Lezers schrijven EVEN PUZZELEN T KRULLEBAKJES ifinnwP Vossen Verzamelen Meisjes dommer? Kort Zeehonden El Salvador Muis en slang Schrijffouten Weer Broodplanken WOENSDAG 14 APRIL varia We hebben deze keer wel 200 brie ven gekregen. De meesten gaan over verzamelen. We kunnen ze dus lang niet allemaal in de Krul- lebak afdrukken. Dan zou het dit keer alleen een brievenkrant zijn. Dit stukje is dan ook een soort verzamelbrief over wat de kinde ren in Zeeland zoal bewaren. Ga er maar eens voor zitten: post zegels, stickers en munten zijn de dingen die het meest gespaard worden. Maar stenen, beeldjes, knikkers, boeken, kaarten, plaatjes en schelpen worden toch ook erg vaak bewaard. Voor wie nog een paar dingen wil weten die bijna niemand 'doet' komt nog een rijtje: sleutelhan gers, elastiekjes, droogbloemen, zeep, kurken, lippenstift, zakmes sen, thee, prijsjes, punten van potloden, lege pennen en zakmes sen. Lees verder de volgende stukjes maar. En allemaal bedankt voor al die leuke brieven!!! Ik verzamel papier en ik haal dat bij de buren. Ik schrijf erop of ik teken. Mijn zusje doet dat ook. Soraja Craen, 7 jaar. Ik verzamel boeken voor als ik la ter moet lezen. Ik krijg ze of ik koop ze. Het liefst van Pinkeltje. Mariska Hijnen, 7 jaar Ik vind het leuk om slakkehuisjes en schelpen te sparen. Ik stop ze in een doosje in de kast. Verder verzamel ik ook lege rolletjes plakband. Daar maak ik serve tringen van of ik steek er een op gerolde tekening in. Sandra van Bergen Hallo, ik verzamel plantjes en bla deren en stickers. Omdat ze er mooi of leuk uitzien of een grap pig kleurtje hebben. Natuurlijk niet omdat ze stinken. Ik spaar ook schelpen, op een pa piertje op de kast. Maar die zullen gauw weg moeten. De plantjes droog ik, dan doe ik ze in een plak boek, net als de stickers. En mijn munten zijn leuk omdat ze ver schillende koppen hebben. Beike Adema. Ik wil graag rails sparen maar op mijn kamer staat een opklapbed. Dat vind ik niet leuk want als dat naar beneden gezet wordt kan ik er geen treinrails neerzetten. Ik wou dat mijn broers dat opklap bed kregen. Dan kon ik rails spa ren en ermee spelen. Maarten Verhees Van mijn oma kreeg ik een doosje. Daar spaar ik nu snoepjes in. Ik ben er al twee jaar mee bezig. Want dat vind ik leuk en lekker. Carina de Jong, 10 jaar. Ik wil graag dubbele postzegels. Ik spaar ze uit alle landen. Ik heb ook een paar eerste dag envelop pen. Leuk om te doen hoor, ik krijg ze van mijn opa en oma en van kennissen en van de buren. Soms koop ik een stel losse bij het postkantoor. Maar soms ook zo'n pakje. Ik geef er ook weieens weg. Arno Rutgers Ik spaar al vijf jaar horloges, of onderdelen ervan. Ik doe dat om dat ze zo leuk tikken. I krijg ze van mijn vriendjes en ik heb er al ze ven. Marcel Jorissen. Later wil ik in een heel beroemd postzegelmuseum gaan werken. Daarom spaar ik postzegels. Mijn vader en moeder krijgen altijd een hele berg brieven. Daar week ik ze van at Romke Ik verzamel kranten. Die zet ik op school. Ik spaar ook nog stickers en postzegels. Die gaan in een al bum. Ik vind het gewoon leuk. René Claasen. Ik bewaar bierdoppen en thee. En ook nog kaarten en stikkers. Ge woon omdat ik het leuk vind. Als lk me verveel ga ik naar boven om ermee te spelen. De kaarten krijg ik maar soms koop ik ze. Miranda Boone Ik spaar stenen omdat ik ze mooi vind. Ik koop ze in een speciale winkel voor stenen. Ik heb twee fossiele stenen. Eén met een af druk van een varen en de ander met een afdruk van een andere plant. Verder heb ik 3 marmeren stenen, 2 maaskeien en 10 lava stenen. Die lavastenen zijn heel mooi. Marie-Lily van Thiel Ik hou veel van dieren. Daarom verzamel ik knuffels. Dat deed ik vroeger al. Nu wil ik er alleen nog waarmee je lekker kunt knuffelen en poezen. Ze liggen meestal in mijn bed. Maar soms gaan de poe zen in de la en de poppen in de kast. Ik heb ze ook wel beneden. Dan speel ik ermee. Jikke Adema. Ik vind dat grote onzin. Meisjes zijn evenwaardig (even veel waard dus) aan jongens. Mis schien zijn meisjes anders van ka rakter. Maar daarom hoeven ze nog niet dommer te zijn. Jan Joziasse, 11 jaar. Wij vinden het flauwekul dat lera ren zeggen dat meisjes dommer zijn. Waarom zouden jongens meer aanleg voor wiskunde heb ben dan meisjes? Dat is toch alle maal onzin. En waarom moeten meisjes in het huishouden werken? Zij kunnen toch ook au tomonteur worden? Wij willen he lemaal niet in het huishouden. Stefanie Hoogstrate en Vanessa de Haan, 11 jaar. Ik vind het gek dat leraren zo over meisjes denken. (En niet omdat ik een meisje ben). Bij ons in de klas krijgen meisjes helemaal niet minder snel onvoldoendes. En de leraren bij ons op school pakken meisjes net zo hard aan als jon gens. En ik vind dat ze gelijk heb ben. Christa Schot. Meisje zijn helemaal niet dom mer. Ze kunnen net zo goed wis kunde. En jongens halen niet eer der onvoldoendes als meisjes. Jongens en meisjes moeten gelijk behandeld worden vinden wij. Natascha Vale en Saskia Schou- wenaar, 11 jaar. Bij ons in de klas maakt het niet uit of we een jongen of een meisje zijn. Ik vind het raar dat die lera ren zo over meisjes denken. En meisjes krijgen best evenveel on voldoendes als jongens. En waar om zouden meisjes minder pres teren als de leraren hen harder aanpakken? Dat is gewoon flau wekul. Ik geloof gewoon niet dat meisjes dommer zijn. Lianne Wielmaker Stom dat leraren zeggen dat meisjes dommer zijn. Je kunt toch best hebben dat een jongen ook niks om wiskunde geeft? Ik vind het wel goed dat Jungbluth een eind maakt aan dat gekke ge praat dat meisjes maar moeder moeten worden en in de huishou ding horen. Jacqueline Brasser, 10 jaar. Ik vind niet dat meisjes dommer zijn dan jongens. Het kan best weieens voorkomen maar ook an dersom. En jongens zijn lang niet altijd beter met wiskunde. Ik vind het ook onzin dat meisjes zachter aangepakt moeten worden. Bij ons in de klas krijgen meisjes ook wel strafwerk en moeten ook wel op de gang. Onze meisjes krij gen heus niet minder onvoldoen des. Maar het lijkt mij wel dat meisjes het erger vinden om bij een repetitie een onvoldoende te krij gen en dat ze daarom hun lesje goed leren. Monica de Kam11 jaar. In onze klas zijn meisjes en jon gens even knap. Op de LTS kun nen de meisjes even goed zagen en timmeren. In onze klas snap pen meisjes de les veel sneller. Ik vind dat je beter de krant kunt zetten: Jufs vinden dat jongens dommer zijn. Marianne Ventevogel, 11 jaar. Wij vinden het stom dat jagers die vos hebben doodgeschoten. Dat is toch nergens voor nodig? Vos sen eten de zwakke en zieke die ren toch alleen maar op? Dat is juist goed. Vossen doden toch ook geen mensen. Dan hoeven men sen ook geen vossen te doden. Wij vinden dat het beslist niet meer mag. Stefanie Hoogstrate en Marian de Visser, 11 jaar. Als ik de politie was zou ik die jagers in de gevangenis stoppen, Want ik vind het heel gemeen dat ze die vos hebben vermoord. Die vos had toch niets gedaan? En het was er maar een. Zelfs als hij e6n mens gebeten had of zo, dan had den ze hem kunnen vangen en in een kooi zetten. Miranda Cijvat, 10 jaar. Wij hopen dat er gauw bescher ming voor vossen komt. Want wij vinden het abnormaal dat die ja gers de vos hebben gedood. Men sen maken ook veel kapot en een vos moet ook leven. Het is hele maal geen goede daad. Sjacco van Klinken en René de Bruijne, 10 jaar. Is dat wel waar van dat 'boelend pakket' in KORT? Is een politie niet sneller dan een jongen? Ik wil graag weten of het wel ware ver haaltjes zijn. Pieter Verhage, 11 jaar. Wij vinden het erg knap dat die man 38 talen kan spreken. Maar dat hij echt bestaat geloven we toch niet zo zeer. Zijn die verhaal tjes in KORT wel echt? Tjeerd en Wilfried 11 jaar. Tja, Pieter, Tjeerd, Wilfried, Ard Polderman, Jeanette van Ginkel, en Anita Jasperse, die verhaal tjes in KORT halen we gewoon uit de PZC. En de PZC krijgt die stukjes weer van het Algemeen Nederlands Persbureau, het ANP. Wij geloven niet dat het ANP ergens een journalist heeft zitten die zomaar wat verzint. Dus: KORT is waar. Hallo, ik heb een zeehondenactie gehouden en 253 handtekeningen opgehaald. Ook die van de burge meester in Heinkenszand. Die handtekeningen heb ik naar de Canadese ambassade opge stuurd. Ik wil vragen of meer kin deren dit willen doen. Ingeborg de Jonge en Gitte van Boven, 10 jaar. Ik zou geen journalist willen zijn want dan moet je overal heen en ook ver van huis. Ik zit liever bij de t.v. dan in Israël, Brussel of El Salvador. Vooral in El Salvador lijkt het me voor een journalist maar gevaarlijk. Peter Post, 11 jaar. Ik snap het niet helemaal van die muis en die slang. Eerst beet de muis de taipan. Die moest toen geopereerd worden. En kreeg de slang toen later toch weer die muis? Waarom maken ze die niet eerst dood? (Redactie: zulke slangen lusten geen dode beestjes.) Verder vind ik dat er in de Krul- lebak veel schrijffouten staan. Als ik fouten schrijf geeft dat niet, want jullie kunnen dat ver beteren. Maar als jullie zelf fou ten maken is dat dom. Want dan leren kinderen het verkeerd. Ik vind dat je eerst goed moet kij ken naar de fouten en dan pas moet drukken. Inge Logghe 11 jaar. (Sommige machines bij de PZC maken fouten. En sommige men sen natuurlijk ook. En als het erg druk is dan kunnen de 'fouten- zoekers', van de PZC het mis schien niet helemaal bijsloffen. Jammer, maar we blijven ons best doen.'). In déze puzzel moeten bij ieder nummer twee woorden achter elkaar worden ingevuld. Maarde laatste twee letters van het eerste woord zijn meteen de eerste twee letters van het tweede woord. Die zelfde letters worden dus maar één keer opgeschreven. Bijvoorbeeld: niet wakker, vrucht. Oplossing: slaappel Best moeilijk deze puzzel. Maar het lukt vast wel. En als je de smaak te pakken hebt, maak je zelf een nieuwe. 1 zwarte delfstof, lichaamsdeel 2 warm kledingstuk, lichaamsdeel van koe 3 explosief, moeder 4 kleur, iedere 5 seizoen, stoepsteen 6 lied voor 2 mensen, voedsel binnen krijgen 7 om dier in te vangen, indien 8 koning, stuk chocola 9 trein, muziekinstrument Ik wou even reageren op het stuk je dat jullie in de februarikrant hebben geschreven over het weer. Ik vind het erg leuk dat jullie dat gedaan hebben want ik heb er zelf ook veel interesse voor. Ik noteer twee keer per dag de temperatuur en de luchtdruk. Zelf maak ik ook wat instrumenten zoals: een weerhut, windwijzer, windmolen en een windmetertje. Huib Lievense, Domburg Waarom maken ze alleen maar broodplanken? Een winkel die b.v. enkel bruin brood verkoopt verdient toch ook minder? Ze hebben hout dus ze kunnen ook andere dingen maken. Roelof Verhagen, 11 jaar. Wie over deze Krullebak iets wil schrijven kan dat doen tot 27 april. Daarna maken we de krant en kan er niets meer bij. De redactie Alleen voor particulieren tot 16 jaar.' Prijs 25 cent per regel. Opgeven bij een van onze PZC-kantoren ól een formulier Invullen (verkrijgbaar bij de meeste lagere scholen) en opsturen. y LET OP: zet je naam en/of telefoonnummer IN de advertentie en sluit de postzegels Y~s""s^ IN de envelop (dus niet opplakken). Te koop: 2 konijnehokken. Ronald Korstanje, Landweg 10a, 's-Heer- Arendskerke. Te koop: kinderstelten t/m 7 jaar 10,-. Tel. 01184-70346. Te koop gevr. paardrijlaarzen, maat 37,38,39. Te koop gevr. cap maat 56. Tel. 01100-14661. Te koop: racebaan, merk Carrera. Bellen na 5 uur tel. 01189-1339. Te koop, gevraagd: een biljart met of zonder onderstel. Tel. 01100-13742. Te koop: rijlaarzen, maat 37. Tel. 01100-14888. Te koop: paardrijlaarzen, maat 34/35 voor 10,-, Tel. 01100-13652. Te koop: schaatsen, maat 36, het zijn kinderkunstschaatsen. Tel. 01100- 14299. Te koop gevraagdeen schrijfmachi ne. Tel. 01100-14661. Te koop: kinderfiets 3 jaar. Tel. 01100-13737. Te koop: meisjesschaatsen zo goed als nieuw, kleur wit 25,-. Tel. 01100-28730. Te koop: bergschoenen mt. 35. Ni- colina Kerkhove, Bramestr. 29, Goes, 01100-13699. Gevraagd: rock en roll spullen zoals posters of plaatjes. Tel. 01184- 60590. Te koop:: barbecue 10,-; Marklin HO-trein met huisjes, wagons, rails enz. Te koop gevr.: Adidas-voetbal- schoenen, i.z.g.st., mt. *42. Tel. 01184-70282. Te koop: Carera-autoracebaan of ruilen voor technisch Lego. Janco Schout, tel. 01180-36740. Te koop gevraagd: caviahok. Tel. 01180-35214. Te koop: meisjesboeken, Ip's en singles. J. Daniëlsche, Brietnerl. H, Vlissingen. Tel. 17546. Te koop: paardrijkleren cap m. 63/8, broek m. 12, laarzen m. 36. Te1. 01100-12042.

Provinciale Zeeuwse Courant katern Krullebak (1981-1999) | 1982 | | pagina 4