Zesdeklassers drie dagen naar Frankrijk PAPRIKASOEP Tot slot met de hoed rond KEES KRUL STRIP Ongewilde vriendschap groeit uit tot meer KRULLEBAK IN DE KLAS HOOFDPRIJS WEDSTRIJD BEDRIJF Karola is de wanhoop van haar moeder en net zo'n fantaste als haar oma. Die is al lang dood, maar Karola ziet haar nog regel matig. In het bos waar ze ook speelt met haar vrienden David en Leila de giraffen, de panda, het draakje en de kat uit Alice in Wonderland. Het bos hoort bij een kasteel dat jaren leegstaat. gang naar het kasteel speelt daar een belangrijke rol bij. En hun vriendschap kan zelfs niet meer kapot doordat Karola Peterpaul van een dwaas plan afbrengt. Spannend Plannetje Op een dag ontdekken een paar jongens er een mooie visvijver. Met een slim plannetje slaagt boek boek boek Karola er in dat ze er nooit meer aan denken in 'haar' bos te ko men vissen. Behalve Peterpaul. Hij wil wel eens weten wat voor flitsend roods hij er gezien heeft. Zonder dat ze dat willen raken de twee met elkaar bevriend. De ontdekking van een geheime Er gebeurt nog veel meer in dit spannende boek voor kinderen vanaf tien jaar. Maar het mooist blijft toch te lezen hoe de onge wilde vriendschap tussen Karola en Peterpaul langzaam en onge merkt meer wordt. Gevecht om een glimlach werd geschreven door Thea Dubelaar van Sjanetje, Een beetje Leeuw, Liegbeest, Drie in de put en Zand in je limonade. Voor kinderen die niet zo erg van lezen houden schreef ze ook nog Het bontje van Betsie. Gevecht om een glimlach door Thea Dubelaar met tekeningen van Jaap Nieuwenhuis. Uitgeverij Ploegsma, Amsterdam, prijs 18,90. Deze keer na alle toetjes en hapjes een voorgerecht: paprikasoep Je hebt nodig: 1 liter water 3 bouillonblokjes 25 gram rijst Wilt u De Krullebak in de klas? En staat uw school nog niet genoteerd? Dan kunt u alsnog voor één of meer klassen een gratis abon nement bestellen bij de PZC in Vlissingen: 01184-15144, toestel 44. 1 grote paprika V2 ui klontje boter peper, zout peterselie Zo ga je te werk: Breng het water aan de kook en los de bouillonblokjes op. Kook de rijst in de bouillon gaar. Dat duurt onge- veer 20 minuten. Maak de ui en de paprika schoon en snij ze in dunne reepjes. Bak de ui en paprika 5 a 10 minuten in het klontje boter of margarine. Dit mengseltje gaat nu ook in de bouillon. Nog even laten koken en op smaak brengen met peper, zout en peterselie. Tip: voor een extra kleurige soep neem je een halve groene en een halve rode paprika. DINSDAG 12 MAART 1985 KRULLEBAK Begin mei vertrekken de leerlingen van de zesde klas van de Immanuel- school uit Koudekerke naar Frank rijk. Zij zullen daar drie dagen door brengen in onder andere Versailles en Parijs. Dit 'schoolreisje' is de hoofdprijs van een prijsvraag die was uitge schreven door Pechiney Nederland N.V. in Vlissingen-Oost. Het motto van een prijsvraag was- 'Kinderen op zoek naar Frankrijk'. Alle Walcherse en Bevelandse scho len kregen een uitnodiging om mee te doen aan de prijsvraag. „Ons moederbedrijf staat in Frank rijk, een bijna-buurland, dat vele banden heeft met Nederland. Toch lijkt de Franse taal vaak een belem mering om nader kennis te maken met dit land," schreef Pechiney in de brief aan de scholen. Meneer Jos Elsgeest van de Zeeuw se schoolbegeleidingsdienst schreef het leerprogramma over Frankrijk. In dit leerprogramma werden ideeën genoemd om aan de prijs vraag mee te doen. Negentien scholen stuurden hun werkstukken in. De werkstukken worden tentoongesteld in het Zeeuws Museum te Middelburg. Vorige week woensdag ontvingen de winnende klassen hun prijs. Deze werden uitgereikt dor de Zeeuwse commissaris der koningin dr. Boer- tien. De tweede prijs was voor de zesde klas van de Sint-Jozefschool uit Vlissingen. Ook zij mogen drie da gen naar Parijs. De hoogste klas van de Goese Prins Mauritsschool werd derde. Zij kre gen ieder een boek over Frankrijk. De scholen die niet in de prijzen vielen kregen een aandenken. Pechiney zal onderzoeken of het mogelijk is elk jaar een dergelijke prijsvraag uit te schrijven. Vriendschappen kunnen raar lopen. Met de een klikt het de eerste de beste keer. Met een ander wordt het nooit wat, zo'n hekel heb je aan elkaar. En toch... In Gevecht om een glimlach gaat het met Karola en Peterpaul op de tweede manier. Commissaris van de koningin dr. C. Boertien feliciteert Diane Joziasse met de eerste prijs. Let maar eens op als je in de paasvakantie door Middelburg loopt of er niet ergens twee clowns vanonder een dekentje naar je loe ren. Dan is het zeker de bijna 15- jarige Gerrie Hondius uit Oost-Sou burg met haar nieuwe mime-vrien- din. Die advertentie in de vorige Krulle bak viel eigenlijk best op: „Wie van 14 jaar of ouder wil met mij een straattheaterduo vormen?", schreef Gerrie toen. „Toch kwam er maar één telefoon tje", vertelt ze. „Maar. dat meisje bleek alles heel anders te willen doen dan ik. Toen zag ik dat hele gedoe op straat even niet meer zo zitten. Maar later begon een ander meisje, van s'chool en van ons jeugd toneel, opeens weer over dat krulle- bakje. En nu zijn we volop bezig met acts verzinnen en oefenruimte zoe ken". Ze verheugt zich helemaal op het kostelijke samenspel van sloom en dom doen. Alleen niet meer met de oudere zus die te ver weg studeert. De brief aan de burgemeester om een straatvergunning' is al gepost. Wie weet ook zullen te als straat clowns van de partij zijn op het komende straatfestival. En na af loop gewoon met een van de vele hoedjes rond.

Provinciale Zeeuwse Courant katern Krullebak (1981-1999) | 1985 | | pagina 3