Body building Lezers schrijven DE HULK A CHTERNA EVEN PUZZELEN Vs CARTOONS Kerstpuzzel: allemaal goed Inktvlek Duinen Bang Indianen Kracht Voeding Niet uitkleden Hoogtevrees DINSDAG 12 JANUARI 1982 Varia Yf V J l/ ï/f Willemien van Leeuwen, 11 jaar. In KORT staat dat de duinen slecht aan toe zijn. Maar een tjji terug waren we soldaatje aan! spelen in de duinen. Toen kwam er een man Van Na denne en die zei: „Je mag blijn spelen als je maar geen kul graaft." Dat vind ik nu toch ra: Holger Koomc 11 jat Toen we een keer aan het fiklc waren kwam de politie. We red: weg maar we werden toch gepai Mijn vriendje ging toen hut: hoewel hij al 11 jaar is. Holger Kootn Body-builders moeten iedere dag wel één of twee uur trainen met allerlei soorten gewichten. Dat doen ze dan meestal in een fit nesscentrum of fitheidsschool. Met die gewichten zijn veel ver schillende oefeningen mogelijk. Die worden meestal aangeduid met Engelse termen. Een paar termen zijn bijvoorbeeld 'curling' of 'dipping'. Na negen tot twaalf maanden ste vig trainen kom je er behoorlijk gespierd uit te zien. Je hebt dan ook meer kracht in je armen. Veel mensen vinden 'er gespierd uitzien' erg mooi. Anderen vin den het maar eng die uitpuilende spierbundels. Toch gaan niet alleen stoere bin ken naar een fitheidsschool. Ook veel oudere mensen en kinderen gaan er heen. Kinderen onder de veertien jaar krijgen geen zware gewichten te tillen. Ze worden getraind om soe pele én lenige spieren te krijgen. Oudere mensen komen over het algemeen om wat vet kwijt te ra ken. Het kan, dat iemand die nor maal eet, per week zeven 'overtol lige' kilo's kwijt weet te raken. Voeding is belangrijk in de body building sport. Wie er heel fors ge spierd uit wil zien, moet een streng dieet volgen. In het begin heb je natuurlijk wel wat last van spierpijn. Maar als je een poosje bezig bent gaat dat vanzelf over. Wouter Apner 10 jaar Middelburg Erwin van Hattem 12 jaar Vlissingen Ik wil even reageren op het stukje winkeldiefstal. Ik heb een paar films gezien over diefstallen. Dan gingen drie mannen en één vrouw bontjassen stelen. Maar het was wel voor een goed doel. Als ik een keer zou stelen zou het ook voor een goed doel zijn. Maar dan kleed ik me niet uit. In het stukje van De Krullebak waren er drie vrouwen die zich uitkleedden en twee anderen die alles wegpak ten. Edwin Weyts 10 jaar Vlissingen Ik zou zelf best een indiaan willen zijn. Je zou vrij zijn en goed kun nen paardrijden zonder teugels. En in een wigwam wonen, best leuk. Ik speel wel vaak indiaantje, sa men met mijn vriendinnetje. We hebben de kleren gemaakt. Soms doen we oefeningen en we maken ook séhuilplaatsen. Anita Jasperse, 10 jaar. In Zeeland zijn er ook fitheidscen tra, en er komen er nog steeds bij. Nog onlangs werden scholen voor body-builders geopend in Goes en Vlissingen. Fitheidscentra zijn er verder nog in Kapelle en Zierik- zee. Zo sterk als de Hulk word je na tuurlijk toch nooit. Zelfs al train je je groen (de Hulk) en geel. Wie over deze Krullebak nog iets wil schrijven kan dit doen tot 26 januari. Daarna maken we de krant en kan er niets meer bij. De redactie. Mensen besteden steeds meer aandacht aan hun li chaam. Sporten, bewegen is de leuze. Wie niet mee doet wordt al gauw als een spelbreker beschouwd. Na het joggen (eerst trimmen, weet je nog wel), is er een nieuwe rage(?) uit Amerika overgewaaid: body-buil ding. Body-building is een Engels bedoeling is dat mannen, maar woord. Het betekent zoveel als ook vrouwen, hun spieren zo goed 'bouwen aan je eigen lichaam'. De mogelijk ontwikkelen. Simone van Heiteren 9 jaar Middelburg tot 16 jaar. per regel. Opgeven bij een van onze PZC-kantoren óf een formulier Invullen (verkrijgbaar bij de meeste lagere scholen) en opsturen. LET OP: zet je naam'en/of telefoonnummer IN de advertentie en sluit de postzegels IN de envelop (dus niet opplakken) Goed tehuis gezocht voor jonge lhamsters. Tel. 01180-28628. Te koop gevraagd: 1 kinderdrum stel, Raphael Spaeter, 01184-12192. Te koop: rood skipak, maat: 146, prijs: 15,-. Nicolette Feytel. Tel. 01192-1638. Te koop: 1 paar kunstschaatsen (wit te), in erg goede staat. Prijs: 50,-. Maat: 36. Poortershove 22, Middel burg, 01180-16788. Te koop: 1 paar kunstschaatse mt.: 38*, Ridderspoorlaan 19, 01 12696. Wie wil mijn kunstschaatsen koper Witte laarsjes, mt.: 33. Mariola Ar thonisse, Klaasputhoek 9, Kloetingi Tel. 01100-13377. Te koop: 27 mc binnenantenni merk: Firestickpal, 29,-. Adr. Blo« menlaan 30, Vlissingen. Te koop: een meisjesfiets, Polly It Tel. 01100-16071. Ik wil iets zeggen over hoogte vrees. Ik heb er zelf geen last van. Maar als ik steeds zo hoog zou moeten werken zou ik het mis schien toch wel een beetje krij gen. Ik vind het ook een hele klim, elke dag steeds 40 meter hoog. Stel je voor datje op de helft van de lad der was en je zou niet meer hoger durven, en ook niet meer naar be neden! Monica de Kam, 10 jaar. Bobby van Daalen 10 jaar Koudekerke De Krullebak was nog geen dag oud of de eerste oplossin gen van de kerstpuzzel zaten al bij de PZC brievenbus. Die stapel werd hoger en hoger. En nu lig gen er driehonderdenvijftien brieven en kaarten op elkaar te wiebelen. Met leuke kerstwensen erbij. En niet één foute oplossing ertussen. Bijna de helft van de puzzelaars zijn bejaarde mensen die soms in een verpleegtehuis wonen. We ge ven nu dus maar een extra prijs: de beloofde drie voor de jonge le zers van de Krullebak, plus een extra voor het oudere 'publiek'. De winnaars zijn: Rineke Arend- se, Sint-Laurens; Janca Warrin- ga, Renesse; Gerard Hoebele, 's- Heerabtskerke en mw. Wijnveldt- Heijboer, Drieschor. Hun prijs, een jeugdboek, is onderweg. De andere 311 inzenders hartelijk bedankt voor het meedoen. Ver der wenst de redactie van de Krullebak alle lezers een gelukkig 1982. En, net als in de oplossing van de kerstpuzzel: veel leesplezier met de Krullebak in het nieuwe jaar. Deze puzzel maak je van bovt naar beneden. Je gebruikt steeds de letters i de vorige oplossing plus één nit: we letter. Na nummer vijf valt er steeds letter af. Hier volgen de omschrijvingen 1 rund; 2 kledingstuk; 3 voeding rijtuig; 5 conciërge van een kerk overdreven flink; 7 groot stc steen; 8 insekt; 9 ouderwetse jo gensnaam. Een meisje heeft een optelsom g maakt waar elk cijfer van 0 tot 9: voorkomt. Maar ze heeft een inktvlek in ha; schrift gemaakt, waardoor ze nt maar drie cijfers kan lezen. Kun jij de optelsom maken? 28. ..4

Provinciale Zeeuwse Courant katern Krullebak (1981-1999) | 1982 | | pagina 4