DODD-theater komt per boot )Di Ï7ÏT17CT HP CTDA AT r JLLJLL/Ö X Ui Ij X KAA X Even feest Nog een jaar geduld... ia Vorsten en vorstinnen Genieten en zo hoort het De koe staat nu 'buiten' De clown Leonardo 'Vlissingen Maritiem' is de naam van een groot feest, dat wekenlang zal duren. In het hele land wordt er recla me voor gemaakt. Op een terrein aan de boulevard zullen grote tenten worden opgezet met 600-2000 zitplaatsen. Een bont gezelschap van artiesten zal vreem de, grappige, muzikale en interes sante voorstellingen verzorgen voor jong en oud. Klaas Overdam van de Culturele Raad in Vlissingen organiseert sinds 1981 samen met Leon Riekwel het straatfestival. Dat is dit jaar maar een onderdeel van alle feeste lijkheden. ,,Wij willen de kunst tussen het publiek zetten", zegt hij. „De men sen komen de artiesten op straat tegen en zien dan voorstellingen, waarvan ze niet wisten dat zoiets bestond. Kinderen zijn overal welkom. Al leen voor 'Het werktheater' en een of twee concerten moetje betalen." Circus, poppenspel, mime, dans, muziek en beeldende kunst, alles gedicht 0 gedicht 0 gedi Hier lig lig ik dan maar wel gewonnen en daar was het toch om begonnen. Zo op één hand op tafel op een stoel net of ik zweefde zó'n heerlijk gevoel. Ze zeiden altijd: 'hoor nou, zo'n kriel' nou, dat is over, alleen jammer dat ik viel.... •Marina van den Boog aart gedicht 0 gedicht 0 ged speelt zich af tussen het publiek, vlak bij de zee. „Er zijn heel wat extra voorstellin gen", zegt Klaas. „Maar soms is dat niet eens nodig. Zo is er beelende kunst, waar je in kunt stappen. Dan gebeurt er iets dat je aan niemand mag doorvertellen. En de groep 'Mask' heeft een prach tige voorstelling gemaakt op het strand in Spanje. Dat doen ze hier nog een keer." Info-tent Wie meer wil weten over het straat festival kan terecht bij de info-tent op het terrein. Ook zullen er overal in de stad programma's worden opgehangen. Voor de afsluiting van het feest dat van 21 juli tot 5 augustus zal duren denken Klaas en Leon aan een grote 'Fools-parade', waaraan ieder- _een kan meedoen. Voor de mooist verklede en gesch minkte 'gek' zal er dan een speciale prijs zijn. De Vlissingers zijn er al aan gewend geraakt dat een theatergroep op straat opeens aan een voorstelling begint. In St.-Annaland of Hoede- kenskerke is dat nog niet de ge woonte. „Daar wilden wij nou eens iets aan veranderen", zegt Bram Kwekke boom van het theater DODD. „We spelen eigenlijk nooit in kleine dor pen en dat is jammer. Ik denk dat de gemeenten daar het geld eerder uitgeven aan sport dan aan zoiets als jeugdtheater". DODD geeft voor het hele land ongeveer 160 voorstellingen per jaar. Eerst alleen voor kinderen van 4 tot 8 jaar. Sinds kort is er ook een stuk voor 10- tot 12-jarigen: 'Ko zoekt maatje 36'. Heel wat schoolkinderen zullen de vrolijke, gele bus van de groep onmiddellijk herkennen. Kotter Rens Schot, een van de spelers, heeft een oude mosselkotter. „Met die boot gaan we deze zomer een rondje maken door de Zeeuwse wa teren", legt Bram uit. „In Tholen riepen een paar vissers, toen ze onze Lemmeraak zagen: „Hee, op zo'n boot hebben we vroe ger nog gewerkt!". We nemen alle spullen mee, die we nodig hebben voor: 'Beschuit met muisjes', een voorstelling voor kin deren van 4 tot 10 jaar. Waar we aanleggen spélen we. In een muziektent of gewoon op de kade. We spannen een touwtje en dat is dan het podium. En niemand hoeft te betalen. Daar hebben de provincie en de culturele raad voor gezorgd". spelen in elk geval". Bram en Willy Kwekkeboom, Mar- got Schotel en Rens Schot leggen aan in de volgende plaatsen: Spelen Bruinisse: 8 aug. om 19.00 u. St.-Annaland: 10 aug. tijd nog onbe kend. 17.00 kend. Hoedekenskerke: 11 aug. om u. En als het slecht weer is? Dan zoeken we het dorpshuis of een andere geschikte ruimte op. We u. Vlissingen: 12 aug. om 15.00 u. Hansweert: 9 aug. om 14.30 u. Yerseke: 16 aug. om 14.30 i Tholen: 17 aug. om 10.00 u. Programma In al die jaren is dat vissers dorpje uitgegroeid tot een in dustriestad met 35.000 inwo ners. En al die inwoners mogen nu meedoen aan het feest '400 jaar stad'. Een greep uit het programma: 9 t/m 15 juli jeugdtennistoernooi; 6 t/m 10 augustus jeugdbrand- weerkamp met internationale korpsen; 8 t/m 11 augustus zo merfeesten rond de Noord straat; 17 augustus jeugdhen- gelwedstrijden in de Oostkolk: en niet te vergeten kermis (14 t/m 22 september). Het Terneuzen van nu: moder ne industrie zoals Dow Chemi cal, Otheense kreek waar je kunt surfen, de zeesluis waar je ogen tekort komt. Maar het Terneuzen van voeger was ook heel leuk: het 'Java', het bootje van 'Oetjeskerke' (Hoedekenskerke), de muziek tent op de markt, de scheepjes- dijk en de veemarkt achter de Scheldekade. Nu moet je eerst een paar kilo meter rijden wil je een koe zien. Wie een groot feest in Brou wershaven wil meemaken moet nog even wachten: 700 jaar be staan is niet niks en dat zal dan ook flink gevierd worden. De voorbereidingen zijn al in volle gang. Maar het echte feest is pas volgend jaar. Dat betekent overigens niet, dat er deze zomer weinig of niks anders te doen is op Schouwen- Duiveland. Zo is er in Zierikzee elke dins dag een toeristenmarkt, een soort braderie en bij de 'dikke toren' een speciale kinderrom melmarkt. Op 26 en 27 juli komt circus Holiday in Burgh-Haamstede en op 31 juli staat de tent in Renesse. Die dag kun je ook naar Bassie en - Adriaan in Burgh-Haamstede. Erg veel dorpen houden wandel- of fiets- driedaagses en puzzeltochten. Op 28 juli komt Veronica op het strand bij Renesse met een groot spektakel: Vulcano, de Starsisters, een demonstratie branding-surfen en parachute springen. En wie heel snel al iets wil doen moet maar eens bellen naar 01115-3202. Dan krijg je iemand van Kraaiestijn aan de lijn die je alles kan vertellen over een grote playbackshow. Uitgeverij Provinciale Zeeuwse Courant B.V. Redactie: Marina van den Boogaart, Anneke van den Doel, Leen van Duivendijk, Cor de Jonge, Mieke Lemmens, Sylvia Scheers, Jan Smeekens, Ineke Timmerman en Willem Verstuijf. Adres. Walstraat 56-60, 4381 EG VLissingen. Tel. (maandag t/m vrijdag, van 9.00 uur tot 17.00 uur): 01184- 15144. Advertenties: (per brief) Admi nistratie PZC, Postbus 18, 4380 AA Vlissingen. Het benodigde bedrag aan LOSSE postzegels bijsluiten of afgeven aan de PZC-kantoren. In 1834 namen twee Middel burgse vrouwen voor het eerst een duik in zee bij Domburg: de geboorte van een badplaats. Ongeveer 150 jaar geleden werd zwemmen in zee voor je gezond heid een echte rage. Zeewater werd hét medicijn voor de vreemdste ziekten. Je moest er niet alleen ziek voor zijn, maar ook rijk. Een kleine honderd 'zieken' bezocht jaar lijks het strand van Domburg. Voor 60 cent kon je een koetsje huren. Daarin kon je je verkle den: mannen droegen een soort overall, vrouwen wijde rokken. De badman duwde het koetsje in het water. Er werd dan wat gesparteld aan een dik touw. Echt zwemmen deden ze nog niet. Vasten In het Domburg van toen zag je ook vorsten en vorstinnen, prinsen en prinsessen. Vooral toen dokter Mezger er kwam wonen. Deze beroemde dokter had al heel wat adelijke bleek neuzen beter gemaakt. Later kwamen er nog meer be roemdheden in Domburg wo nen. Bijvoorbeeld de kunst schilders Toorop en Mon driaan. De badplaats Domburg bestaat 150 jaar en dat is reden genoeg voor een groot feest. Het pro gramma vermeldt onder meer: zeereddingen (25 juli), vliegershow (12 augustus), bal lonrace (eind augustus). Een paar weken geleden was het braderie in Middelburg. Daar liep ook Danny Weyer- mans (14), tetterend op z'n trompet. Danny speelt sinds drie maan den in de Blue Jeans Big Band. Hij is het jongste lid. De oudste muzikant is 49. Hoe kwam je bij deze band? Danny: „Vanaf m'n zesde speel ik al muziek. Eerst een tijdje accordeon. Daarna orgel en trompet. Ik speelde eerst alleen in de Jeugd Delta Band, die spelen marsmuziek. Via die band kwam ik bij de Blue Jeans. Wij spelen vooral jazz en blues. Ik zit nog steeds op de muziekschool. Om m'n techniek te verbeteren." Wat doe je op dit moment? „Ik zit op de Scheldemond in Vlissingen. V.W.O. klas 3." Eigen bandje Toekomstplannen? „Ik heb een eigen bandje opge richt. Break Out. We spelen vooral op feesten. Hiermee wil ik verder gaan. Misschien ga ik na de Scheldemond naar het conservatorium. Hopelijk word ik dan aangenomen." Wat vind je nu van dit straat feest? „Heel gezellig en vermoeiend. Ik heb net twee uur gespeeld op de Vlasmarkt. De mensen ston den echt te genieten. En zo hoort het ook." achtergrond DINSDAG 3 JULI 1984 Terneuzen mag zich al 400 jaar 'stad' noemen. Want 400 jaar geleden kreeg het kleine vis sersdorpje stadsrechten van Willem van Oranje. Ze kregen een eigen rechtspraak, week markt en stadswapen. Terneuzen is zelfs ouder dan 400 jaar. In een oud boekje uit 1325 werd het plaats Ter Nose al genoemd.

Provinciale Zeeuwse Courant katern Krullebak (1981-1999) | 1984 | | pagina 2