Dierenasiels weer overvol Kamperen: de boer op u thuis DE BELEVENISSEN VAN KEES KRUL STRIP Wedstrijd: verhalen uit de vakantietijd Frisse hap voor een warme dag DINSDAG 7 JULI ia»I varia mmm 11 De vakantietijd brengt ook problemen met zich mee. Er moeten nog snel dingen geregeld worden voor dat men op vakantie kan. Wie zorgt er voor de planten als er niemand thuis is, of wie zorgt voor de huisdieren. Voor de planten is er meestal wel snel iemand gevonden. Huisdie ren leveren meer problemen op. De kanarie of goudvis kan dan nog makkelijk uitbesteed wor den, maai' honden en katten vin den niet zo gauw een logeeradres. In het dierenasiel in Vlissingen heeft men het tijdens de vakantie maanden erg druk met deze 'vakantieproblemen'. Veel men sen brengen hun hond of kat daar naar toe. Ze moeten dan ongeveer twaalf gulden per dag betalen voor de verzorging van hun huis dier. Ook zijn er mensen die liever maar helemaal afstand doen van het dier. Ze moeten veertig gul den betalen en zijn dan overal van af. Toch hebben sommigen zelfs deze kleine bedragen niet over voor de verzorging van hun huisdier. Ze brengen het dier dan nog wel naar het asiel, maar vertellen er dan bij dat 'het dier is aan komen lopen'. Ze hoeven dan niets te betalen. Er zijn zelfs mensen die niet eens de moeite willen nemen om de viervoeter naar het asiel te bren gen. Ze zetten ze ergens op de weg uit de auto. Het dier moet zich zelf dan maar zien te redden. De dierenbescherming heeft daar natuurlijk geen goed woord voor over. Als je de zorg voor een huis dier op je neemt, doe dat dan ook tijdens de vakantie. Een kind zet je toch ook niet zomaar onderweg uit de auto. Ieder jaar weer slaan duizenden kampeerders hun tenten op in alle delen van Europa. Sommi gen trekken ver naar het zuiden om zeker te zijn van een zonnige vakantie. Anderen zoeken het wat dichter bij huis. De een trekt er op uit met een zes- persoonscaravan en surfplanken op het dafc van de auto. Anderen nemen genoegen met niet veel meer dan een tentje, slaapzak en paspoort, In het hoogseizoen is het op de meeste kampeerterreinen erg druk. Men staat dan 'scheerlijn aan scheerlijn'. Drukte betekent vaak ook on rust, terwijl de meeste mensen toch voor hun rust op vakantie gaan. Op zoek naar die rust vin den sommigen dan een plekje bij een boer. Bij de boer is er ook meer ruimte om een tent of cara van neer te zetten. Op Walcheren zijn ook boeren die tijdens de zomermaanden er een minicamping op na houden. Een mini-camping - de naam zegt het al - is maar klein. De boer ver huurt een stukje weiland aan een klein aantal kampeerders. Je treft er zo tussen de vijf en dertig kam peerders aan. De kampeerders zijn vaak geïnte resseerd in het boerenbedrijf. Ze kunnen zien hoe de dieren ver zorgd worden, en, als de boer dat op prijs stelt, een handje helpen. Veel van deze 'mini-kampeerders' zijn vaste klanten. Ze komen ie der jaar weer terug naar de zelfde camping. Ze moeten zich tevre den stellen met wat minder luxe, maai- ze zijn er zeker van ruimte en rust.... Met de vakantie voor de deur staat jouw koffer misschien ook al gepakt om binnenkort te vertrekken naar de een of ande re vakantiebestemming. De au to in en wegwezen! En dan? Au to's tellen? Vooral als je erg lang in de auto óf trein moet zitten is de lol er al snel af. Toch is dat niet nodig. Vooral als je met meerdere kin deren in een auto zit, zijn er tal loze spelletjes die je onderweg kunt doen. Zeker als je van tevo ren al wat bedenkt en een hoop opzoekt. Je kunt er zelfs een soort wedstrijd van maken. Je zult zien dat je tijd te kort komt! Het is een leuk idee, om een aan tal pakjes (b.v. luciferdoosjes) of enveloppen mee te nemen, waarin je papiertjes met spel letjes, moppen, raadsels en der gelijke gestopt hebt. Je kunt er dan om de beurt één openma ken, b.v. om de 25 kilometer of na 10 rode auto's. Een paar voorbeelden: - auto's herkennen; - woorden of zinnen maken met letters van nummerborden; - wie ziet het eerst....? - een fotopuzzel van verknipte foto's of prentbriefkaarten; - iets aan jezelf veranderen wat de ander moet proberen te ra den; - een verhaal vertellen of afma ken; - kaarten; - raden wat voor voorwerpen er in een zak zitten; - bekende figuren imiteren (na doen); - spelen dat je in een vliegtuig zit; - spelletjes met een dobbel steen; Als je zelf geen ideeën meer hebt: in de bibliotheek hebben ze een flink aantal boekjes dat er vol mee staat. De ANWB heeft voor 4,- het boekje 'Spel letjes in de apto' te koop. Ben jij ook zo'n thuisblijver? Niet getreurd! Ook op Walche ren is genoeg te doen om je een hele vakantie zeer plezierig be zig te houden. Bijna onnodig is te zeggen datje heerlijk kunt fietsen. Bijvoor beeld op een gehuurde tandem. Via binnenweggetjes naar Vee- re. Over de sluis en dan over het schelppad langs het Veerse Meer via Kleverskerke weer te rug. Let eens op die zwart-witte pa len langs het Kanaal door Wal cheren. Als je ze van wat dich terbij bekijkt, zul je zien dat het kanonnen zijn, veroverd bij de 10-daagse veldtocht in België 1831). Erg leuk is ook het fietspad on der langs de duinen tussen Westkapelle en Vlissingen. On derweg kun je op een paar plaat sen midgetgolf spelen, bij Val- kenisse gaan trimmen, bij Vlis singen kanoën en natuurlijk overal zwemmen. Van/op het strand in Vlissingen kun je de passerende schepen goed bekijken. Nergens in Euro pa komen er zulke grote zee schepen zo dicht langs het strand. Als er zo'n enorme tan ker voorbijkomt, kun je even la ter heerlijk meedeinen op de golven die het schip veroor zaakt. Omdat er op Walcheren zoveel te beleven is, teveel om alles op te noemen, een paai' tips: Middelburg: met de paarde- tram naar Miniatuur Walche ren, Lange Jan beklimmen, kin derboerderij, pottenbakker. In Vlissingen kun je ook de toren beklimmen en er is ook een leuk museum. Bij Oostkapelle in de buurt ligt kasteel Westhove, het water wingebied, en wat dichter bij Domburg het Biologisch Mu seum. Bezoek ook eens de vuurtoren in Westkapelle of ga eens ergens snuffelen op een (rommel- )markt. Ringrijden, allerlei tentoonstel lingen, een film, er is genoeg. Desnoods ga je gewoon.... men sen kijken: erg leuk! In de Zeeland-recreatiekrant kun je een hoop vinden en ook op de VW's weten ze er wat er zo allemaal te doen is. Stap er maar eens binnen. Fijne vakan tie toegewenst en.laat eens wat van je horen, als je daar nu ten minste nog tijd voor hebt! Wie het eens een dagje buiten Walcheren wil zoeken, kan ui teraard vele kanten op. Een paar ideetjes dicht bij huis: een tochtje met de Breskense boot, bezoek aan het werkeiland Neeltje Jans, in de Oosterschel- de of de museumspoorlijn te Goes. De SintJacobstorenin Vlissin gen. In deze laatste Krullebak voor de vakantie vragen we onze Krullebaklezers het volgende: Schrijf je leukste, saaiste, span nendste, gekste, droevigste vakantiebelevenis op. Of je thuisblijft of op reis gaat, datmaaktnietsuit.Jebeleeftin zo'n lange vakantie altijd wel iets bijzonders. Doe dat in de vorm van een klein verhaal of verslag. Het mag niet te lang worden. Stuur je verhaal of verslag zo snel mogelijk op naar de P.Z.C. p/a adres: de Krullebak, Postbus 18, 4380 AA Vlissingen. De beste stukjes worden ge plaatst in de eerste Krullebak na de vakantie. De schrijver of schrijfster van het beste stukje ontvangt een prijs. De redactie van de Krulle bak is zeer benieuwd naar jullie belevenissen. De stukjes moeten voor24 au gustus in ons bezit zijn. Als je dan nog niet terug bent van vakantie stuur je je stukje maar op vanuit je vakantieplaats. koken koken koke Deze maand een frisse hap voor een warmevakantiedag. Snel en gemakkelijk klaar te maken op de camping of thuis. Je kunt er brood bij eten of aardappeles met sla. Je hebt nodig: -1 komkommer: - 2 tomaten; - 1 ui; - 2 hardgekookte eieren; - een beetje peper, zout, azijn, pe terselie; - 1 eetlepel tomatenpuree. Rasp de komkommer en laat het in een vergiet uitlekken. Strooi er wat zout en peper over. Snij dan de ui en tomaten en eireren in kleine stukjes. En doe het in een schaal. Doe een scheutje azijn er bij en de tomatenpuree. Roer dit samen met de komkommer door elkaar. Strooi er tot slot de klein gesne den peterselie over. Klaar ben je. Smullen maar! o, sawr j/weft Schikt MA4R OP HET RECHTER VOEL

Provinciale Zeeuwse Courant katern Krullebak (1981-1999) | 1981 | | pagina 3