Broed eens een ander paasei uit Lezen zonder problemen DE BELEVENISSEN VAN KEES KRUL STRIP Weer titel in Hulst •Een ei koken is een kunst apart. Tenminste, als je je eitje precies goed wilt hebben. De een houdt van een heel zacht eitje en de ander vindt een hard ei heerlijk. Hoe langer een ei kookt, hoe harder het wordt. Kook je een ei, doe het dan zo: De eieren opzetten met koud water en aan de kook brengen. Het vuur lager zetten. Het water moet zacht blijven borrelen. Kijk dan goed op je horloge of zet de keukenwekker. Na 3 minuten heb je een zacht ei. Na 6 minuten is het ei hard en na 8 minuten zelfs heel hard. Niet weglopen, want een paar minuten zijn zo voorbij! Als je eieren hebt uitgeblazen om de dop fraai voor Pasen te beschilderen, blijf je met de inhoud zitten. Niet voor lang, wantje kunt er een heerlijk hapje van maken. Wat denk je van een aardappelo melet? Snij een paar aardappels in kleine stukjes en bak ze samen met een gesneden uitje bruin in een beetje boter. Daarna strooi je er (nog steeds in de koekepan! kleine stukjes ham over. Klop 4 eieren met 4 eetlepels melk en doe er wat zout en peper bij. Giet dit over het prakje in de pan. Laat de omelet op een heel zacht vuurtje staan tot de boven kant droog is. Snij dan de omelet en strooi er peterselie over. koken koken Heel veel jongens en meisjes zijn al bezeten van deze nieuwe sport voor kinderen: fietscross. Op. braakliggende terreintjes wordt al heel wat afgecrosst. Niet alleen op dure crossfietsen, maar vooral ook op ouwe, omgebouw de fietsen. Het allermooist is natuurlijk een echte crossbaan. Sommige ge meenten in Zeeland begrepen dat erg goed en legden een crossbaan aan. Goes is één van de plaatsen die een baan in aanleg heeft. De baan is te vinden in het recreatie gebied de Hollandse Hoeve. De baan wordt gemaakt door een projectgroep. Deze groep van tien mensen was voor het project al begon negen maanden of langer werkloos. Dankzij de aanleg van de cross baan en nog wat andere verbou wingen in en om de kinderboer derij hebben zij nu werk. Succes Dat Goes heel wat fietscrossers heeft bleek al gauw. Ze wilden zo graag de nieuwe baan gebruiken dat ze niet konden wachten tot hij klaar was. Toen de startheu vel klaar was werd hij meteen in gebruik genomen. Waarschijnlijk zaal de baan in juni officieel geopend worden. Vandaag, dinsdag, wordt in 'De Spinrie' (Goese Polder) een voor lichtingsavond gehouden over het fietscrossen. Er zal onder andere gepraat worden over de oprichting van een fietscrossver- eniging. HULST De volleybal- jeugd van Morres Hulst is er weer in geslaagd een natio nale titel in de wacht te slepen. Zaterdag 19 februari eindigden de jongens tot 16 aar op de eerste plaats bij de open kampioenschappen van Nederland. Deze werden gehouden in Utrecht. De Morresjeugd won vorig jaar al de gesloten kam pioenschappen in Schie dam. „Van de negen spelers had den er vijf meegedaan in de ploeg die vorig jaar in Schie dam won. Zij hadden al ervaring met belangrijke kampioenschappen. Dat scheelde een stuk", zegt trainer Jo Everaert. De selectie bestond uit: Michel van Bremen, Edwin Theijs, Nico v. d. Heijden, Rudy Schillemans, Peter Paul Everaert, Peter Theijs, Peter Burin, Mario Heme- laar en Eric de Bruin.Fiets- cross. Iedereen is welkom op de Goese baan, op een crossfiets of een gewone fiets. Het is wel verstan dig beschermende kleding aan te trekken en een helm op te zetten. Vorig jaar september is er in Terneuzen een jongen zwaar ge wond geraakt tijdens het fiets crossen. Dit betekent niet dat fietscross levensgevaarlijk is. Zo als elke sport kent ook fietscros sen risico's. Met een technisch goede fiets, scheenbeschermers en een valhelm ben je al beter beschermd. Een crossfiets met helm. hand schoenen, broek en shirt kost ruim 600 gulden. Wie helemaal bij wil zijn moet ook een cross- bodywarmer aanschaffen. Prijs: ongeveer 70 gulden. Voor datzelf de bedrag (zeven tientjes dus) kan een vouwfiets worden omge bouwd tot een vrij stevige cross fiets. Alleen het frame is dan wat minder sterk. Voor die 70 gulden koop je een crossstuur, bredere velgen met banden, een zadel en een nummerplaat. Inlichtingen over alles wat met fietscross te maken heeft, kan je krijgen bij: Stichting Fietseross Nederland, Postbus 110,. 5580 AC Waalre. Pasen (3 en 4 april) komt er al weer snel aan. In hoeveel gezin nen zullen de beschilderde eieren weer op de ontbijttafel staan? Waarschijnlijk weer veel. Zorg jij dit jaar eens voor wat anders. Een paar ideetjes: alles op tafel in een bepaalde kleur, nieuwe wik kels maken voor de jampotten, zelf place-mats maken, eens een andere soort thee, een bosje bloemen en.... bijzondere eieren. Nu eens niet zo'n pakje eierverf bij de drogist halen en ze daar mee verven. Maar ze zo apart maken dat iedereen ze wil bewa ren. En ais je een beetje handig bent, kan dat ook. Je haalt dan van te voren het ei uit de dop. Daar maak je een lekkere omelet van. En je paas- verrassing hoeft niet kapot Voorbereiding Het eerste en moeilijkste kar weitje is het ei uit de dop krijgen zonder die te breken. In de punt moet een gaatje komen waar het ei door kan. Doe dit met een scherp voorwerp, een stopnaald of zo, door steeds gaatjes naast elkaar te prikken. Het gat hoeft niet groot te zijn,, Als je namelijk aan de onderkant ook een klein gaatje prikt, kun je het ei er zo uitblazen. (Lukt het niet. dan moet je maar met een mes voorzichtig het kopje er af tikken). Zet het ei nu omgekeerd in een eierdop. Klaar om te beginnen. Mogelijkheden Hoe versier je het ei? Eens 'anders' beschilderen <b.v. donkerblauw met gouden ster ren, of met gekleurde streepjes). Maak er een cactus of andere plant van met lijm en stukjes stof. Maak er gezichten van. Bijvoorbeeld van diegene voor wie ze zijn. -met haar van klei (door een knoflookpers knijpen» -wenkbrouwen, ogen. neus van klei -een hoed van een stukje karton met een gat -beplakken met lapjes, wol Veel plezier ermee! Vaak horen kinderen van elkaar: „Dat is een goed boek. Moet je lezen". Maar misschien is jou wel eens overkomen wat zoveel anderen ook hebben meegemaakt: hoe je ook je best deed het mooi te vinden, je vond er niks aan. Je kon maar niet verder komen dan de vijfde bladzijde. Teveel moei lijke worden, te lange zinnen, teveel personen Al met al heel vervelend. Want als je zoiets regelmatig mee maakt, vergaatje al gauw de lust tot lezen. En dat, terwijl je lezen vroeger zo leuk vond. Gelukkig worden er sinds enige jaren boeken geschreven spe ciaal voor kinderen met dit soort problemen. (Maar "echte leeskin- deren" kunnen er ook van genie ten!) Mis Zo'n boek heet: En dat is iebel". Iebel is een jongen waar iets mee is. Wat is niet precies duidelijk. Maai- bij zijn geboorte is iets mis gegaan. Daardoor heeft hij veel last van erge hoofdpijn. Hij kan eigenlijk alleen maar in een in richting wonen. In dit werkelijk prachtig en ont roerend geschreven boek kun je lezen over lebels strijd tegen de boeken boeken i schapen, over zijn gevechten met meneer Pinteknakker, over hoe hij het orgel stil houdt en over zijn vlucht uit het tehuis. Want dat is wat Iebel wil: zien hoe de zon aan de rand van de aarde is vastgebonden. "En dat is Iebel" kun je al lezen als je een jaar of negen bent. De serie waarin het verschenen is heet Zebraboeken. Smokkelaar Voor oudere kinderen is er ook zo'n serie. Die heet De Wentel trap. Het nieuwste boek hierin is van Gertie Evenhuis en het heet nDe Smokkelaar van klas 6" Het boek gaat over Arno die naar Zeeuwsch-Vlaanderen verhuist. Zijn vader is douanier en natuur lijk droomt Arno van avonturen met smokkelaars. Dat het alle maal wat anders uitpakt dan hij had gedacht, kon Arno ook niet weten. Op het eind van het boek wil hij met smokkelaars niets meer te maken hebben. De Smokkelaar van Klas 6" is een spannend boek. Maar Gertit Evenhuis heeft er ook heel mooi in beschreven hoe Arno bevriend raakt met Mories, een wat typi sche jongen. j "En dat is Iebel" door Peter Hartling. Uitg. Zwijsen. Het kost 13,25 en de serie heet Zebra- boek. 1 "De Smokkelaar van Klas 6" door Gertie Evenhuis. Uitg. Woï- ters-Noordff. Het kost 18,50 en de serie heet De Wenteltrap. ^füArUM-OVEK EE/V UüH

Provinciale Zeeuwse Courant katern Krullebak (1981-1999) | 1983 | | pagina 3