Swingen met H Gang Tangram HI t DE BELEVENISSEN VAN KEES KRUL STRIP TEKSTEN ZIJN HET BELANGRIJKSTE Teksten Verhaaltjes DINSDAG 10 JANUARI 1984 Varia een bepaalde maand belangrijk is. Zo vertelt Linea je waarom de bla deren geel worden, welke planten 0 boeken 0 boeken 0 en dieren er in de stad te vinden zijn, waar noten vandaan komen, wanneer de Victoria Regia bloeit en nog veel meer. Met dit boek leer je ook veel doen: Klop de eieren met de melk los zoals hierboven staat. Doe er dan het zout, de peper, de kruiden en de taugé bij. Laat de boter smelten in een koeke- pan en giet er voorzichtig het ei in. Zet het vuur niet te hoog! Als het ei aan de bovenkant droog is, voorzichtig omdraaien en aan de andere kant ook lichtbruin bakken. Als je het goed doet, wordt het ei dik en luchtig. Meteen opeten, anders zakt het in. Smakelijk! koken 0 koken 0 koke De H-Gang is een Zeeuw se popgroep. De band bestaat uit acht Molukse jongens: Njonkie Pattinama (zang), Roy Wannee (slaggitaar), Anies de Jong (percussie, conga's), Paulus Sohailait (zang, kleine percussie), Bram Nanuru (drums), Daud Wan nee (sologitaar), Jopie Moniharapon (bas) en Njonkie Manuhuwa (sologi taar). - De bandleden kennen elkaar al ja ren. Vanaf de tijd dat ze nog in het brandgangetje speelden in de Hen drikstraat in Oost-Souburg. Zo zijn ze ook aan hun naam geko men. De 'H' van Hendrikstraat en 'Gang' betekent groepje. De H- Gang bestaat 2Vfe jaar. Geboren uit een lolletje in buurthuis De Zwaan in Souburg. Nu treden ze op in het hele land. Deze groep is in Zeeland uniek. Ze brengen voornamelijk Nederlandse teksten. Die teksten zijn voor hen het belangrijkste. Njonkie (die de meeste teksten maakt): „Eerst ontstaat de tekst. Daar praten we over. Daarna komt de muziek er spelenderwijs bij." De groep heeft veel kritiek op de maatschappij. Discriminatie, kern raketten, werkloosheid, armoede, onderdrukking. Daar zingen ze over. Het volgende stukje tekst is van het nummer 'Neutronenbom': Zondagavond. Nieuws van 8 uur. Reagan maakt de N-bom voor Ame rika. Dit heeft m'n avond verpest. Verpest met z'n moord-glimlach. Hij heeft gemakkelijk praten als hier de hel uitbreekt. Want hij zit in een luxe bunker. Ik moet kotsen van die huichelaar.... Ze brengen hun mening duidelijk en hard naar buiten. Nu moet je niet denken dat hun optredens moeilijk zijn. Dat je veel van politiek moet kermen. Nee. Hun optredens zijn één swingend fe.ést. Ze spelen vele muziekstijlen: ska, reggea, disco, new wave, jazz. Na een optreden gaan ze de zaal in. Kletsen over de teksten met het publiek. "Oplossingen volgende maand. een oerwoud zaaien, een krans van bloemen vlechten, een slangenvlie ger maken, bloemen drogen,... Maar het aardigste in dit boek zijn misschien wel de korte verhaaltjes over de mus, de merel, de ekster, de merel en andere vogelsoorten. Alle maal echte stadsvogels die je elke dag ziet en waar je eigenlijk maar heel weinig van weet. 'Ik houd van de Natuur' werd geschreven en (erg mooi) geïllu streerd door Christina Bjork en Lena Anderson. Samen maakten ze eerder 'Ik houd van eten' en 'Ik houd van Planten', boeken die je beslist eens in moet kijken. Ik houd van de Natuur door Chirstina Bjork en Lena Anderson. Uitg. Ploegsma, Amsterdam. Prijs 19,90. Los deze maar zelf op: Een omelet is een losgeklopt ei. Met eieren kun je steeds weer ande re recepten bedenken: zoet, zout of zuur, met kruiden. Alles kan. Als je een omelet wil maken heb je altijd nodig: één of meer eieren per ei één lepel melk Doe de eieren samen met de melk in een kom. Klop met een vork of garde tot ze los en schuimig zijn. Daarna kun je eraan toevoegen wat je wil: zout en peper, ui, knoflook, allerlei kruiden, stukjes appel, ham of kaas... zie maar. Probeer eens het volgende recept: omelet taugé Nodig: 2 eieren 2 lepels melk beetje zout en peper 1 lepel groene kruiden (peterser lie, bieslook, tijm 3 eetlepels gewassen taugé klontje boter. Linea woont midden in de stad en houdt van de bloemen en de blade ren en alles wat er groeit. Vind je dat vreemd? In de stad groeit toch niets? Mis. In het boek 'Ik houd van de Natuur' vertelt Linea je wat daar allemaal te beleven valt met planten en dieren. En dat is heel wat. Wist je bijvoorbeeld datje eenden 's winters niet alleen brood mag voe ren. Daar worden ze ziek van. Ze moeten ook graan, maïs, erwten en fijngesneden aardappelschillen met wat klei eraan hebben. Dat kun je lezen in het hoofdstuk 'Januari' dat over vogels in de win ter gaat. Bijna iedereen is wel eens bezig met puzzels. Op de een of andere manier houden ze je bezig: kruis woordraadsels, legpuzzels, ku bussen, een doolhof. Je moet ge woon doorgaan tot je de oplos sing hebt. Een niet zo bekende, maar al héél oude puzzel is tangram: een vier kant dat verdeeld is in 7 stukken en waar je duizenden figuren mee kunt leggen. De stukjes heten tans en het spel komt oorspronkelijk uit China. Spelregels Er zijn maar twee- spelregels. 1) Voor elke figuur die je maakt moet je altijd 7 stukjes gebrui ken. 2) De stukjes moeten altijd plat liggen. Ze mogen niet rechtop gezet worden of over elkaar heen liggen. Tangram is eenvoudig zelf te maken van hout, plastic, karton of papier. Het is wel even een precies werkje, anders kloppen later je figuren niet. Hoe? Verdeel een vierkant in 16 hokjes en teken er met een lineaal de dikke lijnen op. Zaag, knip of snijd precies over die lijnen de 7 stukjes uit. Je spel is dan klaar. Probeer nu maar eens de hierbij gegeven figuren precies na te maken. Goed kijken! Veel plezier met je spel. 2,5 cm 5 cm 7,5 cm Een voorbeeld: In de elf andere hoofdstukken kom je van alles te weten over wat er in i i ANDERS BEHOORUjK f.000 aan toen ik met piet propjes - VANMIDDAG NABLIJVEN VREEMD...? DAAR VEET IK NIETS MEER VAN-

Provinciale Zeeuwse Courant katern Krullebak (1981-1999) | 1984 | | pagina 3