De dames hebben het nu voor het zeggen in de turnsport W Feestelijk drankje KRULLEBAKJES OEFENSTOF IN LOOP DER JAREN VAAK VERANDERD Vogelnestje Blouse KRULLEBAK IN DE KLAS Huiswerk Noordzee S- L A-r. Smoesjes KRULLEBAK DINSDAG 11 DECEMBER 1984 Vroeger waren het bijna al leen jongens en mannen die die sport beoefenden. Nu zijn het hoofdzakelijk meis jes en vrouwen die lid zijn van een turnvereniging. ,,Ja. dat is wel veranderd", vertelt de heer A. Kole uit Vlissingen. „Maar verder vallen de veranderin gen wel mee". Meneer Kole kan heel wat vertellen over zijn favoriete sport. Want een heel groot deel van zijn leven is hij lid geweest van V.T.V., de turnver eniging die in november 85 jaar werd. En dat is iets ouder dan de heer Kole zelf. Want hij is nu 82 jaar. In 1913 kwam hij bij de club. Eerst alleen om te turnen. Later werd hij leider, penningmeester en voorzit ter. En nu is hij erelid van de club. Zelfs toen hij 66 jaar was deed hij nog enthousiast mee met de oefe ningen voor senioren. Nee, een vo gelnestje in de ringen maakte hij toen niet meer. Maar dat doet nu bijna niemand meer. Want ook in de soort oefeningen is wel het een en ander veranderd. Zo was er eerst de Duitse school. Alles gebeurde toen strak in de maat. En daarna kwam de Zweedse en toen de Deense school. In het begin bestond de club dus hoofdzakelijk uit mannen. Maar toen was er behalve voetbal nog niet veel anders te doen. De vrouwen waren ver in de minder heid. Ze deden bijna alleen grond- gymnastiek. Want turnen aan toe stellen met een rok aan is niet zo handig. En in die tijd was een rok verplicht. En nog een vrij lange ook. Sinterklaas is weer vertrokken, maar er komen nog heel wat gezelli ge dagen aan. Daarom is het nu de hoogste tijd voor een feestelijk drankje, een cocktail. Vermeng 1 pak ananassap met het sap van 1 sinaasappel en 1 citroen. Zet dit mengsel een paar uur in de koelkast. Vlak voor het serveren schenk je er een liter up-drank bij. Dien het drankje op in versierde glazen. Dat doe je zo: doop de rand van het glas eerst in de rode limonadesiroop en daarna in kristalsuiker. Geef er een rietje bij. Proost, op een. gelukkig 1985! Wilt u De Krullebak in de klas? En staat uw school nog niet genoteerd? Dan kunt u alsnog voor één of meer klassen een gratis abon-, nement bestellen bij de PZC in Vlissingen: 01184-15144, toestel 44. Wie over deze Krullebak iets wil schrijven kan dat doen tot woens dag 26 december. Daarna maken we de krant en kan er niets meer bij. De redactie Turnen: lekker samen gymen. En toch doe je het alleen. Dat trekt veel mensen aan. En van die mensen denken er maar heel weinig aan het topturnen, aan de wedstrijdsport. ,,Dat is ook niet nodig", zegt de heer Kole. „Gewoon met turnen bezig zijn, is al plezier genoeg". Plezier heeft hij er altijd aan be leefd. En als hij het nog eens over mocht doen, dan koos hij juist, turnen. Die rok trokken de leden van de Vlissingse Turnvereniging eind vo rige maand tijdens het jubileum feest nog eens aan. Samen met de bijbehorende blouse en stropdas. De dames hebben in deze sport steeds meer de overhand gekregen. Dit kwam vooral door de ritmische gymnastiek en de afgelopen jaren door de huisvrouwengymnastiek en de jazzgymnastiek. VTV-erelid A. Kole: gewoon turnen is al plezier genoeg Alleen voor particulieren tot 16 jaar. Prijs 25 cent per regel. Bij te koop of verkoop niet duurder dan 50,-. Krullebakjes wor den alleen geplaatst als er een naam, plus adres of telefoonnummer in staat. Opgeven bij de PZC-kantoren óf een formu lier invullen (verkrijgbaar bij de s meeste lagere scholen) en opsturen. Te koop: schaatsen, wil mt. 33 20,-, schaatsen zwart leer mt. 34 25,-, balletschoenen, wit leer 5,-, mt. 34. Machteld van der Slot, 01189-1975. Te koop: witte kunst schaatsen, maat 36. Syl via Verstraate. Tel.: 01105-2104. Wij zijn de leerlingen van de school met de bijbel in Westkapelle op 12 dec. is er in onze school een bazaar voor Ethiopië. Aanvang 13.30 u. Wil je er meer van weten? Bel ons dan: tel. 01187-1988, vragen naar llona Groe- newegen. Te koop: playmobil, judo karatepak, rijbroek caps mt. 55, 56, laarzen mt. 37, hamster vogel kooi, slee, step, rokje sweater gympakje Oranje Nassau, super markt inhoud, pakhuis, k.fiets, tortel- en sierduif- jes, 5 per stuk. Gevr. antenne voor bakkie smurfen. Kitty Adriaanse 01184-65062. Te koop: groot school bord voor aan de muur, met papierrol e.d. Tel. 01184-72088. Mark Goed. Te koop gevr.: cassette no. 9, voor Philipscompu- ter 97000. Tel. 01184- 72088. Robbie Goed. Te koop gevr.: Fischer Technik motor. Peter de Visser. Tel.: 01186-1378. Te koop: Puma voet- balsch. mt. 35, 39, 42, z.g.a.n. 25,- p.p. Martijn Hanse, tel. 01180-13337. Te koop: racebaan Scalex Trie 35,-; Playmobil koffer en auto 35,-. Ber ry Verwijs, tel. 01180- 28287. Te koop: Peugeot race fiets leeft. 7 t/m 12 jr, tevens 1 paar meisjes- schaatsen met witte laar zen mt. 33. Marten de Kunder, 's-Gravenpolder. Tel. 01103-1592. Te koop: sky-schoenen mt. 37/38 rijlaarzen mt. 37. Te koop gevr.: rijlaar zen mt. 38/39. Claartje Janse-de Jonge. Tel. 01180-28910. Te koop: 2 kinderfietsjes, 1 jongensfiets. René de Ridder, Kasteelstraat 51, Vlissingen. Tel. 19424. Wie koopt mijn oude crossfiets voor 10,-. Niels, Tel. 01184-70748 Te koop: volhardingstrai ningspak. Anita Sinke. Tel. 01100-13533. Te koop: zwarte kunst schaatsen mt. 43 race baan. Annelies Sturm O.- Koudekerkseweg 70 Mid delburg Te koop gevr.: houten brio trein rails duplo speelgoed. Micha Harthoorn. Tel. 01195- 568. Te koop: kinderski-broek mt. 140, Marklintrein met toebehoren. Mariska Boone. Tel. 01184-66056. Te koop: 2 dwergkonij nen en een sierduif. Tel. 01106-1540. Stefan Hoon- dert. Te koop: hockeyschaat sen mt 33/34 25,-. Pop penkast 25,-. Te koop gevr.: schaatsen mt. 36/ 37. Guido Wentzler. Tel. 01184-61689. Te koop gevraagd: fauna broedkooien en bakfiets- wielen 26 x 2. René Pie- ters, J. v. Beierenstr. 9, 's-H. Hendrikind. Huiswerk is soms leuk maar soms baal je er van. Het ligt er aan wat het is. Iets uit een tijdschrift knip pen en op school opplakken, dat is leuk. Maar vöor een repetitie leren is minder leuk. Als je naar het middelbaar onder wijs gaat krijg je nog meer huis werk. Daarom is het goed datje het op de lagere school ook al krijgt. Marcel Koole, Serooskerke Aan huiswerk is geen bal aan. Al je tijd gaat naar de fladderen. Wil je naar iets leuks kijken op de televi sie, dan kan dat weer niet. Omdat je huiswerk moet maken, dat je de andere dag weer bent vergeten. Mijn zus zit op de MAVO. Als je ziet wat die moet maken val je bijna flauw. Marjolein van Noppen, 10 jaar, Koudekerke Ik vind het goed dat ze studio Vincam hebben opgericht. Ik vind het ook wel duur. Maar je leert er natuurlijk wel goed. Want als je moeder je niet kan overhoren kun je naar de studio. Freddie Kesteloo, 10 jaar, Koudekerke Huiswerk vind ik soms leuk. Maar ik heb er ook wel eens geen zin in. Maar ik moet het toch maken. Wat er over Spanje staat vind ik maar onzin. En van Japan ook. Lianne v. d. Putte, Serooskerke Ik vind het een beetje overdreven van Spanje. Dat ze huiswerk kinder mishandeling noemen. Van Japan ook. Dat ze pas boven de 14 jaar huiswerk mogen maken vind ik ook gek. Maar als je 6 vakken hebt, dan zou je het wel willen. Mirjam Joziasse, Koudekerke Ik vind dat huiswerk niet mag wor den afgeschaft. Want het hoor er gewoon bij. Mijn moeder helpt me altijd een beetje. Met het voorlezen van namen bijvoorbeeld. Celinda Francke Te koop: vogelkooi. Pa- tric Vermeulen. Tel. 01180-23638. Te koop voetbalspel z.g.a.n. 20,-. Bart San ders, Offenbachlaan 41, Vlissingen. Tel. 01184- 67845. Te koop gevr.: kunst schaatsen mt. 36 en no ren mt. 40. Esther en Isaac Neumann. Tel. 01100-11663. Te koop: caviakooi 17,50, 2 hamsterkooien 7,50 p.st. Andrea Reids- ma, Piersonstraat 16, Vlissingen. Tel. 01184- 65573. Te koop: rollerskates met originele Pumaschoenen mt. 37, prijs 35,-. Tel. 01184-66874. Wie heeft er voor mij een GO-spel over en wie kan mij het Japanse spel le ren. Mark Jonker 01184- 78914. Te koop: mijn fiets Polly 8, jongensfiets, leeftijd plm. 10 jr. Ruben en Ma rieke de Wolf tel. 01184- 79165. Te koop: 1 paar voetbal schoenen Adidas mt. 41, 1 Middelburgshirt mt. 36, padvinderij, blouse (bei ge), das en trui maat 140 bruin. Laan der Comman do's 7. Tel. 01180-36866. Elise Riemens. Te koop: 1 paar rol schaatsen 15,-. Bianca Minnaard. Tel. 01130- 2002. Te koop gevr.: technisch Lego, Theo de Visser. Tel. 01186-1378. Te koop: Telefunken ste reo pick-up met boxen 30,-. Frances Bouma tel. 01184-67972. Ik vind dat de mensen niet zoveel olie in zee moeten lozen. Want het is toch zielig. Vooral voor al die zee diertjes en meeuwen. Ik vind het heel goed dat die daders gestraft worden. Ze zouden die daders eigen lijk met hun kop in een emmer met olie moeten duwen. En wat ik zeg gen wou: ik ga later ook bij Green peace. Harry Roets, 11 jaar, Sluis Wij vinden het vies dat de Noordzee zo wordt vervuild. Een heleboel vogels sterven van de olie. En 's zo mers is het vies om in te zwemmen. Carolien Abrahamse en Esther Coppoolse, Serooskerke De mensen moéten niet zomaar wat in de Noordzee gooien. Straks ko men er helemaal geen reigers meer in Nederland. Als de mensen hun spullen zomaar neergooien en niet opruimen is er geen water meer schoon voor de vissen en waterplan ten. Jankees Adriaanse, Serooskerke Ik vind dat de Nederlandse regering wel een betere beslissing moet ne men tegen de olievervuiling in de Noordzee. Want daar wordt onze kust mee bedreigd. Ook is het jam mer dat er chemicaliën in de Noord zee gedumpt worden. Gina van Roo, 10 jaar, Sluis Ik vind het stom dat schippers die olie in de Noordzee lozen. Want over een jaar of 10 zeggen die zelfde schippers dat de Noordzee toch zo vuil is. Maar ze hebben niet in de gaten dat er steeds minder zeevogels in de zee leven. Terwijl ze er zelfs druk aan meehelpen. De minister moet nu maar eens zeggen dat het afgelopen moet zijn met die lozingen. Met die olie kunnen best nog goede dingen gedaan worden. Patrick Jobse, Serooskerke De vervuiling in de Noordzee moet stoppen. Alle booreilanden denken zeker dat de zee een vuilnisemmer is. En de vogels zien die olievlekken voor eilandjes aan. Ze gaan er op zitten. En dan kunnen ze niet meer wegvliegen. Want die olie blijft kle ven. Ze moeten ook stoppen omdat op den duur onze Noordzee een van de vieste zeeën is. Jerina Maas en Marco v. d. Wege Ik vind het erg dom dat ze ermee doorgaan. Met dat vervuilen van de Noordzee. Ze kunnen er toch ge woon mee stoppen. Dan wordt de zee ook geen vuilnisvat. Elvira v. d. Kreeke, Serooskerke Ze moeten geen vieze spullen in de zee gooien. De vogels, de planten, de vissen en de zeehondjes gaan er van dood. En de mensen kunnen geen vis meer eten. En ik vind het gewoon gemeen. Caroline Duine Wat raar dat alle schippers zomaar olie in de zee mogen gooiern En dat ze dat nog durven ook, als ze weten dat er zoveel vogels doodgaan. Ik vind dat zo zielig. Als die schipper zelf dood zou gaan zou hij het toch ook niet leuk vinden. Elise Boone, Serooskerke Wij vinden het niet leuk dat de Noordzee een vuilnisvat blijft. Want de dieren gaan allemaal dood. Dat is zonde. Het komt allemaal door mensen, door auto's, door fabrie ken. Voor de mensen zelf is het niet goed. En de vogels gaan dood. En er komt zure regen. Waren er maar geen fabrieken en auto's. Corine Versluis en Judith Meulmeester, Serooskerke Waarom gooien ze al die vieze spul len in de Noordzee? Alles gaat dood. Laten ze die spullen eens naar een opbergplaats doen. Martien le Clercq, Koudekerke Ik vind het stom dat ze olie mogen lozen in zee. Want daarvan worden de vissen ziek. En die vissen vangen wij. En wij eten ze op. En dan worden wij ook ziek. En de vogels komen er mee in aanraking en gaan er ook dood van. Roland Brasser, 10 jaar, Koudekerke Wij vinden het erg dat de vervuiling nog zo lang door moet gaan. Zouden we daar echt niks aan kunnen doen? De ministers toch wel? Het moet eerder ophouden. Want nu duurt het tot 1987. Miranda Snijders en Emmy Ge- schiere, 11 en 10 jaar, Koudekerke Wij vinden 25 gulden te veel voor een goede smoes. Want dan zou iedereen ook smoesjes gaan verzin nen. Wij vinden 5 gulden al genoeg voor een goede smoes. Rutger Davidse en Tom Lijnse, 10 jaar, Koudekerke Wij vinden het heel stom datje voor een smoesje 25 gulden moet beta len. Er zullen wel niet veel mensen en kinderen een smoesje komen kopen voor zoveel geld. We kunnen zelf ook smoesjes verzinnen. En die zijn gratis. Ellen Boogaard en Mirjam Ter Wel le, 10 jaar, Koudekerke Uitgeverij Provinciale Zeeuwse Courant B.V. Redactie: Marina van den Boogaart, Anneke van den Doel, Leen van Duivendijk, Cor de Jonge, Mieke Lemmens, Sylvia Scheers, Jan Smeekens, Ineke Timmerman en Willem Verstuijf. Adres. Walstraat 56-60, 4381 EG VLissingen. Tel. (maandag t/m vrijdag, van 9.00 uur tot 17.00 uur): 01184- 15144. Advertenties: (per brief) Admi nistratie PZC, Postbus 18, 4380 AA Vlissingen. Het benpdigde bedrag aan LOSSE postzegels bijsluitén of afgeven aan de PZC-kantoren. 5": SS

Provinciale Zeeuwse Courant katern Krullebak (1981-1999) | 1984 | | pagina 4