In de voetsporen van de 'Drie Musketiers' KRULLEBAKJES LEZERS SCHRIJVEN SCHERMSPORT VRIJ ONBEKEND KRULLEBAK IN DE KLAS Dieren Vuurwerk Duinen Koor Oude auto's Bassie en Adriaan Afrika Rijke katten Tatoeage Paradijs DINSDAG 11 JANUARI 1983 varia Verhalen als 'De drie Musketiers' hebben al heel wat harten sneller laten kloppen. En films waarin een spannend duel wordt uitge vochten, worden ademloos beke ken. De hoofdrolspelers met het wa pen bewegen zich snel en lenig. Ze kunnen het gevecht heel lang vol houden. Die films spelen allemaal lang ge leden. Maar dat betekent nog niet dat alle degens nu in het museum Hoeveel driehoeken heeft deze fi guur?. hangen. Nee, ze worden nog wel degelijk gebruikt. Nu niet meer in een gevecht op leven en dood. Het schermen is een echte sport geworden. Een man-tegen-man- sport waarbij je zowel je spieren als je hersens heel goed moet ge bruiken. Enge sport In heel Zeeland is er maar één schermclub. Hoe komt dat nu? „De schermsport is in Zeeland nog niet erg geliefd", zegt Huib Lavooy. Hij is de oprichter en trai ner van de Middelburgse club Epee (wat 'degen' betekent). „De meeste mensen weten er weinig van en vinden het een enge sport. En dat is jammer". De trainer legt uit dat het zeker geen gevaarlijke sport is. De kle ding en de strenge regels zorgen voor de veiligheid. De Middelburgse club heeft ook jeugdleden. Vanaf eenjaar of acht kun je er terecht. Met gymschoenen en een trai ningsbroek mag je het tien lessen komen proberen. Als de kennis making goed is verlopen en de trainer ziet er ook wat in, moet je de rest van de kleding aanschaf fen. Dat zijn: een masker, een Hoeveel driehoeken heeft deze fi guur? Pas op, het zijn er meer dan je denkt! Neem uit dezelfde figuur vüf luci fers weg, zodat er vijf driehoeken overblijven. Alleen voor particulieren tot 16 jaar. Prijs 25 cent per regel. Opgeven bij een van onze PZC-kantoren óf een formulier invullen (verkrijgbaar bij de meeste lagere scholen) en opsturen. y LET OP: zet je naam en/of telefoonnummer IN de advertentie en sluit de postzegels IN de envelop (dus niet oppLrkken). Scholen die (kosteloos) voor één of meer klassen De Krul- lebak willen bestellen kun nen bellen naar de PZC in Vlissingen: 01184-15144, toe stel 17. Vermist: witte duif. Tel.: 01180-13908. Te koop: radiocassette recorder f 25,-; 1 paar voetbalschoenen mt. 37-38 15,-; zeehengel zonder mogel 30,-. Ro bin Vogel, Schoolstr. 6, Vlissingen. Tel.: 01184- 17969. Wie over deze Krullebak iets wil schrijven kan dat doen tot woensdag 26 januari. Daarna ma ken we de krant en kan er niets meer bij. De redactie Te koop: één paar zwar te kunstschaatsen, maat 35. Tel.: 01184-63612. Te koop gevr.: 1 cavia- kooi voor binnen en een konijnenhok voor bui ten. Tevens te koop: 1 jonge cavia. Jaco Jobse. Tel.: 01180-11572, Mor tierestraat 12, M'burg. Te koop: zwarte kunst schaatsen, mt. 38. Judo- pak, leeftijd 8j. en 10 j. Voetbalschoenen mt. 36. Tel.: 01180-27162. Te koop: meisjesfiets, kleur groen, merk Rivel, plm. 5-10 jr. i.g.st.z. Tel.: 01180-28677. Te koop: z.g.a.n. step, 30,-. Te koop ge vraagd: Lego. 01187- 1715. Te koop: 1 paar hockey schaatsen, mt. 36, te vens te koop gevraagd: 1 paar noren, mt. 38. Ri chard Jasperse, Bas- tiaan de Langestraat 9, Veere. 01181-572. Gevraagd: tuner-ver sterker, boxen, 01106- 2270, Sven, Heinkens- zand. Te koop gevr.: 2 boxjes voor een pick-up. Tel.: 01180-37431. Te koop gevraagd: play- mobil schip. Erik Philip- se, Boomdijk 12, Hans- weert. Te koop: één paar rij laarzen, mt. 34. Te koop gevraagd: één paar rij laarzen mt. 37-38. Tel.: 01184-65347. Gevr.: judopak vanaf 10 jaar. D.bl. ski-broek, mt. 154. Marco Boone. Tel.: 01180-27930. handschoen, een dik vest, witte broek en lange witte kousen. Drie wapens De schermsport kent drie wa pens: de floret, de degen en de sa bel. Voor de kinderen is er ook nog een minidegen. Met de punt van het wapen moet de tegenstander geraakt worden. Vroeger zorgde roet aan de punt voor een zwarte afdruk op de wit te kleding. Nu gaat de puntentel ling via een lampje dat na het ra ken van de tegenstander gaat branden. Om hun sport wat meer bekend heid te geven, hebben jeugdleden van een Haarlemse club een boek je geschreven In 'De geheimen van het jeugd- schermengeven ze duidelijk uit leg over de sport, de regels en de kleding. Ook staan er tips in. Zo schrijft Jesse Fekkes in zijn stukje over veiligheid: „Ook moet je nooit achterom kijken tijdens een schermpartij. Want dan kan je te genstander je van achter in je hoofd steken". Een handige tip. Er wordt nu wel veel geschreven over de moord op zeehonden en op andere wilde dieren. (Vind ik ook heel erg). Maar ook in ons ei gen land, in je eigen buurt doen mensen er op een of andere ma nier aan mee. Zo hebben ze onze lieve poes, die 's nachts nooit bui ten was, gewoon vergiftigd. Dat is toch gemeen en laag? Wij zijn er allemaal erg verdrietig om. Bij ons thuis hangt een spreuk: 'Toen ik de mensen leerde kennen kreeg ik de dieren lief!'. Dit is de echte waarheid. Erik Philipse, 10 jaar, Hansweert Oude auto's bestaan al heel lang. Een bekende man die auto's bouwde was Benz. Hij maakte au to's op drie wielen. De eerste auto die bestond werd in 1649 in Neu renberg gebouwd. De naam van die man weet ik niet. Albert le Clercg, 10 jaar, Koude- kerke Dat stukje 'regels voor vuurwerk' vind ik erg goed. Want er zijn al tijd jongens die stoer doen. Die steken een rotje aan en gooien het op iemand. Een stelletje rotzak ken zijn dat. Wij zijn altijd voorzichtig met vuurwerk. Want als je niet oppast ben je vroeg of laat een hand kwijt of een oog. Martin van Rijswijk, 11 jaar Ik vind vuurwerk héél mooi, maar het is ook heel gevaarlijk. Ik koop het niet, het is veel te duur. En in een uur is het op. Met dat stukje over vuurwerk ben ik het eens. Arnoud Fransen, 11 jaar, Koude- kerke. Ik steek nooit vuurwerk af. Veel te gevaarlijk. Met oud en nieuw al leen een paar sterrenregens of zo. Mensen praten weieens over koud vuur. Maar volgens mij be staat dat niet. Dat moeten die mensen dan maar eens voelen. Karin van Bloois, 10 jaar. Ik mag geen vuurwerk kopen. Dat vind ik niets erg. Geef mij maar liever een ijsje. Lisette Kallemein, 10 jaar. Oud en nieuw vind ik heel fijn. Mijn moeder bakt dan mijn (lieve- lings) oliebollen. Mijn broer koopt altijd veel vuurwerk. Meestal veel rotjes. Best leuk. Met oudjaar mag ik ook lekker lang opblijven. Lisetta de Witte. 10 jaar, Koude- kerke. Met oudjaar kopen wij alleen ster renregens. Die zijn niet zo gevaar lijk. Mijn broertje van vijf blijft al tijd binnen voor het raam kijken. Hij is echt bang van vuurwerk. Korina Izeboud, 10 jaar, Koude- kerke. Voor de dieren is vuurwerk hele maal niet leuk. Voor ons natuur lijk wel. Het is wel goed dat het alleen op 31 december mag wor den afgestoken. Het gebeurt al leen nooit zo. Met afsteken hou den ze zich nooit aan de tijd. Liesbeth van Spronsen en Ilonka Jongepier, 10 en 11 jaar, Koude- kerke. In de Krullebak stond dat er pas op oudejaarsavond rotjes moch ten knallen. Maar ik heb al veel rotjes gehoord. Ze worden meest al door dezelfde kinderen afgesto ken. Krijgen die dan geen bekeu ring? Nathalie Dagelinckx, 11 jaar, Vlissingen. Vuurwerk mag alleen op 30 en 31 december worden verkocht. Som mige kinderen bewaren vuurwerk tot het volgend jaar. Als de politie het ziet dan wordt het afgepakt. Redactie. Wij hebben op school elke och tend koor. Want onze meester houdt erg veel van muziek. En wij ook. We hebben ook in de koor kerk gezongen. En soms zingen we voor de ouders. Dat doen we al bijna zeven jaar. Melanie Jobse, 12 jaar, Middel burg. Weer een circus minder. Jammer. Ik heb het gezien en ik vond het echt spannend. En de grappen van Bassie waren leuk. Korina Izeboud, 10 jaar. Jammer van het circus. Ik vind Bassie en Adriaan altijd erg leuk. Ook op de televisie. Maar als je olifant zoveel eet dan ga je snel failliet. Wileo Verhage, 10 jaar, Koudekerke Kunnen ze voor zo'n circus geen collecte houden of een bazaar? Ik vind het zo jammer dat Neder land weer een circus minder heeft. Andrea van de Velde, 10 jaar. Best goed dat mensen van de zen ding naar Afrika gaan. Maar dan moet je je wel helemaal aanpas sen. Die mensen daar zeggen bij voorbeeld nooit 'nee'. Ze moeten 'ja' zeggen. Als je de kleermaker dus vraagt of je broek morgen klaar is dan zegt hij altijd ja. Ook al heeft hij er twee dagen voor nodig. Vraag dus liever wannéér je broek klaar is. Dan kun je tenminste een dag af spreken. En zo zijn er nog wel meer dingen waarmee je je moet aanpassen. Marlies Schot, 11 jaar, Koudeker ke Het is eigenlijk best leuk dat er ook rijke dieren zijn. Zoals die katten van die erfenis. En als het restant naar de dierenbescher ming gaat kunnen er nog meer di- ren van genieten. Wij kunnen ons niet voorstellen dat er kinderen zijn die hier iets op aan te merken hebben, of..... Jiona Dielissen en Corina Koole Borssele Ik zou maar niet aan een tatoeage beginnen. Het staat alleen maar stoer. En als je het met een dure operatie weg laat halen is al je geld voor niets geweest. Eerst van het tatoeëren en dan van die ope ratie. Marlies Schot, 11 jaar, Koudekerke Ik wou dat ik die Frans van Oud- heusden was uit Burgh-Haamste- de. Het lijkt mij enig om daar te wonen. Lekker dicht bij de na tuur. Fijne lange wandelingen maken. En mooi!!! Monika Melis, 10 jaar, Koudeker ke Duinen zijn erg belangrijk om het water tegen te houden. Nu zijn he le grote stukken weggeslagen. We zijn bang dat het water over de duinen heen slaat. En we vinden dat daar wat aan gedaan moet worden. Nicotine Lievaart. 11 jaar en Eli sabeth Wondergem, 12 jaar, Oost- kapelle. Jan Joziasse Koudekerke

Provinciale Zeeuwse Courant katern Krullebak (1981-1999) | 1983 | | pagina 4