John Vermeule vrijwel zeker van crosstitel 'Verhaal uit Zeeland' S rniüm D - Koude kipsalade KRULLEBAKJES GROTE VOORSPRONG OP ANDERE LOPERS EVEN PUZZELEN TV-ROL VOOR INA BLOK EN RENE JANSE Jó- U- /J. N. DINSDAG 9 FEBRUAR11982 varia Een zaterdagmorgen in Mid delburg. In een van de zaal tjes van het Zeeuws kunste naarscentrum zit een groepje mensen nog even na te praten. Met gaat over een televisiespel wat ze samen gaan maken en over zichzelf. Zo lang kennen ze elkaar nog niet. Eigenlijk nog maar goed een week, want toen werd pas bekend wie uitgekozen waren om mee te mogen doen in het televisiespel 'Een verhaal uit Zeeland' Er zitten ook twee jonge mensen bij, voor wie het alle maal nog erg nieuw is: Ina Blok (16 jaar) uit 's-Gravenpolder en René Janse (17 jaar) uit Mans- weert. Het begon allemaal bijna twee jaar geleden, toen bij de NCRV het idee ontstond om een keer een hele avond over Zeeland op de te levisie te brengen. Allerlei dingen uit Zeeland, en ook een televisie spel van ongeveer een uur. Anderhalf jaar lang gepraat, ge zoek, geschrijf tot een goed ver haal klaar was. En... het moest door 'echte Zeeuwen' gespeeld worden. Het lierft door amateurs, (dus mensen die geen toneelspe ler van beroep zijn). „Het zoeken daarnaar bleek mak De puzzel die je deze maand moet oplossen is niet zo makkelijk. Het woord dat je moet invullen wordt omschreven in een zinnetje. Als je alles goed invult krijg je op de streepjes de naam van een bekende Nederlandse sportman. 1 In Engeland is het een doelpunt. 2 Op die plank kun je er mee zeilen. 3 In Engeland kan dit spel dagen duren. 4 Bi) dit onderdeel van de atletiek moetje veel springen. 5 Als je dit doet blijf je flt 6 Een zaalsport waarbij een net wordt gebruikt 7 Met de letter c erin is het geen klein kind 8 In de bokssport ben je dan uitgeteld. 9 Bi) deze sport is dit het doel 10 Hockeyers mogen er mee slaan 11 Onderdeel van de zwemsport waaraan geen vlinders meedoen 12 Spel met kleine houten schuiven 13 Tom Okker heeft er meer dan één 14 Als je dit het snelst doet win je y s Ina Blok en René Janse: geen tijd meer voor feestjes. kelijker dan eerst gedacht werd. Op de advertentie die in de krant gezet was kwamen ruim 70 men sen die graag mee wilden spelen. Het kiezen wie het meest geschikt was, was veel moeilijker". Het verhaaTgaat over een gezin op Zuid-Beveland. Alleen al voor de rol van de zoon en dochter uit het gezin kwamen een stuk of 60 jongens en meisjes van 16-17 jaar een kansje wagen. Zowel René als Ina kwamen eigenlijk meer uit nieuwsgierigheid. „Ik had nooit verwacht gekozen te worden" zegt Ina. René kwam zelfs in boerenpak op de auditie. „Een weddenschapje met mijn schoonzus' grinnikt hij. „Zij zei dat ik dat toch niet zou durven. Het leuke was, dat er net iemand van de krant was en een foto van me nam." Over de auditie zeggen ze: „Je moest heel gewone dingen spelen. Net of je thuis was. Eerst een stuk je alleen, waarbij je niet mocht praten. Daarna een toneelstukje met een ander samen. Daar moet je Zeeuws dialect in praten, want dat is belangrijk in het spel." Aflijn, de komende maand zal er heel druk geoefend gaan worden. Geen tijd meer voor feestjes, clubs, dansles. „Ik zou eigenlijk op wintersport gaan, maar ik heb het er graag voor over", zegt Re né. Ina moet behalve haar rol leren ook nog hard studeren: ze zit voor haar MAVO-examen. En daarna? Eerst maar eens de reacties af wachten als het begin volgend jaar uitgezonden wordt! Wie zegt er dat salades alleen 's zomers gegeten moeten worden? Juist nu is een frisse salade een fijne afwisseling voor de zware winterkost. Je kunt het als voor afje eten of zomaar als hapje tus sendoor. Lekkerder dan snoep en veel gezonder. Met de volgende ingrediënten kun je aan de slag: - restje koude kip - walnoten - een appel - paar druppeltjes citroensap - kerrie - slasaus. Haal het koude kippevlees van de botjes en snij het klein. Kraak de noten en snij het vruchtvlees klein. Schil de appel en verwijder het klokhuis. Je kunt de appel grof raspen of in kleine blokjes snij den. Hutsel de stukjes kip, noot en ap pel door elkaar. Naar smaak citroensap, kerrie en slasaus over het mengsel. Vooral niet te veel slasaus gebruiken, an ders proef je de rest van al dat lekkers niet meer. Alles nog eens flink omscheppen. Leg de gewassen blaadjes sla op een mooi bordje of in een schaal tje. Hierop schep je je salade. Hou je niet van kip? Neem hier voor in de plaats dan rauwe witloj met blokjes kaas. Oplossing rekenpuzzel 289 764 1053 Alleen voor particulieren tot 16 jaar. Prijs 15 cent per regel. Opgeven bij een van onze PZC-kantoren óf een formulier invallen (verkrijgbaar bij de meeste lagere scholen) en opsturen. LET OP: zei je naam en/of telefoonnummer IN de adverientie en sluit de postzegels V~f! IN de envelop(dus niet opplakken). liral Te k.: mooie duiven. Tei. 01188- 2445. Te koop: voetbalschoenen mt. 37 scheenbeschermers. Tel. 01184- 71012. Marklin trein f 60,-, Alwin Rennen. Tel. 01102-2868, Schore. VOSSENMOORD. Op 11 januari werd tussen Colijnsplaat en Wissen- kerke een vos vermoord. De enigste op Noord-Beveland. Waarom moest die dood? Het is gewoon verschrik kelijk gemeen! Te koop gevr.: poppewagen, v.a. 6 jaar. Tel. 01184-65685. Te koop: judopak, leeft. 13 jaar. Tei. 01184-66876. Wie wil er lid worden van de popclub Twil, zo ja: stuur dan een briefje naar: Irene WiHeboordse, Staten- laan 180, 4336 CN M'burg. Noren gevr.: mt. 38, tel. 01180- 11206. Te kóóp: radiografisch bestuurbare auto, racemodel, z.g.a.n. lengte 31 cm, 76,-. Tel. 01192-1916. fnoat T-11 bjj nu) lef /cicierst Jan-Willem van Aalst 11 jaar Vlissingen Het allermooiste is natuurlijk winnen op mijn verjaardag. Een mooier cadeau kan ik niet bedenken. Dit jaar lukte het bijna. Ik won op 5 december de St.-Nicolaascross in Middelburg en ik ben de vierde jarig. Volgend jaar kan ik hem winnen op de dag zelf!" John Vermeule uit Middelburg wint dit jaar de Zeeuwse crossti tel. Dat kan niet anders, want van de zeven crossen die hij moet lo pen heeft hij er al drie gewonnen. Daardoor is zijn voorsprong op de andere lopers zo groot, dat het al heel gek moet gaan wil een ander kampioen worden. Een cross (of veldloop) wordt ge lopen over moeilijk terrein. De lo pers moeten over de steilste dui nen, de smalste paadjes en door rul zand. En alsof dat nog niet moeilijk genoeg is, vaak ook nog door de blubber, omdat crosses in de wintermaanden gelopen wor den. Een dergelijke wedstrijd win je natuurlijk niet zomaar. John Ver meule moet er elke dag hard voor trainen. Om de dag loopt hij bij voorbeeld 50 minuten lang zo hard hij kan; 13 kilometer legt hij dan af. Dat is zwaar werk, maar hij vindt trainen eigenlijk net zo leuk als een wedstrijd winnen. Builen Zeeland kennen ze hem in tussen ook. Hij zit in een nationa le selectiegroep. De Koninklijke Nederlandse Atletiek Unie ver wacht veel van hem. Het zou best kunnen dat hij in 1986 bij de Olympische Spelen aan de start staat op de 5 kilometer. Vermeule: „1986 is nog ver weg. Er kan nog van alles gebeuren, maar ik train er toch wel een beetje voor." Nicole Verweij loopt niet zo hard als John Vermeuie. Dat kan ook met: ze is pas negen. Ze doet wel aan zoveel mogelijk prestatielopen mee. Om te kijken wat ze kan, maar vooral voor de medaille die ze na een 'wedstrijd' krijgt. Meestal loopt ze 5 kilometer. Dat maakt ze zelf uit, want bij de meeste trimlopen kun je kiezen uit verschillende afstanden. Soms wandelt ze zelfs een stukje. Niemand die daar iets van zegt.

Provinciale Zeeuwse Courant katern Krullebak (1981-1999) | 1982 | | pagina 4