Danny Schout: grote longen en mooie stijl Zou ik nu alsjeblieft mijn fiets terug mogen hebben? b §j§| 1 Kaaskebab KRULLEBAKJES MARIELLE NEDERPELT ZOVEELSTE SLACHTOFFER Haast 'AN WIELRENNEN Afzien Zemelap VAKANTIE KRULLEBAK ÊH<SZfflIIEEB Zomertijd: barbecuetijd. Daarom deze eenvoudige spies, de kaaske bab. Nodig: augurken dikke plak ham in dobbelsteen tjes borrelworstjes zilveruitjes rode paprika in stukjes mandarijnpartjes plakjes banaan jongbelegen kaas in blokjes Steek alles om en om aan de pennen Grill de stokjes op de witte gloed var. de houtskool. Je kunt er nog een sausje bij maken van zure room vermengd met fijnge hakte uitjes en peper. Uitgeverij Provinciale Zeeuw se Courant B.V. Redactie: Marina van den. Boogaart, Anneke van den Doel, Leen van Duivendijk, Cor de Jonge, Sylvia Scheers, Jan Smeekens, Ineke Timmerman en Willem Verstuijf. Adres: Walstraat 56-60, 4381 EG Vlissingen. Tel. (maandag t/m vrijdag, van 9.00 uur tot 17.00 uur): 01184- 84000. Advertenties: (per brief) Admi nistratie PZC, Postbus 18, 4380 AA Vlissingen. Het benodigde bedrag aan LOSSE postzegels bijsluiten of afgeven aan de PZC-kantoren. Enkele weken geleden ging het pro ject Nationale Fietsregistratie van start. Fietsenbezitters kunnen hun fiets bij de fietshandel laten inschrijven. De beschrijving van de fiets wordt dan opgenomen in een landelijk computersysteem. Dit is mogelijk voor nieuwe èn gebruikte fietsen. Op deze manier kunnen gestolen fietsen weer bij de eigenaar terugkomen. Bij terugkomst stond Mariëlles fiets niet meer in het rek.Een zoekactie met ouders en clubleden leverde niets op. „Ik had die fiets nog niet zo lang", zegt Mariëlle, „anderhalf jaar gele den kreeg ik hem voor mijn verjaar- is een fel-gele Polly 10. Deze kleur zie je niet veel bij Pollyfietsen. Er zit een groen slot aan. Tussen de spaken zit ten reflectoren van school 'De Stelle- pit'. De voorlamp zit naast de dyna mo, omdat ik een mandje aan het stuur kon doen. M'n mandje heb ik nog". In het clubblad van voetbalvereni ging Walcheren plaatste Mariëlles PostCO(lC Mariëlle Nederpelt (10) uit Vlissin gen heeft haar fiets nog niet terug. „Eind mei had ik een voetbaltoer nooi", vertelt Mariëlle, „We vertrok ken met auto's vanaf het sportveld. Ik was nogal laat. In m'n haast om snel in de auto te kunnen stappen vergat ik de fiets op slot te zetten". moeder een oproep. Ook dat leverde niets op. Intussen mocht Mariëlle haar moe ders fiets gebruiken om naar voet bal, zwemmen, school en de majoret tes te gaan. Toch moest er een ande re fiets komen. Haar moeder kan ook niet zonder. Een kennis lapte voor Mariëlle een oude fiets op. „Wel fijn, maar toch had ik liever m'n eigen fiets terug", zegt ze. „Het Mariëlle zal er voortaan alles aan doen om fietsdiefstal te voorkomen. Altijd op slot zetten, de postcode la ten graveren en liefst de fiets ook nog laten registreren bij de fietshan del. Tot slot heeft Mariëlle nog een bood schap voor degene die haar Polly heeft meegenomen. „Zou ik alsje blieft m'n fiets terug mogen heb ben?" Te koop gevraagd: jon: gensfiets, leeftijd 8 a 9 jaar. Krijno Ovaa, 01184- 71030. Te koop: 2 kinderhelmen 5,- p.st.; RCS-shirt, mt 33 en short mt 152, 20,-. Marco Scholten, tel. 01184-70344. Te koop gevr.: radiobe- stuurbare (off-road) auto. M. Louwerse, tel. 01189- 2696. Te koop: rijlaarzen, mt 42, 40,-. Dina Hengst, 01187-2387. Te koop: Donay midsize tennisracket 15,-; ten- nisbroekje mt 152 10,-; Hudora rolschaatsen 10,-. Robbert Goedvolk, tel. 01184-70225. Te koop: z.g.a.n. Adidas voetbalsch., mt. 37, 30,-. Marco Scholten, tel. 01184-70344. Gevraagd: paardrijlaar- zen, mt 37 en mt 35, cap maat 54. Barbara en Leo- niek Francke, tel. 01188- 2459. Te koop: Aristona radio- cass.rec., 50,-. Philip Goedvolk, tel. 01184- 70225. Te koop: meisjesfiets, 10- 12 jaar, moet opgeknapt worden. Tel. 01184- 17905, Regina v. d. Velde. Te koop: rijlaarzen, mt 9, 35,-. Dina Hengst, 01187-2387. Te koop: jonge konijnen (klein soort) 5,-. Arjan Abrahamse, tel. 01180- 29123. Gratis af te halen: dwerg konijn met hok. Robert Goedbloed, tel. 01186- 1518. Te koop gevr.: tienerbu reau. Christine de Bree, tel. 01186-1857. Te koop: Leger (rubber boot, 45,-. Nathalie Buys, Westerzicht 249, Vlissingen, tel. 66506. Te koop: een meisjesfiets Polly 12 25,- en een pop penwagen 25,-. Tel. 01185-2439. Sandra Francke. Alleen voor particulieren tot 16 jaar. Prijs 25 cent per regel. Bij te koop o£ verkoop illchte vermelding van het totaalbedrag, 5©,-. KruMebakjes worden alleen ge- als er een naam, plus adres of telefoon- In staat. bij de PZC-kantoren óf een formulier (verkrijgbaar bij de meeste lagere scholen) en opsturen. Dan geldige -5) postzegels LOS bijsluiten. Danny Schout (12) uit Sas van Gent is volkomen knetter van fietsen. Tussen april en oktober gaat hij elk weekeinde wel ergens over de finish. Eerst 5 jaar als crosser bij de Jum ping Bikes. Dat bracht zo'n 150 be kers op. En sinds eind maart fietste hij er met de Wieier Vereniging Zeeuws-Vlaanderen (WZV) alweer een stel bij elkaar. „Ik vind wielrennen nog mooier dan crossen", zegt Danny, „maar het is wel zwaarder". Bij een cross kun je in 30 seconden even alles uit je persen. Maar een renner moet eerst kilometers lang snel zijn. En dan ook nog sprinten. Wie af en toe wat fietst lukt dat nooit". Danny staat dus maar dagelijks op de pedalen. Twee keer per week een vol uur 'afzien' onder leiding van va der Schout. Samen met die paar an dere jeugdleden van de WVZV. Dan worden er echte achtervolgin gen georganiseerd, aan snelheid ge werkt. Ze leren op kop rijden en in volle vaart van plaats wisselen. Ontdekken hoe dicht je op ander- mans wiel kunt gaan zitten. Zonder te vallen vanzelf en toch lekker uit de wind. En 's winters rekoefeningen, adem- halings- en looptraining. Zelfs in stortregens of storm. Enkel bij on weer wordt iets afgelast. „Ik train ook wel zelf', vertelt Dan ny. „Vooral vrijdags, maai* dan juist niet meer zo hard. Wel de spieren los maar niet moe worden. Dan ben ik het weekeinde op m'n best. Het leukst vind ik 's woensdags op de wielerbaan in Terneuzen. Met on ze hele jeugdploeg, nieuwelingen, ju nioren en amateurs. Wel zo'n 50 man. Dan moet je goed hoog of juist laag door de bocht. Anders zitje de rest in de weg. Ik probeer dan bij ze aan te pikken. Maar dat lukt haast nooit. Een jeugdlid mag nog geen versnel ling op de fiets. Ze zijn trouwens toch veel te sterk". De grote fan van Eddy Merkx zit in tussen op de fiets. Rennershelm op, handschoenen aan plus koersbroek met zemelap in het kruis. Bij deze 'Tour de France' is Sean Kelly z'n favoriet. „Die rijdt soepel en mooi. En presteert eigenlijk altijd goed". Over zijn beenlengte maakt hij zich totaal nog geen zorgen. Korte benen zijn trouwens veel beter voor de klim. „Als ik maar grote longen heb", zegt hij wijs, „dan heb je het een stuk makkelijker. Maar een mooie stijl telt voor mij nog het meest. Want als het even lukt ga ik door als prof. Jammer datje zelf niet bij een ploeg kunt solliciteren. Je moet ervoor ge vraagd worden. Daarom rij ik obk het liefst met een hoop publiek erbij Als ze je niet zien kun je het immers wel vergeten". Op 4 augustus komt er een Krullebak in vakantiesfeer. Zonder brieven van kinderen en zonder Krullebakjes. Scho len krijgen deze zomerkrant te gelijk met de Krullebak van september. Wie ook volgend schooljaar De Krullebak in de klas wil heb ben kan vanaf heden bellen naar: PZC, Vlissingen, tel. 01184-84000. Kinder&JeugdTelefoon Zeeland Als er iels iy 01180 38080 Elkedagvan4iot8uür. kftULLEBAk

Provinciale Zeeuwse Courant katern Krullebak (1981-1999) | 1987 | | pagina 4