Scholen zijn teveel op films en disco gericht Jarigen toch leuk DE BELEVENISSEN VAN KEES KRUL STRIP 'Mieke Mom': mooi en keihard Erg leuk FEEDBACK ZOEKT ZANGERESSEN Meisjes Scholen Decor [dins dinsdag 8 november 1983 varia Weer een verjaardagsfeest. Weer diezelfde gezichten, spel letjes, die zelfde muziek... Kom nou! nergens voor nodig! Met een heel klein beetje meer voorbereiding maak je er in-' eens een echt feest van. Zo een waar je nog eens aan terug denkt. Hieronder staan wat tips. En ach, als je even doorfanta3eert bedenk je zo nog een lijst. Doe eens iets met kleur. Vraag alleen rode cadeautjes; versier de kamer rood en ver geet jezelf niet! En wat dacht je van rode hapjes? Kies eens een thema. Bij voorbeeld een punkfeest, een heksenbal, een rock and roll- avond of pyjama-bal. Kies mu ziek en versiering die bij je thema past, en natuurlijk een leuke uitnodiging. Laat je gasten verkleed ko men of zich schminken. (Met kranten, crèpe-papier en vuil niszakken kun je schitterende kleding maken). Maak eens andere versie ring: van waardeloos mate riaal, aluminiumfolie, opgevul de nylonkousen. Of vouw een heleboel origami-figuren die je ophangt. Doe eens wat met een casset terecorder. Laat ze maar een lied maken en neem het op. Laat iedereen oude foto's van zichzelf meebrengen. Vraag ze zelf muziek mee te nemen en houd een danswed strijd. Houd een levend ganzen bord door het huis, vol gekke opdrachten: mutsen maken, pannekoeken bakken, bekken trekken... En vergeet vooral niet foto's te maken. (Zo leuk voor later). En nu niet denken: „dat vinden ze toch niet leuk". Je moet het gewoon doen. Je zult zien dat het je moeite waard is! Fijn feest gewenst!!! Meng het bakpoeder alvast door het zelfrijzend bakmeel. Doe nu om- beurten wat melk en wat meel bij het boter- en suikermengsel. Het beslag is dan klaar. Met een heel klein beetje vet kun je gewoon in de koekepan een mooie dikke pannekoek bakken. Zodra de ongebakke bovenkant blaasjes krijgt, kan de koek worden omge draaid. Ook lekker met een beetje kaneel. Eet smakelijk maar weer. Eind november gaat de Middel burgse toneelgroep 'Parlando' de provincie in. De groep speelt het toneelstuk 'Hoe Mieke Mom haar maffe moeder vindt', naar het be kende boek van Guus Kuyer. Wie wel eens iets van Kuyer gelezen heeft weet al genoeg. Dat moet wel een geinig toneelstuk worden. „Van grote mensen kun je beter soep koken", vindt Guus Kuyer. Ook in dit stuk gaat het over kinde ren en vreemde volwassenen. De leider van Parlando is Ad van Noort. Hij vertelt: „Het stuk gaat over een meisje dat de volwassen wereld maar gek vindt. Soms hou den ze een konijn. Ze vinden het dier lief. Tot Kerst. Dan gaat het in de pan. „Wij vinden het heel goed als er ouders meekomen. Zo kunnen de kinderen al tijdens de voorstelling vragen stellen. Het lijkt allemaal lollig. Eigenlijk is het keihard. Het is geen lief verhaal. Wel ontzettend mooi". Kinderen uit Middelburg konden de eerste voorstelling al op 1 oktober zien. Daar vonden ze het hartstikke leuk. Wij BELOVEN Kabinet j HERFST ft'J heeft sei'JK) Pannekoeken gaan er bij de mees ten altijd wel in. Helemaal smullen wordt het met dikke Schotse pan nekoeken. Dit heb je nodig voor twee perso nen: 250 gram zelfrijzend bakmeel 45 gram boter 75 gram suiker 1 ei wat zout. ruim Vz liter melk als je het hebt 2 theelepels bak poeder. Roer eerst de boter, de suiker en het zout zacht. Daarna het ei kloppen en erbij doen. Alles moet goed door elkaar. Al sinds januari '81 maakt de groep Feedback in Zeeuwse zalen de lijven los. Dat bereiken ze door met veel enthousiasme een mengsel van reggae-, funk- en rockmuziek te brengen. Tot '82 deden ze dat met z'n vieren. Door de percussie en de saxofoon, die er later bijkwamen is het geluid van de groep veranderd. Percussie betekent bij Feedback dat er uit een grote kist telkens andere ondui delijke voorwerpen tevoorschijn ko men. die om de beurt een heel aparte klank laten horen. Het ratelt, knarst, schuurt, tokt, rinkelt en siddert en Henky Tahitu (20) kan je van elk instrument pre cies de naam vertellen. Het grootst zijn de twee enorme konga's die een diep geluid laten horen. Achter de drums zit Louis Filius (35). Hij droomt ervan ooit nog een twee of drie zangeressen voor de groep te kunnen vinden. Tot nu toe lijkt het erop dat Zeeuwse meisjes het niet goed aandurven. Ze vinden het eng om op een podium te swin gen. Ook Aad van Os (sologitarist, 32) zou veel voelen voor een 'backing groep'. Hij verzorgt nu, samen met Henk Feij (gitarist, 32) de zang. Aad en Henk schrijven de meeste num mers. Ze gaan uit van de muziek. Later worden daar (Engelse) tek sten bij gemaakt. De saxofoon van Cor de Jonge (25) geeft het geluid van de groep een opvallende kleur. Als je ziet met hoeveel plezier hij zijn instrument bespeelt kun je je voorstellen dat hij vroeger al zijn zakgeld, een kranten wijk en vakantiebaantjes voor zijn hobby heeft Over gehad. Ad Osté (30 bespeelt de basgitaar. Hij speelt het liefst op scholen. Dat betekent altijd een volle bak en enthousiast publiek. Scholen zijn nog te veel gericht op disco en films, meent de groep. Als iedereen een gulden betaalt kun je al een aardige regionale band hu ren. Pop hoort toch ook bij kunst zinnige vorming? Voor jonge mensen, die muzikaal bezig zijn hebben ze de volgende raad: luister naar elkaar, niet alleen naar jezelf, oefen veel, blijf kritisch, bezoek veel optredens en: ga eigen wijs je gang. En wie durft te zingen moet manager Gerrit Slotman maar bellen! Er komen nog 10 voorstellingen in Zeeland. Eind november speelt Par lando in Axel in de Halle. Verder zijn er voorstellingen in Hulst (be gin december), Oostburg, Goes, Middelburg, Zierikzee, Wissenker- ke. Je moet dus maar goed in de krant kijken. Daar staat precies in wan neer en waar Parlando speelt. Sommige voorstellingen zijn alleen voor scholen. Maar misschien mo gen vrienden en vriendinnen ook komen kijken. In 'Mieke Mom' treden tien spelers op. Het stuk speelt zich af tegen een opvallend decor. Er zijn zelfs ont ploffingen; en een auto van 7 meter die kinderen dood rijdt. De hoofdrol, Mieke Mom dus, wordt gespeeld door Judith de Rijke (14) uit Nieuw- en St. Joosland. Judith: „Op de lagere school had ik al een goede toneelmeester. Frans van Dixhoorn. Nu zit ik op een middelbare school. Op een keer hadden we Grote Avond. Ad van Noort zag me spelen". „Ja", zegt Ad. „Toen heb ik haar eigenlijk ontdekt". Later wil ze misschien beroeps wor den. Wie Judith en de rest van Parlando wil zien moet maar goed opletten. De gele aankondigingen komen misschien ook in jouw plaats te hangen. MOETENV/y DAN cverons LATEN Lopen? mannen; iK Rot? op tot AKTIE. SAMEN STAAN WE STmJ

Provinciale Zeeuwse Courant katern Krullebak (1981-1999) | 1983 | | pagina 3