mmm w 999 999 999 LEZERS SCHRIJVEN KRULLEBAKJES Kindermoord Dijken Geschiedenis Chips Zeehonden Bontjassen Voetbal Kinderboekenweek TV Schaken Lezers vragen Kort Kinderboek Voetbal DINSDAG 9 NOVEMBER 1982 Va 1*13 Ik woon in een drukke straat. Er komt veel vrachtverkeer langs. Gelukkig maken ze nu een andere weg naar Vrouwenpolder. Dan kan ik tenminste fatsoenlijk over steken. Rozemarie Koole, 10 jr. Serooskerke (W.) Taxi's, bussen en sommige auto's rijden bij ons veel te hard. Dus daarom zeg ik: „Stop die kinder moord". Michel Coppoolse, Serooskerke (W.) Ik ben het eens met 'Stop die kin dermoord'. Maar de naam vindt ik verkeerd. Er worden toch ook grote mensen 'vermoord'? Christa Dekker, Serooskerke (W.j Ik vind het stom dat er bij ons bloembakken op de weg staan. Er staat alleen maar onkruid in. En ze scheuren nog even hard. Dus wat helpt het dan? Ilonka v. d. Burght, Serooskerke Ik wou dat de auto's maar 30 mochten rijden. Nu rijden ze soms wel 100 in de bebouwde kom. 30 is beter, dan komen die scheurders maar wat te laat. Janjo de Haan, Ik vind het goed dat ze met bor den bij het zebrapad staan. Ze rij den ook veel te hard. Stop die kin dermoord. Harold Francke Serooskerke Wl Die bloembakken in onze nieuwe wtjk helpen niks. Iedereen rijdt veel te hard door die kleine straatjes. Kleine kinderen wor den soms bijna te pletter gereden. Christiaan Copoolse en Dave Adriaanse, Serooskerke (Wl. Er zijn bloembakken in ons dorp gekomen. Die zijn eerder gevaar lijk dan veilig. Als een klein kind in zo'n bloembak zit te spelen en er komt een auto aan. dan kan er best een ongeluk gebeuren. Rieneke Zoutewelle, Seroosker ke. Ik vind die bloembakken in de straat een waardeloos plan. Waar om maken ze geen voetbalveldje of om te crossen? Waarom kopen ze er geen stukje land voor? Dan kunnen de klein tjes er ook naar toe. En dan heb ben we een leuke straat. Klaas Houterman, Serooskerke (Wl. Goed dat de dijken hoger worden gemaakt. Ik wil niet dat er weer zoiets gebeurt als in 1953 toen de dijken braken. Dus dat uitstel vind ik raar. Straks komt er mis schien niks meer van. Odette Hollebrandse, 10 jaar. Ik vind het een waardeloos plan om de dijkverhoging uit stellen. Straks komt er weer een ramp en dan verdrinken er misschien weer 873 mensen, ik ben het düs hele maal eens met meneer Meijler. Jacco Minnaar. Serooskerke (W.i De dijken moeten verstevigd wor den. Straks komt er zware storm en slaat er een gat in de dijk. Dan overstroomt Zeeland opnieuw. Ellen Jacobsen, Serooskerke (Wi Je moet nooit wachten met de dijkverhoging. Want dan gaat het over een tijdje met ons van blub- blub-blub. Trouwens, hoe langer ze wachten, hoe duurder het wordt. Joost den Hartog, Serooskerke IWl. Ik wil reageren over onze geschie denis. Thuis hebben we ook heel wat munten gevonden. Er zitten ook Zeeuwse bij. Ze zijn uit de 16e, 17e en 18e eeuw. We vonden ook Duitse munten en mijn vriendje een kogel. In Zeeland zit vast nog veel meer. Eddie v. d. Hage, 's-Heer-Abtskerke I Ik vind dat ze geen dure chips in een apparaat of computer moeten doen. Die kosten misschien wel duizenden guldens. En dat kun nen we beter naardederde wereld sturen. Harold de Leeuw, Serooskerke (W). Onze klas (6) van de Oosterburch is een actie begonnen voor de zee honden in Pieterburen. Dat is een opvangcentrum voor zieke en jon ge zeehonden. We hebben al veel bijdragen gehad, ook uit andere klassen. Samen al 54,65. Maar Pieterburen heeft wel 70.000 te kort. Als je het dus leuk vindt om ook een actie te voeren voor de zeehonden kun je inlichtingen vragen bij: Ilse Zwaan en Evelien Vervoom, Meanderhof 99, Middel burg. Mensen doe geen bontjas aan want je weet nooit van welk dier het is. Wij zijn tegen bontjassen. Alleen namaakbont mag. Suzet Houterman, Serooskerke (W). Het is gemeen om dieren te doden voor het bont. Dieren hebben toch ook gevoel? Moeten ze eens bij de stropers het vel afstropen. Dan weten ze ook eens hoe dat voelt. Pieter Olyslager, 11 jaar, Serooskerke (Wi. Ik vind het gek dat mensen bont dragen. Waarom moeten zij twee vellen hebben terwijl een dier er dan geen een meer heeft? En zo mooi is het nu ook weer niet om er een beest voor dood te maken. Kim den Hartog, 11 jaar, Serooskerke. Je mag geen dieren doden voor bont. Mensen die zo'n jas dragen moeten zich schamen. Alleen na maakbont mag. Marianne van Vooren, Seroos kerke. Waarom doden ze steeds zeehon den voor dat bont? Ze kunnen be ter schapen scheren, dat is toch ook lekker warm. Waarom moet zo'n bontjas nou? Laten ze maar een andere jas dra gen. Henk Versluijs, 11 jaar, Serooskerke. Zielig zoals een pasgeboren zee hondje wordt afgemaakt. Daar om is er een actiegroep die deze dieren helpt. Deze actiegroep heet Greenpeace. Die gooien wei eens groene verf over zo'n zee hond. Want dan kunnen de jagers die huid niet meer gebruiken. Elja den Hollander, Serooskerke Ik zit op voetbal en dat is erg leuk. Mijn club heet V.C.K. en de kleu ren zijn zwart-wit. Ik zit in D-l. Misschien moet jij weieens tegen ons voetballen. Maar.wij win nen toch! Martin van Rijswijk, 11 jaar. De kinderboekenweek moet be slist blijven. Ik lees zelf erg graag. Daarom is de boekenmolen ook zo leuk voor de jeugd. Dan zie je weer eens hoeveel leuke boeken er zijn. Jammer dat bijna alle goe de boeken meestal meer dan een tientje kosten. Erg duur hoor. Ilona v. d. Kreeke, 11 jaar. Ik vind het best leuk dat er kin derboekenweek is. Op school kun je dan lekker tussen de boeken snuffelen. Er liggen er dan een he leboel in de klas. Ik ga elke woensdagmiddag naar de bibliotheekbus. Daar staan leuke boeken in. Voor iedereen is er wel wat. Dorinda, Serooskerke (W.j Wij hebben hier een bibliotheek bus. Dat is wel handig, maar ze deden niks aan de kinderboeken week. Op school gelukkig wel. Marjolein van 't Veer en Lisette van de Diest, Serooskerke (W.) Op school hebben we de boeken molen gehad. Dat is een soort in formatieboekje over boeken. Erg leuk. Bij de bibliotheken doen ze ook wat aan de kinderboeken week. Dat vind ik ook erg leuk. Kitty van Putten, Serooskerke (W,l Ik vind t.v. best leuk, maar tegen woordig komen er steeds meer stomme dingen op. Zoals B.G.T.V. en zo. Dus daarom kijk ik nu veel minder. Wie is het met mij eens? Schrijf maar naar de Krullebak. Arnoud Fransen, 11 jaar Koudekerke Tegenwoordig kijken we 's avonds alleen maar naar de t.v. Dat vind ik eigenlijk niks leuk. Het is toch veel gezelliger om met elkaar te praten en lol te hebben? Tedros Teclegrorgis, 10 jaar Koudekerke Wij hebben schaken op school. Het is een mooi spel. Ik vind het leuk dat wij het op school leren. Van schaken kun je bij óns ook diploma's halen. Monïka en Trésé Jobse, 10 jaar Na de hersftvakantie gaan we op school een competitie spelen met schaken. Best wel leuk, maar je moet er wel een heleboel spelre gels voor kennen. Lisetta de Witte en Miranda VJeijermans, 10 jaar Koudekerke. Wij schaken op school en hebben ook een schaakboek. Daarin staan allerlei opdrachten. We kunnen ook diploma's halen. Eerst het pionnendiploma, daar na de toren en het koningsdiplo ma. Dat is het moeilijkste. Soms spelen we competitie en dan kun je een prijs of een medaille win nen. Lisette Kallemein en Liesbeth van Spronsen, 11 jaar Koudekerke. Hoe komen jullie aan die leu ke stukjes in 'kort'? Erik Roose, Koudekerke en Kitty van Putten, Seroosker ke. De stukjes voor KORT halen we uit onze eigen PZC. Ze ko men vaak van het Algemeen Nederlands Persbureau, het ANP. Dat is een Nederlands nieuwsbureau dat alle kran ten die dat willen nieuwsver- halen stuurt. (Redactie) Het boek 'Nou Moe' zijn we op school aan het lezen. Het is best leuk. Maar waarom staat er niet zo'n groot stuk over het boek met de gouden griffel? Judith Harinck, 11 jr. Dat gouden-griffelboek heet j 'De eend op de pot'. Het is geschreven voor erg jonge kinderen. En die lezen de Krullebak nog niet. Daarom kozen wij een ander boek om over te schrijven. (Redactie) Hoe is de kinderboekenweet ontstaan? Sylvia Walraven, Seroosker ke (W.) Uitgevers van kinderboeken (en zij niet alleen) vinden het belangrijk dat kinderen le zen. Zij bedachten 28 jaar ge leden de kinderboekenweek. In die week krijgen kinder boeken extra veel aandacht van de televisie, de radio en de kranten. Ouders kopen daardoor gemakkelijker een boek voor hun kind(eren). Ei genlijk is de kinderboeken week dus een soort reclame. Maar wel een andere dan een Alleen voor particulieren tot 16 jaar. Prijs 25 cent per regel. Opgeven bij een van onze PZC-kantoren óf een formulier invullen (verkrijgbaar bij de meeste lagere scholen) en opsturen. LET OP: zet je naam en/of telefoonnummer IN de advertentie en sluit de postzegels IN de envelop (dus niet opplakken). Te koop: (nieuw) dokter Bubber, 15,-. Tel. 01192-2116. Kattendij- ke. Te koop gevr.: 2 paar kinderkunstschaatsen, mt. 31 en 33. Tel. 01188- 2812. Te koop: kinderfietsje met zijwieltjes. Pres. Rooseveltln. 87, Vliss. Tel. 01184-68023. Te koop: z.g.a.n. Meca- no racebaan 40,-. Tel. 01180-29263. Te koop: rijbroek 10-11 jr., cap 56. C. Lankwar- den, 01100-12042. Te koop: zwart gympak- je, lange mouw 8 jaar, 7,50, roze balletpakje zonder mouw met rokje 9 jaar, 10,-, roze le ren balletsch. maat 33, i2,50. Ester Veraart, tel. 01184-66874. Te koop: Fleischmann trein HÓ, voetbalschoe nen, Pony mt. 5 scheenbeschermers, 2 paar schaatsen noren, mt. 31 en 38. Marcel Wolf, tel. 01184-60988. Te koop: poppenhuis, poppenkast en school bord. Gevraagd: kunst schaatsen met witte schoen, maat 38. Tel. 01180-25928. Wie heeft er voor mij ou de singles van Simon en Garfunkel en The Bea tles. Tel. 01180-27189. K. Rietbergkw. 7, Mid delburg. Te koop: 1 paar rijlaar zen, mt. 36, z.g.a.n. v. Meerwijk. S. de Vliegerln. 29, 01184- 65284. Te koop gevr.: rijlaar zen, mt. 38/39, cap mt. 57. Tel. 01180-27202. Te koop: kinderspeel goed, tip v. sint: hijs kraan, heftruck, Sjofel tankauto, sjoelbak, rou lettespel, schoolbord, paardestal 2 paarden, bestuurbare auto, sol- datenauto kanon, sol- datentank schietvlieg- tuigen, treinbaan, op- windbaar, kinderpuz zels, cassetterekjes, be stuurbare politiemotor. Alles is nog zo goed als nieuw. Tel. 01180- 35713. Te koop: allerhande speelgoed. Tel. 01180- 28835. Te koop: meisjesfiets, Ift. 8 t/m 12 jr., judopak 8 jr. Karin van Bloois, Banckertstr. 4, Koude kerke. Te koop: wandelende takken 0,25 p.st. Lian- ne Geelhoed, Kamper land, tel. 01107-1208. Te koop: pluche loop- en hobbelpaard, als nieuw. Edwin v. Beek, C. v. Perestraat 28, Oost- Souburg. Te koop: partij Lima rail trafo. Tel. 01103-1252. Te koop: Fischer tech niek basis opbouw- doos en versch. andere dozen 155,- en Play- mobil, o.a. huis, auto's in delen te koop 165,-. Bouwens, Tel. 01180- 27802. Te koop: z.g.a.n. voet balschoenen, mt. 5. Tel. 01180-28645. Te koop: Fleischmann racebaan -f toebehoren. Inl.: 01184-65168. Te koop: Fleischmann racebaan, looping en 3 auto's transformator ƒ100,-. Tel, 01184- 16360. Te koop: Fleischmann racebaan. Tel. 01184- 16904. Te koop: hamsterkooi 10,-, 2 houten stoeltjes tot 8 jr. a 5,-, rolschaat sen 7,50. Tel. 01184- 67091. Te koop: kinderfiets, 4-8 jaar. Tel. 01180-37939. Wie wil er gratis een dwergkonijntje? Hij is zwart met wit 11 wk. oud. Bianca en Ronald de Witte, Huygensstraat 14, 4361 CX Westkapel- le, tel. 01187-1547. Te koop: slee gym- of balletpak, zwart, maat 5, tel. 01184-14782. Te koop gevr.: micro scoop. Edwin Lankwar- den. 01100-12042. Te koop: nieuwe hijs kraan (speelgoed) 15,-, 9 Marklin rails (gebogen), 23 cm, 15,- p.st. Tel. 01192-2116, (Kattendijke). Te koop: in goede staat verkerende caviakooi. Tel. 01100-16535. Wie heeft er nog posters voor ons? Het liefst van Abba, Dollydots of Ba be. Geef ze dan aan ons! 01100-28235. Te koop: houten op- bergbank met deksel, judopak 9 jaar, pick up met speaker, race baan. Tel. 01180-34426. Te koop: aquarium 60- x30x30 cm. Compleet. Pr. n.o.tk. 01184-72088. voor koffie natuurlijk. Redactie Waarom is voetbal veel po pulairder dan handbal of vol leybal? Marlies Schot, 10 jr, Koudekerke Ongeveer honderd jaar gele den werd in ons land de eer ste voetbalwedstrijd ge speeld. De jeugd ontdekte al gauw dat je het spel ook makkelijk op straat kon spe len. Of op zomaar een gras veldje. Het was ook niet duur. Je had enkel een bal nodig. En met een prop papier of een blikje kan het ook. Bijna elke jongen voetbalde weieens. Van basketbal, vol leybal, honkbal en badmin ton had toen nog niemand gehoord. Ook op de radio en in de krant ging het meestal over voetbal. En later op de televi sie weer hetzelfde. Dat heeft er ook een boel mee te maken. Zo is in Frankrijk de rugby heel erg populair geworden. En in Amerika hebben ze juist liever honk bal of basketbal. Maar in ons land wordt voet bal er nog steeds met de pa plepel ingegoten. Dus dat blijft hier vast nog lang num mer één op de hitlijst van alle takken van sport. (Sportredactie van de PZC). Wie over deze Krullebak iets wil schrijven kan dat doen tot 24 no vember. Daarna maken we de krant en kan er niets meer bij. De redactie il

Provinciale Zeeuwse Courant katern Krullebak (1981-1999) | 1982 | | pagina 4