Een meesterpester voor zeurkwallen Verbied fokken pitbulls Gelukkig hoefde ik mijn vingers bij watertrappelen niet omhoog te steken Dierenbescherming KRLLLEBAK IN DE KLAS DOORDOUWER RONNIE DE WITTE ZES WILLIE WORTELS IN DE PRIJZEN C GOES De Dierenbescherming wil dat er snel een fokverbod komt voor pitbullterriërs. „Het lijkt wel of er eerst een groot aantal onge lukken moet gebeuren voor er iets wordt gedaan", zegt de heer W. Koedijk, adjunct-directeur van de Landelijke Inspectiedienst van de Dierenbescherming (LID) in Hil versum. Onlangs beet een pitbullterriër een paard dood. Op een andere plaats was een kat het slachtoffer. Politie agenten die de kat wilden redden, werden ook door de hond aangeval len. De pitbullterriër is geen officieel ras. De hond is ontstaan door een kruising van de bulldog en de ter riër. Hierdoor ontstond een sterke, agressieve hond. Met deze honden worden gevech ten gehouden. Twee honden wor den tegen elkaar opgehitst. Daarna wordt er gevochten tot een van de twee het opgeeft. Meestal houdt dit in, dat de verliezer sterft. Wedden Bij deze gevechten worden wed denschappen afgesloten. Het gaat soms om bedragen tussen de 15.000 en 20.000 gulden. Ook in Nederland is deze 'sport' po pulair. Nederland telt op het ogen blik ongeveer 6000 pitbulls. De meeste honden zijn doorgefokt. Dat wil zeggen, dat de meest valse honden met elkaar gekruist wor den. De jonge honden zijn bij hun geboorte al min of meer gestoord en daardoor gevaarlijk en agres sief. Alarm „Bijna twee jaar geleden hebben we al bij justitie aan de bel getrok ken", zegt meneer W. Koedijk. Hij is adjunct-directeur van de Lande lijke Inspectiedienst van de Die renbescherming (LID) te Hilver sum. „We vroegen de minister toen al om de pitbullfokkerij en de gevechten in de gaten te houden. De minister moest hier nogal lang over nadenken. Vorige maand ont vingen we antwoord. De minister wil geen extra mensen inzetten voor een speciaal politieteam. Hij wil wel alle informatie over de honden bijeen brengen en in een foldertje naar alle politiekorpsen sturen. Dat is volgens ons niet ge noeg. Daarom hebben we voorge steld om van de LID op pad te gaan. Maar zo'n onderzoek kost geld. We wachten op antwoord.". Scholen die ook dit jaar voor één of meer klassen De Krulle- bak willen bestellen graag bin nen 14 dagen bellen naar de PZC in Vlissingen: 01184-84000, toestel 131. GOES - Vandaag precies drie weken te rug had Ronnie de Witte uit Goes de handen vol om boven water te blijven. Onder luid gejuich van zijn schoolmak kers, familie en vrienden behaalde hij het zwemdiploma A. Daarmee leverde de 10-jarige doordou wer het bewijs dat 'niet kunnen' voor hem niet bestaat. Toch kan Ronnie door zijn handicap de zwemslag alleen maar met zijn armen doen. Watertrappelen Eén baantje gekleed, drie banen school slag en twee baantjes op je rug. Dat is met behulp van vier ledematen vaak al een hoop. En hoe kun je ooit watertrappelen als je benen het niet doen? „Daar heb ik het meest voor getraind", zegt Ronnie. „Als je benen stilhangen zak je zo naar de bodem. Of je kiepert om. Het kan dus alleen als ik mijn armen op een bepaalde manier overkruis beweeg. Niet te hard of te zacht, je moet ook nog stilstaan in het water. Gelukkig hoefde ik mijn vingers niet naar boven te steken. Dat kan nooit zo als ik het doe. Ik vond dit minuutje echt heel erg lang. Maar het ging". Moeder An, vader Peter en zusje Elvira pronken pas echt met Ronnies succes. Zij vechten ervoor dat Ronnie zo nor maal mogelijk leven kan. Wel in de rol stoel of op een buikfiets over straat. Maar toch een gewone school, vriendjes uit de buurt, volksdansen met de klas. En meedoen als het avondvierdaagse is. Op de basisschool Prinses Margriet zijn ze trots dat dit met schoolzwemmen kon. Ganzebad-juf Nel Ruyters trou wens ook. Zij puzzelde voor Ron de bes te duikboothouding uit. En ze leerde hem durven, want dat is ook een kunst. Sterke armen „Ik wist dat ik het kon", zegt Ron, „mijn armen zijn hardstikke sterk. Maar als je op de rand van het diepe zit is het eerst wel hoog. Toen heb ik me er maar ge woon in laten vallen". Ronnie vindt dat veel meer gehandi capte kinderen met van alles moeten meedoen. „Ik denk dat het best kan. Als je maar een beetje hulp krijgt. En als de leiding maar niet meteen 'nee' roept. Wanneer je iets echt graag wil dan lukt er een hoop". VLISSINGEN - De familie Pol uit Vlissingen kreeg vrijdagmiddag hoog bezoek. Zes Willie Wortels (WW) lieten elkaar hun uitvinding zien. Ze wonnen allemaal een prijs bij de WW-wedstrijd in het Vlis- singse Scheldekwartier. Dat was eind maart op de Disneydag van Do nald Duck en de NCRV. De hoogbejaarde W. Wortel was er niet bij. Hij is druk bezig met een moderne 'meesterpester'. Robert Remijnse (12) uit Koudekerke heeft hem bedacht. Gewoon toen hij bij de jury op het podium stond. Bij Robert Wintjens (6) uit Numans-, dorp stond de vinding al maanden klaar. Een schitterend robot- 'Lampje' van een halve meter hoog. Lampje van Willie Wortel is al zo oud. Deze is voor als hij uitvalt." Fluit Die fluitende verrekijker is ook geen kleintje. Robbie de Bree (9) uit Oost-Souburg zette hem in elkaar. Zodra de kijker mensen ziet gaat het alarm. „Je moet wel zelf op de fluit blazen", zegt Rob. „Ik heb hem niet echt voor de wedstrijd gemaakt. Ik knutsel best vaak." Voor de andere Wortels was het toch even aanpakken. Zij hadden een te kening van hun ontwerp naar de NCRV gestuurd. Die moest toen in eens echt gemaakt worden. Zoals de loipetrekker van Nieko Pol (7). Dat is een ding dat loopgleuven maakt voor langlaufers. Met de knipperlamp van pa erop. Anders val je niet op in de sneeuw. Neef Wiebe Vos (8) uit Buttinge sloot zijn altijd-appeltjes-boom snel op de batterijen aan. De schakelaar goed weggewerkt onder het grint. Dat was wel even zoeken op dat podium. En de Vlissingse Mare Wilbrink (11) timmerde zijn automatische plan- tensproeier maar een metertje lager. Zijn moeder is de bloemengieter nu wel even kwijt. Want die hangt er aan. Van links naar rechts: Mare Wilbrink, Robert Remijnse, Robbie de Bree, Robert Wintjens, Nieko Pol en Wiebe Vos. „Mijn meesterpester is eigenlijk voor zeurkwallen van meesters be doeld", zegt Robert. „Zo een die krij tjes gooit als je kliert. Dan mikt mijn kunsthand het naderend voorwerp weer terug. Maar onze meester is veel te leuk om te pesten. Dus iets voor het buitenland soms?" Wie weet maakt de oude Wortel er een vliegenmepper van. Verder hoeft hij voorlopig niets meer uit te vinden. Behalve mis schien waarom er niet meer meisjes een Willie Wortel zijn. Want meer vrouwen in de techniek? Daar zie je op zo'n Disneydag nog maar weinig van. kort kort kort kort BRIEVEN - Zeshonderd Engel se ambtenaren kregen van hun regering een boekje waaruit ze kunnen leren hoe ze begrijpelij ke brieven en folders moeten schrijven. Een van de tips is dat ze geen zinnen moeten maken van meer dan twintig woorden. Een ande re dat ze moeten schrijven zoals journalisten dat in de krant doen. De gouden tip echter is deze: 'Bedenk dat de lezer net zo dom is als Winnie-de-Poeh'. Blijft de vraag hoe slim (Engelse!) amb tenaren zijn. Misschien wel zo slim als Jejoor.

Provinciale Zeeuwse Courant katern Krullebak (1981-1999) | 1988 | | pagina 1