Surfen: alleen tegen de wind en het water jS ^21 Lezers schrijven ONTDEK DE TIEN VERSCHILLEN mum KRULLEBAKJES Falkland-crisis Verliefdheid Vandalisme DINSDAG 8 JUNI 1982 varia In de zomers is het druk in Zeeland. Toeristen uit vele landen bren gen hier graag hun vakantie door. Zij komen vooral voor de zee, het strand en de duinen. Ze hopen op veel zon. In het weekend komen daar nog mensen bij. 'Dagjesmensen', die met klapstoelen, koelboxen, zon nebrandolie en een zwembroek het water opzoeken. Op de auto's die richting Veerse Meer rijden, ligt vaak een witte plank. Soms zelfs twee. De men sen die bij die plank horen hopen niet alleen op zon, maar ook op wind. Want wind is nodig om te surfen. Het is een fraai en kleurig gezicht. Plankzeilers met blauwe, rode ol paarse zeilen scheren over het wa ter of krabbelen net weer op de plank Want alle begin is moeilijk. Zeker het surfbegin. Maar ben je een maal door dat moeilijke begin heen, dan gaat het al vlug heel goed. „Iedereen kan het leren", zegt Derk Thijs, „als je maar wil." Hij kan er heel wat over vertellen. Want hij leerde niet alleen heel veel mensen surfen, hij is zelf ook een prima surfer. Tien jaar geleden verkocht hij een hele zomer ijs om zijn eerste plank te kunnen kopen. En twee jaar la ter werd hij wereldkampioen Daarna gebeurde dat nog zes keer. Alleen voor particulieren tot 16 jaar. Prijs 25 cent per regel. Opgeven bij een van onze PZC*kantoren óf een formulier invullen (verkrijgbaar bij de meeste lagere scholen) en opsturen. LET OP: zei je naam en/of telefoonnummer IN de advertentie en sluit de postzegels IN de envelop (dus niet opplakken). liryl Gevr. bergschoenen mt. 38-39 Mar- nix Schepers. Tel. 01180-13908. Te koop gevr.: oude Dinky Toys liefst legerauto's. Tel 01117-1897 b.g.g. 01110-3346. Te koop: kinderfietsje met steun- wieltjes, meisjesfiets voor leeftijd 6 jaar, 1 paar Adidas voetbalschoenen maat 30, Kortstr. 4, Wemeldinge. Tel. 01192-1695. Te koop gevraagd: tienerburo (bin nenkort). Tel. 01192-2116 (Kattendij- ke). Te koop: 9 Marklinrails (gebogen) 23 cm en 1 kruis. Tel. 01192-2116. Te koop: Cavia-kooi. Tel. 01184 60590. Te koop: speenkonijnen en bakfiets. Vrijburgstr. 46, Vlissingen. „Nog steeds vind ik het een heer lijke sport", vertelt Derk Thijs. „Dat komt, denk ik, omdat het een sport is waarbij je alles echt zelf moet doen." Voor kinderen is het ook een pri ma sport. Je moet alleen, om de plank uit het water te kunnen hij sen, niet te licht zijn. Als je ongeveer 35 kilo weegt kun je de plank op. Voor kinderen kan de plank worden aangepast. Zo zijn er kleine zeilen en lichte mas ten in de handel. Gevaren Duur hoeft deze sport niet te zijn. Een plank is wel niet goedkoop, maar er zijn al heel wat tweede hands planken te krijgen. En daar komt dan nog een pak bij. Want in ons landje is het meestal te koud om in je zwembroek op de plank te staan. Maar verder zijn er geen kosten meer. En de hele familie heeft er plezier van. Surfen kan wel gevaarlijk zijn. Vooral beginners krijgen de plank nog niet precies waai- ze hem heb ben willen. En daardoor kunnen ongelukken gebeuren, vooral als je in de drukbevaren vaargeul te recht komt Grote en kleine boten passeren je links en rechts en daardoor dobber je hulpeloos tus sen. Het recreatieschap 'Het Veerse Meer' wil twee plaatsen in het Veerse Meer aanwijzen waar be ginners zonder gevaar kunnen oe fenen. De Schotsman en de Oran jeplaat zijn daar jbrima geschikt voor. En surfen op zee? Niet proberen hoor! Voor je het weet ben je ver afgedreven en moeten anderen je komen redden. Ik vind het eerlijk gezegd best wel dom om oorlog te maken. Probeer toch eens vriendje te zijn van je buurland. Het kost alleen maar mensenlevens. Marianne van Vooren. Waarom maken ze eigenlijk ru zie? De Faklandeilanden liggen toch het dichtst bij Argentinië? Ook al zeggen ze dat daar veel olie is. Waarom doen ze het dan niet sa men? Henk Versluijs en Harold Wilde man Wij vinden het dom dat Engeland en Argentinië oorlog maken. Er is toch al zoveel ruzie op de wereld. Wij zijn voor Engeland. Want Ar gentinië heeft toch al genoeg olie in de grond. Petra en Miekei Als Engeland die Falklandeilan- den 150 jaar geleden gekregen heeft dan heeft Argentinië er vol gens mij geen recht op. Oorlog vind ik maar niks, vrede is toch veel fijner? De Engelsen beschieten een krui ser: honderden doden. De Argen tijnen brengen een fregat tot zin ken, tientallen doden. Die eilan den zijn zoveel doden helemaal niet waard. Ilona van de Kreeke, 11 jaar. Wij komen voor Engeland op om dat ze ons in de tweede wereldoor log van de Duitsers hebben be vrijd. Edward Jongepier en Pieter Olij- Die soldaten moeten niet vech ten. Ze kunnen immers doodge schoten worden. En ze vechten al leen maai' omdat er olie in de grond zit. Harold de Leeuw. In de klas heb ik een vriendin.'We zijn allebei verliefd op dezelfde jongen. We krijgen daarom veel ruzie. Ik vroeg het aan hem. Toen zei hij dat hij me wel leuk vond, maar mijn vriendin meer. Ik gun het ze best. En nu ga ik op zoek naar een andere. Een waar niemand bij kan komen. Jacintha de Willigen, Verliefd zijn is niet gek. Je moet het toch zelf weten als je een an der leuk vindt? Ik ben verliefd ge wéést, maar ik vind niet dat je je dan raai' voelt. Cora Peene, 11 jaar. Wij vinden dat verliefd zijn niet zo geheimzinnig is. Onze vriendin nen mogen best weten op wie wij het zijn. Ze vinden het stom dat wij met een jongen uit de klas spe len. Ze denken meteen dat wij er op verliefd zijn. Maar dat is niet zo. Misschien zijn ze jaloers. Joke Rokven en Annet van Wel- sum Wij zijn smoorverliefd op twee jongens. Op school doen we vaak kussen-tikkertje. Daarmee kun nen we de aandacht trekken. Als wij hem zijn rennen we achter de jongens aan. En als de jongens hem zijn rennen ze achter ons. Bianca en Ivonne, 11 jaar Als je verliefd bent dan is dat een raai' gevoel. Net of je zweeft. En de klap komt hard aan als je hoort dat hij/zij dat niet op jou is. Je zou dan het liefst dood willen gaan. En je gaat hem/haar haten. Maar als je echt verliefd bent, dan kun je hem/haar niet haten. Dan denk je: ik ben er nog goed afgekomen. Petra Duvekoi Van de redactie Sommige meisjes noemden de naam van de jongen op wie ze verliefd zijn, of om wie ze de ru zie hebben. De redaktie van de Kruilebak denkt dat het niet leuk is om je naam zomaar in de krant te zien. Daarom staan ze er niet bij. Waarom maken ze zoveel kapot5 Of maken ze het vies? We moeten het toch zelf betalen. Dus als ie mand het ziet moet die de politie maai- bellen. Peter Selles plm. 9 jaar. Ik ben tegen vandalisme. Want voor het geld dat voor een jaar vandalisme wordt uitgegeven kun je veel leukere dingen beta len. Zoals een speeltuin of een zwembad. Op school hebben we een project over vandalisme ge had. Ik vind dat vandalisme veel stren ger aangepakt moet worden. Leonie de Quelerij plm. 9 jaar Bij ons op school staan er dingen om op te klimmen. Eerst waren ze mooi. Maar nu zijn ze onder ge kliederd en kapot gemaakt. Je kunt er nou haast niet meer op spelen. Ik vind dat niemand aan vanda lisme mag meedoen. Monique van der Maas, plm. 9 jaar. Ik baal van een vandaal. Jij ook? Daarover hebben we op school ge werkt. En de gemeente betaalt maar. Als je nou iemand ziet die iets kapot maakt moet je roepen: „Niet pielen, hou op met vernie len'. Etienne de Kam, plm. 9 jaar Wie over deze Kruilebak iets wil schrijven kan dat doen tot 23 ju ni. Daarna maken we de krant en kan er niets meer bij. De redactie

Provinciale Zeeuwse Courant katern Krullebak (1981-1999) | 1982 | | pagina 4