1 GESLAAGD? Tafeltennis: je moet het echt zelf doen Lezers schrijven xmuw CLUBS KRIJGEN STEEDS MEER LEDEN Munten Centen Geld Treinspuüen Plakboek Uilen Paardengek Bierviltjes Geen postzegels Poezen Aanstellerij? Proeven met dieren Mishandeling Ontspanning DINSDAG 9 MAART 1982 varia voor particulieren tot 16 ]aar. Prijs 25 cent per regel. Opgeven bij een van onze PZC-kantoren 61 een formulier invullen (verkrijgbaar bij de meeste lagere scholen) en opsturen. LET OP: zet je naam en/of telefoonnummer IN de advertentie en sluit de postzegels IN de envelop (dus niet opplakken). Te koop: racebaan merk Fleisch- mann, 2 jr. oud wegens gebrek aan ruimte, incl. trafo, teller, snelheids- knopjes. Tevens te koop: kilometer teller voor fiets t/m 60 km. Tel. 01100-27245. Liefst bellen tussen 19 en 21 uur. Te koop: 2 paar voetbalschoenen mt. 37 en 36, shirt VCV Tel. 01184- 19062,Vlissingen. Wie wil lid worden van onze club 'De vrolijke bende'? We steunen Green peace en het Wereld Natuurfonds. We geven elke week een clubblad uit Als je lid wilt worden krijg je nog nadere informatie. Tel. 01199-604. Te koop: radioversterker en pick-up 25. v. d. Lee, P. Gootjesstr. 1, Mid delburg, 01180-25780. Te koop gevr.: voetbalschoenen mt. 40-42. Tel. 01186-1835. Te koop oorbellen. Singelstr. 12, Middelburg. Tegen een kleine vergoeding laat ik graag uw hond(en) uit. In de week einden en vakanties. Met ervaring. Tel. 01184-79066. Te koop: Marklin, locomotiefje, klein defekt 25. Tel. 01192-2116, Katten- dijke. Hallo, ik ben Götszch, ik spaar en kele dingen, zoals postzegels, munten van Nederland, Elvis- dingen en lets van rock and roll. Vooral munten sparen is heel leuk want het lijkt net of je rijk bent. Als ik niets te doen heb gooi ik alles op een hoop. Dan ga ik er met mijn handen door wroeten. Dat vind ik hardstukke leuk. Götzsch. Samen met mijn vader verzamel ik centen. Ik weet niet hoeveel we er hebben. Ik heb ook munten van mezelf. Het zijn er nog maar ne gentien, maar ik ben nog maar pas begonnen, ik krijg er nog wel meer. Arno Polderman Wij sparen geld. En ook detecti vespullen. En ook messen en dol ken. En Dennis spaart nog auto's. John en Dennis Ik spaar een heleboel. Treinspul- len, ook huisjes, munten, politie auto's en verder nog Elvis-band- jes en platen en rock and roll. Job Meulmeester In mijn plakboek spaar ik pop zangers en popgroepen. Ik weet niet waarom ik dat zo leuk vind. Er zijn kinderen die dat wél we ten, Jacky v. d. Wege. In 's-Heer-Arendskerke zijn uilen ontdekt. Het zijn allemaal rans uilen. Ze lijken wel veel op de ker kuil. Maar de ransuil heeft oortjes en de kerkuil niet. Als wij: (Jan, André en Ronald) in een boom posten kunnen we ze goed zien. We hopen maar dat de uilen in ons dorp blijven. En dat ze niet verjaagd worden. Jan Lokerse, 12 jaar. Ik ben nogal een paardengek. Ik verzamel alles over paarden. Het is al behoorlijk veel maar ik vind het nog niet genoeg. Ik heb al een hoofdstel, posters, hoefijzers en een cap (dat is een veilige pet). Ik heb ook sporen en een zweep, maar dat is wel zonde. Ik rijd al drie jaar paard. Dat be valt me best maar het is wel duur. Robin Buijs. Een paar jaar geleden ben ik sa men met mijn vriend om biervil tjes gegaan. We hadden pakken vol, dus een heleboel. Daar maak ten we wegen mee en torens. Toen ontdekten we dat je ze ook als dakjes tegen elkaar kunt zet ten in een lange rijd. Als je er één een tikje geeft dan valt alles om We legden ze door het hele huis. We zijn er wel eens vier uur mee bezig geweest. Marco Goedegebure, 11 jaar Ik spaarde eerst postzegels. Mijn vader heeft ze ook gespaard toen hij klein was. Die heeft hij toen aan mij gegeven. Ik spaarde ze van alle landen. Maar nu ben ik gestopt want ik vind het niet meer zo leuk. Martin Liplijn Ik spaar platen van poezen en ook poezenkaarten, foto's en posters. Want ik vind poezen lieft en ook leuk. Wij hebben zelf een poes ge had maar die is weggelopen. Wel jammer. Sylvia Hamelink Ik zit op voetbal. Op een keer wou ik een goal zetten. Ik ging er hele maal alleen door in de 4e minuut. Maar ik werd onderuit gehaald. 's-Avonds kon ik ineens niet meer lopen. In het ziekenhuis zeiden ze dat mij n binnenmeniscus bescha digd was.Dat heeft 12 weken ge duurd. Ik kon ook weken niet naar school. Onderuit halen is ge meen. En als ze dan zeggen dat ze me niet eens geraakt hebben en dat het aanstellerij is dan vind ik dat ook heel gemeen. Bert Harinck, 12 jaar De gemeenste mishandeling van dieren is vivisectie. Als ze bijvoor beeld willen kijken of shampo in de ogen prikt dan proberen ze dat bij dieren. Het meeste doen ze het met katten en konijnen. Als die shampo niet goed is dan worden die dieren blind. Die proeven wor den ook gedaan voor make-up. Er worden in de wereld zoveel die ren mishandeld. Dus nou moet het maar eens klaar wezen met die proeven met make-up en shampoo. Ze zouden het eens op mensen moeten uittesten. Jacqueline v. Oosten, 12 jaar. Ik erger me aan dierenmishande ling. Make-up uittesten op dieren dat vind ik zonde van de dieren. Waarom moeten vrouwen van die make-up hebben? En als ze het per se moeten hebben waarom testen ze het dan niet uit op men sen? En shampoo die niet in je ogen prikt is ook niet nodig. Er zijn wel andere manieren om het niet in je ogen te krijgen. Jan-Wim Weijer, 11 jaar Wie over deze Krullebak iets wil "schrijven kan dat doen tot 24 maart. Daarna maken we de krant en kan er niets meer bij. De redactie. Te koop: Peugeot racefiets leeftijd plm. 10 jaar. Perry Stoel, tel. 01180- 25428. Te koop: zelfgemaakte oorbellen Jessica Visser, Rentmeesterlaan 36, Middelburg, tel. 01180-34515. Tafeltennis is een sport in op komst. De clubs krijgen steeds meer leden. En veel van die leden zijn kinderen. Mamix van Brug gen uit Middelburg weet heel goed waarom hij lid van een tafel tennisclub is geworden: „Ik vind het zo leuk omdat je het vooral met je handen moet doen. En verder heb je er niet zoveel mensen voor nodig. Daarom zou ik niet op voetbal willen. Je moet het echt zelf doen." Tafeltennissen kun je doen voor je conditie, of om iets te bereiken. Misschien word je nog wel eens een groot kampioen. Maar om be kend te worden in de sport moet je wel erg goed zijn. Zo'n 'goeie' is Bettine Vriesekoop. Zij werd niet voor niets sport vrouw van het jaar 1981. Zij is één van de beste speelsters van Euro pa. Dat beweest zij door vorige maand een toernooi te winnen waaraan alleen de beste 12 dames van Europa mee mochten doen. Bettine heeft er heel veel voor over. zy traint ongeveer 5 uur per dag. Haar hele leven draait om de tafeltennis. Wim Wegman denkt daar anders over. „Het moet wel leuk biy ven", zegt hyHy is al 5 jaar kampioen van Zeeland en vindt het heeriyk om te spelen. „Ik train 5 uur per week en speel wedstrijden door heel Nederland, maar het moet ontspanning bly- ven. Er zijn zoveel leuke dingen." Tafeltennis is geen dure sport. Wandelende takken, voetbal schoenen, oorbellen of post zegels. Je kunt het allemaal krij gen via de 'Krullebakjes' in jullie eigen krant. Inmiddels zijn er al heel wat kin deren die ervaring hebben met het plaatsen van een advertentie. Hoe wordt daar nu op gerea geerd? Arianne Barentsen en Jessica Visser zijn erg enthousaist. Arian ne verkocht wandelende takken. Er belden zoveel mensen dat de 25 takken en takjes snel verkocht waren. Dat leverde een dikke 6,- op. Fyn voor de spaarpot. Er wa ren zelfs mensen die vast takjes bestelden die nog geboren moes ten worden! Jessica heeft ook lekker verdiend. Zy verkocht 15 paar zelfgemaakte oorbellen voor 1,- per paar. De. meeste kopers kwamen by haar aan de deur. En later kwamen er weer bestellingen by, omdat vriendinnen van de kopers ook van die fraaie 'bellen' wilden. Nog niet zo tevreden is Irene Wil- leboordse. Haar advertentie stond in de laatste 'Krullebak'. Het was een oproep voor nieuwe leden voor haar popclub 'Twil'. Er zdjn nog niet veel reacties ge weest. En de kinderen die rea geerden hadden het verkeerd be grepen. Een beginner kan prima oefenen met een batje van nog geen 20,-. Maar als je spel beter wordt, wil je ook betere spullen. En betere spullen zyn ook duurder. Zelfs voor 150,- zyn er batjes te koop. En kampioenen als Bettine en Wim versiyten er per jaar heel wat. Kinderen betalen ongeveer 7,50 per maand. Daarvoor word je ge traind en mag je meerdere keren Oplossing sportpuzzel: Gerrie Knetemann. Het gaat om een ruilclub, legt Ire ne uit. Ruilen van tijdschriften of posters die met popgroepen te maken hebben. Irene denkt dat ze de advertentie misschien niet duideiyk genoeg heeft opgesteld. En het opstellen van de adverten tie is wel meer dan het halve werk. Als je dat moeiiy k vindt, is er vast wel iemand die jou wil helpen. Van links naar rechts: Irene Wüleboordse, Arianne Barentsen en Jessi ca Visser. De bloemen en het kleed van de tafel, de stoelen aan de kant, het netje spannen en er kan gespeeld wor den. Tafeltennis. Je hebt er zo weinig voor nodig en het geeft zoveel plezier. Als je wat meer ruimte wilt of een betere tegenstander zoekt, kun je ook lid van een club worden. Een tafeltennisclub, waar de tafel gro ter is en het balletje niet steeds onder de kast verdwynt. in de week spelen. By die contri butie komt dannogdekledkngen het batje.

Provinciale Zeeuwse Courant katern Krullebak (1981-1999) | 1982 | | pagina 4