief zouden kamperen in het Adirondackgebergte. Jasper was liever thuis gebleven bij zijn moe der en zijn boeken, maar vaders wil was wet geweest. Hoe Jasper de tweede dag al verdwaalt en in drie nachtmerrie-achtige weken zijn eigen boontjes leert doppen, kun je lezen in Vissen met een beer van Ga ry L.Blackwood. Het is een spannend boek over een on gelooflijk avontuur in de Amerikaanse wildernis die heel anders is dan welke Zeeuwse polder ook. Want waar zou hier een pafferige, puisterige jongen met bril zó snel kunnen veranderen in een nieuwe kerel, gebruind en met een stoere kin? (Ploegsma, prijs 24,95) KRULLEBAKJES Te koop: Duiven hok, sierduiven en parkieten. Tel. 01184-65538 na 16.30 uur. Te koop: rollerska tes mt. 40 20,-. Belinda tel. 01180-34312. Te koop: rollerska tes mt. 39, wit d.blauw, 20,-. Sandra, tel. 01185-1685. Te koop: BMX crossfiets pr. 50,-. Ernst, tel. 01180-35387. Te koop: jonge bonte konijnen (vlaamse reus), 7 weken oud 5,- p.st. Bij Krijno, tel. 01184-71030. Te koop: driewie ler 12,50; loop fietsje 5,-. Hugo, tel. 01180-16459. Animals. It.90. Voetb.90. Olivier en ladylover aang. 01107-1068. Te koop: kinder platenspeler met boxen, Audio So nic, 45,-. Tel. 01184-65465. Wie wil mijn witte dwergkonijn ko pen voor 5,-. Els, tel. 01180-25044. Gevr.: hok voor dwerggeit. San- der, tel. 01189- 1647. Te koop: jonge ca via's; schoolbank- je 2 stoeltjes; beige paardrij- broek, m. 170; cap m. 56. Lianne, tel. 01186-1794. Te koop gevr.: al les van Coca Cola, bellen naar Mau- rits, tel. 01180- 29990, doen hoor! Groetjes van de deurknop. Te koop gevraagd: houten garage voor Quintus, max. 25,-. 01188-1930. Te koop gevraagd: judopak maat 152. Angela, tel. 01188-1930 25,-. Gevr. W.W.F. plaatjes. Johan, 01184- 66507. Te koop gevr.: kin- dersurfzeil met tui gage. Marije, tel. 01180-11919. Te koop gevr.: surfzeil 4 a 5 m2. Sjoerd, tel. 01180- 11919. Ruilen voetbal plaatjes en te koop 6 jonge konijnen p.st. 5,-. Marieke Padmos, tel. 01195-418. Ruilen G. I. Joe plaatjes. Mark, 01184-66507. Painlijke- Met noie sjoeë rond z'n taine stond kleine Heinrich nog te waine. „Na, wat dutti?" vroeg z'n mutti. Waarop ie schreit: „Het ziend te klai- ne!" Wandelen in de Kop van Schouwen. Daar kan de nu 82-jarige Mies Klaver uit Haamstede over meepraten. Maar liefst 52 keer heeft ze de Vierdaagse van Nij megen gelopen. Een geweldige presta tie! Ze was in 1985 de eerste, die de Vier daagse voor de vijftigste keer liep. „Ik begon altijd in januari te trainen", zegt Mies. „En van regen of storm trok ik me niks aan. Gewoon lopen en je ertegen harden". Er is geen weg of pad in Schouwen te denken, die Mies niet gelopen heeft. Het is een ideale omgeving om te wandelen. Mies heeft alle wandelroutes in de Do meinen vele malen gelopen. Mies: „Het liefst nam ik de ruiterpaden. Je kan veel beter een korte afstand lo pen op het mulle zand, dan een lange op asfalt". Tempo Ook de route achter het Zeepe langs de duinen en het strand liep Mies heel graag. Goed lopen, is een kunst apart. Die kunst heeft Mies wel geleerd in de Vierdaagse. „Je moet nooit te hard lopen", vertelt ze. „Wel altijd hetzelfde tempo en ritme aanhouden. En vooral vanuit je heupen lopen, dan komen die benen vanzelf wel". Lange afstanden lopen is ook vaak af zien, blaren hebben en pijn lijden. Mies: „Pijn is een onaangenaam gevoel, maar als je er eenmaal aan gewend bent, dan weetje niet beter". Het dragen van goed ingelopen, leren schoenen is heel be langrijk. Naar de Vierdaagse gaat Mies Klaver niet meer. Maar als het spektakel eind juli weer begint, is ze met haar hart in Nijmegen! f J ïm Juul Petiet: gat in de markt (foto Ruben Oreel) Voor Juul Petiet ligt het geld op straat. Te weinig nog om al van te kunnen le ven, maar hij is tenslotte ook pas dertien. Juul sjouwt elke zaterdagmid dag met reclameborden voor zijn borst en op zijn rug door het centrum van Middelburg om wande laars te vertellendat zijn baas een winkel vol bijzondere spullen heeft en dat ze daar gauw om moeten. Hij is dus sandwichman en volgens hem is dat een beroep met toekomst. Of zoals hij zelf zegt: „Het is een gat in de markt." Juul bedoelt daarmee dat veel winkeliers regel matig aan hem vragen of hij nou ook eens een keertje voor hen reclame wil lopen: „Het is heel wat goedkoper dan een advertentie in de krant. Maar mijn baas hoeft zich geen zorgen te maken. Hij is aardig, jaagt me niet op en als om vijf uur de winkel dicht gaat blijven we met het personeel altijd nog een half uurtje hangen om te dollen en zo. Ik loop heus niet naar een ander." Het sjouwen van de borden' blijkt reuze mee te vallen: „Ze wegen bijna niks. Ze zijn van karton. Ik heb ook met houten borden gelopen, maar dat was niet te doen. Veel te zwaar en als het koud was had ik toch blauwe lippen." Wie denkt dat sandwichensaai is, vergist zich: „Het is heel wat leuker dan de PZC rondbrengen en ik maak ook nog de gekste dingen mee. Een tijdje geleden liep ik reclame voor een documen tenkoffer. Een man uit Den Bosch wilde wel zo'n ding, maar had geen zin zelf zo ver naar de winkel te lopen. Hij vroeg of ik hem wilde halen en gaf me een briefje van vijftig gulden mee. Hij was zo te vreden dat hij me later ook nog vijf gulden fooi gaf'. „Maar ja, zoiets gebeurt natuurlijk niet zo dik wijls." Benen zijn er in soorten en maten. Fysiothera peut Niek Knol uit Kou- dekerke weet er alles van. Dunne, dikke, lan ge en korte benen. „Maar het zijn altijd be nen, die problemen ge ven", vertelt hij. „Voor al sportbenen krijg ik voor mijn neus. Logisch ook. Tijdens het spor ten hebben deze onder danen het zwaar te ver duren. Voetballers met enkelblessures, ver springers met 'sprin gersknieën'. Kortom wie beenproblemen heeft-, zoekt deskundige hulp". „Gelukkig kunnen veel klachten verholpen worden", vertelt hij. „Met de goede oefenin gen en de juiste begelei ding help ik ze weer op de been". Problemen verhelpen is één ding. Voorkomen is beter. Niek: „Een goede war ming-up voorkomt veel ellende. En wie klach ten heeft moet niet te lang doorsukkelen. Er valt vaak meer te ver helpen dan de meesten denken. Niek staat met ietwat gekromde benen naast de behandeltafel. „Een souvenir uit mijn'voet baljaren", lacht hij. „Maar verder sta ik met beide benen nuchter op de grond!" J wsr Vliegerpaar: uitkijken voor palen foto Rïi- ben Oreel) Al staan ze met beide be nen op grond, toch zien ze ze af en toe vliegen: Michiel en Marjan van Amerongen uit Middelburg. „Wij heb ben een echt vliegerbe- drijf', zegt Michiel. „We ontwerpen en bouwen vliegers. Ook organiseren we grote vliegerfeesten. Zo als op 12 augustus. Dan is er nachtvliegeren in Vrou wenpolder. Onze klanten komen uit heel West-Euro pa". Ze zijn vooral gespeciali seerd in stuntvliegeren. Hun matrasjes gaan soms wel 100 km per uur. „Een nieuwe sport is 'reetracen'zegt Marjan. „Een sterke vlieger sleept je een paar kilometer over het strand. Je moet wel een leren broek aandoen". „En oppassen voor strandpa- len", zegt Michiel. Onlangs zelf in aanvaring gekomen met strandpalen: vier we ken ziekteverlof, gekneusd en blauw, maar toch la chend. Wat is er zoal? „De grootste vlieger is 550 vierkante meter. De klein ste als een vlindertje. Alles wat er tussen zit in moge lijk", zegt Marjan. „Met verlichting, muziek, snelle felle, dozen, draaiers enz. Ook zijn er vliegers voor luchtfotografie. Elke dinsdag staan ze op de markt van Zoutelande. En elke woensdag in Vrou wenpolder. „Vliegeren wordt net zo populair als skaten en surfen", zegt Mi chiel.

Provinciale Zeeuwse Courant katern Krullebak (1981-1999) | 1990 | | pagina 8