Wimbledon: tennis op een 'troetelveld' Lezers schrijven KRULLEBAKJES EVEN PUZZELEN OPLOSSING PUZZEL VHI WW Hogere school andere regels DINSDAG 7 JULI 1981 varia Als zesdeklassers naar een hogere school gaan lijkt me dat een gro tere overgang dan dat je naar de lagere school moet. Naar een hogere school moet je meestal veel verder fietsen en veel meer huiswerk maken. En je ver plaatst elke les naar een ander lo kaal. Ook zitten er een heleboel kinderen op die je nog niet kent. Friso dB Graaf, Koudekerke. Dat gedicht van hoge nood vond ik gewoon belachelijk. Het sloeg nergens op. Maar van dat lawaai kan ik me voorstellen dat sommi ge mensen er doof van worden. In onze klas zijn de stilteregels niet hetzelfde hoor. Wie onder re kenen praat krijgt gewoon een paar bladzijden huiswerk op voor straf. Maar bij andere vakken mag je soms wel praten. Verder vind ik De Krullebak ge woon 'te gek'. Bianca Vos, Koudekerke. Wie over deze Krullebak iets wil schrijven kan dit doen tot dins dag 25 augustus. Daarna maken we de krant en kan er niets meer bij. De redactie LET OP: zet je naam en of telefoonnummer IN cfe advertentie en sluit de postzegels IN de envelop (dus niet opplakken). Alleen voor particulieren tot 16 Jaar. Prijs 25 cent per regel. Opgeven bij het PZC-kantoor in Vlissingen of Middelburg óf een formulier invullen (verkrijgbaar bij de Y/) meeste lagere scholen) en opsturen. John McEnroe rechtsheeft het tennistoernooi van Wimbledon gewonnen. In de finale van het heren-enkel versloeg hij de Zweedse favoriet Björn Borg. De Zweed had het toernooi de vijfvooorgaande keren gewon nen. Te koop: 6 Kiss elpees 10,-. Peter Te koop: Shetlandpony, merrie. Sinke, tel. 01184-65115, Vlissingen. Te koop: T-shirt mt 5, rokje rtft 40, broekje medium, korfbal Swift; 1 p. Adidas korfbalschoenen mt 8,5,1 p. sportkousen. 1 p. voetbalschoenen Quick mt 9,5. Landiuststr. 36, Mid delburg. zwart, stamboek, 14 jr., mak en bere den. Tel. 01180-12353. Te koop: jonge dwergkonijntjes, 2,50 per stuk. Marian Heeren, Ber- kenst/aat3, Oost-Souburg. Zijn in ons land de tennisbanen van de vroege morgen tot de late avond bezet, in Engeland heeft men een tennispark waar maar een paar weken per jaar gespeeld wordt: Wimbledon. Sinds 1875 wordt daar het belang rijkste tennistoernooi van de we reld gehouden. Wimbledon is nog één van de weinige toernooien waar Jimmy Connors. Björn Borg. John McEnroe en andere grote sterren niet alleer. om het geld. maar ook om de eer spelen. En ze doen dat op het best ver zorgde 'gazon' ter wereld. Op gras Op Wimbledon wordt niet op gra vel gespeeld, maar op gras. Een heel jaar lang zijn zeven men sen druk in de weer dat gras te verzorgen. Ze vertroetelen het met mest. grasrollers, mestvor ken en maaimachines. Op de dinsdag na de laatste wed strijd - vandaag dus - begint hun werk. Ze laten dan zoveel water op het veld vloeien, dat de boven ste laag grond van 15 cm goed nat is. Het spreekt vanzelf dat dat heel voorzichtig moet gebeuren. In deze puzzel zitten 11 namen van landen, steden, streken of wateren verborgen. Ze brengen je misschien op een idee als je nog niet weet waar je in de vakantie naar toe moet. Hoe je ze kunt vinden? Begin met een hoofdletter en zoek de volgende (kleine) letter erbij door een paardesprong te maken. Maak voor de derde letter weer zo'n sprong. Ga daar mee door tot je een naam gevonden hebt. Een paardesprong (schaakspel) wil zeggen datje één hokje recht moet en dan één schuin. In het hokje waar je uitkomt staat de goede letter. Je mag omhoog, omlaag, naai' links of naar rechts. Een naam is al gegeven. Controleer het maar. Er staat.... WALCHE REN. Als je tussen de pijltjes van boven naar beneden leest, staat daar iets dat nog leuker is dan op vakantie gaan. nen af als er nog maar een buitje dreigt. Tenslotte controleren ze een paar dagen voor de eerste wedstrijddag of het allemaal wel goed is gegaan. Met een vergrootglas en een schaartje kruipen ze op handen en knieën over de grasmat. Elk verkeerd grassprietje halen ze er uit. geen bobbeltje of putje slaan ze over. Als de eerste wedstrijd begint, ligt er een fantastisch groen 'tapijt'. De tennissers kan het maar wei nig schelen. Zij slaan met de eer ste bal gelijk de eerste deuk. De grasmat is door het lopen van de tennissers natuurlijk nogal dichtgedrukt en vastgestampt. Daarom worden er met een ma chine 5 cm diepe gaten in geprikt. Na nog zo'n prikbeurt eind juli, strooit men fijn graszaad dat met een zachte bezem in de bovenste laag gewreven wordt. Er gaat een heel dun laagje grond overheen en als het gras 1 Vfe cm hoog is. wordt het gemaaid. Winterrust In het winter krijgt het gras einde- ïyk rust. Maar eind maart begint de vertroeteling opnieuw. De grasverzorgers halen eerst het do- L Bij de dames ging de titel naar Chris Evert-Lloyd. Horizontaal: 1 los; 4 Zeeland; 9 kilo: 10 Oslo; 11 oké; 12 RCS; 13 per; 14 ge; 15 hemd; 16 draad; 18 en; 19 Azië; 21 er; 22 tijd; 24 eik; 26 vod; 27 mr.; 28 opa; 30 os; 31 plaag; 32 bellen; 34 ar; 35 lok; 36 essen. Verticaal: 2 Okker; 3 sieraad; 4 zoogdier; 5 Lochem; 6 Assen; 7 nl.; 8 donderdag; 11 opdat; 17 AZ; 20 ei; 21 en; 23 IJssel; 25 kop; 26 vaars; 27 melk; 29 plas; 30 Ob; 33 Lo. Met 468.043 leden is de Koninklijke Nederlandse Lawn Tennisbond de op één na grootste sportbond van ons land. Alleen de Koninklijke Nederlandse Voet balbond is nog groter. Die telt 1.051.501 leden. Dat is heel wat meer natuurlijk. Toch zou het best kunnen dat over een paar jaar evenveel Ne derlanders tennissen als voetbal len. Want de KNLTB kreeg er in 1980 maar liefst 50.000 nieuwe le den bij en de KNVB slechts 1.501. Tennissen is in ons land op het ogenblik zo populair dat veel ten nisclubs een ledenstop hebben in gevoerd. Dat betekent dat veel mensen niet met een lid van een club kunnen worden en soms zelfs wel een paar jaar moeten wach ten. Er zijn eenvoudig niet genoeg banen voor al die tennisliefheb- bers. de gras uit de mat en daarna maaien ze het jonge groen. Vanaf dat ogenblik geven ze het gras geen enkele kans lioger te worden dan 1/2 cm. De laatste maanden voor de wedstrijden is rollen en maaien hun dagelijks werk. Alleen regen kan dan nog alles be derven. Daarom dekken ze de ba-

Provinciale Zeeuwse Courant katern Krullebak (1981-1999) | 1981 | | pagina 4