VERLIEFDHEID Je laat ze maar kletsen xmmt Sai Verdriet(je) Tips voor verliefden Testen Zweet KRULLEBAK IN DE KLAS DINSDAG 11 ME11982 achtergrond 2 Waar de traan gevallen was bobbelde het papier een beetje. De letters vorm den langzaam een vlek. Aar- noud, Aarnoud, Aarnou- dweg Aarnoud. Met een zucht verfrommelde ze het. Namen, hartjes, lieve woord jes: met een boog belandden ze in de prullebak. Ze ging op haar buik op bed liggen. Zuchtte nog eens. Hoe kon ie mand zo gemeen zijn. Met je beste vriendin nota bene. Ze kon zich niet herinneren ooit zo verliefd op iemand te zijn geweest. Zo knap, zo aar dig. Altijd vrolijk en iedereen helpen. En als hij liedjes voor haar zong was er niets zali gers op de hele wereld. Drie volle weken! Onwillekeurig begon ze zijn lievelingsliedje te neuriën. Als hij dat maar nooit voor haar zong. De tranen prikten alweer achter haar ogen. Ze ging op haar rug liggen en staarde naar de zoldering. Aarnoud! finnemiekTelefoon. Evert vraagt of je zin hebt om van avond naar de film te gaan." Evert? Goh. Hoe kwam die er nou bij haar te bellen. Die had toch alleen maar be langstelling voor dat buur meisje van hem? Goh, wie weet zeg! Evert en Annemiek: klonk ei genlijk best leuk. „Ik kom!" Ze zweefde haast de trap af. Evert, wie weet zeg. Wie wee- Je loopt met je hoofd in de wolken, je ziel onder je arm. Vlinders in je buik, kriebels in je lijf. Je hebt de citroentest al gedaan en bent ervan overtuigd dat je liefde echt is. Heerlijk, als bij/zij jou nu maar eens zag staan! Wanhoop niet, want hieron der staan een paar tips om op te vallen. (Minstens één er van zal toch wel werken): Laat je 'geliefdes' band leeglopen. Blijf in de buurt en biedt (op het goede moment) heel liefje fietspomp aan. Je kunt natuurlijk ook aanbie den te helpen plakken of sa men te lopen. Vraag aan hem of haar een pen te leen en laat dan 'per ongeluk' een briefje achter. Schrijf I Love (naam in vullen) op je agenda en leg die net in het zicht. De oude, romantische me thode is: een bos rozen laten bezorgen met een heel lief kaartje erbij (omdat je zulke lieve ogen hebt of iets derge lijks). Nodig hem of haar eens uit naar je platen te komen luis teren. Onopvallend volgen en toe vallig dezelfde winkel bin nenstappen. Met koeieletters 'ik ben ver liefd op je aan de binnen kant van je hand (of gewoon op je voorhoofd) schrijven. Nog een tip van mijn moeder: Doe maar gewoon, dan doe je al gek genoeg. Als ze jou ook leuk vinden merkje het echt wel. En je weet het hè: rozen verwelken, schepen vergaan, maar echte liefde... Suc ces! PS. Je kunt altijd nog naar ie mand toestappen en gewoon zeggen dat je smoorverliefd bent. Een uil in de stad In het verhaal over Rienk Gene enJan-JaapuitGoesiseen verve lende fout gedrukt. Rienk en Jan Jaap zijn namelijk lid van de N.J.N. En dat betekent: Nederlandse Jeugdbond voor Natuurstudie. Dus wat woord: 'natuurindustrie' is fout. Maar dat hebben jullie misschien al lang begrepen. Verliefdheid, is iets geheimzinnigs. Als je er over praat gaan mensen vaak een beetje zenuwachtig giechelen of afgezaagde grapjes maken. Maar als je zelf een behoorlijke verliefdheid te pakken hebt, zit je er maar mooi mee in je maag. Het is een van de rottigste en leukste dingen die je kan overkomen. Verliefd zijn is moeilijk te om- degene op wie je verliefd bent in schrijven. Sommigen zeggen dat ze vlinders in hun buik hebben. Je voelt je verdoofd en rusteloos te gelijk. Je kunt maar aan een ding denken: aan hem of aan haar. De gene op wie je verliefd bent is in jouw ogen de meest fantastische, mooiste, stoerste, grappigste en vooral liefste op de hele wereld. Het leuke van verliefd zijn is, dat je de fijnste dingen gaat fantase ren. Je denkt dan bijvoorbeeld dat je wees bent geworden (dat is natuurlijk niet zo leuk voor je va der en moeder) en dat je dan bij dat meisje thuis mag gaan wonen en dat ze je heel zielig en lief vindt. Maar helaas blijft het meestal niet bij fantaseren. Je gaatje ook suf piekeren. Is hij of zij wel ver liefd op mij? Ben ik wel knap? Je staat dan uren voor de spiegel en ontdekt allerlei gekke dingen aan jezelf. De vraag die je het allermeest be zighoudt is wel: Hoe moet ik het tegen hem of haar zeggen??? Zal ik stiekem een briefje schrijven? Of er tien keer langs fietsen. Soms voel je je dan doodongeluk kig. de ogen moet kijken, krijg je een hoofd als een boei, zweet in je han den en een zere keel. Als de ander hetzelfde voelt komt de oplossing vanzelf wel. Is dat niet het geval, tja dan lijkt het of je door de grond zakt. Je vader en moeder merken na tuurlijk aan je dat er iets met je aan de hand is, ook al probeer je het nog zo goed te verbergen. Je laat je eten staan en ziet er niet uitgeslapen uit. „Waarom ben je toch zo stil?" wordt er dan gevraagd. Na lang aarzelen en stotteren vertel je het. Sommige ouders proberen er dan serieus over te praten. Anderen beginnen te lachen en zeggen: „Daar ben je toch nog veel te jong voor," of „d'r zijn meisjes genoeg op de wereld, maak je niet zo druk," je hebt je hele leven nog voor je." Maar diezelfde mensen vinden het ook stom als er een oude tante in het bejaardentehuis verliefd wordt op een medebewoner. „Op die leeftijd nog, dat is toch bela chelijk," zeggen ze dan. Tenslotte nog een ding: verliefd heid gaat vanzelf over, of je 't nu leuk vindt of niet. gedicht gedicht gedicht gedicht gedi Op een gegeven moment denk je: „Nu zeg ik het." Maar als je dan Helemaal het einde, echt een stuk! Maar waarom maakt hij zich zo druk? Oei! Hij gaat tegen mij tekeer. „Sorry, ik hoorde u niet meneer." „Kom nou maar eventjes naar voren. Wat grijns je nou? Toe laat het ons eens horen." Ja zeg, dat nooit! Ik zie me al komen: „Nou meneer, ik zat namelijk van u te dromen." Dit wordt mijn dood, ik zie vast knalrood „Oké, dan niet. Vanmiddag blijven. Dan mag je honderd regels schrijven." Honderd maar? Niet meer dan dat? Ik zei het toch: het is een schat! Meneer de schat: geef maar een gil en ik schrijf zo lang u wil! Marina van den Boogaart Kinderen kunnen verliefd worden! Daarover zijn Bar bara, Jeroen, Philip, Karin, Mar lies, Mirelle en Carola van de school 'De Wegwijzer' uit Nieuw en Sint Joosland, het roerend eens. „Mijn zusje van drie jaar is ook verliefd", vertelt Barbara, „maar dat is natuurlijk niet echt". „En ik interview interview weet dat het kan, want ik ben het zelf', verklapt Carola. - Zijn er bij jullie in de klas veel kinderen verliefd? „Ze zeggen het soms wel van Ie mand", vertelt Philip, „maar dat is meestal om te plagen". Mirelle: „Sommige kinderen zijn verliefd op iemand van de televi sie bijvoorbeeld. Iemand die daar zelf niets van weet". - Kan dat eigenlijk wel? Barbara: „Je kunt nooit verliefd worden op iemand die je er alleen maar leuk vindt uit zien, zoals een filmster. Dan bewonder je ie mand. Dat is heel iets anders. Mis schien wil je er alleen maar op lij ken". Mirelle is het er mee eens: „Je kunt alleen echt verliefd zijn op iemand waar je mee om gaat. Je moet elkaar kennen". - Verandert er veel in je leven als je verliefd bent? Jeroen: „Ja, vast wel. Je moet al les samen gaan doen. Philip wil daar ook iets over zeggen: „Daar om moetje niet te jong beginnen. Je verknoeit al je tijd". - Hoe oud moetje dan zijn? „Ik vind 18 jaar wel mooi. Mis schien is 20 nog beter". Karin is het er niet mee eens: „Daarkunje niets van zeggen. Je weet dat van te voren nooit". Marlies is het roe rend met haar eens: „Je kunt toch niet wachten tot je precies 18 bent, als je eerder verliefd wordt. Dan vind je hem tegen die tijd niet leuk meer". - Zijn kinderen op de lagere school anders verliefd als iemand van 16 of 18? „Heel anders", vindt bijna de hele groep. „Op de lagere school kun je steeds op een ander verliefd wor den. En het kan ook vlug weer over zijn". - Kun je ook te oud zijn om ver liefd te worden? Philip: „Het kan wel, denk ik. Ik vind het wel raar als iemand oud is. Tot 30 jaar kan het wel. Ik vind het helemaal raar als de een oud is en de ander jong". Marlies: „Je kunt nooit zeggen dat iemand er te oud voor is. Je weet toch niet waarom het ge beurt?" - Vinden vaders of moeders kin deren wel eens te jong om verliefd te worden? Philip: „Dat gebeurt wel eens. Je krijgt dan erge ruzie. Ik zag het gisteren nog op de televisie. Die liepen toen weg". „Ja", zegt ook Barbara, „soms verbieden ouders het. Maar je kunt verliefdheid toch nooit ver bieden". - Is het leuk om verliefd te zijn? Jeroen heeft er geen idee van. „Ik zou het niet weten. Ik vind het maar gek". Karin: „Er zullen wel leuke dingen zijn, maar ook ver velende. Je bent zo gebonden. Je kunt beter nog vrij zijn". - Word je er in de klas mee ge plaagd? Karin moet er om lachen. „Je wordt voor de lol wel geplaagd, maar daar wordt ik niet boos om". Carola is het er niet mee eens. „Ik vind dat je best wel geplaagd wordt. En dat is heus niet altijd leuk". Mirelle heeft het laatste woord: „Ach joh, je laat ze gewoon klet sen". Jij bent smoorverliefd. Maar is hij of zij het ook op jou? Al eeuwenlang kennen de mensen testjes om daar ech ter te komen. Of ze betrouwbaar zijn? Dat durven we niet te zeggen. Je kunt het allicht eens probe ren. De wimpertest. Voor deze test heb je een wimperhaar nodig van de iongen die je hart sneller doet slaan. Gewoon aan hem vragen en niet als een bezete ne aan zijn oogharen gaan trekken. Natuurlijk niet ver tellen waarvoor je het nodig hebt. Stuur hem nu even de gang op. Neem de haar tussen twee vingers. Dit moeten wel de zelfde zijn. Leg je handen nu tegen elkaar. Pink tegen pink, duim tegen duim enzo voorts. Pas op, laat de haar niet vallen! Roep hem maar terug. Laat hem vijf meisjesnamen noe men, voor elk paar vingers één. Nu maar hopen dat jouw naam erbij zit. Zegt hij jouw naam precies bij de vingers waartussen je zijn wimperhaartje hebt ver stopt, haal dan maar eens diep adem want: hij is stapel op je. Je kunt deze test ook met een stuk van zijn teennagel doen. Iets minder Iris, maar net zo 'betrouwbaar'. De citroentest. Voor deze test moet je wel even vroeg uit de veren, maar dat is het je vast waard, 's Morgens om zeven uur snij je twee dunne reepjes van een citroenschil. Stop er één in je linker- en één in je rechter- broekzak. De hele dag laten zitten. Als één van je vrienden rare op merkingen over de geur maakt, steek je het gewoon op een nieuw zeepmerk. Vlak voor je gaat slapen haal je ze weer te voorschijn. Wrijf de vier hoeken van je bed met de schillen in. Hope lijk zijn ze niet te erg uitge droogd. Ga nu ontspannen In je bed liggen, sluit je ogen en denk ontzettend hard aan je vrien din. De volgende morgen weet je het antwoord op je vraag. Als je die nacht heerlijk van haar gedroomd hebt is het raak. Zij is net zo gek op jou als jij op haar. Niet ge droomd? Vergeet het dan maar en zoek een ander. Scholen die (kosteloos) voor één of meer klassen De Krul- lebak willen bestellen kun nen bellen naar de PZC in Vlissingen: 01184-15144, toe stel 17. Uitgeverij Provinciale Zeeuwse Courant B.V. Redactie: M. van den Boogaart, A. van den Doel, C. de Jonge, H. Mooibroek, S. Scheers, E. Reindersma, G. Sanders, J. Smeekens, I. Timmerman, W. Verstuijf en W. Wisse. Adres: Walstraat 56-60, 4381 EG Vlissingen. Tel (maandag t/m vrijdag, van 9.00 uur tot 17.00 uur): 01184- 15144 toestel 40. Advertenties: (per brief) Admi nistratie PZC, Postbus 18, 4380 AA Vlissingen,- of afgeven aan het PZC-kantoor in Vlissingen (Walstraat 56-60) of in Middel burg (Markt 51).

Provinciale Zeeuwse Courant katern Krullebak (1981-1999) | 1982 | | pagina 2