Zelf gekweekt het lekkerst Droom-poëzie 1 Koekje van eigen deeg STRIP DE BELEVENISSEN VAN KEES KRUL DINSDAG 10 MEI 1983 M3kt\Sk Op een feestje, bij de televisie of zomaar als snoepje tussendoor, een zoutje gaat er wel in. In een halfuurtje kun je zelf heerlijke bladerhapjes maken. Wat heb je nodig? 1 pakje diepvriesbladerdeeg 1 eierdooier 1 theelepel melk zout eventueel: geraspte, kaas halve amandelen maanzaad paprikapoeder Zo gaat het: Ontdooi het bladerdeeg vol gens de aanwijzingen op het pakje. Vraag of de oven op 225 graden verwarmd mag worden. Bestuif het aanrecht met een beetje bloem en leg de korst- plakjes er op. Snij de plakjes in vierkantjes van ongeveer drie bij drie centimeter, of in stro ken. Klop de eierdooier los met melk en zout. Dit mengseltje dun op het deeg strijken. Bestrooi de vierkantjes met maanzaad, geraspte kaas of pa prikapoeder. Je kunt ook halve amandelen op het deeg druk ken. Maak de bakplaat nat met een ,beetje water en leg de vierkan tjes er op. Bak de koekjes in 15 minuten goudbruin. In een goed afgesloten trommel kun je de koekjes twee dagen bewaren. Speel zelf af en toe voor groenteboer. Krijg jij met zonnig weer ook altijd zin om te gaan tuinieren? Dan tref je het. Deze keer gaat de rubriek 'Creatief over het maken van een eigen groentetuintje. Het is heel makkelijk. Je hoeft er echt geen boer of bioloog voor te zijn. Maar als je eenmaal de smaak te pakken hebt: als je voor het eerst eigen teelt kunt eten; dan is er geen houden meer aan. Als je ouders een tuin hebben kun je ze een stukje vragen". Kies een beschut en zonnig plekje. Aan één vierkante meter heb je al genoeg. En als je nu geen tuin hebt? Geen probleem. Je kun oude kistjes, of oude wasteilen vullen met grond. Als je het maar even creatief be kijkt. Zelfs op een balkon kun je een groentetuin beginnen. Begin Je moet de grond eerst gelijk har ken. Steentjes en onkruid eruit ha len. Als de grond glad is ga je het zacht aandrukken met je handen of met een plankje. Maak de grond vochtig en trek geultjes met een stokje van een paar centimeter diep. De geultjes moeten ongeveer 25 cm uit elkaar liggen. Nu kun je in de geultjes zaaien. Dat zaad kun je bijna overal kopen, ook in een supermarkt. Zaad is niet duur. Op het zakje staat de gebruiksaanwijzing. Je zou eens kunnen beginnen met radijs, ui, sla of worteltjes. Voorbeeld Radijs gaat zo. Je legt de zaadjes in de geultjes 2 cm uit elkaar. Strooi de geultjes dicht met grond. Even zacht aan drukken. Na een dag of 10 komen de blaadjes al boven de grond. Af en toe begie ten. Na nog 2 weken geduld kun je ze al eten. Zelf gekweekt: het lekkerst. „Atletiek is een sport voor iedereen". Miriam Antheunisse 10), René Goe man (12) en Margret Goeman (8) zijn het hier roerend over eens. Ze zijn alle drie lid van de Goese atletiek vereniging A.V.'56. Vroeger werd atletiek ook wel hard lopen genoemd, maar onder atle tiek wordt veel meer verstaan. Bal- werpen, discuswerpen, hordenlo pen, hoogspringen, kogelstoten en speerwerpen zijn allemaal onderde len van deze sport. „Speerwerpen vind ik het aller leukst", vertelt René. Miriam en Margret mogen dit nog niet. Ze zijn nog te jong. Trainer 's Winters wordt er in de zaal ge traind. Vanaf begin april gebeurt dit op het sportveld en de sintelbaan. Er wordt één uur per week getraind, maar de drie atleten uit 's-Heer Abtskerke gaan regelmatig op ei gen houtje of met hun ouders hard lopen. Miriam vindt dat één van de grote voordelen van deze sport. Je kunt alleen toch lekker sporten en door de verschillende onderdelen komen de spieren van je hele lichaam aan bod. Bovendien is de sport niet duur. Maar over een alledaagse gebeurte nis een aardig én geraffineerd ge dicht (of verhaal, want dat is het •ook) schrijven is nog iets anders. Frank Eerhart lukt het. Nu is dat ook weer niet zó vreemd. Met zijn vorige gedichten ('Even blijven zitten') en vooral de posters die daar van gemaakt werden, liet hij zien dat kinderen wel degelijk geïnteresseerd zijn in poëzie. Als je maar weet hoe je ze er kennis mee kunt laten maken. In veel scholen hangen die posters aan de muur. En heel wat kinderen blijken zijn gedicht 'Beugel' van buiten te kennen. Tekeningen Als je 'Dat had je gedroomd' ergens ziet liggen, moet je het zeker in kijken. Ook al vanwege de prachti ge tekeningen die Phil Vermeer- Weterings er bij maakte. En kopen kan natuurlijk ook. Het kost 14,90. Wil je meer weten over de posters (en gedichten op prentbriefkaar ten). dan kun je het best even bellen naar: Stichting Plint, telefoon 040- 510530. 'DAT HAD JE GEDROOMD' van Frank Eerhart. Uitg. Stichting Plint, Eindhoven. Met een T-shirt, sportbroekje, trai ningspak en sportschoenen ben je goed uitgerust. „Spikes, dat zijn schoenen met een soort spijkertjes eronder, heb je niet persé nodig", zegt René. „Als je veel aan hardloopwedstrijden meedoet zijn ze wel handig, wantje hebt veel meer grip op de sintelbaan". Wedstrijden Minstens tweemaal per maand is er iets te doen op het gebied van atletiek, Vaak zijn dat wedstrijden voor leden van de verschillende clubs. Kinderen en volwassenen die geen lid zijn kunnen meedoen aan de zogenaamde prestatielopen. Hierbijr gaat het niet om de tijd. Iedere deelnemer aan zo'n tocht krijgt na afloop een herinneringsvaantje. „Atletiek is gewoon een leuke sport", zegt Miriam, en ook erg gezellig. Voor gedichten lopen maar weinig mensen warm. Dat is bij volwasse nen zo en bij kinderen niet anders. Gedichten zijn moeilijk, flauw, te kortonzin vinden velen. Maar wat je ook van poëzie vindt, het geldt in ieder geval niet voor 'DAT HAD JE GEDROOMD' dat geschreven werd door Frank Eer hart. Zo begint het: Ik moet naar bed Net zo'n goed programma. Mag het nog pap' "Vraag maar aan mamma". Toe nou mam. Waarom niet' Voor deze keer Nee echt niet, eerlijk, morgen niet weer. GA NOU MAAR GAUW GA NOU MAAR GAUW Ik mag ook niks va„ Van links tiaar rechts: René Goeman. i, Miriam Antheunisse en Margret Je ziet wel, iets dat in tal van gezinnen elke dag voorkomt. Ook de dingen die volgen zijn .niet zo heel bijzonder. Enfin, je weet het zelf: de verveling op je kamer en dat wel het ijzingwekkende avontuur datje niet verzinnen kunt, alleen maar dro men. IK WEG. VA DE VORIGE ke.., hééft hij ril)n NiEUWt IWKE 5TO EL KAPOT GESCHOPT-

Provinciale Zeeuwse Courant katern Krullebak (1981-1999) | 1983 | | pagina 3