Gehandicapten moeten 'vechten' voor hun sport ;u" w Lezers schrijven EVEN PUZZELEN KRULLEBAKJES VfftilfM CLUBS IN VLISSINGEN EN GOES Vandalisme Stelen Waarschuwing Niet dommer Dubbeldekker OPLOSSING DINSDAG 11 ME11982 varia Wat stom dat kinderen of grote mensen alles vernielen. Wat be reik je ermee? De gemeente moet het allemaal betalen. En dan heb ben we op het laatst helemaal geen geld meer. René de Bruijne, 10 jaar U schrijft over vandalisme. Vorig jaar hebben ze ook op onze school ingebroken. Toen stalen ze het zendingsgeld. En de bureauladen waren kapot. De politie kwam er ook bij. Maar de daders kregen ze niet te pakken. Ik vind het maar niks. William van Leeuwen, 10 jaar. Ik vind het vreemd dat sommige kinderen zomaar stelen of iets vernielen. Zulke kinderen zijn ge loof ik hun verstand verloren. Want hoe zouden ze het vinden als er eens bij hen gestolen zou worden? Ik denk niet leuk. Sjacco van Klinken, 10 jaar. Zomaar vernielen, wie doet dat nou. Het kost alleen maar geld. Dat kan aan veel nuttiger dingen besteed worden. Je bent gewoon gek om ruiten kapot te slaan en dan wat te stelen. Het is weieens goed om die kinde ren te 'snappen' en ze een lesje te geven. Ik hoop dat ze hun ver stand gaan gebruiken, dat heb je niet voor niks gekregen. Jacomien Punt, 11 jaar. Wij vinden het erg dat leerlingen van de lagere school in Liverpool hun eigen school vernielen. En dat ze hun onderwijzers aanval len vinden wij helemaal te gek. Hadden ze dat nou niet kunnen voorkomen? Desnoods had de po litie moeten ingrijpen. Maria de Visser en Milly Siwabes- sy, 10 jaar. Als je bijvoorbeeld radio's of schoenen gaat stelen dan vind ik dat maar dom en raar. Want je kunt het toch kopen? En als je niet genoeg geld hebt dan moetje gaan sparen. Maar sommige men sen willen niet sparen. Die gaan dus maar stelen. Bobby van Daalen, 10 jaar. Vorige maand maakten Sander van 7 en Pieter van 10 een winkel tje in de Walstraat in Vlissingen. Op een deken verkochten ze aller hande spulletjes: stripboeken, kaarsen, schilderijtjes, en prul letjes. Ze hadden 10,- verdiend. Dat geld zat in een blikken trom meltje. Maar knulletjes van 7 en 10 letten nog niet zo goed op hun geld. Ze schrokken dan ook heel erg toen een grote jongen er met hun geldtrommel vandoor ging. Men sen die Sander hoorden gillen hebben met elkaar het gestolen geld aan de jongens vergoed. Vre selijk lief van die onbekende men sen. En een les voor andere 'kleine winkeliers'. J. Markies, Vlissingen Wij zijrfhet niet eens met de op merking dat de jongens zelfstan diger zijn dan meisjes. Dat is ge woon niet zo. En bovendien zijn jongens veel kinderlijker dan meisjes tussen de 10 en 15 jaar. En dat meisjes maar beter in de huis houding kunnen gaan is natuur lijk helemaal onzin. Wij vinden: jongens kunnen ook best in de huishouding gaan. Als ze daar niet te dom voor zijn!! Wendy Baart en Corinne Middel hoven Soms zijn meisjes dommer en soms zijn jongens dommer. Ik vind het ook nergens op slaan dat meisjes geen 'mannelijke' beroe pen kunnen krijgen. Want een meisje kan ook best smid of tim merman worden! Karen Kammeraat en Christel Holtkamp, 11 jaar. Ik vind het onnodig dat in Krui- ningen een derde dubbeldekker komt. Want je moet daar maar een enkele keer wachten. En hij komt pas over een paar jaar naar Vlissingen. Dan ligt hij daar toch voor niets?. Tom Snick, 11 jaar. Wie over deze Kruliebak iets wil schrijven kan dat doen tot 26 mei. Daarna maken we de krant en kan er niets meer bij. De redactie Haal hier acht lucifers zo uit, dat er twee vierkanten overblijven. Leg drie lucifers zo, dat er drie vierkanten ontstaan. Maak van deze 25 vierkanten twaalf vierkanten van gelijke grootte, door 16 lucifers weg te ne men. Alleen voor particulieren tot 16 jaar.' Prijs 25 cent per regel. Opgeven bij een van onze PZC-kantoren óf een formulier invullen (verkrijgbaar bij de meeste lagere scholen) en opsturen. LET OP: zet je naam en/of telefoonnummer IN de advertentie en sluit de postzegels IN de envelop (dus niet opplakken) Maak van dezelfde figuur 13 vier kanten van gelijke grootte door slechts twaalf lucifers weg te ne men. Te koop: Fleischmannracebaan met teller en hekjes, twee auto's, tevens Playmobielpartij. Olav Davidse, Bur gemeester Stermdinglaan 42, 0.- Souburg. Te koop: Adidas junior tennisracket. Tel. 01186-1835. Te koop: jonge dwergkonijnen. Te resa Kalverboer. Tel. 01180-28421. Te koop: voetbalschoenen maat 40, te koop gevr. voetbalschoenen m. 42 met ijzeren dop. Te koop: crossda- mesbrommer. Tel. 01184-60608. Meisjefietsje te koop. Leeftijd 7-10 jaar, ook lipslot. 01180-35214. Te koop: crossfiets Akita mx250 Danny Cheuk-A-Lam, Churchillstede 72-09, Goes. Te koop: bergwandelschoenen mt. 34, 30,-. Patrick Baptist, Tussenme- de 22, tel. 01180-15583. Te koop gevr.: lief geitje niette duur, Eddy Fluit Krommemeet 12 Goes. Tel. 01100-15623. Te koop: Legolocomotief 12 volt, 3 wagens, transformator, 2 wissels met afstandsbediening, 2 Legoman netjes met heftruck z.g.a.n. van 437,- voor 296,-. Tel. 01117-2050 na 6 uur. Te koop: kleine werphengel met toe behoren 10,-. Janneke Kleij Groe- newoud 43 Vlissingen. Te koop: Marklin locomotiefje, klein defekt 25,-. Tel. 01192-2116, Kat- tendijke. Te koop gevr.: i.g.st.z. poppewagen of wandelwagen en driewielfiets. Tel. 01186-2141. Te koop: vogelkooi op standaard nw.pr. 80,-, voor 45,-. 01100-16433. Te koop gevraagd: surfpak 13-14 jaar, kleuterfiets met zijwieltjes. Tel. 01180-25428. T.k. gevr. meisjesfiets 7-10 jr. Moni ca Anthonisse, Duiveneestr. 20, Kruiningen. 01130-1925. De kegelbaan in Wemeldinge Vredebestis aangepast voor blinden en rolstoelgebruikers. key, show-down (een soort tafel tennis) en goalbal. Ook hier zijn de sporten aange past aan de handicap. Zo zit er een belletje in de hockey- en tafel tennisbal en staat er een afschei ding tussen de twee helften van de tafeltennistafel. De 'ziende' mens kan de bal dan ook alleen horen aankomen. Zo kunnen ge handicapten en rüet-gehandicap- ten samen sporten. En dat ge beurt in Kruiningen veel, omdat ook de begeleiders de sportschoe nen aantrekken. De jongste sporter daar is Liming Bu. Hij is 10 jaar en gaat vooral voor de judo. Heerlijk vindt hij dat. Hij heeft in de sporthal ook al een vriend gevonden. Toch gebeurt er in Zeeland nog niet genoeg. De heer Doornbos van de Zeeuwse Sportraad onder zoekt, samen met anderen, ver dere mogelijkheden. Zo zullen, waarschijnlijk vanaf augustus ook in Zeeuwsch-Vlaanderen ge handicapten kunnen paardrij den. Er komen nog wel meer sportmo gelijkheden, maar die zijn nog een kwestie van tijd of geld. Welke sport vind ik leuk? Is er een club in de buurt? Op welke tijd kan ik daar terecht? Hoeveel kost het iedere maand? Het zijn allemaal vragen waar je een antwoord op moet vinden, als je lid van een club wilt worden. In de meeste gevallen lukt het best om een geschikte club te vin den waar je lekker kunt sporten. Je moet er natuurlijk wel moeite voor doen. Veel meer moeite hebben gehan dicapten met het vinden van een geschikte club. Want mensen met een handicap kunnen en willen ook graag sport doen. Alleen moet er wel het een en ander wor den geregeld en aangepast. Maar juist die aanpassingen geven pro blemen. Zo kunnen rolstoelpatiënten ook basketbal spelen, alleen moet er dan wel een speciale rolstoel zijn. En zwemmen is voor zeer veel ge handicapten een prima sport, maar dan moet het zwemwater wel 30 graden, zijn. Problemen dus. Want een rolstoel is duur en het extra verwarmen van het zwemwater kost ook veel geld. Het is ook een probleem om ande re gehandicapten te vinden die dezelfde sport willen gaan doen. Zo zal een sportclub voor zitvol- leybal nooit genoeg leden kunnen krijgen om alle onkosten te beta len. En een atletiekclub voor ge handicapten evenmin. Zeker niet in de provincie Zeeland, waar zo weinig mensen wonen. van de club 'De Bevelanden', spe len ze weieens een wedstrijd tegen een team uit Roosendaal. Maar verder zijn er geen clubs in de buurt om tegen te spelen. In Goes kun je verder terecht voor atletiek, tafeltennis, zwemmen en boogschieten. De secretaris vindt de medewerking van de gemeente Goes goed. „Zij zijn ook met het idee gekomen om de club op te richten", zegt hij. In Vlissingen kunnen gehandi capte kinderen paardrijden bij de 'Davidgroep'. Ze leren daar niet alleen een paard berijden maar ook verzorgen. Sportinstuif De zeer actieve Zeeuwse Blinden- bond organiseert iedere woens dagavond een sportinstuif in de sporthal in Kruiningen. Er ge beurt daar van alles: judo, hoc- Twee clubs Sportclubs voor gehandicapten geven daarom een keuze uit meer sporten. In Zeeland zijn maar twee van die clubs. Dus komt er een probleem bij: de grote af stand. In Vlissingen is 'De Vrienden kring'. De helft van de ruim 35 le den zijn kinderen. Er wordt veel gedaan aan zwemmen en rolstoel basketbal. De leden van de club komen van heel Walcheren. „De club draait goed, dank zij de prima hulp van de vrijwilligers," vertelt voorzitter De Looff. Met de rolstoelbasketballers uit Goes.

Provinciale Zeeuwse Courant katern Krullebak (1981-1999) | 1982 | | pagina 4